Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μπλε έβαλα 12-256. Και την ολοκλήρωσα κανονικά. Δεν μου έβγαλε σφάλμα..τώρα δεν ξερω...τι θα γίνει. Μην περιμένω τζάμπα φοβάμαι κ στο τέλος μου την ακυρωσουν
Όχι δεν υπάρχει κανένα θέμα και φόβος

Θα στείλουν κανονικά.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει κανένα θέμα και φόβος

Θα στείλουν κανονικά.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

επειδη γραφει με κοκκινα γραμματα δεν στελνει Ελλαδα ο πωλητης... οπως εγραψα πιο πανω..!! εσυ γιατι δεν το παραγγειλες.? αφου υπαρχει 12-256

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

επειδη γραφει με κοκκινα γραμματα δεν στελνει Ελλαδα ο πωλητης... οπως εγραψα πιο πανω..!! εσυ γιατι δεν το παραγγειλες.? αφου υπαρχει 12-256
Αφού έγραψα όμως ότι μπορεί να αλλάξουν και να στέλνουν

Το φυσιολογικό είναι να στέλνουν και όχι το ανάποδο.

 

Απλά επειδή είναι αρχή έως σταθεροποιηθει το πράγμα παίζει να αλλάζουν τακτικά τώρα αρχή.

 

Εγώ από το αγγλικό θέλω διότι έχω χρηματικό διαθέσιμο μέσα σε μορφή gift και θέλω να το φάω (να το καταναλωσω)

 

Και θέλω το 8/256 μπλε όχι το 12αρι υπερβολή το τελευταίο.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το μπλε δε σας φαίνεται λιγάκι ψεύτικο; Ειδικά το αλουμινιο περιμετρικά που έχει μπλε απόχρωση, φοβάμαι ότι θα ξεβαφει. Έπρεπε να βγάλουν και το γκρι σε αντίστοιχο μη καθρέπτη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ας αφήσουμε τα του ισπανικού Amazon διότι βλέπω αλλάζει κάθε λίγα λεπτά αν στέλνει η όχι.

 

Η ουσία είναι ότι Amazon αξίζει μόνο με τιμολόγιο αλλιώς δεν έχει νόημα αφού βγαίνει 30-40 ευρώ παραπάνω από oneplus site.

 

Άρα statyss αν δεν έχεις τιμολόγιο ακύρωσε και περίμενε Τρίτη από oneplus site που θα ανοίξουν οι παραγγελίες, θα το πάρεις και πιο γρήγορα.

 

Όσο για το μπλε χρώμα και στο Vivo dual display είναι βαμμένο μπλε το αλουμίνιο περιμετρικά και δεν έχει ξεβαψει πουθενά και το έχω γυμνό συνέχεια.

 

Άρα δεν φοβάμαι από αυτό.

 

Μόνο που είναι frosted άρα αντίο γλιτσα, αποτύπωμα και καθρέπτη είναι λόγος αγοράς και σαν χρώμα ταιριάζει στα γούστα μου.

 

Γκρι δεν θα έπαιρνα ακόμα και frosted γυαλί να ήταν.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ας αφήσουμε τα του ισπανικού Amazon διότι βλέπω αλλάζει κάθε λίγα λεπτά αν στέλνει η όχι.

 

Η ουσία είναι ότι Amazon αξίζει μόνο με τιμολόγιο αλλιώς δεν έχει νόημα αφού βγαίνει 30-40 ευρώ παραπάνω από oneplus site.

 

Άρα statyss αν δεν έχεις τιμολόγιο ακύρωσε και περίμενε Τρίτη από oneplus site που θα ανοίξουν οι παραγγελίες, θα το πάρεις και πιο γρήγορα.

 

 

Βασικά λέω για πρώτη φορά να το πάρω με τιμολόγιο. Να γλυτώσω ότι γλυτώσω .!και στο ισπανικό λέει θα είναι διαθέσιμο από 24 του Μάι. Ενώ στο γερμανικό ιταλικό από 31. Από το επίσημο θα πάρω καμιά θήκη και τα ακουστικά. Αν δω ότι καθυστερούν στο αμαζον θα τα παρω όλα την τρίτη από το επίσημο.... Μπέρδεμα η φάση..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τότε άσε την παραγγελία ενεργή, αξίζει με τιμολόγιο από Amazon και αξεσουάρ από oneplus.

