Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από σχεδόν μια βδομάδα με τη συσκευή ούτε το μέγεθος με πειράζει. Είναι τόσο καλή η κατασκευή που σου δίνει πολύ καλή αίσθηση.

Το μόνο που περιμένω να δω είναι αν θα δω στην πράξη την κάμερα που μας λέει το dxo

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο firmware είσαι?
Το τελευταίο που ήρθε προχθές. Έχω NFC ανοιχτό συνεχώς για πληρωμές με Google pay.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και όσο δεν αναλαμβάνει την ευθύνη η OnePlus, τόσο μεγαλώνει η υποψία ότι πρόκειται για hardware θέμα. Κρίμα. Γιατί ήταν μια πολύ καλή συσκευή την οποία την καταστρέφει με αυτά και με εκείνα. Ας πούμε ότι το διορθώσει παρασκηνιακά και βγάλει άλλες φουρνιές χωρίς το πρόβλημα. Πώς θα το ξέρουμε εμείς;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βαιε εδώ θα διαφωνήσω...Δεν ήταν μια καλή συσκευή,είναι μια καλή συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι θέμα hardware ανα παρτίδα? Δηλαδή σε κάποιες παρτίδες μπορεί κατά την κατασκευή του κινητού να μην τοποθετήθηκαν σωστά κάποια chip/sensors και αυτό να διέφυγε του quality control. Ενώ σε κάποιες παρτίδες να τοποθετήθηκαν όλα σωστά.

 

Αυτό θα εξηγούσε και γιατί κάποιοι το έχουν ενώ κάποιοι άλλοι όχι. Διότι η αλήθεια είναι ότι πιο πολύ hardware issue μοιάζει πάρα software.

 

Είμαι σίγουρος οτι όλοι το έχουν απλά δεν κάνουν τα σωστά βήματα για να το εντοπίσουν.:)

Είναι σίγουρα software bug γιατι το κάνει μόνο στο cpu z. Δεν το κάνει πουθενά αλλού παρά μόνο στο cpu z. Ανοίγω ολες τις εφαρμογές το αφήνω το κινητό με ανοιχτή οθόνη μερικά λεπτά και δεν κάνει τίποτε, κανένα θέμα. Μόλις ανοίξω cpu z ξεκινάει το ghost touch. Πατάω home και αφήνω να τρέχει από πίσω το cpu z. Σταματάει το ghost touch ακόμα και όποια εφαρμογή να ανοίξω ξανά και ας τρέχει από πίσω το cpu z. Μόλις ξανά ανοίξω το cpu z αρχίζει πάλι....

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος οτι όλοι το έχουν απλά δεν κάνουν τα σωστά βήματα για να το εντοπίσουν.:)

Είναι σίγουρα software bug γιατι το κάνει μόνο στο cpu z. Δεν το κάνει πουθενά αλλού παρά μόνο στο cpu z. Ανοίγω ολες τις εφαρμογές το αφήνω το κινητό με ανοιχτή οθόνη μερικά λεπτά και δεν κάνει τίποτε, κανένα θέμα. Μόλις ανοίξω cpu z ξεκινάει το ghost touch. Πατάω home και αφήνω να τρέχει από πίσω το cpu z. Σταματάει το ghost touch ακόμα και όποια εφαρμογή να ανοίξω ξανά και ας τρέχει από πίσω το cpu z. Μόλις ξανά ανοίξω το cpu z αρχίζει πάλι....

 

Μα παντού στο ίντερνετ υπάρχουν παρα πολλές αναφορές από ανθρώπους που λένε ότι σε αυτούς συμβαίνει και σε άλλες εφαρμογές.

Boost for Reddit, Facebook, Instagram, WhatsApp, κλπ.

Άρα δεν φαίνεται να είναι μόνο στο CPU z μέχρι στιγμής.

