Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικό - άσχετο :

https://www.phonearena.com/news/best-wallpaper-app-abstruct-oneplus_id116032

Εφαρμογή με καταπληκτικά wallpapers του δημιουργού των wallpapers της one plus Hampus Olsson.

 

Και επίσης βρήκε ευκαιρία η Xiaomi να κάνει την πλακιτσα της.

Υπάρχει όντως πλέον ζωτικός χώρος για ένα τούμπανο Redmi με SD 855 , full screen με pop up camera ,oled οθόνη , καλή φωτογραφική , audio jack , SD card κλπ έως 500 ευρώ για να κλέψει δίκαια τον τίτλο του flagship killer.

 

 

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

923d3efdd28338efdf411d5570069b92.jpg

Θα πέσει κλάμα

804ca163859ea55bdac29852edd56a16.jpg

 

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Θα πέσει κλάμα

804ca163859ea55bdac29852edd56a16.jpg

Pocophone F1

με κλειδωνο bootloader και αιτηση στον αρειο παγο για ξεκλειδωμα./???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

1. Σε καλύπτει πλήρως το wrap charge 30. Για να έχει νόημα η ασύρματη φόρτιση πρέπει να είναι fast wireless charging αλλιώς όταν είναι αργή δεν έχεο νόημα

2. Υπάρχουν τα wireless earbuds πλέον και δεν μπλέκεις με σύρματα

3. Υπάρχει αδιαβροχοποίση απλά δεν έιναι πιστοποιημένη για να διατηρηθεί το χαμηλό κόστος. Ρίξε μια ματιά youtube. Υπάρχει βίντεο όπου το κινητό άντεξε 30 λεπτά στο νερό

4. Το dxo mark δεν λέει ότι είναι μέτρια η κάμερα.

5. αυτονομία θα κριθεί με τις αναβαθμίσεις. Πάντως και το s10 plus με τον eksynos έχει θέματα με την αυτονομία.

 

Ευχαριστώ

 

1. Οποιαδήποτε ενσύρματη φόρτιση, δεν αντικαθιστά καμία ασύρματη. Όποιος έχει μάθει σε ασύρματη φόρτιση δεν το αφήνει έτσι το χαρακτηριστικό. Επίσης σχεδόν όλα έχουν fast wireless.

Στα 700+ δεν δικαιολογείται απουσία ασύρματης.

 

2. Δεν θέλουν όλοι wireless. Ειδικά οι πιο πορωμενοι θέλουν επιπλέον και dac, που πλέον μόνο τα lg προσφέρουν. Αυτή η μόδα με την έλλειψη στην τρύπα για ακουστικά την έφερε η apple, και το ακολούθησαν σχεδόν όλοι. Ευτυχώς μερικοί το επανέφεραν. Το τραγικό είναι πως στο 5Τ κορόιδευε την έλλειψη της θύρας ακουστικών στις τότε ναυαρχίδες.

 

3. Δεν λένε τίποτα τα βίντεο στο youtube. Οποιοδήποτε κινητό βάλεις στο νερό θα αντέξει κάποιο χρονικό διάστημα, ειδικά αν έχει ελάχιστη φύλαξη με πλαστικά στις τρύπες σαν τα OnePlus . Χωρίς ip πιστοποίηση δεν θεωρείται αδιάβροχο ότι και να λένε στα λόγια, όσο όμορφα και αν θέλουν να τα παρουσιάσουν.

Για 700+ έπρεπε να είχε ip πιστοποίηση.

 

4. Κάποιοι πιστεύουν στα μάτια τους άλλοι στους αριθμούς . Μακάρι να αλλάξει τόσο τραγικά προς το καλύτερο με updates η κάμερα, αλλά ποτέ και σε καμία συσκευή δεν έχει γίνει σε τεράστιο βαθμό αυτό.

 

5. Και η αυτονομία του s10 θα κριθεί με τις αναβαθμίσεις, δεν είναι παλιά συσκευή, ακόμα παίρνει και θα παίρνει για καιρό αναβαθμίσεις.

