Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Για το 925:http://cgi.ebay.com/Plantronics-925-Bluetooth-Headset-ear-hook-BLACK-clip_W0QQitemZ250520091048QQcmdZViewItemQQptZBluetooth_Wireless_Products?hash=item3a542939a8

 

Για το 975:http://cgi.ebay.com/Ear-Hook-Stabilizer-PLANTRONICS-975-CL-BL-SHIPS-TODAY_W0QQitemZ290362645845QQcmdZViewItemQQptZBluetooth_Wireless_Products?hash=item439af65d55

Πάντως το 925 είναι τόσο ελαφρύ και εφαρμόζει τόσο καλά στο αφτί που όχι μόνο δεν πέφτει αλλά σχεδόν ξεχνάς ότι το φοράς.

 

Εγω παλι γιατι εχω την εντυπωση πως δεν εφαρμοζει και τοσο καλα? Αλλωστε μια φορα μου επεσε καθως το φοραγα, ευτυχως στο σπιτι, και ξεβαψε λιγο στην κεφαλη του.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγω παλι γιατι εχω την εντυπωση πως δεν εφαρμοζει και τοσο καλα? Αλλωστε μια φορα μου επεσε καθως το φοραγα, ευτυχως στο σπιτι, και ξεβαψε λιγο στην κεφαλη του.

Μάλλον δεν φοράς το σωστό νούμερο ear pad. Δοκίμασε ένα μεγαλύτερο.

 

Προσωπικά η μη ύπαρξη άγκιστρου ήταν ο μεγαλύτερος δισταγμός μου όταν το αγόρασα. Παρόλα αυτά με το που το φόρεσα εξαφανίστηκε. Απλά έχουν κάνει φοβερή δουλειά τόσο σε άνεση όσο και σε σταθερότητα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα του συγκεκριμένου..

Αύριο θα ρωτήσω να δω τι παίζει με τις επιστροφές του e-shop και θα σε ενημερώσω..

 

Καταλαβα. Να σου πω την αληθεια δεν ξερω τι θα προτιμουσα απο τα 2. Ελπιζω τα πραγματα να εχουν φτιαξει στο e-shop και να μη με τρεχουν οπως αλλες φορες που τους ειχα παει ενα usb stick και το κρατησαν για "ελεγχο" στο σερβις για μια ολοκληρη εβδομαδα(!!!).

 

Λεω να τους το παω αυριο. Παιζει να μου το αντικαταστησουν αμεσως? Θα μεινω εκπληκτος!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν φοράς το σωστό νούμερο ear pad. Δοκίμασε ένα μεγαλύτερο.

 

Προσωπικά η μη ύπαρξη άγκιστρου ήταν ο μεγαλύτερος δισταγμός μου όταν το αγόρασα. Παρόλα αυτά με το που το φόρεσα εξαφανίστηκε. Απλά έχουν κάνει φοβερή δουλειά τόσο σε άνεση όσο και σε σταθερότητα.

 

Το μεγαλυτερο εχω φορεσει, μαλλον επρεπε να ειχαν βαλει το αγκιστρο.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα του συγκεκριμένου..

Αύριο θα ρωτήσω να δω τι παίζει με τις επιστροφές του e-shop και θα σε ενημερώσω..

 

υπαρχει doa μιας εβδομαδας νομιζω για το eshop

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περασε φιλε μου δυστυχως...Μετα τη μια βδομαδα το παρουσιασε... :(

 

κριμα. παρολα αυτα κανε μια ερωτηση σε ενα e shop, δεν εχεις να χασεις κατι και μπορει να μαθεις κατι που δεν ξερεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πας στο eshop με την απόδειξη αγοράς και αν έχουνε διαθέσιμο καινούργιο, σου το αλλάζουνε.

Αν δεν έχουν, το κρατάνε για σέρβις και σε μερικές μέρες, σου αντικαθίσταται, αν δεν είναι υπαιτιότητα δική σου..

Link to comment
Share on other sites

Πας στο eshop με την απόδειξη αγοράς και αν έχουνε διαθέσιμο καινούργιο, σου το αλλάζουνε.

