Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλωστε 90 Hz έχει μόνο νόημα σε video η παιχνίδια.

 

Πουθενά αλλού.

Tempered glasses έχω περιέργεια να δω τι θα κυκλοφορήσει για το 7 Pro. Μέχρι στιγμής δεν βλέπω κάτι στο official εκτός από θήκες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Την απάντηση σε αυτό τη δινει το ίδιο το αρθρο.

 

 

 

"Keep in mind, though, that the web browsing test is mainly static while the video runs at 30 fps so if there's some kind of adaptive frame sync in the works, that's the reason why we don't see much of a difference between 60 and 90Hz modes. Which also means that there will be a significant battery gain in 60Hz mode in normal day-to-day usage. "

 

 

 

Άρα στην πραγματικότητα η διαφορά θα ειναι πολύ πιο εμφανής.

Επειδή μαμηθηκε το Tapatalk και δεν αποθήκευσε αυτά που έγραψα τα ξαναγράφω.

 

Τα 90 έχουν νόημα μόνο σε video η παιχνίδια.

Όπου στο πρώτο η αυτονομία είναι άριστη.

 

Παιχνίδια αφού δεν παιζω γενικά σε κινητά άρα κανένα θέμα.

 

Σε social media cunsuptuon, ακρόαση μουσικής ή στατικό περιοχομενο πχ φωτογραφιών η browsing δεν έχει κανένα νόημα τα 90.

 

Το μόνο θέμα που εγώ βλέπω και με προβληματίζει ότι ελπίζω να έχει on off toggle σε notification για εύκολη εναλλαγή σε 60 η 90 η αλλιώς με κάποιο gesture με nova να έχω αυτή επιλογή να μπαίνω άμεσα στις συγκεκριμένη ρύθμιση. :p

 

Tempered glasses έχω περιέργεια να δω τι θα κυκλοφορήσει για το 7 Pro. Μέχρι στιγμής δεν βλέπω κάτι στο official εκτός από θήκες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Official έχει βασικά αυτό πρέπει να μας καίει για αρχή??

Μην έχουνε φαινόμενα όπως με Huawei και τραγική κατάσταση μην έχει βάλει σε p30 pro.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μαμηθηκε το Tapatalk και δεν αποθήκευσε αυτά που έγραψα τα ξαναγράφω.

 

Τα 90 έχουν νόημα μόνο σε video η παιχνίδια.

Όπου στο πρώτο η αυτονομία είναι άριστη.

 

Παιχνίδια αφού δεν παιζω γενικά σε κινητά άρα κανένα θέμα.

 

Σε social media cunsuptuon, ακρόαση μουσικής ή στατικό περιοχομενο πχ φωτογραφιών η browsing δεν έχει κανένα νόημα τα 90.

 

Το μόνο θέμα που εγώ βλέπω και με προβληματίζει ότι ελπίζω να έχει on off toggle σε notification για εύκολη εναλλαγή σε 60 η 90 η αλλιώς με κάποιο gesture με nova να έχω αυτή επιλογή να μπαίνω άμεσα στις συγκεκριμένη ρύθμιση. :p

 

Official έχει βασικά αυτό πρέπει να μας καίει για αρχή??

Μην έχουνε φαινόμενα όπως με Huawei και τραγική κατάσταση μην έχει βάλει σε p30 pro.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Στο official site εννοώ δε βλέπω τζαμακια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο λάθος, είναι μεγάλη διαφορά η αίσθηση παντού.

Στα βίντεο δεν έχει διαφορά μιας και τα περισσότερα fps σε βίντεο είναι 60

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Εγώ που έχω το ipad δεν βλέπω διαφορά όμως παρά μόνο σε παιχνίδια κυρίως και πουθενά αλλού.

 

Ούτε σε browsing ούτε μουσική ούτε φώτο ούτε σε social media.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο να εχει on off toggle εκτος και αν βαλουν κανενα τικ διπλα στην μπαρα φωτεινότητας για on off

Με nova θα λυθει πανεύκολα.Στην παρουσιαση προσπαθησαν να δειξουν ότι εχει πολύ πιο smooth αισθηση η συσκευή στα 90ΗΖ (Hurts τα γράφανε οι αγγλικοι υπότιτλοι και πονεσαν τα ματια μας) αλλα δεν μου φανηκε και τοσο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Στο official site εννοώ δε βλέπω τζαμακια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φοράει όμως εργοστασιακό, αυτό δεν έχω βρει πληροφορίες?