 

Για εμένα προσωπικά όταν βρίσκεις όλες τις ναυαρχίδες σε ολόιδια τιμή 50 πάνω 50 κάτω , έχει τρελό ανταγωνισμό το oneplus , και το τεράστιο μείον, που δεν πεφτει η τιμή του μέχρι να βγει το επόμενο μοντέλο. Που σημαίνει πως σε 2-3 μήνες τα s10+, p30 pro (που είναι υπερπληρεις επιλογές όσο αφορά τα χαρακτηριστικά εκτός των 90 χερτζ οθόνη) θα είναι φτηνότερα, και από φθινόπωρο, αν δεν βγάλει νέο μοντέλο με αυτά που του λείπουν, θα έχει ανταγωνιστές note 10, pixel 4 και άλλα που θα βγούνε.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

1. Οποιαδήποτε ενσύρματη φόρτιση, δεν αντικαθιστά καμία ασύρματη. Όποιος έχει μάθει σε ασύρματη φόρτιση δεν το αφήνει έτσι το χαρακτηριστικό. Επίσης σχεδόν όλα έχουν fast wireless.

Στα 700+ δεν δικαιολογείται απουσία ασύρματης.

 

2. Δεν θέλουν όλοι wireless. Ειδικά οι πιο πορωμενοι θέλουν επιπλέον και dac, που πλέον μόνο τα lg προσφέρουν. Αυτή η μόδα με την έλλειψη στην τρύπα για ακουστικά την έφερε η apple.

 

3. Δεν λένε τίποτα τα βίντεο στο youtube. Οποιοδήποτε κινητό βάλεις στο νερό θα αντέξει κάποιο χρονικό διάστημα, ειδικά αν έχει ελάχιστη φύλαξη με πλαστικά στις τρύπες σαν τα OnePlus . Χωρίς ip πιστοποίηση δεν θεωρείται αδιάβροχο ότι και να λένε στα λόγια, όσο όμορφα και αν θέλουν να τα παρουσιάσουν.

Για 700+ έπρεπε να είχε ip πιστοποίηση.

 

4. Κάποιοι πιστεύουν στα μάτια τους άλλοι στους αριθμούς .

 

5. Και η αυτονομία του s10 θα κριθεί με τις αναβαθμίσεις, δεν είναι παλιά συσκευή, ακόμα παίρνει και θα παίρνει για καιρό αναβαθμίσεις.

 

Για εμένα προσωπικά όταν βρίσκεις όλες τις ναυαρχίδες σε ολόιδια τιμή 50 πάνω 50 κάτω , έχει τρελό ανταγωνισμό το oneplus , και το τεράστιο μείον, που δεν πεφτει η τιμή του μέχρι να βγει το επόμενο μοντέλο. Που σημαίνει πως σε 2-3 μήνες τα s10+, p30 pro (που είναι υπερπληρεις επιλογές όσο αφορά τα χαρακτηριστικά εκτός των 90 χερτζ οθόνη) θα είναι φτηνότερα, και από φθινόπωρο, αν δεν βγάλει νέο μοντέλο με αυτά που του λείπουν, θα έχει ανταγωνιστές note 10, pixel 4 και άλλα που θα βγούνε.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

Της χρειάζεται ένα γερό ταρακούνημα. Νομίζω το παρατραβηξε.

Link to comment
Share on other sites

Alex τελικα επεσες εξω.

 

Ενω η τιμη του κινητου ξεκιναει τελικα απο τα 710+ευρω οπως λεγανε οι φημες,κανενα bundle/promotion τωρα στο launch :D

Μαλιστα η συσκευη συνεχιζει να μην εχει ακουστικα εχει μεσα οπως και Micro sd υποδοχη εδω και χρονια.....

Δηλαδη και σου εχει βγαλει την θυρα ακουστικων και δεν σου εχει type c ακουστικα στο κουτι οπως ολες οι αλλες εταιρειες.

Νομιζω οτι ειναι η μοναδικη εταιρεια φετος που το κανει αυτο.

 

Αν ειναι κατι να κραξω στο Pro μοντελο μεταξυ αλλων ειναι που η βασικη του εκδοση δεν ειναι στα 8gb ram.

