Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απαντας σε σχολιο ατομου που πριν το 7pro ειχε το S10+ :)

 

 

 

Το ιδιο και αλλα 5 ατομα που περιμενουν το 7pro και ειναι κατοχοι S10+.

 

 

 

Δεν τις παντρευονται ολοι τις συσκευες που αγοραζουν για να πεις οτι αγοραζαν ενα κινητο και δεν θα κοιταξουν αλλου.

Δεν απάντησα. Πρόσθεσα! Εφόσον έχετε τις αμφιβολίες σας για την συσκευή και δεν σας κάνει, σταματήστε εδώ. Νήμα για VS έχει κι αλλού το forum. Τα ίδια και τα ιδια

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και σε Samsung

To VOWIFI το δοκίμασα εχθές και δεν δουλεψε. Εχω Vodafone. Εννοείται το ενεργοποίησα πρώτα τηλεφωνικά στην vodafone και μου ήρθε το σχετικό μήνυμα.eb4f7c852521294afc6ef1a7d9a28cdc.jpg

 

Για πες την διαδικασια...παιρνεις εξυπηρετηση και στο ενεργοποιουν στην γραμμη αφου κατεβασεις κατι που θα σου πουν η κανω λαθος? Γιατι μεσα απο το my vodafone που εβλεπα κατι φωτογραφιες, δεν μου εχει εμφανισει την επιλογη αυτην. Αξιζει να κανω την διαδικασια κι εγω αφου δεν δουλεψε?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Για πες την διαδικασια...παιρνεις εξυπηρετηση και στο ενεργοποιουν στην γραμμη αφου κατεβασεις κατι που θα σου πουν η κανω λαθος? Γιατι μεσα απο το my vodafone που εβλεπα κατι φωτογραφιες, δεν μου εχει εμφανισει την επιλογη αυτην. Αξιζει να κανω την διαδικασια κι εγω αφου δεν δουλεψε?

 

Παίρνεις τηλέφωνο και στο ενεργοποιούν. Δεν χρειαζεται να κανεις κατι. Μονο οταν σε ρωτησει τι συσκευη εχεις πες s10 γιατι αλλιως δεν στο ενεργοποιεί. Πήγα να τσακωθώ με τον τρόμπα εχθές του ειπα στην αρχή οτι εχω oneplus και μου λεει δεν ειναι συμβατή οπότε δεν στο ενεργοποιώ γιατι θα εχεις πρόβλημα στις κλήσεις.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον, μονο η Cosmote το εχει, παντως.

Η Vodafone προσφατα εδωσε την δυνατοτητα μονο σε συσκευες iPhone.

 

Μια χαρα παιζει η βοντα και σε ολες τις συσκευες που εχουν τη σχετικη δυνατοτητα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και σε Samsung

To VOWIFI το δοκίμασα εχθές και δεν δουλεψε. Εχω Vodafone. Εννοείται το ενεργοποίησα πρώτα τηλεφωνικά στην vodafone και μου ήρθε το σχετικό μήνυμα.eb4f7c852521294afc6ef1a7d9a28cdc.jpg

 

Την πατησαμε τοτε... Πωλειται oneplus 7 pro σφραγισμενο στο κουτι του... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις τηλέφωνο και στο ενεργοποιούν. Δεν χρειαζεται να κανεις κατι. Μονο οταν σε ρωτησει τι συσκευη εχεις πες s10 γιατι αλλιως δεν στο ενεργοποιεί. Πήγα να τσακωθώ με τον τρόμπα εχθές του ειπα στην αρχή οτι εχω oneplus και μου λεει δεν ειναι συμβατή οπότε δεν στο ενεργοποιώ γιατι θα εχεις πρόβλημα στις κλήσεις.:blink:

 

Αν πω κατι τετοιο ομως, οι ρυθμισεις θα ειναι συγκεκριμενες για s10, οχι, για pixel 2 xl που εχω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρα παιζει η βοντα και σε ολες τις συσκευες που εχουν τη σχετικη δυνατοτητα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Την πατησαμε τοτε... Πωλειται oneplus 7 pro σφραγισμενο στο κουτι του... :lol:

 

Αρα, με το pixel δεν θα εχω θεμα? Γιατι διαβαζα το θεμα της vodafone εδω και δεν ειναι σιγουρη ενεργοποιηση σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε έως ωραίο tips ειδικά για όσους χρησιμοποιούν on screen button navigation

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν απάντησα. Πρόσθεσα! Εφόσον έχετε τις αμφιβολίες σας για την συσκευή και δεν σας κάνει, σταματήστε εδώ. Νήμα για VS έχει κι αλλού το forum. Τα ίδια και τα ιδια

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To vs που ακριβως το ειδες?

