Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Σε τι είναι καλύτερο το jawbone 3 από το 975?

 

Σε τίποτα, μην τους πιστεύεις!!!!:P

Το 975 θα μπορούσε να είχε λίγο δυνατότερο ήχο αλλά προσωπικα δεν εχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα (δεν το εχω δοκιμάσει στα μπουζούκια!!!) κι έχει πολύ καλή ποιότητα συνομιλίας.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φίλε μου, έχω και το Jawbone και το plantronics voyager pro (που είναι καλύτερο απο το 975). Τι μην τους πιστεύεις; Δεν έχω κανένα λόγο να πώ ψέμματα. Απλα αναφέρω αυτα που διαπίστωσα. Σε θορυβόδη μέρη το jawbone είναι λιγο καλύτερο γιατι εξαλείφει σε μεγαλυτερο βαθμό το θόρυβο του περιβάλλοντος. Σε ήσυχα μέρη, στο σπίτι, το γραφείο κλπ είναι και τα δύο το ίδιο δηλαδή κορυφαία. Και με λίγο περισσότερο θόρυβο πάντως η φωνή σου ακούγεται καμπάνα με το plantronics voyager pro (που ξαναλέω είναι καλύτερο απο το 975) απλά ακούγεται λιγο περισσότερο απο το jawbone o εξωτερικός παράγοντας (άνεμος κλπ). Και σκέψου: το plantronics voyager pro έχει 2 μικρόφωνα απαλοιφής θορυβου ενω το 975 έχει 1 !

Εγω πάντως σαν χρήστης του plantronics voyager pro πλέον, είμαι πολύ ευχαριστημένος και θα το ξαναέπαιρνα με κλειστά μάτια (μου κάθεται και καλύτερα στο αυτι).

Edited by Anemelos1
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα του κάνω στο 'μην τους πιστεύεις'.. Εννοείται ότι δεν αμφισβητώ τις προθέσεις σου! Άλλωστε για το jawbone δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δν το έχω. Εγω ήμουν πριν κάποιους μήνες ανάμεσα σε αυτό και το 975 και πήρα τελικά το 975.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, έχω και το Jawbone και το plantronics voyager pro (που είναι καλύτερο απο το 975). Τι μην τους πιστεύεις; Δεν έχω κανένα λόγο να πώ ψέμματα. Απλα αναφέρω αυτα που διαπίστωσα. Σε θορυβόδη μέρη το jawbone είναι λιγο καλύτερο γιατι εξαλείφει σε μεγαλυτερο βαθμό το θόρυβο του περιβάλλοντος. Σε ήσυχα μέρη, στο σπίτι, το γραφείο κλπ είναι και τα δύο το ίδιο δηλαδή κορυφαία. Και με λίγο περισσότερο θόρυβο πάντως η φωνή σου ακούγεται καμπάνα με το plantronics voyager pro (που ξαναλέω είναι καλύτερο απο το 975) απλά ακούγεται λιγο περισσότερο απο το jawbone o εξωτερικός παράγοντας (άνεμος κλπ). Και σκέψου: το plantronics voyager pro έχει 2 μικρόφωνα απαλοιφής θορυβου ενω το 975 έχει 1 !

Εγω πάντως σαν χρήστης του plantronics voyager pro πλέον, είμαι πολύ ευχαριστημένος και θα το ξαναέπαιρνα με κλειστά μάτια (μου κάθεται και καλύτερα στο αυτι).

Ποιός σου είπε ότι το 975 έχει ένα μικρόφωνο? Και αυτό δύο έχει... ;)

 

Ευχαριστώ για την γνώμη σου, αλλά ενδιαφερόμουν για 975 vs jawbone και όχι για voyager vs jawbone. Το οποίο voyager το θεωρείς καλύτερο από το 975, αλλά χωρίς να έχεις δοκιμάσει το τελευταίο...

