Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 2ο ηχείο που το βγάζει;
Από το ηχείο της συνομιλίας

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Από το ηχείο της συνομιλίας

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Κάνω λάθος ή είχα διαβάσει ότι η υλοποίηση θα ήταν πραγματική στέρεο και όχι ψευτο-στέρεο; Νόμιζα για 2 ηχεία κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Στα reviews είδα ότι έχει ένα ηχείο κ ένα ακουστικό με ενίσχυση.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

2 ηχεία έχει.

https://www.gizmochina.com/2019/05/06/oneplus-7-and-oneplus-duo-will-have-stereo-speakers/

 

Και full αναλυτικό review με πλήθος πληροφοριών και εμβαθυνση

https://www.xda-developers.com/oneplus-7-pro-review/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Το 2ο που το βγάζει;

Link to comment
Share on other sites

Το 2ο που το βγάζει;

 

Πανω σε χώρο κοντά στο ακουστικό.

 

Όταν ανέβει το teardown του Jerry rig everything θα μάθουμε αναλυτικά τα των ενδοτερων της συσκευής.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,δεν έχει δύο ξεχωριστά ηχεία. Έχει ένα ηχείο κάτω και ένα ακουστικό με ενίσχυση, οπως το iphone8Plus που είχα πιο παλιά. Το ακουστικό παίζει πιο δυνατά μεσαία και υψηλά και το κάτω ηχείο παίζει και τα μπάσα. Αν φυμωσεις το κάτω ακουστικό,το καταλαβαίνεις.

 

Εδώ, φαίνεται ξεκάθαρα

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον και εγώ δε θα προβώ στην αγορά του. Δεν ξέρω αλλά δεν με εντυπωσιάζει ιδιαίτερα. Λίγο η κυρτή οθόνη που την βρίσκω ανούσια, λίγο το μέγεθος ίσως της συσκευής που για να το κρίνω καλύτερα θα ήθελα να το δω από κοντά, δεν ξέρω. Ίσως και να ωρίμασα πλέον και δεν με ενδιαφέρει να αλλάζω συχνά συσκευές όπως κάποτε :p

 

Γενικά περιμένω να περάσει λίγο και ο καιρός να ακούσω πιο εμπεριστατωμένες απόψεις περί αυτονομίας και κάμερας για να σιγουρευτω. Αλλιώς πάμε για ένα εξάμηνο μετά, εάν παρουσιάσει κάτι άλλο που ίσως μου κάνει πιο πολύ κλικ. Εννοείτε ότι τότε θα παίζει και το Pixel 4 στην εξίσωση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,δεν έχει δύο ξεχωριστά ηχεία. Έχει ένα ηχείο κάτω και ένα ακουστικό με ενίσχυση, οπως το iphone8Plus που είχα πιο παλιά. Το ακουστικό παίζει πιο δυνατά μεσαία και υψηλά και το κάτω ηχείο παίζει και τα μπάσα. Αν φυμωσεις το κάτω ακουστικό,το καταλαβαίνεις.

 

Εδώ, φαίνεται ξεκάθαρα

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Από εδώ https://www.xda-developers.com/oneplus-7-pro-review/3/ αναφέρει ότι είναι στον ίδιο χώρο αλλά όχι το ίδιο ηχείο. α φανεί βέβαια στο λύσιμο της συσκευής αν είναι έτσι.