Αν δεν έχουν, το κρατάνε για σέρβις και σε μερικές μέρες, σου αντικαθίσταται, αν δεν είναι υπαιτιότητα δική σου..

 

δεν νομιζω να στο αλλαζουνε κατευθειαν . θα προσπαθησουν πρωτα να εξαντλησουν την πιθανοτητα της επιδιορθωσης και μετα θα κοιταξουν για αντικατασταση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να στο αλλαζουνε κατευθειαν . θα προσπαθησουν πρωτα να εξαντλησουν την πιθανοτητα της επιδιορθωσης και μετα θα κοιταξουν για αντικατασταση

 

Tα Bluetooth, δεν επιδιορθώνονται..

Αν ηταν θέμα λάθους χειρισμού, ίσως να κοιτάγανε τι δεν γίνεται σωστά.

Τώρα με το συγκεκριμένο πρόβλημα, δεν μπορούν να κάνουν κάτι.

Ούτε ανοίγεται ούτε επισκευάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Tα Bluetooth, δεν επιδιορθώνονται..

Αν ηταν θέμα λάθους χειρισμού, ίσως να κοιτάγανε τι δεν γίνεται σωστά.

Τώρα με το συγκεκριμένο πρόβλημα, δεν μπορούν να κάνουν κάτι.

Ούτε ανοίγεται ούτε επισκευάζεται.

 

δεν το γνωριζα αυτο για τα bluetooth. κατα πασα πιθανοτητα λοιπον θα του το αντικαταστησουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηγα στο eshop.

 

Εν μερει εχετε ολοι δικιο. Μου ειπαν οτι το bluetooth οντως δεν επιδιορθωνεται αλλα επισης μου ειπαν οτι θα το κρατησουν για 3-4 μερες στο σερβις. Ο,τι μπορουν για να μας ταλαιπωρουν δηλαδη, κλασικα. Τωρα το θεμα στην δικη μου περιπτωση ειναι οτι ο τεχνικος θα πρεπει να το συγχρονισει με μια συσκευη και να δεχθει/να κανει κλησεις μεχρι να εμφανιστει το προβλημα. Δε νομιζω οτι προκειται να το κανει οποτε ειτε το eshop θα κανει την αντικατασταση ή θα μου το επιστρεψουν λεγοντας μου οτι δεν εχει προβλημα. Εαν συμβει το δευτερο δεν θελω να σκεφτω τι προκειται να γινει.

 

Οπως και να'χει το πραγμα θα το παω την επομενη βδομαδα γιατι δεν σκοπευω να μεινω χωρις bluetooth 5-6 μερες καθως μεσολαβουσε ΣΚ.

 

Αυτο που με εκανε να νιωσω λιγο καλυτερα ειναι οτι μια φιλη μου εχει επισης ενα bluetooth της itech οχι το ιδιο μοντελο και μου ειπε οτι και σε αυτη ειχε το ιδιο συμπτωμα στην αρχη που το αγορασε και μετα δεν το ξανακανε. Σαν να ηθελε "στρωσιμο" :P

 

Οποτε σκεφτομαι να το κρατησω για μια βδομαδα ακομα κ αν συνεχισει τους το παω...

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα σε προηγούμενο μου μύνημα έχω το Clip-D radio.

Όποτε ακούω μουσική όμως παρατηρώ μιά μικρή παραμόρφωση!!!!! Οι παλιότεροι σίγουρα θα καταλαβαίνουν τι εννοώ...

Το ίδιο συνέβαινε και με το Nokia BH-103 που χρησιμοποιούσα!

Σε τί ωφείλεται αυτό και, ... επιδιορθώνεται;;;;;

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει θέμα στρωσίματος..

 

Ε ναι, ενταξει αυτο μου το ειπε η κοπελα για να μου εξηγησει πως εγιναν τα πραγματα.

Παντως για να πω την αληθεια εδω και 3 μερες δε μου το εχει παρουσιασει.

 

:blink:

 

Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι αν το κανει μονο οταν εχω 2 συσκευες συνδεδεμενες ταυτοχρονα(κατι που δεν ειχα τις τελευταιες μερες). Θα συνδεσω και τη δευτερη ξανα να δω...