6gb ram και Pro μοντελο δεν πανε μαζι ρε Oneplus.

 

Οπως και να εχει εμενα το Oneplus7pro πιο πολυ σαν gaming κινητο μου βγαζει μιας και ακριβως ετσι ειναι και τα αλλα gaming κινητα που εχουν κυκλοφορησει(4000μπαταρια,οθονη με πολλα hz,στερεο ηχεια,snapdragon με μπολικη ram κλπ).

Πλεον ο καθενας θα πρεπει να τα βαλει κατω και να κρινει αν αυτες οι τιμες που πλεον θα χρεωνει η εταιρεια απο φετος και μετα τον καλυπτουν βαζοντας φυσικα κατω και τα καλα/θετικα που εχει η συσκευη.

 

Προσωπικα οπως ειπα ουτε η ελλειψη αδιαβροχοποιησης με πειραζει πραγματικα,ουτε η απουσια θυρας ακουστικων ή ασυρματης φορτισης.

Η τιμη του ειναι που με πειραζει παρα πολυ γιατι μιλαμε για μια τεραστια αυξηση τιμης με ελλειψεις(760ευρω το 8gb μοντελο).Αυτο ειναι το παραλογο της υποθεσης.

Με λιγα λογια ειναι η πρωτη φορα που νιωθω Oneplus συσκευη υπερκοστολογημενη,χωρις αυτο να σημαινει φυσικα οτι η συσκευη δεν εχει το δικο της κοινο που θα την προτιμησει.

 

Οσο για την Xiaomi που αναφερθηκε παραπανω,την ειδαμε και πριν λιγους μηνες που ειχε βρει αφορμη και εκραζε αναλογα και τις τιμες των νεων Huawei P30 κινητων. Βρισκει τσαμπα πατημα με αυτα που γινονται.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Τα benchmarks δεν έχουν κανένα νόημα, δεν είναι αντιπροσωπευτικά της εμπειρίας χρήσης και το pocophone δεν ανταγωνίζεται τα oneplus, είναι διαφορετική κατηγορία.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Αλεξ συμφωνώ σε αυτά που γράφεις, τα έχω πει και εγώ αλλά όταν τόσα χρόνια διαφημίζεις την μπαταρία σου και όλοι οι χρήστες ήταν υπερευχαρηστημενοι και το φώναζαν παντού τώρα θα τους κακοφανει. Ο λόγος απλός, μπήκε επιτέλους οθόνη επιπέδου ναυαρχίδας και όχι από το τρίτο ράφι με ανάλυση παλαιολιθικη. Φυσικά αυτό κοστίζει σε μπαταρία και χρήμα.

Αυτά που χλευαζαν χρόνια οι χρήστες της 1+ ήρθε η ώρα να τα βρουν μπροστά τους. Δεν είναι τυχαίο ότι ναυαρχίδες άλλον εταιριών ήταν πολύ ακριβότερες ο νόμος του ότι δίνεις παίρνεις έφτασε και στην 1+. Επίσης αν έδινε όλα τα παραπάνω που ανέφερα θα ήταν αλλο ένα 30% πάνω σε τιμή. Άρα θα έπαιζε σε επίπεδα Apple.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Δεν νομίζω θα τους κακοφάνει.

Τα 90hz δεν έχουν αντίκρισμα παντού άρα ότι κορυφαία αυτονομία είχαν πρόσφατα το ίδιο και τώρα.

 

Μην ξεχνάς έχει και πιο ελαφρύ λογισμικό και πιο battery efficiency SOC

 

Alex τελικα επεσες εξω.

 

Ενω η τιμη του κινητου ξεκιναει τελικα απο τα 710+ευρω οπως λεγανε οι φημες,κανενα bundle/promotion τωρα στο launch :D

.

Από 699 ξεκινά και 750 το 8/256.

Στα υπόλοιπα τα έχουμε ξαναπεί.

 

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

1. Οποιαδήποτε ενσύρματη φόρτιση, δεν αντικαθιστά καμία ασύρματη. Όποιος έχει μάθει σε ασύρματη φόρτιση δεν το αφήνει έτσι το χαρακτηριστικό. Επίσης σχεδόν όλα έχουν fast wireless.

