Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας έκανε δοκιμή και με FHD ανάλυση στο OP7 Pro και χωρίς τα 90Hz. Θα ξεπερνούσε πιστεύω και το P30 Pro που δεν έχει ούτε QHD ούτε 90Hz.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πιστευω οτι θα ηταν στα ιδια με το P30 pro στην αυτονομια. Μεταξυ μας παντως δεν θα επερνα τετοιο κινητο για να το εχω στα 60hz και στα 1080p. Θα προτιμουσα να εχω ενα μικρο 5000 power bank μονιμα μαζι μου παρα να εχω το κινητο πολυ πιο κατω απο τις πραγματικες δυνατοτητες του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

750+ μόνο κίλερ δεν είναι πλέον...

Ξέχασαν το πώς ξεκίνησαν, αν και το συμπαθώ πάρα πολύ το Oxygen δεν θα είναι πλέων από τα επόμενα κινητά μου λόγο κόστους.

Σε αυτά τα λεφτά έχει πολλούς ανταγωνιστές οι οποίοι προσφέρουν πολλά περισσότερα δεν νομίζω ότι θα τα καταφέρει να σταθεί και θα έχει πτώση πωλήσεων. Οπότε από εμένα αντίο oneplus, καλώς ήρθες xiaomi αν και δεν το θέλω καθόλου το miui θα κάνω μια υποχώρηση λόγο των τιμών της. Καλή τύχη την εύχομαι να γίνει η επόμενη aple. p:

 

Και εχει καποιες τρανταχτες ελλείψεις οπως απουσια sd card/led notification ακομα και η ασυρματη φορτιση ειναι deal breaker για αρκετους. Το jack καιρος να φυγει τελειως ολοι με ασυρματα ακουστικα ειμαστε και την IP πιστοποιηση δεν την δινει για να μην ανεβασει το κοστος και αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ενα battery drain test μεταξυ των κορυφαιων κινητων. Παραδοξως το Mi9 με τα 3300 κραταει παρα πολυ καλα. Το oneplus στα ιδια με το iphone που εχει 3134 και το P30pro ο βασιλιας αυτη τη στιγμη.

 

 

Καθολου σωστη συγκριση των κινητων, οποτε, βγαινει ακυρη.

Link to comment
Share on other sites

Καθολου σωστη συγκριση των κινητων, οποτε, βγαινει ακυρη.

 

Δηλαδη? Σε τι δεν ειναι σωστη? Τα ιδια προγραμματα τρεχουν μεχρι να σβησει το καθε κινητο.

Link to comment
Share on other sites

750+ μόνο κίλερ δεν είναι πλέον...

Ξέχασαν το πώς ξεκίνησαν, αν και το συμπαθώ πάρα πολύ το Oxygen δεν θα είναι πλέων από τα επόμενα κινητά μου λόγο κόστους.

Σε αυτά τα λεφτά έχει πολλούς ανταγωνιστές οι οποίοι προσφέρουν πολλά περισσότερα δεν νομίζω ότι θα τα καταφέρει να σταθεί και θα έχει πτώση πωλήσεων. Οπότε από εμένα αντίο oneplus, καλώς ήρθες xiaomi αν και δεν το θέλω καθόλου το miui θα κάνω μια υποχώρηση λόγο των τιμών της. Καλή τύχη την εύχομαι να γίνει η επόμενη aple. p:

 

Υπάρχει και το απλό 7αρι στα 560.

Και θα το βρεις αμά θες και 50-60 ευρώ κάτω λίγων εβδομάδων ελαφρώς χρησιμοποίησε σε αγγελίες,άρα όχι μεγάλη απόσταση από mi9 τιμολόγιακα.

 

Το οποίο πχ σε σχέση με mi9 έχει μεγαλύτερη μπαταρία και stereo ηχεία συν ufs 3.0 storage.

Επίσης έχει και OIS σε κάμερα που σε mi9 απουσιάζει απαράδεκτα.

 

Στο μόνο που υπερτερεί το Xiaomi είναι η ασύρματη φόρτιση(που χίλιες φορές να έδινε stereo speakers και μεγαλύτερη μπαταρία και ας μην έδινε ασύρματη φόρτιση)

 

Μόνο το mix3 5g θα ήταν πιο ισαξιος αντίπαλος του απλού 7.

Δηλαδη? Σε τι δεν ειναι σωστη? Τα ιδια προγραμματα τρεχουν μεχρι να σβησει το καθε κινητο.

