Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Κατι σε πιο επωνυμο δεν υπαρχει. Καλα τα χαρακτηριστικα που διαβαζω αλλα το φοβαμαι αυτο.

 

Να μην το φοβάσαι!

Μια χαρά επώνυμο είναι και πολύ καλό προιόν!

Δεν έχει ακουστεί ούτε ένα παράπονο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχω το Nokia 5700 Xpress music, φαίνεται και στο avatar.

Και με το τελευταίο firmware...

 

Αγαπητέ,

 

Όπως θα γνωρίζετε το ραδιόφωνο του Clip D-Radio λειτουργεί ανεξάρτητο από την συσκευή του κινητού σας.

Αν όμως τώρα κατα τη συγκεκριμένη λειτουργία σας κάνει παράσιτα τότε θα πρέπει να το επιστρέψετε στο κατάστημα αγοράς για τη διαδικασία αντικατάστασης που προβλέπεται απο το κατάστημα μιας και όλα τα προϊόντα της i.Tech καλύπτονται με ισόβια εγγύηση .

 

Με εκτίμηση,

 

Σκεφτομαι να αγορασω το Jabra BT530.Εχει καποιος προσωπικη εμπειρια?Τι φημες υπαρχουν γι αυτο?

 

Επισης ενδιαφερομαι και για ενα της Itech με μονό καλωδιο.Ποιο να προτιμησω κατα τη γνωμη σας?

 

Ευχαριστω

 

Αγαπητέ χρήστη Tankwart,

 

Με τη συσκευή σας, ΗTC TOUCH HD, έχουν δοκιμαστεί τα εξής ακουστικά Bluetooth της i.Tech τα οποία λειτουργούσαν χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Clip Me 304

Clip Naro 601

Clip D-Radio

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Αγαπητε iTechHellas,

με μια γρηγορη ματια που ειδα σε πλαισιο και eshop,its not available.

Μηπως ξερει καποιος που υπαρχει διαθεσιμο και σε καλη τιμη να το χτυπησω?

Σορρυ ,αναφερομαι στο Naro.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε iTechHellas,

με μια γρηγορη ματια που ειδα σε πλαισιο και eshop,its not available.

Μηπως ξερει καποιος που υπαρχει διαθεσιμο και σε καλη τιμη να το χτυπησω?

Σορρυ ,αναφερομαι στο Naro.

Thanks

 

Αγαπητέ Tankwart,

 

Η Tech4U , η εταιρεία που διανέμει τα i.Tech προϊόντα στην Ελλάδα θα προμηθευτεί στις αρχές της ερχόμενης εβδομάδας οπότε το Clip Naro 601 θα είναι διαθέσιμο προς το τέλος της εβδομάδας σε όσα μαγαζία έχουν έλλειψη.

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

1.Ψαχνω να αγοράσω ενα καλό bluetooth για το Iphone 3GS με το οποίο θέλω να ακούω και μουσική απο οτι δίαβασα εδω απο τα καλύτερα κομμάτια σε θέματα ακουστικής και μείωσης τον εξωτερικών θορύβων είναι το plantronics & jawbone αλλά έχω την εντύπωση ότι με κανένα απο τα δύο δεν μπορείς δεν μπορείς να ακούσεις μουσική , κάνω λάθος ?

2.Κυκλοφορούν και 2 μοντέλα τις i.Tech με τα οποία παίζουν και μουσική και το ένα απο αυτά έχει και ραδιόφωνο αυτό που θέλω να μάθω είναι απο θέμα ακουστικής πως είναι τα συγκεκριμένα ?

 

Θα εκτιμούσα την οποιαδήποτε βοήθεια.

 

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1.Ψαχνω να αγοράσω ενα καλό bluetooth για το Iphone 3GS με το οποίο θέλω να ακούω και μουσική απο οτι δίαβασα εδω απο τα καλύτερα κομμάτια σε θέματα ακουστικής και μείωσης τον εξωτερικών θορύβων είναι το plantronics & jawbone αλλά έχω την εντύπωση ότι με κανένα απο τα δύο δεν μπορείς δεν μπορείς να ακούσεις μουσική , κάνω λάθος ?

2.Κυκλοφορούν και 2 μοντέλα τις i.Tech με τα οποία παίζουν και μουσική και το ένα απο αυτά έχει και ραδιόφωνο αυτό που θέλω να μάθω είναι απο θέμα ακουστικής πως είναι τα συγκεκριμένα ?

 

Θα εκτιμούσα την οποιαδήποτε βοήθεια.

 

 

Ευχαριστώ.

 

Aγαπητέ χρήστη jtheogr,

 

Η ακουστική για το Clip Music 801 αλλά και το Clip D-Radio από δοκιμές δικές μας αλλά και από αναφορές πελατών είναι άριστη.

Ένα από τα πλεονεκτήματα του Clip D-R όσον αφορά το ραδιόφωνο είναι πως λειτουργεί αυτόνομα χωρίς να είναι το ακουστικό απαραίτητα συγχρονισμένο με το κινητό.

