Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Αγαπητέ χρήστη tugito,

 

Όσον αφορά τα Stereo Bluetooth ακουστικά μπορούμε να σας προτείνουμε δυο μοντέλα της i.Tech όπου πληρούν τις απαιτήσεις σας.

 

Το Clip Music 801 και το Clip D-Radio .

 

Με εκτίμηση,

 

Ευχαριστώ πραγματικά αλλά επειδή ψάχνω κάτι σε in-ear ψείρες, δηλαδή να μπαίνουν στο αυτί και όχι εξωτερικά. υπαρχει κάτι τετοιο με hands free φυσικά παράλληλα για το lg cookie? Και εννοώ καλύτερο απο αυτό που εχει ήδη σε ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα και απο εμένα. Είμαι κάτοχος δύο συσκευών: του Leo (HTC HD2) και ενός iphone 3g. Θα ήθελα λοιπόν να αγοράσω ένα καλό bluetooth (έχω αγοράσει αρκετά αλλά κανένα δεν με ικανοποιήσει σε ότι εχει να κάνει με την ποιότητα ήχου. Τους ακούω αλλα δεν με ακούνε καλά. Αυτό για μένα είναι το σημαντικότερο κριτήριο (μουσική, ράδιο, συγχρονισμός με 2 συσκευές είναι ΟΚ αρκεί όμως να πληρεί τη σημαντικότερη προδιαγραφή: να με ακούνε καθαρά! Τι να τα κάνω τα υπόλοιπα αν δεν με ακούνε;;;;

Έτσι λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω όποιος ξέρει (έχει δοκιμάσει) και έχει την ευγενή καλοσύνη να μου πεί ποιό bluetooth να πάω να αγοράσω και να έχω μετα το κεφάλι μου ήσυχο.

Είμαι μεταξύ 4άρων bluetooth :

1. Plantronics Discovery 975

2. JAWBONE PRIME

3. I.TECH CLIP D-RADIO

4. I.TECH CLIP MUSIC 801

αλλά προτιμώ να ρωτήσω και εσάς και να μου πείτε την άποψη σας (να πάω σε ένα μαγαζί και να τους πώ θέλω αυτό...μόνο αυτό...).!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Εγώ θα προτιμούσα το Clip D Radio και για την καθαρή ακουστική του, όπως ζητάς και για την ισόβια εγγύησή του, για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Είμαι κάτοχος δύο συσκευών: του Leo (HTC HD2) και ενός iphone 3g. Θα ήθελα λοιπόν να αγοράσω ένα καλό bluetooth (έχω αγοράσει αρκετά αλλά κανένα δεν με ικανοποιήσει σε ότι εχει να κάνει με την ποιότητα ήχου. Τους ακούω αλλα δεν με ακούνε καλά. Αυτό για μένα είναι το σημαντικότερο κριτήριο (μουσική, ράδιο, συγχρονισμός με 2 συσκευές είναι ΟΚ αρκεί όμως να πληρεί τη σημαντικότερη προδιαγραφή: να με ακούνε καθαρά! Τι να τα κάνω τα υπόλοιπα αν δεν με ακούνε;;;;

Έτσι λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω όποιος ξέρει (έχει δοκιμάσει) και έχει την ευγενή καλοσύνη να μου πεί ποιό bluetooth να πάω να αγοράσω και να έχω μετα το κεφάλι μου ήσυχο.

Είμαι μεταξύ 4άρων bluetooth :

1. Plantronics Discovery 975

2. JAWBONE PRIME

3. I.TECH CLIP D-RADIO

4. I.TECH CLIP MUSIC 801

αλλά προτιμώ να ρωτήσω και εσάς και να μου πείτε την άποψη σας (να πάω σε ένα μαγαζί και να τους πώ θέλω αυτό...μόνο αυτό...).!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

εγώ φίλε έχω πάρει 2 φορές itech και το jawbone να σου πω την αλήθεια με κανένα δεν είχα ευχαριστηθεί και τα 2 δεν είχαν καλή ποιότητα ήχου στο να με ακούνε ποιο πολύ,μέχρι που πείρα το plantronics discovery 725 ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα όλα ήταν πολύ εντάξει το είχα κοντά 2 χρόνια μέχρι που το έχασα από δικιά μου βλακεία τώρα λέω να πάρω το plantronics discovery 775 και από ότι είδα έχει πολύ καλές κρητικές ,άλλα μόνο το ότι ήμουν ευχαριστημένος με το προηγούμενο μοντέλο τα λέει όλα.