 

Με την έννοια όταν τα κινητά του συγκριτικό κυκλοφορούν παραπάνω μήνες και έχουν ήδη πάρει 2-3 software updates ενώ το oneplus ειναι με πρώιμο αρχικό software.

 

Και ξέρουμε καλα ότι ένα optimized και πιο ώριμο λογισμικό παίζει σημαντικό ρόλο σε απόδοση μπαταρίας.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

750+ μόνο κίλερ δεν είναι πλέον...

Ξέχασαν το πώς ξεκίνησαν, αν και το συμπαθώ πάρα πολύ το Oxygen δεν θα είναι πλέων από τα επόμενα κινητά μου λόγο κόστους.

Σε αυτά τα λεφτά έχει πολλούς ανταγωνιστές οι οποίοι προσφέρουν πολλά περισσότερα δεν νομίζω ότι θα τα καταφέρει να σταθεί και θα έχει πτώση πωλήσεων. Οπότε από εμένα αντίο oneplus, καλώς ήρθες xiaomi αν και δεν το θέλω καθόλου το miui θα κάνω μια υποχώρηση λόγο των τιμών της. Καλή τύχη την εύχομαι να γίνει η επόμενη aple. p:

Το πηγές στο άλλο άκρο ρε συ :p Μπορείς να πας σε κάποιο Android one είτε φθηνό, είτε ακριβό. Μπορείς να πας σε Nokia η και σε Pixel 3XL. Και θα πας τελικά στο MIUI; Γιατί να μην πας σε EMUI με αυτή την λογική;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη? Σε τι δεν ειναι σωστη? Τα ιδια προγραμματα τρεχουν μεχρι να σβησει το καθε κινητο.
Όχι κύριε , είναι άκυρη!

Στο myphone.gr το S10+exynos και το Xsmax έχουν τουλάχιστον 10 ώρες sot

Δεν ενημερώνεστε;

Τι δεν καταλαβαίνετε;

 

Sent from my SM-T715 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι θα ηταν στα ιδια με το P30 pro στην αυτονομια. Μεταξυ μας παντως δεν θα επερνα τετοιο κινητο για να το εχω στα 60hz και στα 1080p. Θα προτιμουσα να εχω ενα μικρο 5000 power bank μονιμα μαζι μου παρα να εχω το κινητο πολυ πιο κατω απο τις πραγματικες δυνατοτητες του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Και εχει καποιες τρανταχτες ελλείψεις οπως απουσια sd card/led notification ακομα και η ασυρματη φορτιση ειναι deal breaker για αρκετους. Το jack καιρος να φυγει τελειως ολοι με ασυρματα ακουστικα ειμαστε και την IP πιστοποιηση δεν την δινει για να μην ανεβασει το κοστος και αλλο.

Και τα 5.40 που έφτασε με όλα αυτά ενεργοποιημένα, πολύ καλά είναι. Ας το έκανε το τεστ απλά με τα 60Hz και την ανάλυση πάλι σε QHD+. Θα έφτανε το 6ωρο παλι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά μου φάνηκαν και το 7 και το 7 pro. Με 20 ευρώ παραπάνω σε σχέση με το 6T παίρνεις νέο επεξεργαστή, stereo ηχεία και ufs 3.0. Το vfm παραμένει το 7, μη διαβάζω ανακρίβειες ότι η εταιρεία τελείωσε, απλά έβγαλε και ένα πιο ακριβό μοντέλο. Όποιος θέλει το κάτι παραπάνω μπορεί να πάει στο pro για τις κάμερες και την οθόνη. Τώρα που κολλάνε κάτι xiaomi, Samsung, ασύρματες φορτίσεις κλπ δεν έχω ιδέα. Μόνο για το ip68 συμφωνώ ότι πρέπει να μπει κάποια στιγμή.

Έχοντας 6Τ δεν θα προχωρήσω σε αγορά, τουλάχιστον άμεσα, παρόλο που θέλω απίστευτα πολύ τα stereo ηχεία. Θα ήθελα να δω και το pixel 4 XL

Link to comment
Share on other sites

Και βελτιωμένη βασική κάμερα και ας μην έχει ευρυγωνιο φακό και βελτιωμένο in display finger sensor.