 

Για το αν μια συσκευη δικαιολογει τα λεφτα της,απο που ακριβως θα προκυψει αν δεν γινει συγκριση με αλλες?

 

Αν εχει καποιος τις αμφιβολιες του,απλα θα το ψαξει παραπανω και δεν θα ριξει Pre order με κλειστα ματια.

 

Τελος απο την στιγμη που τα σχολια γυριζουν γυρω απο το κινητο του τιτλου/θεματος,μια χαρα επιτρεπονται.

Link to comment
Share on other sites

To vs που ακριβως το ειδες?

 

Για το αν μια συσκευη δικαιολογει τα λεφτα της,απο που ακριβως θα προκυψει αν δεν γινει συγκριση με αλλες?

 

Αν εχει καποιος τις αμφιβολιες του,απλα θα το ψαξει παραπανω και δεν θα ριξει Pre order με κλειστα ματια.

 

Τελος απο την στιγμη που τα σχολια γυριζουν γυρω απο το κινητο του τιτλου/θεματος,μια χαρα επιτρεπονται.

Δεν έλεγες τα ίδια για τα posts μεταξύ exynos vs snap στο s10.

Ούτως η άλλως και τότε γύρω απο την ίδια συσκευή γυρίζανε τα σχόλια.

Τέλος πάντων για να δεις ότι 2 μέτρα και 2 σταθμά όποτε μας βολεύει και το σχόλιο μου δεν πάει αποκλειστικά για εσένα που ήσουν/είσαι απο τους πλέον ευγενείς

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

To vs που ακριβως το ειδες?

 

 

 

Για το αν μια συσκευη δικαιολογει τα λεφτα της,απο που ακριβως θα προκυψει αν δεν γινει συγκριση με αλλες?

 

 

 

Αν εχει καποιος τις αμφιβολιες του,απλα θα το ψαξει παραπανω και δεν θα ριξει Pre order με κλειστα ματια.

 

 

 

Τελος απο την στιγμη που τα σχολια γυριζουν γυρω απο το κινητο του τιτλου/θεματος,μια χαρα επιτρεπονται.

Τι προσπαθείς να αποδείξεις; εδώ κάθε συγκριτικό που προστίθεται σε αυτό το νήμα είναι μεταξύ 7 pro και s10. Αλλά αν αναφέρεις ότι η συσκευή έχει απουσίες η απαντήσεις είναι δε με νοιάζει δεν τα δουλεύω. Αλλά κατά τα άλλα θέλουν να αποδείξουν κάποιοι ότι η συσκευή είναι η καλύτερη τις αγοράς.

Κάθε χρόνο τα ίδια μη θίξεις το ιερό δισκοπότηρο της 1+. Παλιά είχαμε τα iPhone τώρα τα 1+ :D

Πόσο παραπάνω μάλιστα που δεν υπάρχει δυνατότητα ελέγχου πριν την αγορά αλλά απαγορεύεται να συζητήσεις και να συγκρίνεις.

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ένα μπράβο από μένα στην 1+ για την φιλότιμη προσπάθεια που έκανε. Αλλά δεν μπορείς να αναφέρεις pro μια συσκευή από την οποία λείπουν

1)Ασύρματη φόρτιση (αποτρεπτικος παράγοντας αγοράς για μένα)

2)Απουσία audio jack

3)Απούσα και η Αδιαβροχοποιηση

4)Μετριες κάμερες

5)Αυτονομία?

Διαφιμηζεις τα 90hz και την φανταστική οθόνη αλλά η αυτονομία πάει περίπατο.

206 γραμμάρια με αυτό το μέγεθος και πάχος το s10+ δείχνει μικρό μπροστά του όπως και το p30 pro ακόμη και το οριακό σε νορμάλ χρήση Note 9 που εκεί βέβαια έχουμε και την πένα οπότε ήμαστε σε άλλη κατηγορία.