Στην ουσία μαζί με ασύρματα ακουστικά , θήκες θα σου βγει όσο αν το αγόραζες χωρίς τιμολόγιο σκέτο το κινητό.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν με πείθουν πλέον σε σχέση με τον ανταγωνισμό, ουτε το προ ούτε το 7 όπως με έπεισε με τα 5 -5τ, κατεμε πλεον σαν αλλαγή του 5τ μ η καλύτερη επιλογή αγορας είναι το σαμυ σ10πλας απο εποχή σ3 εχω να πιάσω σαμσουνγκ
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ ενα battery test με s10 plus exynos variant

 

Δυστυχώς δεν με πείθουν πλέον σε σχέση με τον ανταγωνισμό, ουτε το προ ούτε το 7 όπως με έπεισε με τα 5 -5τ, κατεμε πλεον σαν αλλαγή του 5τ μ η καλύτερη επιλογή αγορας είναι το σαμυ σ10πλας απο εποχή σ3 εχω να πιάσω σαμσουνγκ
Οτιδήποτε να πάρεις τώρα θα σου φανεί διαστημικό σε σχέση με το s3.

 

Τώρα είναι οξύμωρο και αντιφατικό να λες δεν σε πείθει 7 σειρά ενώ σε έπειθε η 5 όταν έχουν συντελεστει τόσες πολλές βελτιώσεις σε σχεδόν όλους τους τομείς ειδικά στο Pro.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ ενα battery test με s10 plus exynos variant

 

Οτιδήποτε να πάρεις τώρα θα σου φανεί διαστημικό σε σχέση με το s3.

 

Τώρα είναι οξύμωρο και αντιφατικό να λες δεν σε πείθει 7 σειρά ενώ σε έπειθε η 5 όταν έχουν συντελεστει τόσες πολλές βελτιώσεις σε σχεδόν όλους τους τομείς ειδικά στο Pro.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Νομίζω λίγο πολύ για όλους είναι ο ψυχολογικός παράγοντας των 700+ ευρώ που παίζει ρόλο. Εμένα αν και δεν με νοιάζει να τα δώσω, θέλω σίγουρα να τα δώσω για κάτι που θα με ικανοποιήσει απόλυτα. Ελπίζω να το κάνει λοιπόν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω λίγο πολύ για όλους είναι ο ψυχολογικός παράγοντας των 700+ ευρώ που παίζει ρόλο. Εμένα αν και δεν με νοιάζει να τα δώσω, θέλω σίγουρα να τα δώσω για κάτι που θα με ικανοποιήσει απόλυτα. Ελπίζω να το κάνει λοιπόν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σίγουρα αλλά ξέρουμε και οι 2 ότι αδύνατο να πρόσθετε ότι πρόσθεσε και η τιμή να παρέμενε στα 550-600.

 

Άσε που θεωρώ ότι διάδοχος του 6Τ είναι το απλό 7 και το Pro είναι μια ξεχωριστή κατηγορία που ανταγωνιζεται περισσότερο τις άλλες ναυαρχίδες μιας και πιο προικισμενο.

 

Και που το 7αρι κάθε άλλο παρά αδικημένο είναι παρέχοντας 3-4 βελτιώσεις σε σχέση με 6Τ διατηρώντας τιμή στα ίδια επίπεδα η και χαμηλότερα.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αλλά ξέρουμε και οι 2 ότι αδύνατο να πρόσθετε ότι πρόσθεσε και η τιμή να παρέμενε στα 550-600.

 

Άσε που θεωρώ ότι διάδοχος του 6Τ είναι το απλό 7 και το Pro είναι μια ξεχωριστή κατηγορία που ανταγωνιζεται περισσότερο τις άλλες ναυαρχίδες μιας και πιο προικισμενο.

 

Και που το 7αρι κάθε άλλο παρά αδικημένο είναι παρέχοντας 3-4 βελτιώσεις σε σχέση με 6Τ διατηρώντας τιμή στα ίδια επίπεδα η και χαμηλότερα.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

Έτσι ειναι, διάδοχος είναι το απλό 7 που είναι εξαιρετικο πακέτο (εκτός του νοτσ)

 

Το point όμως του φίλου πιο πάνω είμαι ότι οταν η τιμή πάει στα 700 θα έχεις πλέον άμεση σύγκριση με ναυαρχίδες Samsung και huawei. Και ναι μεν για τα δικά μου γούστα δεν τίθεται ακόμη κι έτσι σύγκριση λόγω software, ωστόσο καταλαβαίνω γιατί αυτοί που δίνουν βαρύτητα σε κάμερα πχ θα πάνε πλεον αλλού σε τέτοιες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ειναι, διάδοχος είναι το απλό 7 που είναι εξαιρετικο πακέτο (εκτός του νοτσ)

 

 

 

Το point όμως του φίλου πιο πάνω είμαι ότι οταν η τιμή πάει στα 700 θα έχεις πλέον άμεση σύγκριση με ναυαρχίδες Samsung και huawei. Και ναι μεν για τα δικά μου γούστα δεν τίθεται ακόμη κι έτσι σύγκριση λόγω software, ωστόσο καταλαβαίνω γιατί αυτοί που δίνουν βαρύτητα σε κάμερα πχ θα πάνε πλεον αλλού σε τέτοιες τιμές.