 

Είσαι πολύ τυχερός που σε εσένα το κάνει μόνο εκεί αλλά δυστυχώς οι εμπειρίες άλλων διαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος οτι όλοι το έχουν απλά δεν κάνουν τα σωστά βήματα για να το εντοπίσουν.:)

 

Είναι σίγουρα software bug γιατι το κάνει μόνο στο cpu z. Δεν το κάνει πουθενά αλλού παρά μόνο στο cpu z. Ανοίγω ολες τις εφαρμογές το αφήνω το κινητό με ανοιχτή οθόνη μερικά λεπτά και δεν κάνει τίποτε, κανένα θέμα. Μόλις ανοίξω cpu z ξεκινάει το ghost touch. Πατάω home και αφήνω να τρέχει από πίσω το cpu z. Σταματάει το ghost touch ακόμα και όποια εφαρμογή να ανοίξω ξανά και ας τρέχει από πίσω το cpu z. Μόλις ξανά ανοίξω το cpu z αρχίζει πάλι....

Αν φταίει μόνο το CPU Z, γιατί δεν συμβαίνει σε άλλες συσκευές, άλλων εταιρειών; Γιατί δεν κάνει ghost touches στο OOS 9.5.1 αλλά στις επόμενες εκδόσεις του; Επίσης έχει παρατηρηθεί όπως είπε και ο Άλεξ, σε Facebook, Google Chrome, Snapchat, WhatsApp κλπ.

 

Και να μην ξεχνάμε και κάτι άλλο βασικό. Η OnePlus σε πολλές συσκευές της έχει κάνει χαζομάρες κατά καιρούς με τις οθόνες τους. Άρα είναι πιθανό να πρόκειται για συνδυασμό software και hardware πρόβληματος. Όπως ότι το NFC αλληλεπιδρά με τον proximity sensor η ότι έβαλαν το chip του NFC πολύ κοντά στην οθόνη, παίζει συγκεκριμένες παρτίδες οθονων να έχουν θέμα, η όλα αυτά μαζί με κάποια συγκεκριμένα firmwares να δημιουργούν το ghost touch.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν το έκανε πουθενά άλλου μια εβδομάδα που το έχω. Και από περιέργεια και μόνο έβαλα το cpu z να δω τι ακριβώς λένε και το παρατήρησα. Αν ήταν hardware θα το έκανε και σε άλλες εφαρμογές την στιγμή που "πατιέται" η οθόνη στο cpu z μόλις άλλαζα εφαρμογή και έβαζα fb παράδειγμα έπρεπε να το κάνει και εκεί. Απλα το cpu z επειδη διαβάζει του αισθητήρες μπορεί κάνει κάποιο μπέρδεμα και τα προκαλεί αυτά.

Επισης αν καποιος βρει βιντεο που να δειχνει να το κανει και σε αλλες εφαρμογες εκτος cpu z ας το βαλει να το δουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και να μην ξεχνάμε και κάτι άλλο βασικό. Η OnePlus σε πολλές συσκευές της έχει κάνει χαζομάρες κατά καιρούς με τις οθόνες τους. Άρα είναι πιθανό να πρόκειται για συνδυασμό software και hardware πρόβληματος. Όπως ότι το NFC αλληλεπιδρά με τον proximity sensor η ότι έβαλαν το chip του NFC πολύ κοντά στην οθόνη, παίζει συγκεκριμένες παρτίδες οθονων να έχουν θέμα, η όλα αυτά μαζί με κάποια συγκεκριμένα firmwares να δημιουργούν το ghost touch.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν συνέβαινε αυτο θα το εκανε παντα το ghost touth και σε όλες τις εφαρμογές και οχι μονο οταν αvοιγεις το cpu z

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν το έκανε πουθενά άλλου μια εβδομάδα που το έχω. Και από περιέργεια και μόνο έβαλα το cpu z να δω τι ακριβώς λένε και το παρατήρησα. Αν ήταν hardware θα το έκανε και σε άλλες εφαρμογές την στιγμή που "πατιέται" η οθόνη στο cpu z μόλις άλλαζα εφαρμογή και έβαζα fb παράδειγμα έπρεπε να το κάνει και εκεί. Απλα το cpu z επειδη διαβάζει του αισθητήρες μπορεί κάνει κάποιο μπέρδεμα και τα προκαλεί αυτά.