Για το οικονομικό τι να πω νορμάλ τιμή εκκίνησης αλλά σε κακή εποχή πλέον με αυτά τα χρήματα παίρνεις όλες τις top συσκευές και αν έχεις δυνατότητα τιμολογίου πολύ φθηνότερα.

Θέλει σκέψη το πράγμα.

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Χωρίς ίχνος ειρωνείας και διάθεση για αντιπαράθεση σου απαντώ.

1)pro συσκευή χωρίς wireless charging δεν υφίσταται. Το καλώδιο είναι καλώδιο, πλέον σε μαγαζιά αεροδρόμια αεροπλάνα ταβέρνες και πολλά άλλα υπάρχουν εγκατεστημενα pads για ασύρματη φόρτιση, δεν θα ψάχνω για μπριζα.

2)Ειλικρινά μου θύμισες τους πελάτες της Apple. Δεν έχει θύρα ακουστικών, ε και ποιος ασχολείται με καλώδια ασύρματα έχω. Ναι αλλά εγώ έχω αναλογικά ακουστικά audio technika 250 να τα βάλω στην άκρη και να πάρω ασύρματα η να βάλω υο άθλιο dongle και να χάσω τη μισή ποιότητα;

3)Όταν δεν υπάρχει πιστοποίηση δεν υπάρχει τίποτα. Πάρε μια μπριζα εξωτερικού χώρου χωρίς πιστοποίηση ip την εμπιστεύεσαι επειδή το είδες στο νετ;

4)Dxo :D θυμάμαι βαθμολογίες σε συσκευές τύπου mi9 και γελάω. Καμία εμπιστοσύνη από μένα.

5)Εδω συμφωνώ και φυσικά και το s10 είχε θέματα αλλά λύθηκαν. Αυτό θα το δούμε στην πράξη. Πάντως αυτονομία του τύπου 1+5 1+6 δεν πρόκειται να πιάσει ποτέ.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Αλεξ νομίζω ότι δεν με κατάλαβες. Η ασύρματη φόρτιση απαγορεύεται να λείπει από μια τέτοια συσκευή. Για μένα είναι deal breaker. Δύσκολο στη χρήση; όχι φυσικά, με τον φορτιστή πχ της Samsung που κάθεται όρθιο το τηλέφωνο μια χαρά κάνεις-βλέπεις τα πάντα και σύνδεση σε monitor αν θέλεις.

Εννοείται ότι καλοσωριζω τα 90hz και μακάρι να είχε και το s10 μόνιμα εκεί θα το έχω. Όπως έχω πει πολλές φορές δεν κάνω ποτέ οικονομία από κανένα future της συσκευής. Τέρμα φωτεινότητα έξω τέρμα ανάλυση κανένα μαύρο θέμα κτλ.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Μα και της huawei optical είναι αλλά δουλεύει και με κλειστή οθόνη. 2 κινήσεις για να ανοίξω οθόνη; έλεος καλύτερα ξεκλείδωτο.

Για το φίλο που λέει για τον αισθητήρα του s10 ότι είναι αργός και δουλεύει οπότε θέλει καλό θα είναι να μην γράφονται ανακρίβειες γιατί διαβάζει και κόσμος που δεν ξέρει. Προς ενημέρωση λοιπόν ο αισθητήρας του s10 λειτουργεί 100% και σε απόλυτο σκοτάδι ταχύτατα χωρίς να χρειάζεται να φορτίσει όλο το δωμάτιο η οθόνη για να δει το δάκτυλο ο αισθητήρας και επίσης είναι ποιο ασφαλείς από τους τυπικούς κινεζικους. Α και χωρίς διπλές κινήσεις :D

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Δεν πιστεύουμε σε βίντεο ούτε στα μάτια μας. Το δακτυλικο του s10 είναι αργό και δουλεύει οπότε θέλει. Μη μας χαλάς το όνειρο σε παρακαλώ.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Από βδομάδα περιμένω και εγώ το pro.

Τωρα για τις τρανταχτες διάφορες ας τις αναφέρω άλλη μια.

Ασύρματη φόρτιση, αδιαβροχοποιηση, Jack 3.5,υποδοχή κάρτας μνήμης, desktop experience support, aod και led notification.