 

Audio and Vibration

Audio

 

OnePlus has equipped the OnePlus 7 Pro with dual speakers – the second speaker grille on the OnePlus 6T was just for show. There’s a bottom-firing speaker on the bottom right side and a front-firing speaker located in the top bezel. The speakers get fairly loud without significant distortion.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον και εγώ δε θα προβώ στην αγορά του. Δεν ξέρω αλλά δεν με εντυπωσιάζει ιδιαίτερα. Λίγο η κυρτή οθόνη που την βρίσκω ανούσια, λίγο το μέγεθος ίσως της συσκευής που για να το κρίνω καλύτερα θα ήθελα να το δω από κοντά, δεν ξέρω. Ίσως και να ωρίμασα πλέον και δεν με ενδιαφέρει να αλλάζω συχνά συσκευές όπως κάποτε :p

 

Γενικά περιμένω να περάσει λίγο και ο καιρός να ακούσω πιο εμπεριστατωμένες απόψεις περί αυτονομίας και κάμερας για να σιγουρευτω. Αλλιώς πάμε για ένα εξάμηνο μετά, εάν παρουσιάσει κάτι άλλο που ίσως μου κάνει πιο πολύ κλικ. Εννοείτε ότι τότε θα παίζει και το Pixel 4 στην εξίσωση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είμαι περίεργος τι θα παρουσιάσει τον Νοέμβριο oneplus.

Κάνω μια πρόβλεψη μόνο μια συσκευή θα είναι και διάδοχος του 7t και όχι του Pro.

Αλλά αφήνω και μια μικρή μικρή πιθανότητα να μην βγάλει τίποτα.

 

Διαβάζω μειώθηκε και δραστικά input latensy που αρκετοί είχαν εκφράσει παράπονα δικαιολογημενα στο παρελθόν.

 

The screen responds quickly to input thanks to low image and 32.5 milliseconds touch latency

 

https://www.notebookcheck.com/Test-OnePlus-7-Pro-Smartphone.420439.0.html

 

According to lesnumeriques.com, the OnePlus 6T has a pretty bad touch latency of 101ms.

 

For reference:

 

OnePlus 3/3T: around 95ms

 

OnePlus 5T: 85ms

 

OnePlus 6: 95ms

 

Pixel 2 XL: 78ms

 

Pixel 3 XL: 50ms

 

Mate 20 Pro: 74ms

 

Xiaomi Mi 8: 72ms

 

Oppo Find X: 91ms

 

iPhone XS: 40ms

 

Note 9: 51ms

Γίνεται και αναφορά στα ηχεία.

 

Finally, there is a OnePlus smartphone with stereo speakers: The OnePlus 7 Pro emits sound over the earphones and a built-in right at the bottom edge speaker. According to OnePlus, the fact that the loudspeaker is installed on the right has to do with the fact that people mostly tilt the smartphone to the left in order to keep it in landscape format and then it is not so easy to hide the speaker.

 

The sound of the speakers we like really well, he is according to our measurements with almost 91 dB (A) also very loud. The earphone sounds much thinner than the dedicated speaker, but there is actually quite rich bass. Together, they produce a well-balanced and warm sound.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίεργος τι θα παρουσιάσει τον Νοέμβριο oneplus.

Κάνω μια πρόβλεψη μόνο μια συσκευή θα είναι και διάδοχος του 7t και όχι του Pro.

Αλλά αφήνω και μια μικρή μικρή πιθανότητα να μην βγάλει τίποτα.

 

Διαβάζω μειώθηκε αισθητά input latensy

https://www.notebookcheck.com/Test-OnePlus-7-Pro-Smartphone.420439.0.html

 

The screen responds quickly to input thanks to low image and 32.5 milliseconds touch latency

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεν νομίζω να παρουσιάσει κάτι. Αν παρουσιάσει διάδοχο του 7 θα κοστολογηθεί χαμηλότερα αναγκαστικά του pro αλλά θα έχει πλησιάσει περισσότερο τα χαρακτηριστικά του. Οπότε θα υπάρχει θέμα με την τιμολόγηση και θα μπερδέψει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον και εγώ δε θα προβώ στην αγορά του. Δεν ξέρω αλλά δεν με εντυπωσιάζει ιδιαίτερα. Λίγο η κυρτή οθόνη που την βρίσκω ανούσια, λίγο το μέγεθος ίσως της συσκευής που για να το κρίνω καλύτερα θα ήθελα να το δω από κοντά, δεν ξέρω. Ίσως και να ωρίμασα πλέον και δεν με ενδιαφέρει να αλλάζω συχνά συσκευές όπως κάποτε :p