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι Καλησπέρα

Χθες αγόρασα ένα Sony Ericsson Bluetooth Stereo Heads FM Radio MW600 για το desire και μετά λύπης μου είδα τα παρακάτω σοβαρά μειονεκτήματα : Συγκεκριμένα , δεν εμφανίζει την επαφή στο κουδούνισμα παρά μόνο το εισερχόμενο νούμερο και ας υπάρχει η επαφή στον κατάλογο του κινητού ,δεν μπορεί να διαχειριστεί τον τηλεφωνικό κατάλογο του κινητού , δεν υπάρχει εξωτερικό κουδούνι επάνω του και αν έχεις το κινητό σε θέση που δεν ακούς τον κουδουνισμό του σε μια τσάντα τότε δεν θα πάρεις μυρωδιά ,χαμηλή ακουστικότητα και τέλος κακή ποιότητα ήχου στο ράδιο . «ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΠΟΙΟΣ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙ >>>

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Ψάχνω για bluetooth headset για το iPhone 4 με καλή ποιότητα ακουστικών το οποίο να υποστηρίζει και AVCRP για έλεγχο του iPod από τα ακουστικά. Επιμένω στην καλή ποιότητα των ακουστικών καθώς θα τα χρησιμοποιήσω κυρίως σαν ασύρματα ακουστικά για μουσική και λιγότερο ως handsfree για να πραγματοποιώ κλήσεις. Δεν θα με χάλαγε βέβαια να έχει και καλή λειτουργικότητα όσον αφορά το κομμάτι των κλήσεων αλλά δεν είναι αυτό το χαρακτηριστικό που με απασχολεί.

 

Εκάνα μία έρευνα αγοράς και έχω δει μερικά τα οποία και παραθέτω:

 

SONY ERICSSON HBH-IS800 BLUETOOTH STEREO HEADSET

 

Sony Ericsson Bluetooth Stereo Heads FM Radio MW600

 

Stereo Bluetooth™ Headset HBH-DS980

 

Οποιαδήποτε άλλη πρόταση ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Ψάχνω για bluetooth headset για το iPhone 4 με καλή ποιότητα ακουστικών το οποίο να υποστηρίζει και AVCRP για έλεγχο του iPod από τα ακουστικά. Επιμένω στην καλή ποιότητα των ακουστικών καθώς θα τα χρησιμοποιήσω κυρίως σαν ασύρματα ακουστικά για μουσική και λιγότερο ως handsfree για να πραγματοποιώ κλήσεις. Δεν θα με χάλαγε βέβαια να έχει και καλή λειτουργικότητα όσον αφορά το κομμάτι των κλήσεων αλλά δεν είναι αυτό το χαρακτηριστικό που με απασχολεί.

 

Εκάνα μία έρευνα αγοράς και έχω δει μερικά τα οποία και παραθέτω:

 

SONY ERICSSON HBH-IS800 BLUETOOTH STEREO HEADSET

 

Sony Ericsson Bluetooth Stereo Heads FM Radio MW600

 

Stereo Bluetooth™ Headset HBH-DS980

 

Οποιαδήποτε άλλη πρόταση ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ.

 

δες το παραπανω μύνημα !!!

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καποιον με εμπειρια απο

 

MOTOROLA H560 BLUETOOTH HEADSET

ή

SONY ERICSSON MW600 HI-FI WIRELESS HEADSET WITH FM RADIO

?

Edited by freedomandloveSW
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα bluetooth της itech. το εχω κανα χρονο και αν θυμαμαι καλα πρεπει να το ειχα κανει sync οταν το ειχα προταπαρει με καποια συσκυει. τελευταια θελω να το ξαναλειτουργισω αλλα δε καταφερνω να το κανω sync με κανενα τηλεφωνο.

 

απο οσο θυμαμαι η διαδικασια ειναι απλη:

 

πατας το κουμπακι του μεχρι να αναβοσβηνει κοκκινο μπλε, τοτε κανεις αναζητηση συσκευω bluetooth απο το τηλεφωνο και τελος. εχω δοκιμασει με διαφορετικα τηλεφωνο εκτος απο το δικο μου e52. το τηλεφωνο απλα δεν βρισκει το itech.