Μπορεί εσύ να μην ασχολείσαι με κανένα από τα παραπάνω και το σέβομαι εγώ όμως σε αυτό το εύρος τιμής θέλω τα πάντα. Γιατί το s10 αυτή τη στιγμή σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες κοστίζει 939 και με δυνατότητα απαλλαγής όλου του ΦΠΑ =757 ευρώ, το pro από την άλλη 749 ευρώ.

Επίσης service που αν το χρειαστείς σε 2-48 ώρες έχεις τη συσκευή στα χέρια σου, από την άλλη ταξίδι στην Πολωνία και βλέπουμε.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Συγνώμη ρε παιδιά ποιος μίλησε για ταχύτητα και ram management ;Για οθόνη μίλησα και μόνο.

Τωρα για μπαταρία θεωρώ ότι και εκεί υπερτερεί το s10 όπως φυσικά και στην κάμερα που εκεί δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης.

Σε ταχύτητα φυσικά και είναι μπροστά το pro όπως και σε performance γενικά δακτυλικο κτλ (αν και με λιγότερη ασφάλεια) και τα κουλά που πρέπει να ανάψεις για να διαβάσει.

Φίλε geovass νομίζω εσύ τα ισοπεδωσες όλα. Το κινητό έχει τρανταχτες απώλειες που έχουν αναφερθεί πολλές φορές. Το αν εσύ δεν τις δούλεψες η δεν σε ενδιαφέρουν είναι άλλο θέμα. Επίσης μιλάς για το καλύτερο και ταχύτερο σέρβις που υπάρχει στην Ελλάδα και πίστεψε με μια χαρά καλύπτουν τα πάντα σε λογικά πλαίσια.

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Αν και παντού καλύτερο το s10. Φυσικά μεγάλη πρόοδος από την one plus.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Δεν είναι να το συζητάει κάποιος. Ίσως τελικά αρέσει να πληρώνει κάποιος για αυτά που έχει επιλέξει να αγοράσει αλλά να παίρνει λιγότερα.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

έγινες κατανοητός μέχρι κούρασης...αυτό προσπαθούν να σου πούνε κάποια μέλη εδώ και όχι γιατί τους έθιξες την αγορά.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τι προσπαθείς να αποδείξεις; εδώ κάθε συγκριτικό που προστίθεται σε αυτό το νήμα είναι μεταξύ 7 pro και s10. Αλλά αν αναφέρεις ότι η συσκευή έχει απουσίες η απαντήσεις είναι δε με νοιάζει δεν τα δουλεύω. Αλλά κατά τα άλλα θέλουν να αποδείξουν κάποιοι ότι η συσκευή είναι η καλύτερη τις αγοράς.

Κάθε χρόνο τα ίδια μη θίξεις το ιερό δισκοπότηρο της 1+. Παλιά είχαμε τα iPhone τώρα τα 1+ :D

Πόσο παραπάνω μάλιστα που δεν υπάρχει δυνατότητα ελέγχου πριν την αγορά αλλά απαγορεύεται να συζητήσεις και να συγκρίνεις.

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Ρε παιδιά, πήρατε τις απαντήσεις σας σχετικά με το ένα κινητό και το άλλο. Τι άλλο θέλετε; Κάντε στην άκρη η προσπεράσετε να πούμε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

έγινες κατανοητός μέχρι κούρασης...αυτό προσπαθούν να σου πούνε κάποια μέλη εδώ και όχι γιατί τους έθιξες την αγορά.
Θα μπορουσες φυσικά να παραθέσεις και γιατί επαναλαμβανομαι. Μιας και κάθε φορά όλοι απορούν για τις απουσίες της συσκευής και επιμένουν ότι δεν υπάρχουν η είναι αμελητέες . Anyway.

 

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνεις την ενημέρωση 9.5.5 μέσω oxygen updater?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, εγώ από το πρωί. Μια χαρά όλα...

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες φυσικά να παραθέσεις και γιατί επαναλαμβανομαι. Μιας και κάθε φορά όλοι απορούν για τις απουσίες της συσκευής και επιμένουν ότι δεν υπάρχουν η είναι αμελητέες . Anyway.

 

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Δεν απορεί κανένας άλλος για τις απουσίες της συσκευής εκτός από εσένα και τον @Fulgore. Τα ξέρουμε από την εποχή που ήταν ακόμα φήμες ότι θα λείπουν αυτά. Παρόλαυτα, ακόμα τα ίδια γράφεις.