 

Γενικά περιμένω να περάσει λίγο και ο καιρός να ακούσω πιο εμπεριστατωμένες απόψεις περί αυτονομίας και κάμερας για να σιγουρευτω. Αλλιώς πάμε για ένα εξάμηνο μετά, εάν παρουσιάσει κάτι άλλο που ίσως μου κάνει πιο πολύ κλικ. Εννοείτε ότι τότε θα παίζει και το Pixel 4 στην εξίσωση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω αυτο που καταλαβαινω οτι τα κινητα δεν παρουσιαζουν τοσο βελτιωση οσο στο παρελθον και οι λιγες αλλαγες που δινονται πλεον σε συνδιασμο με τις ολο αυξανομενες τιμες κυριως λόγω μαρκετινγκ (αλλά και τη συχνη αντικατασταση των μοντελων) μας προβληματιζει αν πρεπει να δαπανησουμε καθε λιγο και λιγακι ενα ποσο για την αγορα κινητου.

Δεν ξερω αν το εξεφρασα σωστα αλλα πιστευω οτι γινομαι κατανοητος.

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο που καταλαβαινω οτι τα κινητα δεν παρουσιαζουν τοσο βελτιωση οσο στο παρελθον και οι λιγες αλλαγες που δινονται πλεον σε συνδιασμο με τις ολο αυξανομενες τιμες κυριως λόγω μαρκετινγκ (αλλά και τη συχνη αντικατασταση των μοντελων) μας προβληματιζει αν πρεπει να δαπανησουμε καθε λιγο και λιγακι ενα ποσο για την αγορα κινητου.

Δεν ξερω αν το εξεφρασα σωστα αλλα πιστευω οτι γινομαι κατανοητος.

 

Αυτό βέβαια ισχύει περισσότερο σε Sammy,Apple,Huawei που είναι σε πιο ψηλό επίπεδο πληρότητα και ολοκλήρωσης.

 

Σε oneplus πρώτη φορά φέτος και με 7 Pro έχουμε τόσες πολλές προσθήκες /βελτιώσεις μαζεμένες σε σχέση ακόμα και με 6T.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βέβαια ισχύει περισσότερο σε Sammy,Apple,Huawei που είναι σε πιο ψηλό επίπεδο πληρότητα και ολοκλήρωσης.

 

Σε oneplus πρώτη φορά φέτος και με 7 Pro έχουμε τόσες πολλές προσθήκες /βελτιώσεις μαζεμένες σε σχέση ακόμα και με 6T.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Συμφωνω αλλα σε συνδιασμο με την αυξημενη τιμη πλεον ειχε ως αποτελεσμα να γίνονται καλως η κακως συγκρισεις με τις ναυαρχιδες Huawei, Samsung, Apple κλπ.

Ταυτοχρονα επειδη οι αλλες ναυαρχιδες ειναι διαθεσιμες σε περισσοτερα καναλια διανομης με ολο και μειωμενες τιμες, αυτό κανει ακομα πιο εντονη τη συγκριση.

Πολυ συντομα με 700 ευρω θα παιρνει καποιος ενα S10+ ενω οι τιμες της OP θα μενουν σταθερες. Εκτος κι αν αποφασισει καποιος να το φερει απο Κινα με το οποιο ρισκο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω αλλα σε συνδιασμο με την αυξημενη τιμη πλεον ειχε ως αποτελεσμα να γίνονται καλως η κακως συγκρισεις με τις ναυαρχιδες Huawei, Samsung, Apple κλπ.

 

Ταυτοχρονα επειδη οι αλλες ναυαρχιδες ειναι διαθεσιμες σε περισσοτερα καναλια διανομης με ολο και μειωμενες τιμες, αυτό κανει ακομα πιο εντονη τη συγκριση.