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα σε προηγούμενο μου μύνημα έχω το Clip-D radio.

Όποτε ακούω μουσική όμως παρατηρώ μιά μικρή παραμόρφωση!!!!! Οι παλιότεροι σίγουρα θα καταλαβαίνουν τι εννοώ...

Το ίδιο συνέβαινε και με το Nokia BH-103 που χρησιμοποιούσα!

Σε τί ωφείλεται αυτό και, ... επιδιορθώνεται;;;;;

 

Αγαπητέ AgentGolder,

 

Ποιό κινητό έχετε; Έχετε κάνει αναβάθμιση του λογισμικού;

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, ενταξει αυτο μου το ειπε η κοπελα για να μου εξηγησει πως εγιναν τα πραγματα.

Παντως για να πω την αληθεια εδω και 3 μερες δε μου το εχει παρουσιασει.

 

:blink:

 

Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι αν το κανει μονο οταν εχω 2 συσκευες συνδεδεμενες ταυτοχρονα(κατι που δεν ειχα τις τελευταιες μερες). Θα συνδεσω και τη δευτερη ξανα να δω...

 

Λοιπον νεα,

 

Σημερα συνεδεσα ξανα στο bluetooth και τις 2 συσκευες μου. Τελικα εκει ειναι το προβλημα σιγουρα. Οταν εχω δευτερη συνδεδεμενη συσκευη τοτε αρκετες φορες γινεται αυτο το πραγμα που περιεγραψα στην αρχη. Και για του λογου το αληθες εβαλα καποιον να με παρει τηλεφωνο και ενω μιλουσαμε αρχισα να τον ακουω robotized, οποτε εκανα το εξης πειραμα: Τον παρακαλεσα να συνεχισει να μιλαει ενω εγω απενεργοποιησα το αλλο κινητο. Αμεσως μετα τον ακουγα πεντακαθαρα. Συνεχισαμε να μιλαμε και εντωμεταξυ ανοιξα ξανα το δευτερο κινητο. Οταν εκανα προσπαθεια να συνδεσω το 2ο κινητο στο bluetooth τοτε αμεσως αρχισε παλι το προβλημα.

 

Συμπερασματα? Κανεις που να εχει συνδεσει το συγκεκριμενο bluetooth με 2 συσκευες?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Nokia 5700 Xpress music, φαίνεται και στο avatar.

Και με το τελευταίο firmware...

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..ψαχνω ενα bluetooth hands-free στα 30 ευρο ισως και λιγοτερα με την καλυτερη αυτονομια.τι προτεινετε??? :confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το Itech Clip Naro 601.

 

Σαν ποιότητα κατασκευής μπορώ να πω ότι είναι κορυφαίο. Το καλώδιο με το κορδόνι αλλά και οι συνδέσεις του με "σώμα" είναι πολυ ποιοτικές.

 

Με την σύνδεση δεν είχα πρόβλημα. Η ποιότητα του ήχου στο συνομιλητή είναι πολύ καλή.

 

Το μόνο θέμα που έχω και θέλω να ρωτήσω είναι ότι παρατηρώ πως η μέγιστη ένταση του ακουστικού είναι αρκετά χαμηλή.

Είχα πριν το clip V και το voicepro τα οποία είχαν δυνατότερη ένταση στο ακουστικό αλλά για άλλους λόγους δεν με ικανοποίησαν.

Μου δημιουργεί θέμα όταν βρίσκομαι σε εξωτερικό χώρο.

Εχει παρατηρηθεί γενικότερα; Μήπως υπάρχει κάποια λύση;

 

Ευχαριστώ πολύ,

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον νεα,

 

Σημερα συνεδεσα ξανα στο bluetooth και τις 2 συσκευες μου. Τελικα εκει ειναι το προβλημα σιγουρα. Οταν εχω δευτερη συνδεδεμενη συσκευη τοτε αρκετες φορες γινεται αυτο το πραγμα που περιεγραψα στην αρχη. Και για του λογου το αληθες εβαλα καποιον να με παρει τηλεφωνο και ενω μιλουσαμε αρχισα να τον ακουω robotized, οποτε εκανα το εξης πειραμα: Τον παρακαλεσα να συνεχισει να μιλαει ενω εγω απενεργοποιησα το αλλο κινητο. Αμεσως μετα τον ακουγα πεντακαθαρα. Συνεχισαμε να μιλαμε και εντωμεταξυ ανοιξα ξανα το δευτερο κινητο. Οταν εκανα προσπαθεια να συνδεσω το 2ο κινητο στο bluetooth τοτε αμεσως αρχισε παλι το προβλημα.