 

Όσοι είχαν την αυταπατη η ψευδαίσθηση ότι η διαφορά μεταξύ τους θα ήταν 20-30-50 ευρώ η ότι τόσο έπρεπε να είναι βρέξει χιονίσει ζουν σε κάποιο παράλληλο σύμπαν και οτι είναι τραγικό από πλευράς oneplus εφόσον δεν το έκανε maximum 50 ευρώ να είναι η διαφορά.

 

Με αυτή την λογική θα έπρεπε η διαφορα μεταξύ πχ p30 pro και p30 να είναι maximum 50 ευρώ.

Το ίδιο και μεταξύ των s10/s10 plus η Pixel 3/Pixel 3XL.

 

Ομως η πραγματικότητα είναι ότι είναι minimum 100 ευρώ σε Sammy,Google και παραπάνω σε Huawei.

 

Αντίστοιχα η διαφορά μεταξύ πχ 8/256 6Τ και αντίστοιχο 7 Pro είναι στα 120 ευρώ.

 

630 VS 750.

 

Αντίστοιχα η διαφορά μεταξύ 7 8/256 και 7 Pro 8/256 είναι 150 ευρώ.

 

599 VS 749.

 

Μην μιλήσουμε μεταξύ 6T και 7αρι που το δεύτερο είναι ίδια τιμή στο βασικό μοντέλο και 30 ευρώ φθηνοτερα στο 8/256.

 

Σε απόλυτα φυσιολογικά επιπεδα και βάση δεδομένων και πρακτικών τιμολογησης ανταγωνισμού.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το απλό 7αρι στα 560.

Και θα το βρεις αμά θες και 50-60 ευρώ κάτω λίγων εβδομάδων ελαφρώς χρησιμοποίησε σε αγγελίες,άρα όχι μεγάλη απόσταση από mi9 τιμολόγιακα.

 

Το οποίο πχ σε σχέση με mi9 έχει μεγαλύτερη μπαταρία και stereo ηχεία συν ufs 3.0 storage.

Επίσης έχει και OIS σε κάμερα που σε mi9 απουσιάζει απαράδεκτα.

 

Στο μόνο που υπερτερεί το Xiaomi είναι η ασύρματη φόρτιση(που χίλιες φορές να έδινε stereo speakers και μεγαλύτερη μπαταρία και ας μην έδινε ασύρματη φόρτιση)

 

Μόνο το mix3 5g θα ήταν πιο ισαξιος αντίπαλος του απλού 7.

 

 

Με την έννοια όταν τα κινητά του συγκριτικό κυκλοφορούν παραπάνω μήνες και έχουν ήδη πάρει 2-3 software updates ενώ το oneplus ειναι με πρώιμο αρχικό software.

 

Και ξέρουμε καλα ότι ένα optimized και πιο ώριμο λογισμικό παίζει σημαντικό ρόλο σε απόδοση μπαταρίας.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Έχεις δίκιο για το απλό 7 αλλά θα περιμένω λίγο γιατί θα βγάλουν και το Redmi Κ20 PRO που λένε ότι θα είναι με τον 855 και top χαρακτηριστικά να δω σε τι τιμή θα παίξει και μετά θα κάνω επιλογή αν και όπως προείπα δεν μου αρέσει και πολύ το miui αλλά αν έχει πολύ καλύτερη τιμή θα πάω σε αυτό...

 

Το πηγές στο άλλο άκρο ρε συ :p Μπορείς να πας σε κάποιο Android one είτε φθηνό, είτε ακριβό. Μπορείς να πας σε Nokia η και σε Pixel 3XL. Και θα πας τελικά στο MIUI; Γιατί να μην πας σε EMUI με αυτή την λογική;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω και android one mi A1 και λέω να πάω σε κάτι άλλο, αλλά το πρώτο που κοιτάζω είναι η τιμή δηλαδή να έχω ότι καλύτερο γίνετε με λίγα λεφτά δηλαδή δεν έχω δώσει παραπάνω από 400 για κινητό στην ζωή μου γιατί πιστεύω ότι από τα 400 και πάνω είναι πολλά τα λεφτά για έμενα, γνώμη μου συμφωνά πάντα με την τσέπη μου. :D Οπότε αν με 400 έχω ότι καλύτερο γίνετε σε χαρακτηριστικά στην EMUI θα πάω εκεί αν το βρω στην MIUI θα πάω εκεί κάπως έτσι είναι το σκεπτικό μου. Για αυτό εξάλλου πήγα και πριν 3 χρόνια στο oneplus 3 γιατί ήταν ότι καλύτερο για την εποχή του με λίγα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Θα πέσει κλάμα

804ca163859ea55bdac29852edd56a16.jpg

 

 

 

Pocophone F1

 

1) Δεν εχει παρει ενημερωση το antutu για υποστηριξη 90hz

2) Αλλο να τρεχει σε QHD+ (oneplus) το antutu και αλλο σε FHD+ (redmi).