Έτσι ναι και ο κάθε ένας τα βάζει κάτω και αξιολογεί ποιο του ταιριάζει και καλύπτει καλύτερα.

Αδύνατη μια συσκευή από μια εταιρία καλύψει όλους μιας και υπάρχουν διαφορετικές ανάγκες και διαφορετικά θέλω.

 

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ ενα battery test με s10 plus exynos variant

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

Χμ, πολύ καλή η μπαταρία σε αυτό το τεστ. Δίνει καθαρό προβάδισμα στο 7 pro. Δεν το περίμενα να πω την αλήθεια. Εάν δε μειώσεις σε 60hz και fullHD η διαφορά ανοίγει ακόμα περισσότερο.

 

Περισσότερα από βδομάδα που θα το έχουν παραλάβει οι περισσότεροι.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χμ, πολύ καλή η μπαταρία σε αυτό το τεστ. Δίνει καθαρό προβάδισμα στο 7 pro. Δεν το περίμενα να πω την αλήθεια. Εάν δε μειώσεις σε 60hz και fullHD η διαφορά ανοίγει ακόμα περισσότερο.

 

Περισσότερα από βδομάδα που θα το έχουν παραλάβει οι περισσότεροι.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Εδώ που τα λέμε ακόμα και στα επιπεδα Sammy exynos να ήταν δηλαδή 5.6-6 ώρες ή συντριπτική πλειοψηφία θα ήταν απόλυτα ευχαριστημένοι.

 

Και εδώ που τα λέμε οι πλοιοψηφια youtuber όπως και reviewers έπιανε μεταξύ 5.5-6.5 SOT με full ανάλυση και 90hz και μόνο ένας 4.5 ώρες.

 

Άρα όταν περισσότεραι συμφωνούν ότι έχει ικανοποιητική αυτονομία στο 80-90% των περιπτώσεων θα ισχύει σε real life συνθήκες για την συντριπτική πλειοψηφία χρηστών.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αλλά ξέρουμε και οι 2 ότι αδύνατο να πρόσθετε ότι πρόσθεσε και η τιμή να παρέμενε στα 550-600.

 

Άσε που θεωρώ ότι διάδοχος του 6Τ είναι το απλό 7 και το Pro είναι μια ξεχωριστή κατηγορία που ανταγωνιζεται περισσότερο τις άλλες ναυαρχίδες μιας και πιο προικισμενο.

 

Και που το 7αρι κάθε άλλο παρά αδικημένο είναι παρέχοντας 3-4 βελτιώσεις σε σχέση με 6Τ διατηρώντας τιμή στα ίδια επίπεδα η και χαμηλότερα.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Ρε παιδιά συγνώμη.

 

Πώς είναι δυνατόν να το λέμε αυτό; Σε όλα τα σάιτ σχεδόν λένε ότι είναι ένα 6Τ2. Δεν είναι δυνατόν να λέμε ότι είναι ο διάδοχος το 7. Το 7... είναι μια lite έκδοση. Για όλους εμάς που δε μπορούμε να ξεφύγουμε από οξυτζεν.

 

Πραγματικά αν υπήρχαν το ίδιο ευκολοπεπτα και γρήγορα λειτουργικά ουδένας θα ασχολούνταν.

 

Αλλά πώς είναι δυνατόν να λέμε ότι το 7 είναι ο διάδοχος.

 

Πλήν επεξεργαστή οι διαφορές είναι ΑΠΕΙΡΟΕΛΆΧΙΣΤΕΣ. Βασικά ακόμα καλύτερα οι διαφορές στο 7 σε σχέση με το 6Τ είναι ΑΔΙΑΦΟΡΕΣ.

 

Για μένα προσωπικά οποιαδήποτε έχει το 6Τ δε νοείται να πηδήξει στο 7... είναι τα ίδια ουσιαστικά κινητά. Τουναντίον... όποιος έχει 6Τ θα μπορούσε να πηδήσει στην πραγματικά επόμενη έκδοση του κινητού όπως κάποιος από 3Τ θα μπορούσε να πηδήξει σε 5 και από 5Τ σε 6. Νομίζω ότι ώρες ώρες φτάνουμε σε επίπεδα αδιανόητα υπερασπιστής μιας εταιρείας.