Στα 700+ δεν δικαιολογείται απουσία ασύρματης.

 

2. Δεν θέλουν όλοι wireless. Ειδικά οι πιο πορωμενοι θέλουν επιπλέον και dac, που πλέον μόνο τα lg προσφέρουν. Αυτή η μόδα με την έλλειψη στην τρύπα για ακουστικά την έφερε η apple.

 

3. Δεν λένε τίποτα τα βίντεο στο youtube. Οποιοδήποτε κινητό βάλεις στο νερό θα αντέξει κάποιο χρονικό διάστημα, ειδικά αν έχει ελάχιστη φύλαξη με πλαστικά στις τρύπες σαν τα OnePlus . Χωρίς ip πιστοποίηση δεν θεωρείται αδιάβροχο ότι και να λένε στα λόγια, όσο όμορφα και αν θέλουν να τα παρουσιάσουν.

Για 700+ έπρεπε να είχε ip πιστοποίηση.

 

4. Κάποιοι πιστεύουν στα μάτια τους άλλοι στους αριθμούς .

 

5. Και η αυτονομία του s10 θα κριθεί με τις αναβαθμίσεις, δεν είναι παλιά συσκευή, ακόμα παίρνει και θα παίρνει για καιρό αναβαθμίσεις.

 

Για εμένα προσωπικά όταν βρίσκεις όλες τις ναυαρχίδες σε ολόιδια τιμή 50 πάνω 50 κάτω , έχει τρελό ανταγωνισμό το oneplus , και το τεράστιο μείον, που δεν πεφτει η τιμή του μέχρι να βγει το επόμενο μοντέλο. Που σημαίνει πως σε 2-3 μήνες τα s10+, p30 pro (που είναι υπερπληρεις επιλογές όσο αφορά τα χαρακτηριστικά εκτός των 90 χερτζ οθόνη) θα είναι φτηνότερα, και από φθινόπωρο, αν δεν βγάλει νέο μοντέλο με αυτά που του λείπουν, θα έχει ανταγωνιστές note 10, pixel 4 και άλλα που θα βγούνε.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

1. δεν θα διαφωνήσω χρήσιμο να υπάρχει και όλοι το θέλουμε αλλά το θέμα έιναι αν οι χρόνοι ταχυφόρτιτης ενσύρματης φόρτισης είναι πολύ μεγαλύτεροι από αυτούς της ασύρματης φόρτισης ο κόσμος δεν θα δεί την έλλειψη ασύρματης ως μείον.

2. η βιομηχανία κινείτε προς αυτή την κατεύθυνση και όλες πλέον οι εταιρλίες βγάζουν wireless earbuds οπότε σιγά σιγα θα εγκαταλέιψουν όλοι το audio jack.

3. βεβαίως και λένε. εδώ ολόκληρη samsung προχώρησε σε αναστολή κυκλοφορίας του galaxy fold επειδή 4-5 στους 10-20 youtubers που πήραν πρώτοι τις συσκευές εντόπισαν πρόβλημα στη συσκευή.

4. νομίζω δεν αμφισβητεί κανείς το DxOMark

5. δεν διαφωνώ

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ολα κρινονται στο θεμα τιμη.

Με αλλα λογια, τα oneplus, εχουν εμπορικο μοντελο τη διατηρηση τιμης μεχρι το τελος ζωης του προϊοντος (αναφερομαι σε επισημα καναλια διανομης. Εισαγωγες απο Κινα, με αναμονες , χτυποκαρδια για τελωνεια, ανυπαρξια εγγυησης κλπ κλπ δεν τις υπολογιζω καν στην εξισωση).

Ο ανταγωνισμος, ομως, κινεται διαφορετικα.

Για παραδειγμα, αυτη τη στιγμη παιζει promotion το mate 20 pro στα 629 ευρω. Με 24 ατοκες δοσεις απο μεγαλη αλυσιδα, με δυνατοτητα τιμολογιου (σε αυτη την περιπτωση παει στα 500 ευρω), με εγγυηση στη χωρα μας κλπ κλπ κλπ

Το ιδιο ισχυει και για ολες τις αλλες δυνατες συσκευες της κατηγοριας (s10 plus, p30 pro κλπ). Επιστροφες απο τραπεζες, τιμολογια, προσφορες (εκπτωτικα κουπονια αυτη τη στιγμη για τη σειρα s10), παραλληλες εισαγωγες απο skroutz, χαμος.