 

Συμπερασματα? Κανεις που να εχει συνδεσει το συγκεκριμενο bluetooth με 2 συσκευες?

 

Αγαπητέ airborne,

 

Εφόσον το πρόβλημα δεν έχει προέλθει από κακή χρήση και όλα τα Bluetooth ακουστικά της i.Tech καλύπτονται από ισόβια εγγύηση τότε με την απόδειξη αγοράς το επιστρέφετε στο eshop και σας το αντικαθιστούν ή άμεσως αν υπάρχει διαθέσιμο ή με το που έχουν stock.

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το Itech Clip Naro 601.

 

Σαν ποιότητα κατασκευής μπορώ να πω ότι είναι κορυφαίο. Το καλώδιο με το κορδόνι αλλά και οι συνδέσεις του με "σώμα" είναι πολυ ποιοτικές.

 

Με την σύνδεση δεν είχα πρόβλημα. Η ποιότητα του ήχου στο συνομιλητή είναι πολύ καλή.

 

Το μόνο θέμα που έχω και θέλω να ρωτήσω είναι ότι παρατηρώ πως η μέγιστη ένταση του ακουστικού είναι αρκετά χαμηλή.

Είχα πριν το clip V και το voicepro τα οποία είχαν δυνατότερη ένταση στο ακουστικό αλλά για άλλους λόγους δεν με ικανοποίησαν.

Μου δημιουργεί θέμα όταν βρίσκομαι σε εξωτερικό χώρο.

Εχει παρατηρηθεί γενικότερα; Μήπως υπάρχει κάποια λύση;

 

Ευχαριστώ πολύ,

 

Αγαπητέ χρήστη panosaoua,

 

Το Clip Naro έχει ακριβώς την ίδια ακουστικότητα με το Clip V που είχατε.

Τα έχω λειτουργήσει και τα δυο και δεν έχω παρατηρήσει διαφορές στην μέγιστη ένταση του ακουστικού.

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ airborne,

 

Εφόσον το πρόβλημα δεν έχει προέλθει από κακή χρήση και όλα τα Bluetooth ακουστικά της i.Tech καλύπτονται από ισόβια εγγύηση τότε με την απόδειξη αγοράς το επιστρέφετε στο eshop και σας το αντικαθιστούν ή άμεσως αν υπάρχει διαθέσιμο ή με το που έχουν stock.

 

Με εκτίμηση,

 

Ευχαριστω για τη διευκρινηση. Το προβλημα ειναι σαφες οτι δεν εχει προελθει απο κακη χρηση καθως δεν εχει σχεση με φθορα του bluetooth λογω δικης μου υπαιτιοτητας. Προτεινεις να επιμεινω για αμεση αντικατασταση εαν εχουν stock? Θεωρω οτι ειναι απαραδεκτο εφοσον εχουν δικη σας εντολη για αμεση αντικατασταση να μου λενε οτι θα το κρατησουν 3 μερες στο service.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχοντας χρησιμοποιήσει αρκετό καιρο bluethooth ακουστικά με καλωδιάκι διαπίστωσα δυστυχώς ότι ειναι πολύ ευαίσθητο

και χαλάει συνηθως μέσα σε λίγους μήνες.Ετσι μετά απο σκεψη ενδιαφερομαι για το το i-tech clip D-radio ή music 801 κυρίως λογω ύπαρξης jack.

Από την αλλη η ύπαρξη stereo ακουστικών δε νομιζω να με εξυπηρετησουν.Γι'αυτό θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα να χρησιμοποιώ

μόνο το ένα ακουστικό.

Αν όχι κυκλοφορεί στην αγορά μονό ακουστικό;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...