 

Πολυ συντομα με 700 ευρω θα παιρνει καποιος ενα S10+ ενω οι τιμες της OP θα μενουν σταθερες. Εκτος κι αν αποφασισει καποιος να το φερει απο Κινα με το οποιο ρισκο.

Σίγουρα ισχύει αυτό αλλά αφορά όλους με κάθε ένα ξεχωριστά.

Και επίσης δεν είναι μόνο η τιμή κριτήριο αγοράς αλλά άπειροι παράγοντες και ανάλογα δίνει ο καθένας προτεραιότητα και βαρύτητα εκεί πάει.

 

Πχ για κάποιον που δεν του αρέσει δρακουλοδοντες και τρύπες δεν αποτελεί εναλλακτική ούτε Sammy, ούτε Huawei ούτε φυσικά Apple.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο που καταλαβαινω οτι τα κινητα δεν παρουσιαζουν τοσο βελτιωση οσο στο παρελθον και οι λιγες αλλαγες που δινονται πλεον σε συνδιασμο με τις ολο αυξανομενες τιμες κυριως λόγω μαρκετινγκ (αλλά και τη συχνη αντικατασταση των μοντελων) μας προβληματιζει αν πρεπει να δαπανησουμε καθε λιγο και λιγακι ενα ποσο για την αγορα κινητου.

Δεν ξερω αν το εξεφρασα σωστα αλλα πιστευω οτι γινομαι κατανοητος.

Σωστά το εξεφρασες. Αλλά οι βελτιώσεις που έχει κάνει η OnePlus στο συγκεκριμένο μοντέλο είναι αρκετές. Ειδικά δε εγώ που είμαι ακόμα με το σχεδόν 2 ετών OnePlus 5, οι αλλαγές είναι παραπάνω από πολλές! Απλά ακόμα είναι νωρίς και θέλω πρώτα να σιγουρευτω για κάνα δυο πραματακια. Δεν με εντυπωσίασε γενικά σαν συσκευή όπως δεν με εντυπωσιάζει τον τελευταίο καιρό τίποτε από τα σημερινά smartphones. Ναι ok έχει full screen, αλλά είναι κυρτές οι άκρες της. Κάτι που με ψιλοχαλαει.

 

Το βασικότερο κομμάτι για εμένα είναι η αυτονομία μιας συσκευής. Σε όλες μου τις συσκευές αυτό κοιτούσα περισσότερο. Ακούγονται διάφορα για αρχή αλλά θέλω να ακούσω τι θα πουν και οι πρώτοι που θα το αγοράσουν. Δηλαδή πόσο θα κρατάει με full ανάλυση και πόσο με χαμηλότερη.

 

Δεύτερο κομμάτι είναι η κάμερα. Προσωπικά ποτέ δεν με ενδιέφερε ως κριτήριο αγοράς. Σίγουρα θα είναι κατά πολύ αναβαθμισμένη από το OnePlus 5, αλλά δε θέλω να έχει και τα μαύρα της τα χάλια για 7,5 κατοσταρικα. Και από την εμπειρία μου με την OnePlus που είχα με δύο συσκευές της, τα improvements της κάμερας με updates είναι ελάχιστα. Δηλαδή δε θα δεις μεγάλες διαφορές από αυτό που αγόρασες αρχικά. Θέλω να πιστεύω όμως ότι και οι βραδινές της, τώρα που ανέβηκε ο πήχης, πως θα είναι ανώτερες των περιστάσεων.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και από την εμπειρία μου με την OnePlus που είχα με δύο συσκευές της, τα improvements της κάμερας με updates είναι ελάχιστα. Δηλαδή δε θα δεις μεγάλες διαφορές από αυτό που αγόρασες αρχικά. Θέλω να πιστεύω όμως ότι και οι βραδινές της, τώρα που ανέβηκε ο πήχης, πως θα είναι ανώτερες των περιστάσεων.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ στο 6 είδα διαφορά στην κάμερα με τις αναβαθμίσεις. Στην αρχή χρησιμοποιούσα αρκετά gcam όταν το πήρα επειδή δεν μου πολυάρεσε η δική του. Αλλά τώρα πολύ σπάνια και αυτό για σύγκριση βγάζω με gcam. Μήπως δεν ασχολήθηκαν πολύ στο 5;

Link to comment
Share on other sites

Παντως, σε καποια βιντεο που προσεξα στο youtube και εδειχναν το κουτι του κινητου, ημερομηνια κατασκευης ειχαν 20/04/2019.