Ε, σε αυτη την περιπτωση ο ανταγωνισμος ειναι τεραστιος για την oneplus και πλεον σε αυτη την κατηγορια τιμης δυσκολα μπορει να ξεχωρισει. Απλα, πλεον, ειναι μια καλη ακομα επιλογη. Flaghsip killer, δυσκολα...

ΥΓ Ολα αυτα ισχυουν και για τις υπολοιπες ευρωπαϊκες χωρες. Πχ samsung, huawei τρεχουν τακτικα εκπτωσεις 20-30% σε μεγαλα μαγαζια (πχ αμαζον), κατι που η oneplus δεν κανει. Οποτε τα δεδομενα ειναι διαφορετικα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Το flagshit killer έχουν σταματήσει να το χρησιμοποιούν από το 2.

Πλέον είναι ακόμα ένας ανταγωνιστής των high end κινητών.

Περίεργο πάντως που δεν προωθούν το 7 καθώς δεν είναι μόνο ο επεξεργαστής που έχει αλλάξει, ίσως όταν κυκλοφορήσει θα ξεκινήσουν να το διαφημίζουν.

 

εδιτ: meanwhile OnePlus is paying for Robert Downey Jr. ads instead of waterproof certification

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Το flagshit killer έχουν σταματήσει να το χρησιμοποιούν από το 2.

Πλέον είναι ακόμα ένας ανταγωνιστής των high end κινητών.

Περίεργο πάντως που δεν προωθούν το 7 καθώς δεν είναι μόνο ο επεξεργαστής που έχει αλλάξει, ίσως όταν κυκλοφορήσει θα ξεκινήσουν να το διαφημίζουν.

 

εδιτ: meanwhile OnePlus is paying for Robert Downey Jr. ads instead of waterproof certification

Υπαρχει και για αυτο απαντηση.

Η oneplus δεν ειναι samsung, huawei, να μπορει να τρεχει 15 διαφορετικες γραμμες παραγωγης, για να παραξει ολα τα διαφορετικα variants των κινητων (δηλαδη oneplus 7 pro σε ολα τα χρωματα και συνδυασμους ram και αντιστοιχα τα "μικρα" 7αρια)...

Κατα συνεπεια, εστιασε στην παραγωγη των 7 pro για τον πρωτο μηνα, που θα πετυχει και το μεγαλο ογκο πωλησεων (και μπορει να στοκαρει, καθως και να προμηθευσει σε ολους τους συνεργαζομενους retailers) και μεσα στον Ιουνη, να προχωρησει και στην παραγωγη του 7.

Το 7 pro ειναι το hot selling προϊον τους για φετος κι απο αυτο προσδοκουν το μεγαλυτερο περιθωριο κερδους και για αυτο αρχικα εστιασαν σε αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Η oneplus δεν ειναι samsung, huawei, να μπορει να τρεχει 15 διαφορετικες γραμμες παραγωγης, για να παραξει ολα τα διαφορετικα variants των κινητων (δηλαδη oneplus 7 pro σε ολα τα χρωματα και συνδυασμους ram και αντιστοιχα τα "μικρα" 7αρια)...

 

Αυτό δεν το δέχομαι σαν δικαιολογία, sub-brand της BBK είναι, μια χαρά έχουν λεφτά και γραμμές παραγωγής.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το δέχομαι σαν δικαιολογία, sub-brand της BBK είναι, μια χαρά έχουν λεφτά και γραμμές παραγωγής.

 

Αλλο business unit, αλλα τα διαθεσιμα φραγκα (παγιο - κυκλοφορουν ενεργητικο κλπ κλπ), μη μπερδευεσαι. Κι η sony εχει απειρα φραγκα, αλλα οχι για το τμημα κινητης σε αυτη τη φαση... Το portfolio κι οι βλεψεις της καθε εταιριας καθοριζεται σε ετησια βαση απο διοικητικο συμβουλιο, μετοχους κλπ...