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Alex στα παιχνιδια εχουν οντως νοημα τα 90 και 120hz οπως σωστα λες,αλλα θα πρεπει και το ιδιο το παιχνιδι να υποστηριζει τα παραπανω hz.

 

Ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα με την μεγαλυτερη αναλογια του Xperia 1.Αν την υποστηριζει το παιχνιδι καλως.Αν δεν την υποστηριζει....τσαμπα τα λεφτα :lol:

Link to comment
Share on other sites

εδω τα πρώτα battery tests...

 

Φοράει και αρχικό software άρα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης,

Όλα τα άλλα κινητά έχουν ώριμο software αφού κυκλοφορούν μήνες.

 

Επομένως άκυρη η σύγκριση.

Alex στα παιχνιδια εχουν οντως νοημα τα 90 και 120hz οπως σωστα λες,αλλα θα πρεπει και το ιδιο το παιχνιδι να υποστηριζει τα παραπανω hz.

 

 

 

Ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα με την μεγαλυτερη αναλογια του Xperia 1.Αν την υποστηριζει το παιχνιδι καλως.Αν δεν την υποστηριζει....τσαμπα τα λεφτα :lol:

 

Σίγουρα πρέπει να υποστηρίζει η εκάστοτε εφαρμογή,αλλά το θετικό είναι να υπάρχει η επιλογή σε 90hz παρά καθόλου.

 

Δεν είναι και ευθύνη της oneplus αυτό αλλά των δημιουργών ίσως απλά η μόνη ευθύνη oneplus να ενθαρρύνει developers η αλλιώς από μόνοι τους με το πέρασμα χρόνου να αναβαθμίσουν εφαρμογές τους.

 

Άλλωστε είναι η πρώτη mainstream συσκευή στο εμπόριο που φέρνει 90hz άρα οι developers θα ασχοληθούν περισσότερο.

 

Πόσο μάλλον αν μπουν και άλλοι mainstream OEM με 90hz.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο το άτιμο,μέχρι την στιγμή που πετάγεται το καρούμπαλο....

Κατά τ αλλά τούμπανο,αλλά όσο δεν έχει αδιαβροχοποιηση δεν κάνει για μένα,για λόγους που οι περισσότεροι γνωρίζεται...Τιμές αναμενόμενες,αλλά ταυτόχρονα και στοίχημα για την εταιρεία,μιας και τώρα ποια έχει πιο έντονο ανταγωνισμό...Παντός πανέμορφο,όντως...

Να το χαρείτε όσοι το πάρετε....

Link to comment
Share on other sites

On the other hand, a curved display means it’ll be harder to apply an aftermarket screen protector; for better or worse, OnePlus pre-applied a screen protector in the factory so you don’t have to buy one yourself.

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

On the other hand, a curved display means it’ll be harder to apply an aftermarket screen protector; for better or worse, OnePlus pre-applied a screen protector in the factory so you don’t have to buy one yourself.

 

Μία χαρά άψογα.

Μου αρκεί η εργοστασιακη άλλωστε με Vivo αυτήν είχα /έχω τόσους μήνες και κανένα θέμα.(Στο dual display έχω και στις 2 οθόνες μάλιστα και άκρως ποιοτικές είναι το ίδιο εικαζω και στο 7 Pro)

 

Btw δεν έχει AOD άρα όσοι θέλουν μόνο με custom rom η κάνα Magisk module αργότερα βέβαια να κινηθεί το development σε XDA.

 

Επίσης σε Γερμανία,Ιταλία είναι 10 ευρώ πάνω το 8/256 από ότι Ελλάδα :lol:

 

Προνομιουχοι δηλαδή είμαστε σύμφωνα με oneplus :p

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λέει διαθέσιμο σε 14 ώρες. Δηλαδη άμα το παραγγείλουμε αύριο από βδομάδα θα το έχουμε??

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Λέει διαθέσιμο σε 14 ώρες. Δηλαδη άμα το παραγγείλουμε αύριο από βδομάδα θα το έχουμε??