 

Αυτο σημαινει, οτι το κινητο ηταν ετοιμο τουλαχιστον εδω και 1 μηνα και στο κουτι μεσα σφραγισμενο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Τεστ μπαταριας... https://www.youtube.com/watch?v=YoSYD_bO3q8. Για τα specs και το μεγεθος της οθονης νομιζω οτι ειναι ικανοποιητικα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο 6 είδα διαφορά στην κάμερα με τις αναβαθμίσεις. Στην αρχή χρησιμοποιούσα αρκετά gcam όταν το πήρα επειδή δεν μου πολυάρεσε η δική του. Αλλά τώρα πολύ σπάνια και αυτό για σύγκριση βγάζω με gcam. Μήπως δεν ασχολήθηκαν πολύ στο 5;
Μπορεί στα 5 και στο 3T που είχα να μην ασχολήθηκαν ιδιαίτερα. Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο το είχε το παιχνίδι με τις κάμερες η OnePlus τότε σε σχέση με τώρα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εαν πλέον μπορούμε να βάλουμε κι άλλες εφαρμογές στο parallels apps εκτος απο αυτες που δίνει το Oxygen? Πχ Viber, Revolut η Twitter λπ? Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Σωστά το εξεφρασες. Αλλά οι βελτιώσεις που έχει κάνει η OnePlus στο συγκεκριμένο μοντέλο είναι αρκετές. Ειδικά δε εγώ που είμαι ακόμα με το σχεδόν 2 ετών OnePlus 5, οι αλλαγές είναι παραπάνω από πολλές! Απλά ακόμα είναι νωρίς και θέλω πρώτα να σιγουρευτω για κάνα δυο πραματακια. Δεν με εντυπωσίασε γενικά σαν συσκευή όπως δεν με εντυπωσιάζει τον τελευταίο καιρό τίποτε από τα σημερινά smartphones. Ναι ok έχει full screen, αλλά είναι κυρτές οι άκρες της. Κάτι που με ψιλοχαλαει.

 

Το βασικότερο κομμάτι για εμένα είναι η αυτονομία μιας συσκευής. Σε όλες μου τις συσκευές αυτό κοιτούσα περισσότερο. Ακούγονται διάφορα για αρχή αλλά θέλω να ακούσω τι θα πουν και οι πρώτοι που θα το αγοράσουν. Δηλαδή πόσο θα κρατάει με full ανάλυση και πόσο με χαμηλότερη.

 

Δεύτερο κομμάτι είναι η κάμερα. Προσωπικά ποτέ δεν με ενδιέφερε ως κριτήριο αγοράς. Σίγουρα θα είναι κατά πολύ αναβαθμισμένη από το OnePlus 5, αλλά δε θέλω να έχει και τα μαύρα της τα χάλια για 7,5 κατοσταρικα. Και από την εμπειρία μου με την OnePlus που είχα με δύο συσκευές της, τα improvements της κάμερας με updates είναι ελάχιστα. Δηλαδή δε θα δεις μεγάλες διαφορές από αυτό που αγόρασες αρχικά. Θέλω να πιστεύω όμως ότι και οι βραδινές της, τώρα που ανέβηκε ο πήχης, πως θα είναι ανώτερες των περιστάσεων.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ με το φίλο.

Αν και περίμενα με μεγάλη λαχτάρα το κινητό εδώ και μήνες, θα προχωρήσω σε p30 pro.