Εφόσον λοιπόν δε σας κάνει και δεν "παντρεύεστε" μόνο με μια συσκευή, καιρός να κοιτάξετε τις άλλες πορτοκαλιές.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μας έχετε κουράσει με το s10...

Μπαίνουμε στο νήμα για να μάθουμε για άλλο τηλέφωνο που μας ενδιαφέρει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by YanniZ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ιδανικά θα ήθελα να συνεχίζει το breathing που κάνει στο edge.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς για notification led εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.compass.pixelpulse&showAllReviews=true

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.used.aoe

 

Δοκιμάστε

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το είχε gearbest σε καταπληκτική τιμή (8/256)-739$ και το έδινε με dhl μόνο στο υκ. Τόσο κοντά. Κρίμα.

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται πάντως έχει με priority line σε Ελλάδα.(δε ξέρω αν είναι σωστό να το γράφω εδώ).

 

Η διαφορά περίπου είναι 100€ με ισοτιμία που τη θεωρώ καλή για να αγοραστεί από Κίνα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Μετά τη αναβάθμιση πολλές εφαρμογές το playstore μου τις βγάζει ότι δεν είναι συμβατές με το κινητό μου ,π.χ το Netflix και το gear Galaxy plugi,gear wearable κ.τ.λ καμμιά ιδέα γιατί γίνεται αυτό;
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βλέπω μεγάλη βελτίωση σε φωτογραφία και στο αυτόματο αλλά σε νυχταεσα στο σπίτι σε χαμηλό φωτισμό

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον λοιπόν δε σας κάνει και δεν "παντρεύεστε" μόνο με μια συσκευή, καιρός να κοιτάξετε τις άλλες πορτοκαλιές.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσωπικα τις κοιταξα τις αλλες πορτοκαλιες και η μεν Huawei εφαγε ακυρο προσφατα για γνωστους λογους και το Sony Xperia 1 ακομα να κυκλοφορησει και του εβγαλαν την ασυρματη φορτιση και φυσικα οταν βγει θα ερθει σε μας με αρχικη τιμη 1000+ευρω.

Htc αφαντη,Google τελος του χρονου και LG ασχολιαστη.

Α και Xiaomi ακυρο λογω Miui χωρις πολλα πολλα.

 

Για πες μας λοιπον εσυ ποιες ειναι οι αλλες πορτοκαλιες αυτη την στιγμη απο Android που κανεις και υποδειξεις?

 

Τελος δεν θυμαμαι να εγραψα πουθενα οτι δεν μου κανει η συσκευη γιατι εχει ενα συγκεκριμενο feature που χρειαζομαι οπως και δηποτε και δεν μπορω να ζησω χωρις αυτο. Αυτο που εγραψα πιο πισω ειναι οτι παρολες τις ελλειψεις του, το κινητο με ενδιαφερει γιατι ειναι περισσοτερο gaming κινητο 90hz,στερεο ηχειων,γρηγορης ταχυφορτισης και full screen οθονης που μαλλον ειμαι στην μειοψηφια του forum που με ενδιαφερει,απλα με χαλαει η αρχικη του τιμη.

 

Κοινως ποιος σου λεει εσενα οτι δεν θα το βρω μετα απο λιγους μηνες τωρα το καλοκαιρι χαμηλοτερα σε αγγελιες ή και απο Κινα ή σκρουτζ μεσω τιμολογιου αν δω και βολευει(λογω χαμηλοτερης τιμης) ή στην τελικη να παω στο απλο Oneplus7 αν δω οτι η τιμη του δεν πεφτει?

 

Με ειδες πουθενα εμενα να καθομαι να υποβαθμιζω οσους αγορασαν Oneplus συσκευη ή να παροτρύνω αλλους να μην παρουν το 7pro Και να παρουν S10+ ή καποιο αλλο κινητο?

 

Σε προκαλω να γυρισεις 20σελιδες πισω να μου πεις που ειδες προσφατα σχολια μου να κανω συνεχως παραπονα για το 7pro.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα τις κοιταξα τις αλλες πορτοκαλιες και η μεν Huawei εφαγε ακυρο προσφατα για γνωστους λογους και το Sony Xperia 1 ακομα να κυκλοφορησει και του εβγαλαν την ασυρματη φορτιση και φυσικα οταν βγει θα ερθει σε μας με αρχικη τιμη 1000+ευρω.