Εγω παραθετω γεγονοτα, δεν ειμαι δικηγορος της oneplus, ουτε τη δικαιολογω :lol:

Ηδη στα ματια μου εχει απωλεσει το vfm χαρακτηρα που ειχε και τωρα θα τα βρει μπαστουνια απο τους μεγαλους του χωρου (παραδειγματα εδωσα ηδη παραπανω για το λογο που το αναφερω αυτο)...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πρώτη φορα περνω κινητό χωρις 3.5 θυρα. Μπορω με αντάπτορα να βαλω το καρφί ή αξίζει το air ?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πρώτη φορα περνω κινητό χωρις 3.5 θυρα. Μπορω με αντάπτορα να βαλω το καρφί ή αξίζει το air ?
Type c σε 3.5 adaptor θες και το κουμπώνεις στο ακουστικό ή στην type c υποδοχή κινητό.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα βίντεο στο YouTube που δείχνει την συσκευή να αντέχει 30'σε νερο και να δουλεύει,δεν μου λένε τπτ,γιατί παρόμοια βίντεο είχαν βγει και για το 6/6Τ,δεν θυμάμαι ακριβώς το μοντέλο, και μετά από μια βδομάδα δεν δούλευε το ακουστικό,η οθόνη τρεμοπαιζε,και άλλα που δεν τα θυμάμαι...Αν έχετε τόση εμπιστοσύνη στο YouTube,κάντε το ίδιο τεστ και ενημερώστε...Απλά θέλω να καταλήξω ότι πολλοί κάτοχοι έχουν καει από τέτοιου είδους βιντεάκια...

gpx@ όταν με το καλό παραλάβεις κάνε το πείραμα...Εσύ δηλαδή πιστεύεις ότι έχει ανεπίσημη αδιαβροχοποιηση....

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Sar το μαζεψανε λίγο

Head:1,199

Body:1,394

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά το σκέφτηκα. Θα παντρευτώ το 5αρι μου :p και τελείωσε η ιστορία. Ούτε 200+ γραμμάρια κινητό θέλω να νιώθω ότι έχω πάνω μου, που με θήκη θα γίνεται ακόμα πιο δύσκολο να χωράει σε τσέπες, ούτε χαρακτηριστικά που μου είναι αχρειαστα και θα είναι μονίμως απενεργοποιημένα.

 

Εάν βγάλει κάτι με full screen οθόνη, πιο λεπτό και ελαφρύ προς Οκτώβριο, έχει καλώς. Αλλιώς συμβιβάζομαι και με Pixel 4XL που είναι η μοναδική εναλλακτική, μιας και με ενδιαφέρει περισσότερο το άθλημα των updates, με καλύτερες σίγουρα κάμερες, καλύτερα stereo ηχεία, IP 68, οθόνες πάνω κάτω τα ίδια και ας έχει punch holes.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικό review και από notebookcheck το οποίο είναι σε εξέλιξη και θα ανανεώνεται έως ολοκληρωθεί.

https://www.notebookcheck.net/OnePlus-7-Pro-Smartphone-Review.420598.0.html

Εγώ τελικά το σκέφτηκα. Θα παντρευτώ το 5αρι μου :p και τελείωσε η ιστορία. Ούτε 200+ γραμμάρια κινητό θέλω να νιώθω ότι έχω πάνω μου, που με θήκη θα γίνεται ακόμα πιο δύσκολο να χωράει σε τσέπες, ούτε χαρακτηριστικά που μου είναι αχρειαστα και θα είναι μονίμως απενεργοποιημένα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παντως και το pixel xl4 εξαιρετικά χλωμό κάτω από 190 γραμμάρια να είναι.:p

184 έχει το 3 xl

 

Μάλλον προς Pixel 4 σε κόβω :p

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικό review και από notebookcheck το οποίο είναι σε εξέλιξη και θα ανανεώνεται έως ολοκληρωθεί.

https://www.notebookcheck.net/OnePlus-7-Pro-Smartphone-Review.420598.0.html

 