Οι προσωπικοί λόγοι που δε θα πάρω το οπ7 είναι

- υπερβολικό μέγεθος

- η κάμερα παραμένει β διαλογής και για μένα προσωπικά είναι πολύ σημαντική

- το δυνατό σημείο της μπαταρίας που είχαμε στα προηγούμενα μοντέλα δε θα ισχύει λόγω του 90hz και λόγω μεγέθους και ανάλυσης φυσικά

 

Όσοι το πάρουν εύχομαι να το χαρούν γιατί τα χρήματα είναι πολλά πλέον

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το φίλο.

Αν και περίμενα με μεγάλη λαχτάρα το κινητό εδώ και μήνες, θα προχωρήσω σε p30 pro.

Οι προσωπικοί λόγοι που δε θα πάρω το οπ7 είναι

- υπερβολικό μέγεθος

- η κάμερα παραμένει β διαλογής και για μένα προσωπικά είναι πολύ σημαντική

- το δυνατό σημείο της μπαταρίας που είχαμε στα προηγούμενα μοντέλα δε θα ισχύει λόγω του 90hz και λόγω μεγέθους και ανάλυσης φυσικά

 

Όσοι το πάρουν εύχομαι να το χαρούν γιατί τα χρήματα είναι πολλά πλέον

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Όχι και Β διαλογής. Ψάξε & δες κάποια πραγματα πριν πεις κατι.

 

Όσο για την μπαταρια, αναλυσης, hz κλπ...σου δινει επιλογη μεσα στο κινητο να το εχεις και στα 60hz, όπως και να αλλαξεις το QHD+ σε άλλη αναλυση ή να το εχεις auto και να κρινει αυτο ποτε πρεπει να ειναι QHD+ και ποτε FHD+ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ παρά πολύ σε ότι λέει ι Άλεξ. Χωρίς δρακουλοδοντες έχουν βγάλει και η σαμμυ και η χουαουει πλέον με σειρά Α και p smart.

 

Διαφωνώ επίσης και στο ότι δε πρέπει να βλέπουμε την μπαταρία και sot by default. Εγώ πλέον μόνο αυτό κοιτάω. Δε πρόκειται ούτε ρουτ ούτε Μάτζικ να βάλω. Όλα τα κινητά μου πλέον μαμά θα τα βλέπω διότι ούτε χρόνο έχω ούτε με ενδιαφέρει τόσο πολύ πλέον η ασχολία.

 

Αναγκαστικά θα περιμένω λίγο καιρό να δώ και περισσότερα ριβιου. Μέχρι τώρα πάντως οι βελτιώσεις που διαβάζω δεν με τραβάμε να τρέξω. Κάθε χρονιά πάθαινα σοκ με κάθε1+ ΜΕΤΑ την εμπειρία του 3. Δε ξέρω αν μου έχει κάτσει τόσο στραβά η απότομη αύξηση τιμής και το πλέον overpriced (στα μάτια μου) κινητό, αλλά εγώ που δεν έχω ούτε φωτογραφική ούτε τπτ όπως και οι περισσότεροι φαντάζομαι που απλά θέλουμε καλή φωτογραφική με όλα auto σε τέτοια τιμή πρέπει να είναι εργαλείο το κινητό.

 

Αναμονή που είναι αρετή. Και απλά λύπη για την πορεία που διάλεξε η εταιρεία.

 

Υγ:τα κινητά πλέον όλα μειώνουν τις τιμές τους. Με 1+ δεν έχεις αυτή τη δυνατότητα. Ειδικά για κάποιον που κρατάει απλά το κινητό για 2+ χρόνια και δεν ενδιαφέρεται για αλλαγές και πωλήσεις μετράει πάρα πολύ. Και όπως έχει αναφερθεί ξανά δεν είμαστε στα Γκάλαξι 6 και στα honor & p9. Τουλάχιστον για εμένα προσωπικά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...