 

Τα λέω όλα αυτά ψάχνοντας αριστερά και δεξιά και επειδή δε βρίσκω κάτι αντίστοιχο σε λειτουργικό με 855sd προβλέπω να το παίρνω είτε από φίλο Αμερική (ο Θεός να βάλει το χέρι του να μήν πληρώσουμε ΦΠΑ στη μεταφορά), είτε από σάιτ της Ευρώπης με αμφιβολια προέλευσης που το δίνουν ελαφρώς πιο φθηνά από τη τιμή αγοράς από 1+.

 

Μακάρι η γουγλο εταιρεία να έδινε τα ίδια σπεκς σε αυτή τη τιμή να προτιμαγα αυτή.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη.

 

Πώς είναι δυνατόν να το λέμε αυτό; Σε όλα τα σάιτ σχεδόν λένε ότι είναι ένα 6Τ2. Δεν είναι δυνατόν να λέμε ότι είναι ο διάδοχος το 7. Το 7... είναι μια lite έκδοση. Για όλους εμάς που δε μπορούμε να ξεφύγουμε από οξυτζεν.

 

Πραγματικά αν υπήρχαν το ίδιο ευκολοπεπτα και γρήγορα λειτουργικά ουδένας θα ασχολούνταν.

 

Αλλά πώς είναι δυνατόν να λέμε ότι το 7 είναι ο διάδοχος.

 

Πλήν επεξεργαστή οι διαφορές είναι ΑΠΕΙΡΟΕΛΆΧΙΣΤΕΣ. Βασικά ακόμα καλύτερα οι διαφορές στο 7 σε σχέση με το 6Τ είναι ΑΔΙΑΦΟΡΕΣ.

 

Για μένα προσωπικά οποιαδήποτε έχει το 6Τ δε νοείται να πηδήξει στο 7... είναι τα ίδια ουσιαστικά κινητά. Τουναντίον... όποιος έχει 6Τ θα μπορούσε να πηδήσει στην πραγματικά επόμενη έκδοση του κινητού όπως κάποιος από 3Τ θα μπορούσε να πηδήξει σε 5 και από 5Τ σε 6. Νομίζω ότι ώρες ώρες φτάνουμε σε επίπεδα αδιανόητα υπερασπιστής μιας εταιρείας.

 

Τα λέω όλα αυτά ψάχνοντας αριστερά και δεξιά και επειδή δε βρίσκω κάτι αντίστοιχο σε λειτουργικό με 855sd προβλέπω να το παίρνω είτε από φίλο Αμερική (ο Θεός να βάλει το χέρι του να μήν πληρώσουμε ΦΠΑ στη μεταφορά), είτε από σάιτ της Ευρώπης με αμφιβολια προέλευσης που το δίνουν ελαφρώς πιο φθηνά από τη τιμή αγοράς από 1+.

 

Μακάρι η γουγλο εταιρεία να έδινε τα ίδια σπεκς σε αυτή τη τιμή να προτιμαγα αυτή.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Από πότε και από ποιας εταιρείας smartphone χρειάστηκε να πάει κάποιος από το ένα μοντέλο στο επόμενο και μάλιστα με μια χρονική διαφορά έξι μηνών;

 

Χρειάζεται για παράδειγμα κάποιος που έχει S9/S9+ να πάει στο S10/S10+; Χρειάζεται κάποιος που έχει Huawei P20 Pro να πάει για παράδειγμα στο Mate 20 Pro; Χρειάζεται κάποιος που έχει Xiaomi Mi8 να πάει στο Mi9; Σε όλα όχι! Από εκεί και πέρα είναι θέμα επιλογών και εάν έχεις το μικρόβιο να αλλάζεις κάθε τρεις και λίγο συσκευές. Εγώ για παράδειγμα είχα κάνει την μετάβαση από το 3Τ στο OnePlus 5. Κακώς θεωρώ το έκανα, αλλά κάτι με έτρωγε να το κάνω.

 

Εννοείται ότι το OnePlus7 είναι ο διάδοχος του 6/6T και έχει κάποιες βελτιώσεις και αναβαθμίσεις σε σχέση με αυτό. Έχει καινούριο επεξεργαστη, έχει stereo ηχεία, έχει UFS 3.0 storage και καλύτερες κάμερες πιθανότατα με μικρές ίσως διαφορές. Αλλά δεν είναι σε καμία περίπτωση απαραίτητο να πας σε αυτό.

 

Πότε δεν υπήρχε ουσιαστικός λόγος να πας από το ένα μοντέλο στο επόμενο και επαναλαμβάνω, ειδικά στην περίπτωση που τα μοντέλα βγαίνουν κάθε έξι μήνες. Για μένα όμως που έχω το OnePlus 5 και χρειάζομαι κάτι πιο νέο απ' όλες τις απόψεις, ακόμα και το απλό 7 είναι μεγάλη αναβάθμιση.