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πραγματικά αλλά επειδή ψάχνω κάτι σε in-ear ψείρες, δηλαδή να μπαίνουν στο αυτί και όχι εξωτερικά. υπαρχει κάτι τετοιο με hands free φυσικά παράλληλα για το lg cookie? Και εννοώ καλύτερο απο αυτό που εχει ήδη σε ποιότητα.

 

Δυστυχώς δεν κατάλαβα ακριβώς την ερώτηση. Μπορείτε να ξανα διατυπώσετε το ερώτημα σας παρακαλώ;

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν κατάλαβα ακριβώς την ερώτηση. Μπορείτε να ξανα διατυπώσετε το ερώτημα σας παρακαλώ;

 

Με εκτίμηση,

 

Εννοώ in-ear αυτά που μπαίνουν μεσα στο αυτί και όχι τα κλασικά που ναι μεν μπαίνουν στο αυτί αλλά ειναι μεγάλα και απλά στέκονται και πέφτουν συνέχεια και ακουει κι όλο το λεωφορείο τι ακους.

:)

Και να ειναι σε ποιότητα καλύτερα απο τα στανταρ που εχει μεσα η lg, δηλαδη σε ήχο μπασα και τετοια.

Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μια απορία ... το Music 801 της iTech .. στο e-shop λέει ισόβια εγγύηση .. μέσα στο κουτί μαζί με το manual, έχει ένα χαρτάκι που αναφέρει 2 χρόνια ... τι ισχύει τελικά...;;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μια απορία ... το Music 801 της iTech .. στο e-shop λέει ισόβια εγγύηση .. μέσα στο κουτί μαζί με το manual, έχει ένα χαρτάκι που αναφέρει 2 χρόνια ... τι ισχύει τελικά...;;

 

Αν ειναι παραεισαγωγης θα εχει 2 χρονια εγγυηση διαφορετικα πρεπει να εχει μεσα στο κουτι ενα χαρτακι με οδηγιες για να ενεργοποιησεις την ισοβια εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μια απορία ... το Music 801 της iTech .. στο e-shop λέει ισόβια εγγύηση .. μέσα στο κουτί μαζί με το manual, έχει ένα χαρτάκι που αναφέρει 2 χρόνια ... τι ισχύει τελικά...;;

 

Αγαπητή mariel19,

 

Καλύπτονται με ισόβια εγγύηση ΜΟΝΟΝ τα προϊόντα i.Tech που έχουν διατεθεί από την Tech4u , τον επίσημο διανομέα της i.Tech στην Ελλάδα, Κύπρο και Βαλκάνια. Οπότε αυτομάτως έχετε ισόβια εγγύηση. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να ενημερωθείτε εδώ .

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

είχα πάρει το http://www.skroutz.gr/s/14087/Muses-801.html από το eshop όταν το είχε προσφορά !

 

καταπληκτικό πάντως..

 

Τώρα με την τιμή που έχει δεν ξέρω αν αξίζει, αλλά στην τιμή που πήρα (26euros) ήταν ότι πρέπει :)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι παραεισαγωγης θα εχει 2 χρονια εγγυηση διαφορετικα πρεπει να εχει μεσα στο κουτι ενα χαρτακι με οδηγιες για να ενεργοποιησεις την ισοβια εγγυηση.

 

από το e-shop το πήρα .. πως να είναι παραεισαγωγής..; απλά μου κάνει εντύπωση το χαρτάκι .. με τα 2 χρόνια εγγύηση ..

πάντως έστειλα στην itech σήμερα για να μου ενεργοποιήσουν την εγγύηση, ακόμα δεν έχω πάρει απάντηση...

 

update : Μόλις μου ήρθε το μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε η εγγύση και είναι ισόβια...!

Edited by mariel19

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, από το OTE SHOP της Καλλιθέας πήρα το ΝΟΚΙΑ-ΒΗ503. Το είχε μόλις 14.90 ευρώ, ενώ πριν λίγο καιρό έπαιζε πολύ ψηλότερα. Το έχω δεύτερη ημέρα σε συνδυασμό με ΝΟΚΙΑ Ε72 κι έχω πάθει πλάκα με την απόδοσή του...
Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση γρηγορη

το bluetooth i-tech clip d radio που εχει δυνατοτητα να βλεπεις κλησεις αλλα και να διαλεγεις απο τις προσφατες αναπαντητες/εξερχομενες/εισερχομενες χωρις να βγαλεις το κινητο απο τη τσεπη δουλευει με το n900?