3) Δεν ξερεις αν ειναι "πειραγμενο". (Εχουμε δει και ακουσει πολλα για τα bench).

4) Μια συσκευη δεν κρινεται κατα ποσο ειναι τουμπανο, απο ενα απλο, antutu.

5) Καλο θα ηταν, να βλεπαμε και το 7 Pro σε FHD+ αναλυση και στα 60hz τι σκορ βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

1. Σε καλύπτει πλήρως το wrap charge 30. Για να έχει νόημα η ασύρματη φόρτιση πρέπει να είναι fast wireless charging αλλιώς όταν είναι αργή δεν έχεο νόημα

2. Υπάρχουν τα wireless earbuds πλέον και δεν μπλέκεις με σύρματα

3. Υπάρχει αδιαβροχοποίση απλά δεν έιναι πιστοποιημένη για να διατηρηθεί το χαμηλό κόστος. Ρίξε μια ματιά youtube. Υπάρχει βίντεο όπου το κινητό άντεξε 30 λεπτά στο νερό

4. Το dxo mark δεν λέει ότι είναι μέτρια η κάμερα.

5. αυτονομία θα κριθεί με τις αναβαθμίσεις. Πάντως και το s10 plus με τον eksynos έχει θέματα με την αυτονομία.

 

Ευχαριστώ

 

Χωρίς ίχνος ειρωνείας και διάθεση για αντιπαράθεση σου απαντώ.

1)pro συσκευή χωρίς wireless charging δεν υφίσταται. Το καλώδιο είναι καλώδιο, πλέον σε μαγαζιά αεροδρόμια αεροπλάνα ταβέρνες και πολλά άλλα υπάρχουν εγκατεστημενα pads για ασύρματη φόρτιση, δεν θα ψάχνω για μπριζα.

2)Ειλικρινά μου θύμισες τους πελάτες της Apple. Δεν έχει θύρα ακουστικών, ε και ποιος ασχολείται με καλώδια ασύρματα έχω. Ναι αλλά εγώ έχω αναλογικά ακουστικά audio technika 250 να τα βάλω στην άκρη και να πάρω ασύρματα η να βάλω υο άθλιο dongle και να χάσω τη μισή ποιότητα;

3)Όταν δεν υπάρχει πιστοποίηση δεν υπάρχει τίποτα. Πάρε μια μπριζα εξωτερικού χώρου χωρίς πιστοποίηση ip την εμπιστεύεσαι επειδή το είδες στο νετ;

4)Dxo :D θυμάμαι βαθμολογίες σε συσκευές τύπου mi9 και γελάω. Καμία εμπιστοσύνη από μένα.

5)Εδω συμφωνώ και φυσικά και το s10 είχε θέματα αλλά λύθηκαν. Αυτό θα το δούμε στην πράξη. Πάντως αυτονομία του τύπου 1+5 1+6 δεν πρόκειται να πιάσει ποτέ.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ίχνος ειρωνείας και διάθεση για αντιπαράθεση σου απαντώ.

1)pro συσκευή χωρίς wireless charging δεν υφίσταται. Το καλώδιο είναι καλώδιο, πλέον σε μαγαζιά αεροδρόμια αεροπλάνα ταβέρνες και πολλά άλλα υπάρχουν εγκατεστημενα pads για ασύρματη φόρτιση, δεν θα ψάχνω για μπριζα.

2)Ειλικρινά μου θύμισες τους πελάτες της Apple. Δεν έχει θύρα ακουστικών, ε και ποιος ασχολείται με καλώδια ασύρματα έχω. Ναι αλλά εγώ έχω αναλογικά ακουστικά audio technika 250 να τα βάλω στην άκρη και να πάρω ασύρματα η να βάλω υο άθλιο dongle και να χάσω τη μισή ποιότητα;

3)Όταν δεν υπάρχει πιστοποίηση δεν υπάρχει τίποτα. Πάρε μια μπριζα εξωτερικού χώρου χωρίς πιστοποίηση ip την εμπιστεύεσαι επειδή το είδες στο νετ;

4)Dxo :D θυμάμαι βαθμολογίες σε συσκευές τύπου mi9 και γελάω. Καμία εμπιστοσύνη από μένα.