 

Στο Clip Music 801 μπορεί να γίνει αναπαραγωγή mp3 μόνο που τα πλήκτρα skip/forward και back δεν λειτουργούν με το iPhone μόνο το play/pause. Αλλά από όσο γνωρίζω η αλλαγή ενός track μπορεί να γίνει εναλλακτικά με απλως ένα κούνημα του iPhone.

Επιπλέον στη συσκευασία και των δυο Bluetooth πέρα από το ένα ζευγάρι στερεοφωνικών ακουστικών περιλαμβάνεται και ένα μονό.

 

Επίσης θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως όλα τα προϊόντα της i.Tech καλύπτονται από ισόβια εγγύηση .

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει εδω και 5 μερες ενα Ι tech clip II mini και εχω προβλημα.Το Handsfree κανει συνεχεις συνδεσεις και αποσυνδεσεις.Το περιεργο ειναι οτι αυτο γινετε αφου πραγματοποιησω τη πρωτη κληση ,αφου ανοιξω το κινητο και το handsfree...Δηλαδη αν δεν εχω μιλησει το προβλημα δεν παρουσιαζεται...Αν μπορει καποιος να βοηθησει...

 

Τελικα μου το αντικατεστησαν αμεσως στο Γερμανο .Απο τοτε ολα μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα, χτες αγόρασα το CLIP D της i-tech λόγω της αναγνώρισης κλήσης με όνομα...έχω το omnia hd με τις επαφές μου στα αγγλικά...το manual του clip D λέει ότι για να βλέπω το όνομα του καλούντος πρέπει αυτό να γραμμένο στα αγγλικά...δυστυχώς όμως βλέπω ΜΟΝΟ το νούμερο του καλούντος και όχι το όνομα...:mad:

Οπότε ή κάνω κάτι λάθος ή το omnia hd ΔΕΝ είναι συμβατό με το συγκεκριμένο bluetooth...Μέσα στο site της i-tech δεν το είδα στα συμβατά πάντως...

Υπάρχει τέλος πάντων κάποιο bluetooth που να τηρεί τον παραπάνω όρο ; Αναγνώριση δηλαδή ΜΕ ΟΝΟΜΑ του καλούντος;

 

Αγαπητέ χρήστη tonysac,

 

Ύστερα από δοκιμές του Clip D με το Omnia όπως και εσείς παρατηρήσατε δεν εμφανίζεται το όνομα καλούντος, ακόμα και αν είναι περασμένο με Λατινικούς χαρακτήρες, παρα μόνο ο αριθμός.

 

Σχετικά με τη λίστα συμβατότητας στη σελίδα της i.Tech υπάρχει περίπτωση ένα μοντέλο κινητού να μην είναι καταχωρημένο στη λίστα αλλά παρ'όλα αυτά να είναι συμβατό με τα Bluetooth της i.Tech .

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία συσκευή HTC Touch Diamond που υποστηρίζει το πρωτόκολλο A2DHP.

Την έχω ζευγαρωμένη με ένα bluetooth Jabra BT 530 που υποστηρίζει το ίδιο πρωτόκολλο A2DHP.

Το θέμα μου είναι αν μπορώ να ακούσω ραδιόφωνο από το κινητό κατευθείαν στο bluetooth.

Και επίσης αν μπορώ να ακούσω μουσική επίσης από το κινητό.

 

Δεν τα έχω καταφέρει μέχρι στιγμής και έχω μπερδευτεί.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το Clip II mini με ενα iPhone 3G και με ακουνε πολυ χαμηλα. Υπαρχει λυση?

 

Ποια bt δουλευουν καλα με το iPhone 3G?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το Clip II mini με ενα iPhone 3G και με ακουνε πολυ χαμηλα. Υπαρχει λυση?

 

Ποια bt δουλευουν καλα με το iPhone 3G?

 

Αγαπητέ DJ_TEO,

 

Όλα τα Bluetooth της i.Tech λειτουργούν με το iPhone.

 

Σχετικά με το πρόβλημα που έχετε με το Clip II mini θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε πως η απόσταση του Bluetooth ακουστικού από το στόμα του ομιλητή δεν πρέπει να είναι μεγάλη, πρέπει να βρίσκετε όσο το δυνατόν πιο κοντά στο στόμα.

Πριν λειτουργήσετε το ακουστικό με το iPhone το χρησιμοποιούσετε με κάποια άλλη συσκευή; Το κατάστημα αγοράς ποιό είναι; Σε περίπτωση ελλατωματικού ακουστικού με την απόδειξη αγοράς ή κάποιο έγγραφο που αποδεικνύει από που το πήρατε μπορείτε να το επιστρέψετε πίσω για αντικατάσταση μιας και όλα τα προϊόντα της i.Tech διαθέτουν ισόβια εγγύηση .

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003905

 

λεει καπου οτι δεν ειναι συμβατο με symbian nokia.

αυτο ειναι τσεκαρισμενω ?

και αν ναι, επειδη υπολειτουργει η δεν παιζει καθολου ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Σημερα αγορασα το itch clip Naro 601,στα 43€ και ετοιμοπαραδοτο(skroutz.gr).

