Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

θα σας παρακαλουσα αν σας ηταν ευκολο να μου πειτε τη γνωμη για τα δυο ακουστικα

HTC M200, plantronics explorer 350

Edited by mafiagalou

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

αυτό που με ενδιαφέρει είναι να με ακούν καθαρά, για κάποιο λόγο με το iTech Lady που έχω, τις περισσότερες φορές δεν με ακούνε και αναγκάζομαι είτε να με ακούει όλη η πόλη που φωνάζω είτε να χρησιμοποιώ τη συσκευή.

 

Αυτο ακριβως το προβλημα εχω και εγω με ενα iTech clip vibrate.Σκεφτομαι να το στειλω για επιδιορθωση αλλα το θεμα ειναι οτι δεν το κανει παντα και φοβαμαι να μην ταλαιπωρηθω χωρις τελικα να μου λυσουν το προβλημα.Εχω και ενα plantronics discovery 975 το οποιο ειναι αψογο.

Link to comment
Share on other sites

Από την περιγραφή των βλαβών που δώσατε, μπορώ να σας πω πως τις καλύπτει η εγγύηση.

Για οποιαδήποτε πάντως απορία έχετε για το Clip Music 801 ή για άλλο i.Tech Bluetooth μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

 

Με εκτίμηση,

 

Αναφέρεσαι σε αυτά που απλά σταμάτησαν να λειτουργούν, ή και σε αυτά που χάλασε το καλώδιο τους; Γιατί από το e-shop μου είπανε να πάω να βρω κανένα γνωστό μου ηλεκτρονικό και να μου φτιάξει το καλωδιάκι γιατί δεν καλύπτεται!!!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

^^

Καλά από το eshop μην περιμένεις και τίποτα περισσότερο. Το μαγαζί είναι παγκοσμίως γνωστό για το άψογο aftersales του... :whip:

Link to comment
Share on other sites

^^

Καλά από το eshop μην περιμένεις και τίποτα περισσότερο. Το μαγαζί είναι παγκοσμίως γνωστό για το άψογο aftersales του... :whip:

 

Το γνωρίζω.. αλλά στο νησί μου είναι το μοναδικό που μπορεί να με εξυπηρετήσει ... έστω κι έτσι!

και πως αλλιώς να ζητήσω service..?? αφού πρέπει να το πάω απο κει που το αγόρασα .. θέλω να δω, με το άλλο που θα πάω την Πέμπτη στο Public, Αθήνα ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως το προβλημα εχω και εγω με ενα iTech clip vibrate.Σκεφτομαι να το στειλω για επιδιορθωση αλλα το θεμα ειναι οτι δεν το κανει παντα και φοβαμαι να μην ταλαιπωρηθω χωρις τελικα να μου λυσουν το προβλημα.Εχω και ενα plantronics discovery 975 το οποιο ειναι αψογο.

 

Αγαπητέ mythos_bt,

 

Θα σας προτείναμε να το πηγαίνατε για έλεγχο στο κατάστημα αγοράς. Αν είναι ελλατωματικό θα σας το αντικαταστήσουν και θα λυθεί το πρόβλημα σας.

 

Με εκτίμηση,

 

Αναφέρεσαι σε αυτά που απλά σταμάτησαν να λειτουργούν, ή και σε αυτά που χάλασε το καλώδιο τους; Γιατί από το e-shop μου είπανε να πάω να βρω κανένα γνωστό μου ηλεκτρονικό και να μου φτιάξει το καλωδιάκι γιατί δεν καλύπτεται!!!!

 

Το καλώδιο καλύπτεται από την εγγύηση αρκεί να μην έχει τραβηχθει και ξηλωθεί όπου αυτό γίνεται από κακή χρήση.

Αν έχει σκληρύνει, ξεφτίσει ή ραγίσει και δεν έχει γίνει δυο κομμάτια καλύπτεται.

 

Με εκτίμηση,

Edited by gkr41
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση του κουμπιού "Τροποποίηση" ή "Πολλαπλή παράθεση"

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Εχω αγορασει το NARO 601 της itech.Μπορω αν ακουω mp3,πρεπει να ρυθμισω κατι?Exω HTC HD που υποστηριζει A2DP....γιατι μεχρι τωρα δεν τα εχω καταφερει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να πάρω το I.TECH CLIP II MINI. Καταρχήν αξίζει σαν αγορά; Λειτουργεί αξιόπιστα με δύο συσκευές ταυτόχρονα;

Και δεύτερον, είναι συμβατό με τις συσκευές που έχω, ένα Nokia N79 και ένα Nokia 3110;

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια εγώ σήμερα παρέλαβα το Music 801 της itech ..