5)Εδω συμφωνώ και φυσικά και το s10 είχε θέματα αλλά λύθηκαν. Αυτό θα το δούμε στην πράξη. Πάντως αυτονομία του τύπου 1+5 1+6 δεν πρόκειται να πιάσει ποτέ.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

 

Κάνεις λάθος για το 5.

Μια χαρά ίδια αυτονομία θα έχει όταν θα λειτουργεί στα 60hz.

 

Και μην μου πεις ότι "τότε γιατί το έβαλε το 90"

 

Διοτι αν το είχε και s10 σειρά η οποιοδήποτε άλλος αντίστοιχα θα είχε μειομενη απόδοση.

 

Και από την άλλη καλύτερα να υπάρχει μια τέτοια επιλογή παρά καθόλου.

 

Φέρνει κάποιος κάτι καινούργιο και γκρινιαζουμε από πάνω αντί να το δούμε θετικά.

 

Έως σήμερα ουδείς ανακάλυψε το ιερό δισκοπότηρο να λειτουργεί μόνιμα στα 90 και να έχει top of the top αυτονομία.

 

Ούτε καν η Apple που το έχει στα ipad.

 

Όσο για την ασύρματη φόρτιση συγγνώμη αλλά μαζί με τα θετικά του έχει και εξίσου πολλά αρνητικά το βασικότερο φορτίζει αργά,ότι ζεστενετε παραπάνω η συσκευή από ότι με κλασική φόρτιση(και η ζέστη μεγαλύτερος εχθρός μπαταρίας)

 

Επίσης δεν έχει την ευελιξία να το χρησιμοποιείς με άνεση το κινητό ενώ φορτίζει.

 

Και Τεταρτων ασύρματη φόρτιση πραγματική δεν είναι διότι το ακουμπας αναγκαστικά σε συγκεκριμένη επιφάνεια και όχι οποιουδήποτε σε ένα χώρο.

 

Αυτή είναι η έννοια του ασυρματου σε πραγματικούς όρους όπως πχ λειτουργεί το WiFi η mobile data.

 

Και όχι δεν υπάρχουν σε αεροδρόμιο, λιμάνια, κτελ,ταβέρνες με το τόνο όχι μόνο εξωτερικό αλλά και Ελλάδα πολύ περισσότερο.

 

Σιγά που θα βαφτισουμε ασύρματη( σε εισαγωγικά πάντα) φόρτιση και ιερό δισκοπότηρο των feature που αν δεν το βάλει εταιρία είναι deal breaker η οπισθοδρομηση.

 

Πολύ πιο σημαντικό feature η αδιάβροχοποίηση η stereo ηχεία.

 

Μην τρελαθούμε τώρα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ίχνος ειρωνείας και διάθεση για αντιπαράθεση σου απαντώ.

1)pro συσκευή χωρίς wireless charging δεν υφίσταται. Το καλώδιο είναι καλώδιο, πλέον σε μαγαζιά αεροδρόμια αεροπλάνα ταβέρνες και πολλά άλλα υπάρχουν εγκατεστημενα pads για ασύρματη φόρτιση, δεν θα ψάχνω για μπριζα.

2)Ειλικρινά μου θύμισες τους πελάτες της Apple. Δεν έχει θύρα ακουστικών, ε και ποιος ασχολείται με καλώδια ασύρματα έχω. Ναι αλλά εγώ έχω αναλογικά ακουστικά audio technika 250 να τα βάλω στην άκρη και να πάρω ασύρματα η να βάλω υο άθλιο dongle και να χάσω τη μισή ποιότητα;

3)Όταν δεν υπάρχει πιστοποίηση δεν υπάρχει τίποτα. Πάρε μια μπριζα εξωτερικού χώρου χωρίς πιστοποίηση ip την εμπιστεύεσαι επειδή το είδες στο νετ;

4)Dxo :D θυμάμαι βαθμολογίες σε συσκευές τύπου mi9 και γελάω. Καμία εμπιστοσύνη από μένα.

5)Εδω συμφωνώ και φυσικά και το s10 είχε θέματα αλλά λύθηκαν. Αυτό θα το δούμε στην πράξη. Πάντως αυτονομία του τύπου 1+5 1+6 δεν πρόκειται να πιάσει ποτέ.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

1) Καλά αυτό είναι προσωπική σου άποψη. Η κάθε εταιρεία βαφτίζει όπως θέλει ότι θέλει. Προσωπικά το wireless charging το θεωρώ άχρηστο (έχω S10+) και δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Ούτε για να φορτίσω τα buds μου. Η ταχύτητα που δίνει η γρήγορη φόρτιση είναι κατά πολύ ανώτερη.