 

Παντως και το pixel xl4 εξαιρετικά χλωμό κάτω από 190 γραμμάρια να είναι.:p

184 έχει το 3 xl

 

Μάλλον προς Pixel 4 σε κόβω :p

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Θα δούμε Alex. Δυστυχώς δεν με ενθουσίασαν μέχρι στιγμής αυτά που βλέπω με τα 7/7Pro της OnePlus. Ούτε τα μεγέθη και βάρη, ούτε οι κυρτές οθόνες, ούτε τα notches στο απλό 7αρι που κρέμεται σαν μυξα. Ναι έδωσε πολλά σε σχέση με το παρελθόν η Oneplus, αλλά για να δώσω 750 ευρώ θέλω και το κάτι επιπλέον που απαρνηθηκα τα προηγούμενα χρόνια. Όταν σοβαρευτεί λιγάκι, μετά χαράς να της δώσω και 900.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ενα battery drain test μεταξυ των κορυφαιων κινητων. Παραδοξως το Mi9 με τα 3300 κραταει παρα πολυ καλα. Το oneplus στα ιδια με το iphone που εχει 3134 και το P30pro ο βασιλιας αυτη τη στιγμη.

 

Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε Alex. Δυστυχώς δεν με ενθουσίασαν μέχρι στιγμής αυτά που βλέπω με τα 7/7Pro της OnePlus. Ούτε τα μεγέθη και βάρη, ούτε οι κυρτές οθόνες, ούτε τα notches στο απλό 7αρι που κρέμεται σαν μυξα. Ναι έδωσε πολλά σε σχέση με το παρελθόν η Oneplus, αλλά για να δώσω 750 ευρώ θέλω και το κάτι επιπλέον που απαρνηθηκα τα προηγούμενα χρόνια. Όταν σοβαρευτεί λιγάκι, μετά χαράς να της δώσω και 900.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλώς ή κακώς τα Pixel δεν είναι για εμένα όσο επιμένει σε δρακουλοδοντες η τρύπες και όσο οι τιμές είναι 1000+

 

Και δεν είμαι από αυτούς που θα περιμένω 6 μήνες να πέσει στα 700 (μιας και τόσο το budget μου για αγορά smartphone) και όπως βλέπω ούτε τόσο πέφτουν ακόμα και σε 3 σειρά.

 

Χώρια την απουσία εγγύησης με εξαίρεση αγορά από Amazon που θα ήμουν καλυμμένος.

 

Και μιλάω πάντα για 128αρα έκδοση minimum.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ενα battery drain test μεταξυ των κορυφαιων κινητων. Παραδοξως το Mi9 με τα 3300 κραταει παρα πολυ καλα. Το oneplus στα ιδια με το iphone που εχει 3134 και το P30pro ο βασιλιας αυτη τη στιγμη.

 

 

 

Ας έκανε δοκιμή και με FHD ανάλυση στο OP7 Pro και χωρίς τα 90Hz. Θα ξεπερνούσε πιστεύω και το P30 Pro που δεν έχει ούτε QHD ούτε 90Hz.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όσο το βλεπω τόσο ερωτεύομαι την οθόνη του χωρίς τρύπες, σεμεδάκια, σταγονες και bezels. Πανεμορφο.
Link to comment
Share on other sites

750+ μόνο κίλερ δεν είναι πλέον...

Ξέχασαν το πώς ξεκίνησαν, αν και το συμπαθώ πάρα πολύ το Oxygen δεν θα είναι πλέων από τα επόμενα κινητά μου λόγο κόστους.

Σε αυτά τα λεφτά έχει πολλούς ανταγωνιστές οι οποίοι προσφέρουν πολλά περισσότερα δεν νομίζω ότι θα τα καταφέρει να σταθεί και θα έχει πτώση πωλήσεων. Οπότε από εμένα αντίο oneplus, καλώς ήρθες xiaomi αν και δεν το θέλω καθόλου το miui θα κάνω μια υποχώρηση λόγο των τιμών της. Καλή τύχη την εύχομαι να γίνει η επόμενη aple. p:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...