Htc αφαντη,Google τελος του χρονου και LG ασχολιαστη.

Α και Xiaomi ακυρο λογω Miui χωρις πολλα πολλα.

 

Για πες μας λοιπον εσυ ποιες ειναι οι αλλες πορτοκαλιες αυτη την στιγμη απο Android που κανεις και υποδειξεις?

 

Τελος δεν θυμαμαι να εγραψα πουθενα οτι δεν μου κανει η συσκευη γιατι εχει ενα συγκεκριμενο feature που χρειαζομαι οπως και δηποτε και δεν μπορω να ζησω χωρις αυτο. Αυτο που εγραψα πιο πισω ειναι οτι παρολες τις ελλειψεις του, το κινητο με ενδιαφερει γιατι ειναι περισσοτερο gaming κινητο 90hz,στερεο ηχειων,γρηγορης ταχυφορτισης και full screen οθονης που μαλλον ειμαι στην μειοψηφια του forum που με ενδιαφερει,απλα με χαλαει η αρχικη του τιμη.

 

Κοινως ποιος σου λεει εσενα οτι δεν θα το βρω μετα απο λιγους μηνες τωρα το καλοκαιρι χαμηλοτερα σε αγγελιες ή και απο Κινα ή σκρουτζ μεσω τιμολογιου αν δω και βολευει(λογω χαμηλοτερης τιμης) ή στην τελικη να παω στο απλο Oneplus7 αν δω οτι η τιμη του δεν πεφτει?

 

Με ειδες πουθενα εμενα να καθομαι να υποβαθμιζω οσους αγορασαν Oneplus συσκευη ή να παροτρύνω αλλους να μην παρουν το 7pro Και να παρουν S10+ ή καποιο αλλο κινητο?

 

Σε προκαλω να γυρισεις 20σελιδες πισω να μου πεις που ειδες προσφατα σχολια μου να κανω συνεχως παραπονα για το 7pro.

 

Αυτό για τις αγγελίες στο έχω γράψει και σε γειτονικό forum. Αν σε χαλάει η τιμή, περίμενε.

 

Αλλά εάν περιμένεις, θα μας γράφεις πάλι για τις τιμές της Samsung που θα έχουν φτάσει στα 400 :D Εάν περιμένεις επίσης, θα έχεις και το Pixel, το οποίο θα το κράζεις πάλι για τα 1100+ που θα ζητάει.

 

Έγραψα εγώ κάπου ότι υποβαθμισες την αγορά των άλλων; Εγώ γράφω ξεκάθαρα, ότι κάνα δυο εδώ μέσα μας έχετε πρήξει τα συκωτια για τις ελλείψεις του. Λες και δεν ξέραμε από πριν τι δεν θα έχει. Μπαίνετε επίσης να κάνετε μονίμως την σύγκριση με τα S10/+ και ενώ ξέρετε τι και πώς έχουν τα πράματα, προσπαθείτε να πείσετε ποιους; Τον εαυτό σας;

 

Εάν έχεις εναλλακτικές; Ποσώς με ενδιαφέρει! Πάρε MLS, πάρε Wiko, πάρε ZTE, πάρε Meizu, πάρε Lenovo. Δε θα σου πω εγώ και κανείς άλλος εδώ μέσα στο θέμα του Oneplus 7 Pro. Πήγαινε στους τεχνολογικούς διαξιφισμούς του forum και γράψε τα σεντόνια σου, εσύ κι ο άλλος. Εδώ θέλουμε ένα καθαρό θέμα που αφορά μόνο για την συσκευή του topic.

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by XP130TD
εκτός ΟΠΧ

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το είχε gearbest σε καταπληκτική τιμή (8/256)-739$ και το έδινε με dhl μόνο στο υκ. Τόσο κοντά. Κρίμα.

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται πάντως έχει με priority line σε Ελλάδα.(δε ξέρω αν είναι σωστό να το γράφω εδώ).

 

Η διαφορά περίπου είναι 100€ με ισοτιμία που τη θεωρώ καλή για να αγοραστεί από Κίνα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Γύρω στον Αύγουστο πέφτει αρκετά η τιμή του από Κίνα, τότε θα το τσιμπήσω εγώ.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...