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη.

 

Πώς είναι δυνατόν να το λέμε αυτό; Σε όλα τα σάιτ σχεδόν λένε ότι είναι ένα 6Τ2. Δεν είναι δυνατόν να λέμε ότι είναι ο διάδοχος το 7. Το 7... είναι μια lite έκδοση. Για όλους εμάς που δε μπορούμε να ξεφύγουμε από οξυτζεν.

 

Πραγματικά αν υπήρχαν το ίδιο ευκολοπεπτα και γρήγορα λειτουργικά ουδένας θα ασχολούνταν.

 

Αλλά πώς είναι δυνατόν να λέμε ότι το 7 είναι ο διάδοχος.

 

Πλήν επεξεργαστή οι διαφορές είναι ΑΠΕΙΡΟΕΛΆΧΙΣΤΕΣ. Βασικά ακόμα καλύτερα οι διαφορές στο 7 σε σχέση με το 6Τ είναι ΑΔΙΑΦΟΡΕΣ.

 

Για μένα προσωπικά οποιαδήποτε έχει το 6Τ δε νοείται να πηδήξει στο 7... είναι τα ίδια ουσιαστικά κινητά. Τουναντίον... όποιος έχει 6Τ θα μπορούσε να πηδήσει στην πραγματικά επόμενη έκδοση του κινητού όπως κάποιος από 3Τ θα μπορούσε να πηδήξει σε 5 και από 5Τ σε 6. Νομίζω ότι ώρες ώρες φτάνουμε σε επίπεδα αδιανόητα υπερασπιστής μιας εταιρείας.

 

Τα λέω όλα αυτά ψάχνοντας αριστερά και δεξιά και επειδή δε βρίσκω κάτι αντίστοιχο σε λειτουργικό με 855sd προβλέπω να το παίρνω είτε από φίλο Αμερική (ο Θεός να βάλει το χέρι του να μήν πληρώσουμε ΦΠΑ στη μεταφορά), είτε από σάιτ της Ευρώπης με αμφιβολια προέλευσης που το δίνουν ελαφρώς πιο φθηνά από τη τιμή αγοράς από 1+.

 

Μακάρι η γουγλο εταιρεία να έδινε τα ίδια σπεκς σε αυτή τη τιμή να προτιμαγα αυτή.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Αυτή είναι η γνώμη μου και δεν την αλλάζω.

 

Δηλαδή τι παραπάνω θα ήθελες να δώσει στο 7αρι για να θεωρηθεί αναβάθμιση??

 

 

Μήπως νομίζεις έδωσε περισσότερα μεταξύ 6 και 6Τ

Η 5Τ και 6.

 

Όχι είναι η απάντηση.

 

Και όχι δεν είναι ΑΔΙΑΦΟΡΕΣ η μάλλον αδιάφορες για εσένα αποκλειστικά.

 

Σε αυτά που ανέφερε ο Βαιος να προσθέσω την καλύτερη βασική κάμερα και πολύ βελτιωμένο in display finger sensor.

 

Για 6 μήνες διαφορά έδωσε ουσιαστικές αναβαθμίσεις και βελτίωσεις που μεγιστοποιουν εμπειρία χρήσης.

 

Αν δεν με ενοχλούσε το notch και ήθελα μαζεμένο μέγεθος συσκευής και δεν με ενδιέφερε να έχω ανώτερη ποιοτικά οθόνη θα πήγαινα άνετα από 6T σε 7.

 

Και θα αγόραζα 8/256 έκδοση 30 ευρώ λιγότερα από αντίστοιχη του 6T.

 

Εχεις δει πολλές εταιρίες να δίνουν 3-4 βασικές προσθήκες, βελτιώσεις και να μειώνουν τιμή??

 

Εγώ όχι.

 

Και ειδικά εσύ αν προερχεσαι από 3Τ η διαφορές είναι ΧΑΩΔΕΙΣ αν πας στο 7 το απλό. Σχεδόν 2.5 έτη διαφορά μεταξύ τους αλλά το άλμα ΤΕΡΆΣΤΙΟ.

 

Τώρα αν δεν σε καλύπτει και ήθελες παραπάνω ε εκεί σου δίνει το Pro που είναι μια τελείως διαφορετική πρόταση που να καλύψει κάποιους με διαφορετικές απαιτήσεις και ανάγκες.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η γνώμη μου και δεν την αλλάζω.

 

Δηλαδή τι παραπάνω θα ήθελες να δώσει στο 7αρι για να θεωρηθεί αναβάθμιση??

 

 

Μήπως νομίζεις έδωσε περισσότερα μεταξύ 6 και 6Τ

Η 5Τ και 6.