βγαζει αναγνωριση στα ελληνικα η @@?

αν το χει καποιος η αν το χει δοκιμασει ας πει γιατι λεω να το παρω αλλα αμα δεν τα υποστηριζει κραταω και αυτο που εχω...

για δειτε το κιολας

http://www.itechdynamic.com/en/produ...id=2&pid=02060

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ mythos_bt,

 

Θα σας προτείναμε να το πηγαίνατε για έλεγχο στο κατάστημα αγοράς. Αν είναι ελλατωματικό θα σας το αντικαταστήσουν και θα λυθεί το πρόβλημα σας.

 

Με εκτίμηση,

 

Το επεστρεψα στο πλαισιο και μετα απο ελεγχο 2 ημερων μου το αντικατεστησαν.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση γρηγορη

το bluetooth i-tech clip d radio που εχει δυνατοτητα να βλεπεις κλησεις αλλα και να διαλεγεις απο τις προσφατες αναπαντητες/εξερχομενες/εισερχομενες χωρις να βγαλεις το κινητο απο τη τσεπη δουλευει με το n900?

βγαζει αναγνωριση στα ελληνικα η @@?

αν το χει καποιος η αν το χει δοκιμασει ας πει γιατι λεω να το παρω αλλα αμα δεν τα υποστηριζει κραταω και αυτο που εχω...

για δειτε το κιολας

http://www.itechdynamic.com/en/produ...id=2&pid=02060

 

Αγαπητέ fatm1ke,

 

Το Clip D-Radio είναι συμβατό με το Ν900 το μόνο θέμα που μπορεί να μην σας καλύπτει σύμφωνα με τα λεγόμενα σας είναι πως στην αναγνώριση δεν εμφανίζει Ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Το επεστρεψα στο πλαισιο και μετα απο ελεγχο 2 ημερων μου το αντικατεστησαν.

Ευχαριστω.

 

Να είστε καλά. To τμήμα υποστήριξης πελατών είναι στη διαθεσή σας για οποιαδήποτε άλλη διευκρίνηση.

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο καιρό το bt Plantronics 925 που εχω παρουσιάζει κατά την διάρκεια της συνομιλίας ενα βόμβο, και ζεστένεται υπερβολικά το ακουστικό του.Εχει συμβεί σε κανένα κάτι παρόμοιο?Το συγκεκριμένο bt αγοράστηκε καινούργιο απο το e bay.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω ενα plantronics 925.

απο το ebay . εχει καλο χρονο αναμονης και ομιλιας?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Ποιο bluetooth handsfree θα μου προτείνατε για SE k810i;

 

Όλα είναι συμβατά. Εσύ τι θέλεις; Στο αυτί ή με ακουστικό; Να ακούς μουσική ή όχι; Φθηνό ή ακριβό; Όλα παίζουν.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το iTech Naro 601.

1. Πώς απενεργοποιώ τελείως τον ήχο του βομβητή? ΛΥΘΗΚΕ :)

2. Μπορώ να βρω κάποιον άλλο φορτιστή, με ενσωματωμένο καλώδιο και όχι με USB?

Edited by niknik
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται!

 

Σαν καινούριος στον χώρο των bluetooth headset θα ήθελα την βοήθεια σας.

 

Είμαι κάτοχος του LG ARENA KM900 και θα ήθελα ένα στέρεο bluetooth headset με καλή ποιότητα ήχου σε τιμή κάτω των 30ευρό. Να αναφέρω ότι το ARENA έχει ένα γνωστό πρόβλημα με τα "κλικ" για κλήση του τελευταίου αριθμού, δηλαδή αντί για 2, με 1 καλεί.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! -mythoc

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον help!

 

Βοηθήστε να βρω το σωστό headset please!

 

Τι θέλω:

 

1. ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ multipoint

2. over-the-ear και ΟΧΙ clip.

3. Να μην είναι μαρκα με'καψες

4. Προφανώς να είναι εργονομικό και βολικό.

5. Το design δεν μας καίει ιδιαίτερα.

6. Να είναι ανθεκτικό.

7. Να μην παμε στα 100 ευρώ.

 

Αυτά!

 

Απότι έχω δει λίγο σαν επιλογές έχω δεί i.techvoicepro, motorola h17, plantronics 520 και καποια jabra που δεν θυμαμαι :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...