Πρώτες εντυπώσεις :

./ φορτιστής usb και θύρα micro usb (το προτιμώ, γιατί βαριέμαι τις πρίζες, κι επειδή μένω κι Αγγλία, θα θέλω και "μετατροπέα" .. )

./ τα ακουστικά είναι με jack- άκι κι όχι ενσωματωμένο το καλώδιο όπως στα άλλα μοντέλα II, IIs, κτλ. (οπότε δεν θα αχρηστεύεται το μηχάνημα αν χαλάει το καλώδιο)

./ πολύ καλός στερεοφωνικός ήχος, και στην ομιλία και στη μουσική ..

 

Τώρα θέλω να δω :

./ πόσο θα κρατήσει η μπαταρία του, με τη χρήση που του κάνω.

./ έξω στο δρόμο, με φασαρία κτλ, αν θα με ακούν και θα ακούω και δεν θα μου κάνουν παράπονα

./ να το συνδέσω και με δεύτερη συσκευή

 

 

./ να τεστάρω τους διαφορετικούς ήχους βομβητή, τον ήχο αποσύνδεσης, φωνητική κλήση.

Edited by mariel19

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να πάρω το I.TECH CLIP II MINI. Καταρχήν αξίζει σαν αγορά; Λειτουργεί αξιόπιστα με δύο συσκευές ταυτόχρονα;

Και δεύτερον, είναι συμβατό με τις συσκευές που έχω, ένα Nokia N79 και ένα Nokia 3110;

 

Αγαπήτε carmelos,

 

Λειτουργεί αξιόπιστα καθώς δεν έχει παρατηρηθεί θέμα ασυμβατότητας του Clip II mini με τις συσκευές των τηλεφώνων σας.

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 bluetooth Sony Ericsson HBH-PV703 , αυτά με το κλασσικό γάντζο. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω (internet ή θεσσαλονίκη) αυτό το γάντζο σαν ανταλλακτικό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Βρίσκομαι σε αναζήτηση συσκευής Bluetooth για το κινητό μου. Είμαι μεταξύ τριών λύσεων: της φτηνής λύσης Plantronics 230 , του Plantronics 920 και του i.Tech Bluetooth Headset Clip D. Σαν ποιοτικά χαρακτηριστικά με ενδιαφέρει καταρχήν να ακούγομαι καλά και να έχει καλή μπαταρία. Από εκεί και έπειτα το 920 προσφέρει την δυνατότητα να μιλήσεις μέσω skype (επιλογή Multipoint: δεν γνωρίζω αν έχει τη δυνατότητα σύνδεσης με 2 ταυτόχρονα συσκευές??) ενώ το i tech προσφέρει απομακρυσμένη δυνατότητα διαχείρισης κλήσεων.

Θα ήθελα τη γνώμη σας, αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει ένα από αυτά ή αν έχει να προτείνει και κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Βρίσκομαι σε αναζήτηση συσκευής Bluetooth για το κινητό μου. Είμαι μεταξύ τριών λύσεων: της φτηνής λύσης Plantronics 230 , του Plantronics 920 και του i.Tech Bluetooth Headset Clip D. Σαν ποιοτικά χαρακτηριστικά με ενδιαφέρει καταρχήν να ακούγομαι καλά και να έχει καλή μπαταρία. Από εκεί και έπειτα το 920 προσφέρει την δυνατότητα να μιλήσεις μέσω skype (επιλογή Multipoint: δεν γνωρίζω αν έχει τη δυνατότητα σύνδεσης με 2 ταυτόχρονα συσκευές??) ενώ το i tech προσφέρει απομακρυσμένη δυνατότητα διαχείρισης κλήσεων.

Θα ήθελα τη γνώμη σας, αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει ένα από αυτά ή αν έχει να προτείνει και κάτι άλλο.

 

Όπου plantronics...είναι ότι πιο κορυφαίο υπάρχει;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Βρίσκομαι σε αναζήτηση συσκευής Bluetooth για το κινητό μου. Είμαι μεταξύ τριών λύσεων: της φτηνής λύσης Plantronics 230 , του Plantronics 920 και του i.Tech Bluetooth Headset Clip D. Σαν ποιοτικά χαρακτηριστικά με ενδιαφέρει καταρχήν να ακούγομαι καλά και να έχει καλή μπαταρία. Από εκεί και έπειτα το 920 προσφέρει την δυνατότητα να μιλήσεις μέσω skype (επιλογή Multipoint: δεν γνωρίζω αν έχει τη δυνατότητα σύνδεσης με 2 ταυτόχρονα συσκευές??) ενώ το i tech προσφέρει απομακρυσμένη δυνατότητα διαχείρισης κλήσεων.