 

Όχι είναι η απάντηση.

 

Και όχι δεν είναι ΑΔΙΑΦΟΡΕΣ η μάλλον αδιάφορες για εσένα αποκλειστικά.

 

Σε αυτά που ανέφερε ο Βαιος να προσθέσω την καλύτερη βασική κάμερα και πολύ βελτιωμένο in display finger sensor.

 

Για 6 μήνες διαφορά έδωσε ουσιαστικές αναβαθμίσεις και βελτίωσεις που μεγιστοποιουν εμπειρία χρήσης.

 

Αν δεν με ενοχλούσε το notch και ήθελα μαζεμένο μέγεθος συσκευής και δεν με ενδιέφερε να έχω ανώτερη ποιοτικά οθόνη θα πήγαινα άνετα από 6T σε 7.

 

Και θα αγόραζα 8/256 έκδοση 30 ευρώ λιγότερα από αντίστοιχη του 6T.

 

Εχεις δει πολλές εταιρίες να δίνουν 3-4 βασικές προσθήκες, βελτιώσεις και να μειώνουν τιμή??

 

Εγώ όχι.

 

Και ειδικά εσύ αν προερχεσαι από 3Τ η διαφορές είναι ΧΑΩΔΕΙΣ αν πας στο 7 το απλό. Σχεδόν 2.5 έτη διαφορά μεταξύ τους αλλά το άλμα ΤΕΡΆΣΤΙΟ.

 

Τώρα αν δεν σε καλύπτει και ήθελες παραπάνω ε εκεί σου δίνει το Pro που είναι μια τελείως διαφορετική πρόταση που να καλύψει κάποιους με διαφορετικές απαιτήσεις και ανάγκες.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

Πάμε άλλη μια.

 

Δε διαφωνώ σε όλα αυτά που λέτε αλλά δε λέμε για μια εταιρεία εδώ. Δε λέμε για τη Huawei,Sony,LG, Samsung's. Λέμε για την 1+την ακούω τι θέλει ο πελάτης. Τώρα αν θεωρούμε ότι ο πελάτης παίρνει ότι θέλει με το κουτσουρεμενο 7 σε κάμερα και σε οθόνη (με νοτς)σε σχέση με το 7+ πάσο.

 

ΔΕΝ έχω απαίτηση από τις άλλες εταιρείες. Από την 1+ είχα.

 

Δεν είναι καλύτερη κάμερα και καλύτερος σενσορ. Να το θέσω καλύτερα μάλλον γιατί είναι βελτιώσεις:η βελτιώσεις αυτές σε 6 μηνες δε θα έπρεπε να κοστολογούνται ούτε 30€ παραπάνω. Γιατί όπως μου αναφέρεις τις άλλες εταιρείες σε όλες τις εταιρείες τις άλλες η τιμή πέφτει. Και όταν η Σαμμυ βγάλει από S το Νοτε σε 5 μήνες θα μπορείς να πάρεις νέο κινητό.

 

Ούτε τόσο μεγάλο θέμα για μένα οι ufs3 διοτι η μεταφορά αρχείων είναι ψιλό αδιάφορη. Δε θα πω τελείως. Τεσπά.

 

Δε θα το προχωρησω άλλο γιατί μιλάμε για τον πως λειτουργεί ο καθένας τα κινητά του. Για μένα είναι αστείο έπειτα από 6 μήνες να θεωρούμε ότι: καλύτερος σενσορας κάμερα & fp που ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ λόγω τεχνολογίας θα έπρεπε να μην είναι καν συζητήσιμο το ότι θα είναι βελτιωμένα (δε μπορώ να θυμηθώ ένα κινητό να προχωρησε από ένα μοντέλο στο άλλο και να μην άλλαξε σενσορα αλλά δέχομαι ότι μπορεί και να υπάρχει).

 

Αν μας έβγαζε το 7 & 7lite θα λέγαμε απλά ότι το 7 είναι το 6Τ2. Το έχουμε ξαναπεί είναι απλά μάρκετινγκ.

 

Τέλος πάντων είναι προσωπική η απογοήτευση (η ίσως και όχι βλέπω και άλλους). Πιο πολύ γιατί δεν υπάρχουν εναλλακτικές. Δε βλέπω εταιρεία με ανάλογο ελαφρύ λειτουργικό να υπάρχει και να είναι σωστή σε θέμα αναβαθμίσεων (διαβάζω βέβαια για απογοητεύσεις στα τοπικ και εκεί τελευταία). Δεν είναι ότι δεν έχω τα λεφτά. Είναι ότι από εταιρεία δίχως ανάλογες σπατάλες και προωθήσεις μου σπάει τα νεύρα να ζητάει λεφτά για αναβάθμιση hw που σε άλλα κινητά του ομίλου τα δίνει σε μισή τιμή... και υπέρ κοστολογεί το sw. Thats all.