Επισης αν καποιος βρει βιντεο που να δειχνει να το κανει και σε αλλες εφαρμογες εκτος cpu z ας το βαλει να το δουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν συνέβαινε αυτο θα το εκανε παντα το ghost touth και σε όλες τις εφαρμογές και οχι μονο οταν αvοιγεις το cpu z

Μακάρι να είναι έτσι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλού κακού εγώ μάλλον θα μιλήσω με chat με Amazon θα τους τονίσω το θέμα και αν μπορούν να στείλουν οσο πιο φρέσκια παρτιδα.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία σύγκριση που δείχνει πόσο smooth είναι σε σχέση ειδικά με το S10 αλλά και με το XSmax.

Δείτε σε slow motion την διαφορά στο scrolling παντού! Βούτυρο , βελούδο!

Στην πραγματικότητα πρέπει να είναι απίθανη αυτή η αίσθηση, ίσως ο πιο σημαντικός παράγοντας για την καθημερινή χρήση.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Παρόλο που ήμουν αρνητικός για το βάρος της συσκευής σήμερα σκέφτομαι να δώσω το s10 plus και να το δοκιμάσω το εργαλείο..

Δεν είμαι ακόμη 100% σίγουρος αλλά το σκέφτομαι πολύ.

 

The power of the S10 Plus be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Παρόλο που ήμουν αρνητικός για το βάρος της συσκευής σήμερα σκέφτομαι να δώσω το s10 plus και να το δοκιμάσω το εργαλείο..

Δεν είμαι ακόμη 100% σίγουρος αλλά το σκέφτομαι πολύ.

 

The power of the S10 Plus be with you

 

μην το σκεφτεσαι.. ορμα..!!δεν θα απογοητευτεις..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

μην το σκεφτεσαι.. ορμα..!!δεν θα απογοητευτεις..!!
+1 κι από μένα. Η ποιότητα της συσκευής θα σε καλύψει απόλυτα

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα κινητά μέχρι 720p δείχνει.
Και στο 7 pro που είναι L1???

 

The power of the S10 Plus be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Now VoWiFi & VoLTE works perfect on Cosmote Greece with Telefonica_UK_Commercial sub0 & sub1 activated ;)

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/help/volte-oneplus-phones-t3931727/page7

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι παιζει μονο 720p netflix?
Μόνο όταν κάνεις unlock τον bootloader.

Αλλιώς υποστηρίζει κανονικά τις αναλύσεις

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο όταν κάνεις unlock τον bootloader.

Αλλιώς υποστηρίζει κανονικά τις αναλύσεις

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Δεν λεει αυτο το αρθρο. Λεει οτι εξαρχης παιζει 720p και αν κανεις unlock τον bootloader δεν παιζει καν HD και παει σε 480ρ

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για να παίζει πανω απο 720p παίζει ρόλο τι subscription plans έχετε ο κάθε ένας σας;)

Επισης υπάρχουν αναφορές οτι ειναι θέμα και συσκευών η και εκδόσεων του netflix.

Σε κάποιες εκδόσεις σε αφήνει πάνω απο 720p σε άλλες όχι

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και στο s10 plus που είχα μέχρι 720p έδινε τότε που το είχα ψάξει. Μάλλον τόσο δίνει το app του Netflix.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Now VoWiFi & VoLTE works perfect on Cosmote Greece with Telefonica_UK_Commercial sub0 & sub1 activated ;)

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/help/volte-oneplus-phones-t3931727/page7

 

Τι ειναι το PDC ξέρει κανείς να βοηθήσει ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...