 

κανω κατι λαθος;

Edited by hlekat
Link to comment
Share on other sites

εχουμε καποιον με εμπειρια απο

 

MOTOROLA H560 BLUETOOTH HEADSET

ή

SONY ERICSSON MW600 HI-FI WIRELESS HEADSET WITH FM RADIO

?

 

Υπάρχουν σχολια για το SONY λίγο παραπάνω !

Link to comment
Share on other sites

παλι καλα .... κι αλλα τζαμπα λεφτα στη sony ericsson για bluetooth θα μου καθονταν καπως

 

το Sony Ericsson Bluetooth VH300 μου κρατησε 4 ολοκληρους μηνες και μετα δε το δεχονταν σε κανενα σερβις αφου λεει μαλλον ειχε προβλημα το καλωδιο κατι που δεν ειναι στην εγγυηση :mad:

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κάποιες παρατηρήσεις σχετικά με το mw 600 καθώς Τελικά κατέληξα σε αυτό. Με το δικό μου iPhone 4 που το δοκίμασα εμφανίζει κανονικά τις επαφές όταν υπάρχει μια εισερχόμενη κλήση. Επίσης η ποιότητα των ακουστικων δεν είναι τέλεια αλλα για 50 ευρώ νομίζω πως είναι ιδιαιτέρως ικανοποιητική. Η ποιότητα στο radio είναι κάτω του μέτριου. Επίσης δεν συζητάνε καν την σύνδεση με υπολογιστη καθώς η ποιότητα του ήχου είναι πολυ χαμηλή. Στα θετικά συγκαταλέγεται η υποστηριξη του voice control για το iPhone 4 όπως Επίσης κΙ του AVCRP για τον έλεγχο του iPod Απο τα ακουστικά. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Πολύ αδικαιολόγητο αυτό. Φτιαχνεις ένα accessory και δείχνει τις επαφές σε όλους εχτός απο τα δικά σου:shock::kill: Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι νέο μέλος και μόλις αγόρασα το Εlm και το handsfree hpm-82 (με καλώδιο). κι αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ενώ έχω συνδέσει το handsfree στο ELM και μου δείχνει κανονικά το σηματάκι του handsfree στην οθόνη του κινητού, όταν παίρνω τηλέφωνο οποιονδήποτε , αποσυνδέεται το handsfree για μερικά δευτερόλεπτα κι έπειτα συνδέεται πάλι μόνο του. Έλεγξα και τα δύο και δεν υπάρχει πρόβλημα τεχνικό κάπου. Μήπως το συγκεκριμένο handsfree δεν ενδείκνυται για το Elm ??? Ας μου πει κάποιος την γνώμη του παρακαλώ γιατί χρειάζομαι οπωσδήποτε το handsfree για την δουλειά και δεν ξέρω τί αλλο να κάνω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλη εβδομάδα (:P για αύριο)

 

Υπάρχει δυνατότητα να έχεις 1 bluetooth handsfree και να είναι συνδεδεμένο με 2 τηλέφωνα και να λαμβάνει κλήσεις και απο τα δύο?

 

Αγόρασα χθές ένα sonyericsson mw600 που συνδέεται με δύο συσκευές αλλά τελικά ΜΟΝΟ απο την μια λαμβάνεις κλήσεις και απο την άλλη μπορείς να ακούς μουσική...

 

Αν γίνετε αυτό που ζητάω ξέρετε κάποιο bluetooth handsfree που να μπορεί να το κάνει ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ?

 

Ευχαριστώ

Θοδωρής

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλη εβδομάδα (:P για αύριο)

 

Υπάρχει δυνατότητα να έχεις 1 bluetooth handsfree και να είναι συνδεδεμένο με 2 τηλέφωνα και να λαμβάνει κλήσεις και απο τα δύο?

 

Αγόρασα χθές ένα sonyericsson mw600 που συνδέεται με δύο συσκευές αλλά τελικά ΜΟΝΟ απο την μια λαμβάνεις κλήσεις και απο την άλλη μπορείς να ακούς μουσική...