 

Μπορεί να έχετε και δίκιο ανάλογα με τη χρήση που κάνετε και μπορεί εγώ να είμαι λάθος. Απλά δε μπορώ να καταπιω με τπτ αυτή την τακτική και στρατηγική της εταιρείας-άξια κάθε κριτικής. Αυτό το πλέον unfriendly/unvalue for money. Πάντα από τη δική μου οπτική.

 

Υγ: Άλεξ επειδή ρωτάς συγκεκριμένα:το 7ρι είναι το προ. Τόσο απλά. Και από τη στιγμή που για μένα τι 7ρι είναι το προ η τιμή του απλού 7 θα έπρεπε να είναι στο προ.

 

Όπως οι άλλες εταιρείες ουσιαστικά μειώνουν τις τιμές τους κάτι ανάλογο θα περίμενα και από την 1+. Τα βρίσκει και τα κάνει.

 

Άλεξ διαφωνώ και σε αυτό που λές. Από Σαμμυ 8 αξίζει σε 9 κτλ. Καλά καλά αξίζει από τα pro του προηγούμενου έτους να πάς στο απλό της επόμενης χρονιάς(p20pro-p30-εκτος και αν σε ενδιαφέρει ΜΟΝΟ κάμερα). Εδώ δεν είναι έτσι. Είναι βασικά το αντίθετο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Εσυ βασικά λες ότι δεν θα έπρεπε βγει το 7 καν και να βγει μόνο το 7 Pro και με μικρή χρηματικη διαφορά από 6T.

 

Θα ήταν προς το συμφέρον όλων μας σαφώς αν συνέβαινε αυτό.

 

Δεκτό αυτό αλλά η εταιρία αποφάσισε διαφορετικά για δικούς της λόγους.

 

Από την άλλη ο καθένας κάνει την επιλογή του βάση και τι προσφέρει ο ανταγωνισμός.

 

Αν υπήρχε ανταγωνιστικη πρόταση να παρέχει τα ίδια αλλά πιο οικονομικα και εγώ εννοείται θα εριχνα άκυρο σε oneplus.

 

Αλλά δεν βλέπω καμία τέτοια πρόταση.

 

Full screen experience παρέχει μόνο το Oppo Reno 10x Zoom αλλά στα 800 ευρώ(EU version) και έχει το μείον ότι έχει κατώτερη οθόνη συν ότι έχει ένα κλειστό Android skin το color OS.

 

Σε κάμερα βέβαια λογικά θα είναι ανώτερη αλλά δεν είναι στα must have για εμένα η σούπερ ντουπερ κάμερα αλλά μια αρκουντος ικανοποιητικη που oneplus θα το παρέχει απλόχερα.

 

Αλλη εναλλακτική το Asus zenfone 6 αλλά φοράει lcd-ips οθόνη και όχι OLED και έχει παραδοσιακό αναγνώστη αποτυπώματων σε πλάτη και όχι εντός οθόνης.

 

Που για εμένα είναι λόγοι μην αγοράς της συσκευής.

 

Φοράει αυτό μεν stock android αλλά δεν συμμετείχε σε one πρόγραμμα της Google άρα άγνωστες οι αναβαθμίσεις που θα παρέχει (πάντως διαβάζω αρνητικά σχόλια χρηστών για την φτωχή υποστήριξη σε λογισμικό)

 

Κάτι αλλά δεν έχει.

 

Α ξέχασα να αναφέρω το xiaomi mix 3 5g version αλλά αυτό ενώ καλύπτει πολλά από αυτά που θέλω παρ ολα αυτά δεν θα κυκλοφορήσει ευρέως σε όλη την Ευρώπη παρά μόνο επιλεγμένες αγορές και το MIUI που φοράει δεν είναι αυτό που θα ήθελα για βασικο λογισμικό (ίσως μόνο για δεύτερη εναλλακτική συσκευή backup μικρής αξίας έως 200) και δεν έχει αναγνώστη αποτυπώματων εντός οθόνης αλλά πλάτη που δεν θέλω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάμε άλλη μια.

 

Δε διαφωνώ σε όλα αυτά που λέτε αλλά δε λέμε για μια εταιρεία εδώ. Δε λέμε για τη Huawei,Sony,LG, Samsung's. Λέμε για την 1+την ακούω τι θέλει ο πελάτης. Τώρα αν θεωρούμε ότι ο πελάτης παίρνει ότι θέλει με το κουτσουρεμενο 7 σε κάμερα και σε οθόνη (με νοτς)σε σχέση με το 7+ πάσο.