 

Ps. Πες μου ταβέρνα με εγκαταστημένα pods για ασύρματη φόρτιση και έφυγα για μεζέ λολ

 

2) Ναι καλό θα ήταν να έχει, αλλά το trend δυστυχώς είναι αυτό. Όλοι εκεί πάμε σιγα σιγά...

 

3) Και στις συσκευές που υπάρχει πιστοποιηση εάν τους το πας για service και δουν υγρασία ΔΕΝ θα στο καλύψουν. Το γράφουν όλοι με μικρά γράμματα. Άρα να είχαμε να λέγαμε...

 

4) Συμφωνώ μαζι σου. Αυτα δεν λένε πολλά.

 

5) Εάν το λειτουργεί κάποιος σε 60hz και χαμηλότερο resolution ίσως να είναι κοντά σε 1+6. Θα πρέπει να δοκιμαστεί.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο από μένα.

Χωρίς ασύρματη η επαγωγική φόρτιση,οπως θέλετε πείτε το.

Κάτι πού χρησιμοποιώ από εποχή g3,nexus 4.

Χωρίς επίσημη αδιάβροχοποηση...

Κάμερα πού σίγουρα δε πιστεύω το αναξιόπιστο dxo και μάλλον θα είναι κατώτερη του ανταγωνισμού.

Είμαι επίσης σχεδόν σίγουρος οτι θα δω και το touch latency παρόν οπως και στα προηγούμενα μοντέλα της εταιρείας.

Fast charge δε με απασχολεί.από μπαταρία σίγουρα θα ναι καλό.

Πέρασμά custom roms επίσης δε με απασχολεί πλέον.

Το smoothness το έχω,ταχύτητα ανοίγματος εφαρμογών επίσης.

Σίγουρα θα το δοκιμάσω από κανένα φίλο ομως καθώς τόσα χρήματά για op,προσωπικά δεν τα δίνω.

 

send from my Mate 20pro beast

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι επίσης σχεδόν σίγουρος οτι θα δω και το touch latency παρόν οπως και στα προηγούμενα μοντέλα της εταιρείας.

 

 

send from my Mate 20pro beast

 

Το touch latensy είναι το χαμηλότερο σε ναυαρχίδα σήμερα μόλις 32 milliseconds.

Σε 6Τ/6 ήταν 101/95 αντίστοιχα σε mate 20 pro έχει 74 και note 9 στα 51.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ νομίζω ότι δεν με κατάλαβες. Η ασύρματη φόρτιση απαγορεύεται να λείπει από μια τέτοια συσκευή. Για μένα είναι deal breaker. Δύσκολο στη χρήση; όχι φυσικά, με τον φορτιστή πχ της Samsung που κάθεται όρθιο το τηλέφωνο μια χαρά κάνεις-βλέπεις τα πάντα και σύνδεση σε monitor αν θέλεις.

Εννοείται ότι καλοσωριζω τα 90hz και μακάρι να είχε και το s10 μόνιμα εκεί θα το έχω. Όπως έχω πει πολλές φορές δεν κάνω ποτέ οικονομία από κανένα future της συσκευής. Τέρμα φωτεινότητα έξω τέρμα ανάλυση κανένα μαύρο θέμα κτλ.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Αλεξ νομίζω ότι δεν με κατάλαβες. Η ασύρματη φόρτιση απαγορεύεται να λείπει από μια τέτοια συσκευή. Για μένα είναι deal breaker. Δύσκολο στη χρήση; όχι φυσικά, με τον φορτιστή πχ της Samsung που κάθεται όρθιο το τηλέφωνο μια χαρά κάνεις-βλέπεις τα πάντα και σύνδεση σε monitor αν θέλεις.

Εννοείται ότι καλοσωριζω τα 90hz και μακάρι να είχε και το s10 μόνιμα εκεί θα το έχω. Όπως έχω πει πολλές φορές δεν κάνω ποτέ οικονομία από κανένα future της συσκευής. Τέρμα φωτεινότητα έξω τέρμα ανάλυση κανένα μαύρο θέμα κτλ.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

 

Δεν μπορείς με ίδια άνεση χειριστής κινητό ενώ φορτίζει,να το πιάσεις στα χέρια σου να απαντήσεις σε μήνυμα πχ η οτιδήποτε άλλο που θα θελήσεις.