Θα ήθελα τη γνώμη σας, αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει ένα από αυτά ή αν έχει να προτείνει και κάτι άλλο.

 

Plantronics, δεν έχω δοκιμάσει..

Τώρα αμα θες την γνώμη μου για το Clip D, θα σου έλεγα ότι έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος και με την απόδοσή του στην ακουστική και όσον αφορά την μπαταρία του.

Πιστεύω και ότι η ισόβια εγγύηση που σου παρέχει η Itech, είναι ένα ακόμη +..

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 bluetooth Sony Ericsson HBH-PV703 , αυτά με το κλασσικό γάντζο. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω (internet ή θεσσαλονίκη) αυτό το γάντζο σαν ανταλλακτικό?

ebay ισως βρεις.

κοιταξε

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 bluetooth Sony Ericsson HBH-PV703 , αυτά με το κλασσικό γάντζο. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω (internet ή θεσσαλονίκη) αυτό το γάντζο σαν ανταλλακτικό?

 

Στην αντιπροσωπεια που ειναι στην δωδεκανησου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω για το LG 500 COOKIE

 

1) bluetooth ακουστικά στέρεο για μουσική και κλήσεις ποιοτικά (in ear θα ήταν τέλειο)

2) hands free ακουστικά στέρεο για μουσική και κλήσεις ποιοτικά (in ear θα ήταν τέλειο)

 

Τα δικά του ειναι πανμέτρια..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω για το LG 500 COOKIE

 

1) bluetooth ακουστικά στέρεο για μουσική και κλήσεις ποιοτικά (in ear θα ήταν τέλειο)

2) hands free ακουστικά στέρεο για μουσική και κλήσεις ποιοτικά (in ear θα ήταν τέλειο)

 

Τα δικά του ειναι πανμέτρια..

 

Αγαπητέ χρήστη tugito,

 

Όσον αφορά τα Stereo Bluetooth ακουστικά μπορούμε να σας προτείνουμε δυο μοντέλα της i.Tech όπου πληρούν τις απαιτήσεις σας.

 

Το Clip Music 801 και το Clip D-Radio .

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να αγοράσω ένα bluetooth πσίρα....να μην φαίνεται καθόλου οτί φοράω bluetooth....περιμένω τις προτάσεις αν μπορείτε να βοηθήσετε!!!:D
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να αγοράσω ένα bluetooth πσίρα....να μην φαίνεται καθόλου οτί φοράω bluetooth....περιμένω τις προτάσεις αν μπορείτε να βοηθήσετε!!!:D

 

http://direct.motorola.com/hellomoto/us/H9/ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Είμαι κάτοχος δύο συσκευών: του Leo (HTC HD2) και ενός iphone 3g. Θα ήθελα λοιπόν να αγοράσω ένα καλό bluetooth (έχω αγοράσει αρκετά αλλά κανένα δεν με ικανοποιήσει σε ότι εχει να κάνει με την ποιότητα ήχου. Τους ακούω αλλα δεν με ακούνε καλά. Αυτό για μένα είναι το σημαντικότερο κριτήριο (μουσική, ράδιο, συγχρονισμός με 2 συσκευές είναι ΟΚ αρκεί όμως να πληρεί τη σημαντικότερη προδιαγραφή: να με ακούνε καθαρά! Τι να τα κάνω τα υπόλοιπα αν δεν με ακούνε;;;;

Έτσι λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω όποιος ξέρει (έχει δοκιμάσει) και έχει την ευγενή καλοσύνη να μου πεί ποιό bluetooth να πάω να αγοράσω και να έχω μετα το κεφάλι μου ήσυχο.

Είμαι μεταξύ 4άρων bluetooth :

1. Plantronics Discovery 975

2. JAWBONE PRIME

3. I.TECH CLIP D-RADIO

4. I.TECH CLIP MUSIC 801

αλλά προτιμώ να ρωτήσω και εσάς και να μου πείτε την άποψη σας (να πάω σε ένα μαγαζί και να τους πώ θέλω αυτό...μόνο αυτό...).!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

θα προτιμούσα το plantronics για όλους αυτούς τους λόγους που τόσος κόσμος έχει πει και γράψει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...