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Σε 1-2 μέρες θα παραλάβεις

 

 

Στάλθηκε από το Le 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.gizmochina.com/2019/05/14/oneplus-7-pro-launches-with-an-amazing-display-impressive-cameras-and-a-surprising-price/

 

Χαράς ευαγγέλια λοιπόν για όσους ήθελαν led notification.

Νομίζω η καλύτερη εναλλακτική είναι του παραδοσιακού led.

 

The Oneplus 7 Pro doesn’t have a notification LED but it has a pretty neat trick called Horizon Light which uses the edges of the display to notify you when there is an alert.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά γιατί τόσο ακριβά ρε παιδιά? Τι διαφορά έχουν με τα προηγούμενα??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά γιατί τόσο ακριβά ρε παιδιά? Τι διαφορά έχουν με τα προηγούμενα??

 

Ειναι η προσπαθεια της εταιρειας να βγαλει κατι αντιστοιχο των airpods και earbuds.

https://www.theverge.com/2019/5/14/18622832/oneplus-bullets-wireless-2-price-release-date

Link to comment
Share on other sites

Τζαμακι δεν βλέπουμε..! Πότε θα βγει?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

https://www.gizmochina.com/2019/05/14/oneplus-7-pro-launches-with-an-amazing-display-impressive-cameras-and-a-surprising-price/

 

Χαράς ευαγγέλια λοιπόν για όσους ήθελαν led notification.

Νομίζω η καλύτερη εναλλακτική είναι του παραδοσιακού led.

 

The Oneplus 7 Pro doesn’t have a notification LED but it has a pretty neat trick called Horizon Light which uses the edges of the display to notify you when there is an alert.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Να και κάτι πρωτότυπο και ωραίο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έριξα και 3 skin από slickwarps με 70% έκπτωση

 

a3f0b8262bda63d4a7a76385c9e83287.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κόκκινη θήκη και τζάμι.. δεν τα έβγαλαν για το pro ακόμη. Μόνο για το 7

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

21 διαβάζω θα ξεκινήσουν οι αποστολές όπως βλέπω σε πολλά site για Ευρώπη.

Μόνο Αμερική από 17.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως λιμπιστηκα τα bullets 2 και περιμένω να τα πάρω. Apt x HD για πρώτη φορά, Bluetooth 5, και 14 ώρες μπαταρία! (Τα πρώτα ήταν μαξ 8).

Επίσης διάβασα για πιο comfort σχεδιασμό ώστε να μην σε κουράζουν στο αυτί, ακόμη κι αν τα φοράς πολλές ώρες.

Φαίνονται πολύ καλή προσπάθεια από OnePlus. Αξιοσημείωτο update.

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο το άτιμο,μέχρι την στιγμή που πετάγεται το καρούμπαλο....

 

Κατά τ αλλά τούμπανο,αλλά όσο δεν έχει αδιαβροχοποιηση δεν κάνει για μένα,για λόγους που οι περισσότεροι γνωρίζεται...Τιμές αναμενόμενες,αλλά ταυτόχρονα και στοίχημα για την εταιρεία,μιας και τώρα ποια έχει πιο έντονο ανταγωνισμό...Παντός πανέμορφο,όντως...

 

Να το χαρείτε όσοι το πάρετε....

16 λεπτά βίντεο. Σε όλη την διάρκεια το είχε μέσα στο νερό. Άνοιξε κι έκλεισε και την μπροστινή κάμερα μέσα στο νερό. Όταν το έβγαλε δούλευε κανονικά. Ελπίζω να ανεβάσει κι άλλο βίντεο μετά από μέρες και να μας πει αν λειτουργεί ακόμα. ccb4940e0f5fe73c5daa848730e55675.jpg
Link to comment
Share on other sites

https://www.gizmochina.com/2019/05/14/oneplus-7-pro-launches-with-an-amazing-display-impressive-cameras-and-a-surprising-price/

 

Χαράς ευαγγέλια λοιπόν για όσους ήθελαν led notification.

Νομίζω η καλύτερη εναλλακτική είναι του παραδοσιακού led.

 

The Oneplus 7 Pro doesn’t have a notification LED but it has a pretty neat trick called Horizon Light which uses the edges of the display to notify you when there is an alert.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Δηλαδή edge lighting.....Κατά τα Γνωστά....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...