 

Ενώ πχ με ενσύρματη και ένα καλώδιο μισό ένα μέτρο είσαι άρχοντας,το κρατάς το χειρίζεσαι με ίδια άνεση σαν να μην φορτιζεις.

 

Καλοδεχουμενο να υπήρχε μεν αλλά μόνο εφόσον δεν πλήρωνα παραπάνω την συσκευή για το συγκεκριμένο feature και μόνο εφόσον έχει δώσει πιο σημαντικα feature όπως stereo speakers η αδιάβροχοποίηση πρώτα.

 

Προσωπικά και 3.5 θύρα ακουστικών πιο σημαντική από ασύρματη φόρτιση.

 

Περισσότερα κριτική δέχτηκε για το πρώτο που αφαίρεσε παρά το δεύτερο που δεν έβαλε.

 

Και να το πάω ένα βήμα παραπάνω καλύτερα μην έβαζε γυαλί καθόλου και να διατηρούσε αλουμίνιο η έβαζε άλλο πιο premium υλικό πιο γερό,πιο ανθεκτικό.

 

Εβαλαν γυαλί τελευταία έτη το πιο ευτελες και φθηνό υλικό στο πλανήτη σε αυθονια με τα τόσα μειονέκτηματα και το βαφτισαν σε κάτι premium για να δικαιολογησουν αυξήσεις τιμών που πήγαν σε 4 ψηφία πλέον νούμερα και βρήκαν και το πάτημα για περαιτέρω αρμεγμα με το κολλήσουν μια ασύρματη φόρτιση.

 

Και τα παπαγαλάκια youtuber,reviewers από κάτω με το αζημιωτο να κάνουν πλύση εγκεφάλου το τι τρομερό και premium το γυαλί η αντίστοιχα ασύρματη φόρτιση.

 

Και η μέγιστη ειρωνεία το 90% τα κρύβει σε πλαστικές θήκες και πάει περίπατο το οποίο ψευδο premium feeling.

 

Αυτή είναι η αλήθεια.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και τα παπαγαλάκια youtuber,reviewers από κάτω με το αζημιωτο να κάνουν πλύση εγκεφάλου το τι τρομερό και premium το γυαλί η αντίστοιχα ασύρματη φόρτιση.

 

Αυτή είναι η αλήθεια.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ιδια εφαρμογη εχει η ασυρματη φορτιση στην Αμερικη σε επιχειρησεις και καταστηματα και ιδια στην παρακμιακη Ελλαδα?

 

Ειναι λογικο στην Ελλαδα η ασυρματη φορτιση να μας φαινεται αδιαφορη,γιατι εχει ελαχιστη εφαρμογη σε σχεση με αλλες χωρες του εξωτερικου.

Και την πληρωμη μεσω nfc τωρα τελευταια με τα μεσα την εμαθαν ολοι,αλλιως και αυτη αδιαφορη μας ειναι γενικα σαν χωρα.

Μην συγκρινεις τα δικα μας χαλια απο πλευρας εφαρμογης νεων τεχνολογιων σε σχεση με την Αμερικη.

Link to comment
Share on other sites

Ιδια εφαρμογη εχει η ασυρματη φορτιση στην Αμερικη σε επιχειρησεις και καταστηματα και ιδια στην παρακμιακη Ελλαδα?

 

 

 

Ειναι λογικο στην Ελλαδα η ασυρματη φορτιση να μας φαινεται αδιαφορη,γιατι εχει ελαχιστη εφαρμογη σε σχεση με αλλες χωρες του εξωτερικου.

 

Και την πληρωμη μεσω nfc τωρα τελευταια με τα μεσα την εμαθαν ολοι,αλλιως και αυτη αδιαφορη μας ειναι γενικα σαν χωρα.

 

Μην συγκρινεις τα δικα μας χαλια απο πλευρας εφαρμογης νεων τεχνολογιων σε σχεση με την Αμερικη.

 

Ούτε και εξωτερικό είναι τόσο δραστικά διαδεδομένο.

Και ούτε τα πλεονέκτηματα του είναι τόσα ισχυρά να θεωρείται must have.

 

Μία ευκαιρία για περαιτέρω αρμεγμα από τους oem και τα παρακλαδια τους που εμπλέκονται στα της ασύρματης φόρτισης και να δικαιολογησουν αύξηση τιμών.