 

Αν γίνετε αυτό που ζητάω ξέρετε κάποιο bluetooth handsfree που να μπορεί να το κάνει ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ?

 

Ευχαριστώ

Θοδωρής

 

Το plantronics voyager pro. Ενω το έχεις συνδεδεμένο με δυο κινητά και μιλάς με το ένα, όταν χτυπήσει το άλλο ακούς στο plantronics οτι χτυπάει και το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Είχα το HBH DS-980 και μου χάλασε το καλώδιο από το αριστερό ακουστικό μόνο.

Φυσικά και μου το πέρασαν στην εγγύηση, αλλιώς θα τους έπαιρνε και θα τους σήκωνε,

αλλά επειδή δεν υπήρχε πλέον διαθέσιμο το DS-980, μου πρότειναν το MW600.

 

Το MW600 είναι πολύ καλό, εξαιρετικό θα έλεγα.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι το αφής volume control που δεν έχει καλή αμεσότητα.

Κατά τ' άλλα , η ποιότητα ήχου, η αυτονομία, το ραδιόφωνο, η εμφάνιση και η ευχρηστία είναι τα δυνατά του σημεία.

 

Σ' εμένα λειτουργεί κανονικά η εμφάνιση της επαφής στον οθόνη,

αλλά δεν μπορώ να μπω στον τηλεφωνικό κατάλογο και να καλέσω

την επαφή που θέλω μέσω του ακουστικού, κάτι που γινόταν στο DS-980.

 

Το σύνδεσα και με 2ο τηλέφωνο, το οποίο ήταν nokia 5320 musicexpress, αλλά έγινε ψιλομπάχαλο.

Με το nokia δεν ξεκινούσε το mediaplayer πατώντας το play από το ακουστικό, ούτε πατώντας το play του 5320,

αλλά έπρεπε να μπαίνω στο music player από το μενού και να επιλέγω άλμπουμ για να παίξει...

Μετά τα πλήκτρα προηγούμενο/επόμενο δούλευαν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Bluetooth για 2 κινητα, με ραδιο κ αναγνωριση κλησης

Ξερετε καποιο με ολα αυτα?

Εγω εχω βρει μονο αυτο.

http://www.yadis.gr/product.php?cid=60&id=993

Αξιζει?

Το εχει παρει κανεις?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μια οικονομική λύση για αγορά απλού bluetooth χωρίς περίεργες λειτουργίες, απλά να είναι μικρό και όμορφο και να μπορείς να μιλήσεις άνετα 2 ώρες την μέρα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω το iTech iVoice Pro καθώς και το Plantronics 925. Δυστυχώς από κανένα δεν είμαι ευχαριστημένος. Ίσως λιγάκι από το iVoice. Από το 925 μου λένε συνεχώς ότι δεν με ακούνε καλά... Θέλω να αλλάξω bluetooth, δεδομένου ότι κυκλοφορώ αρκετά με το αμάξι. Από τα τελευταία που γράφετε, συστήνετε οι περισσότεροι είτε το 975 είτε το Jawbone prime 3. Για το 975 είμαι λιγάκι δύσπιστος γιατί έχω δοκιμάσει και απογοητευτεί από τον προκάτοχό του 925.

 

Επίσης αν ήταν δυνατό, θα προτιμούσα να μπορώ να ακούω και μουσική μέσω του iPhone ή να μπορώ να χρησιμοποιήσω και το skype στο iPhone από το bluetooth (δε ξέρω αν αυτό είναι εφικτό). Το βασικό που θα ήθελα είναι να με ακούει η άλλη γραμμή και να μη μου λέει «δε σ'ακούω, φώναξε πιο δυνατά» κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, καλησπερα...

Βασικα θελω να κανω μια ερώτηση ? ΜΙΑ ΟΜΩΣ...

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΒLUETOOTH ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΓΙΑ ΑΚΡΟΑΣΗ ΜP3 ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ?

ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΥΤΑ !

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/with%28Manufacturer=i.Tech%29/with%28page=2%29.htm

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολύ καλύτερα για αυτά τα λεφτά. Θέλεις ναναι earphones?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...