 

ΔΕΝ έχω απαίτηση από τις άλλες εταιρείες. Από την 1+ είχα.

 

Δεν είναι καλύτερη κάμερα και καλύτερος σενσορ. Να το θέσω καλύτερα μάλλον γιατί είναι βελτιώσεις:η βελτιώσεις αυτές σε 6 μηνες δε θα έπρεπε να κοστολογούνται ούτε 30€ παραπάνω. Γιατί όπως μου αναφέρεις τις άλλες εταιρείες σε όλες τις εταιρείες τις άλλες η τιμή πέφτει. Και όταν η Σαμμυ βγάλει από S το Νοτε σε 5 μήνες θα μπορείς να πάρεις νέο κινητό.

 

Ούτε τόσο μεγάλο θέμα για μένα οι ufs3 διοτι η μεταφορά αρχείων είναι ψιλό αδιάφορη. Δε θα πω τελείως. Τεσπά.

 

Δε θα το προχωρησω άλλο γιατί μιλάμε για τον πως λειτουργεί ο καθένας τα κινητά του. Για μένα είναι αστείο έπειτα από 6 μήνες να θεωρούμε ότι: καλύτερος σενσορας κάμερα & fp που ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ λόγω τεχνολογίας θα έπρεπε να μην είναι καν συζητήσιμο το ότι θα είναι βελτιωμένα (δε μπορώ να θυμηθώ ένα κινητό να προχωρησε από ένα μοντέλο στο άλλο και να μην άλλαξε σενσορα αλλά δέχομαι ότι μπορεί και να υπάρχει).

 

Αν μας έβγαζε το 7 & 7lite θα λέγαμε απλά ότι το 7 είναι το 6Τ2. Το έχουμε ξαναπεί είναι απλά μάρκετινγκ.

 

Τέλος πάντων είναι προσωπική η απογοήτευση (η ίσως και όχι βλέπω και άλλους). Πιο πολύ γιατί δεν υπάρχουν εναλλακτικές. Δε βλέπω εταιρεία με ανάλογο ελαφρύ λειτουργικό να υπάρχει και να είναι σωστή σε θέμα αναβαθμίσεων (διαβάζω βέβαια για απογοητεύσεις στα τοπικ και εκεί τελευταία). Δεν είναι ότι δεν έχω τα λεφτά. Είναι ότι από εταιρεία δίχως ανάλογες σπατάλες και προωθήσεις μου σπάει τα νεύρα να ζητάει λεφτά για αναβάθμιση hw που σε άλλα κινητά του ομίλου τα δίνει σε μισή τιμή... και υπέρ κοστολογεί το sw. Thats all.

 

Μπορεί να έχετε και δίκιο ανάλογα με τη χρήση που κάνετε και μπορεί εγώ να είμαι λάθος. Απλά δε μπορώ να καταπιω με τπτ αυτή την τακτική και στρατηγική της εταιρείας-άξια κάθε κριτικής. Αυτό το πλέον unfriendly/unvalue for money. Πάντα από τη δική μου οπτική.

 

Υγ: Άλεξ επειδή ρωτάς συγκεκριμένα:το 7ρι είναι το προ. Τόσο απλά. Και από τη στιγμή που για μένα τι 7ρι είναι το προ η τιμή του απλού 7 θα έπρεπε να είναι στο προ.

 

Όπως οι άλλες εταιρείες ουσιαστικά μειώνουν τις τιμές τους κάτι ανάλογο θα περίμενα και από την 1+. Τα βρίσκει και τα κάνει.

 

Άλεξ διαφωνώ και σε αυτό που λές. Από Σαμμυ 8 αξίζει σε 9 κτλ. Καλά καλά αξίζει από τα pro του προηγούμενου έτους να πάς στο απλό της επόμενης χρονιάς(p20pro-p30-εκτος και αν σε ενδιαφέρει ΜΟΝΟ κάμερα). Εδώ δεν είναι έτσι. Είναι βασικά το αντίθετο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Πήγαινε σε Nokia 9 τότε, που η τιμή του πέφτει και θα πέσει κι άλλο, είναι Android one αν δεν κάνω λάθος, οπότε θα έχει υποστήριξη και απλά κάνεις συμβιβασμό στην μέτρια προς καλή κάμερα του και τον περσινό snap 845.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι αλήθεια ότι του έβαλαν gorilla glass 5; Το 6t είχε gorilla glass 6. Δεν είναι λίγο πισωγύρισμα αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό; Σε όσα reviews κοίταξα, όλοι λένε για gorilla glass 5 στην οθόνη. Ακόμα και στο gsmarena στα specs δεν γράφει ποιο gorilla glass έχει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...