 

Θα το δεχομουν μόνο αν δεν προκαλούσε αύξηση τιμής αλλιώς ας μην το βάλει ποτέ.

 

Και είμαι σίγουρος όσοι καυτηριαζουν που δεν έβαλε τώρα θα γκρινιάζουν πάλι όταν βάλει και παει 800 ευρώ η τιμή.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η ασύρματη φόρτιση έχει πάρει πολύ τα πάνω της όσο αφορά την εφαρμογή (και εδώ Γερμανία που βρίσκομαι εγώ) απ' όταν την έβαλε και η apple στα μοντέλα της. Μέχρι τότε ήταν ψιλοαδιαφορη.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ασυρματη φορτιση ειναι σουπερ χρησιμη σε 2 σεναρια, που αφορουν πολυ κοσμο:

1) Κομοδινο. Κινητο σε flight mode και με ασυρματη φορτιση - stand στα samsung, το κινητο αποτελει ρολοϊ νυκτος και ξυπνητηρι

2) Γραφειο. Κινητο σε ασυρματη φορτιση - stand και χρηση τηλεφωνου για κλησεις με ενα ΒΤ ακουστικο

Στα του κινητου.

Πρακτικα η 21/05 ειναι η "πραγματικη ημερομηνια κυκλοφοριας τους κινητου". Ητοι μια βδομαδα μετα την παρουσιαση, οπως παραδοσιακα κανει τα τελευταια χρονια η oneplus. Τα κομματια που διατεθηκαν την πρωτη μερα μετα την παρουσιαση της συσκευης ηταν πολυ λιγα κι ουσιαστικα ειναι μια πρωτη μικρη παρτιδα για οσους "εσπευσαν" να το αγορασουν απο τη σελιδα τους.

Το εμπορικο μοντελο της Oneplus, πλεον, εμφανιζει παρομοια συνεπεια / συνεχεια με αυτο της apple.

Καλο? Κακο? Η αληθεια ειναι καπου στη μεση...

Link to comment
Share on other sites

Ναι Βαγγέλη τότε θα ανέβουν και σε Amazon για αγορές από εκεί κατά πάσα πιθανότητα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και εξωτερικό είναι τόσο δραστικά διαδεδομένο.

Και ούτε τα πλεονέκτηματα του είναι τόσα ισχυρά να θεωρείται must have.

 

Μία ευκαιρία για περαιτέρω αρμεγμα από τους oem και τα παρακλαδια τους που εμπλέκονται στα της ασύρματης φόρτισης και να δικαιολογησουν αύξηση τιμών.

 

Θα το δεχομουν μόνο αν δεν προκαλούσε αύξηση τιμής αλλιώς ας μην το βάλει ποτέ.

 

Και είμαι σίγουρος όσοι καυτηριαζουν που δεν έβαλε τώρα θα γκρινιάζουν πάλι όταν βάλει και παει 800 ευρώ η τιμή.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Αυτό ακριβώς γράφω τόσο καιρό σε κάποιους και επιμένουν στην ανοησία τους. Ζητάνε και ξαναζητανε features και νέες λειτουργίες και όταν τους τις δώσουν, κλαίνε για τα 800αρια και τα χιλιάρικα. Μάθανε κάποιοι να αγοράζουν συσκευές "ναυαρχίδες" στα 400 και στα 500 και θέλουν για πάντα οι τιμές να μένουν στάσιμες αλλά με περισσότερα features.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς γράφω τόσο καιρό σε κάποιους και επιμένουν στην ανοησία τους. Ζητάνε και ξαναζητανε features και νέες λειτουργίες και όταν τους τις δώσουν, κλαίνε για τα 800αρια και τα χιλιάρικα. Μάθανε κάποιοι να αγοράζουν συσκευές "ναυαρχίδες" στα 400 και στα 500 και θέλουν για πάντα οι τιμές να μένουν στάσιμες αλλά με περισσότερα features.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το θέμα ποια που φλερτάρει με 800 είναι ότι 1) η τιμή δεν θα πέσει ενώ από τις άλλες ναυρχίδες θα πέφτει. 2) κάποιοι, όπως και εγώ, θα ήθελα να δω από κοντά αυτή την οθόνη για να δώσω τα 800. Δεν γίνεται να παραγγείλω τυφλά ή μόνο από κριτικές στο διαδίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...