Πρωτες εντυπωσεις,η πολυ καλη εμφανιση (ογκος μεγεθος βαρος ποιοτητα κατασκευης) και ο μικρος χρονος φορτισης της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! Μετά από καμιά 10αριά bluetooth βρήκα 1 που δουλεύει αν όχι άψογα, τουλάχιστον εξαιρετικά καλά με iPhone 3GS::

 

MM-200 Sennheiser

 

είναι stereo bluetooth, και βολεύει για χρήση κάτω από κράνος.

 

Εγώ το πήρα από το Νάκα

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! Μετά από καμιά 10αριά bluetooth βρήκα 1 που δουλεύει αν όχι άψογα, τουλάχιστον εξαιρετικά καλά με iPhone 3GS::

 

MM-200 Sennheiser

 

είναι stereo bluetooth, και βολεύει για χρήση κάτω από κράνος.

 

Εγώ το πήρα από το Νάκα

 

Μουσική παίζει ?

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως μουσική. Είναι εξαιρετικό σε απόδοση στη μουσική, χωρίς να «χάνει» όπως αλλά Bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

Κυρίως μουσική. Είναι εξαιρετικό σε απόδοση στη μουσική, χωρίς να «χάνει» όπως αλλά Bluetooth.

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Κυρίως μουσική. Είναι εξαιρετικό σε απόδοση στη μουσική, χωρίς να «χάνει» όπως αλλά Bluetooth.

 

Και μια τελευταία ερώτηση τα κουμπιά next-previous song volume δουλεύουν κανονικά ?

Link to comment
Share on other sites

Τα κουμπιά next/previous song δεν παίζουν σε κανένα Bluetooth headset με iphone 3g/3gs.

Αυτό είναι λάθος της Apple και όχι των κατασκευαστών των διαφόρων αξεσουάρ.

Η Apple υποστηρίζει το A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) αλλά όσον αφορά

το AVRCP (Audio/Video Remote Control Profile) υποστηρίζει μόνο το pause, play και stop!!

Μπορείς να διαβάσεις σχετικά με αυτό, εδώ:

http://support.apple.com/kb/HT3647

Αν θέλεις να δουλεύει το next/previous song στο iphone σου τότε υπάρχει λύση...

Μπορείς να του βάλεις ένα εξωτερικό BT Adapter όπως αυτό:

http://www.amazon.co.uk/BlueNext-Bluetooth-Stereo-Adaptor-Classic/dp/B001DYHFIM

Το έχω δοκιμάσει προσωπικά (με 3g αλλά και με 3gs...same story), παίζει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από πολύ μεγάλη αναμονή για την κυκλοφορία του από την ημέρα παρουσίασης σήμερα αγόρασα το nokia bh-904 από e-shop 95 ευρωπαικά.review θα ακολουθήσει μετά από λίγες μέρες.

Πάντως από λίγο που το δούλεψα οφείλω να πω ότι μου άρεσε ποιοτικά,έπαθα πλάκα με το πόσο δυνατό ακουστικό έχει και από ότι μου είπανε ακουγόμουν πολύ καθαρά.

Και μια συγκριτική φωτογραφία μεγέθους ανάμεσα στον πρόγονο του bh-900 και το bh-902.

http://img693.imageshack.us/img693/3528/21122009154.th.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

θελω να μου προτεινετε καποιο που να κοστιζει 30-35 ευρω..προκειτε να χρησιμοποιηθει με τη συσκευη nokia 6500 slide..ευχαριστω

 

PS: κανεις ρε παιδια να μου πει τη γνωμη του??

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. εχω ενα bluetooth handsfree (nokia bh-106) και θελω να παρω ενα usb bluetooth για να το συνδεσω στο pc. ξερει κανεις αν θα ειναι συμβατο με msn skype κτλ?
Link to comment
Share on other sites

@iTechHellas

 

Καλημέρα,

Υπάρχει πρόβλεψη ημερομηνίας άφιξης στην Ελλάδα και τιμής πώλησης, του SolarVoice 908 ?

Ευχαριστώ

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Αν και προσπάθησα να ψάξω αυτό που πάνω κάτω θέλω, το θέμα είναι τεράστιο οπότε δυσκολά να βρω διαβάζοντας όλα τα ποστ.

 

Ας μπω στο θέμα. Ψάχνω για bluetooth stereo headphones αλλά να έρχονται μαζί με bluetooth adaptor για ipod ( συγκεκριμένα 5.5Gen Video ) και όταν με καλούν στο κινητό να κάνει pause το ipod και να το γυρίζει στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Αν και προσπάθησα να ψάξω αυτό που πάνω κάτω θέλω, το θέμα είναι τεράστιο οπότε δυσκολά να βρω διαβάζοντας όλα τα ποστ.

 

Ας μπω στο θέμα. Ψάχνω για bluetooth stereo headphones αλλά να έρχονται μαζί με bluetooth adaptor για ipod ( συγκεκριμένα 5.5Gen Video ) και όταν με καλούν στο κινητό να κάνει pause το ipod και να το γυρίζει στο τηλέφωνο.

 

έχεις ipod ή iphone? μπερδεύτηκα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...