Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη αλλά με το S10 που είδες κακή φωτογραφία?? πιξελ δεν είναι οκ αλλά έχει πιο σωστά χρώματα από το P30 Pro που είχα ταυτόχρονα τα παρακάτω κινητα Pixel 3 XL /S10 kai P30 Pro

Και έφτιαξα ένα ωραίο φώτο comparison στο FB group μου

Sorry για το off topic

Για τις βραδυνές μίλησα. Αν μιλάς και εσύ για τις βραδυνές του s10 και τις βρήκες καλύτερες τότε πάσο.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τις βραδυνές μίλησα. Αν μιλάς και εσύ για τις βραδυνές του s10 και τις βρήκες καλύτερες τότε πάσο.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακη λεγε. Το περιμενω κι εγω. Τι βλεπεις?

Link to comment
Share on other sites

Αφου έσπασε τα ρεκόρ στην Κίνα (που θυμίζουμε εχει απειροελαχιστη παρουσία εκει σε σχέση με τους την τετράδα Oppo,Vivo,Huawei,Xiaomi που συγκεντρωνουν σχεδόν το 80%)

πλέον και στην Ινδια είναι ιδιαίτερα δημοφιλής.

OnePlus 7 Pro is the ‘fastest selling ultra-premium smartphone’ on Amazon India

https://www.gizmochina.com/2019/05/23/oneplus-7-fastest-selling-smartphone-amazon-india/

 

Μάλλον ο κόσμος ζήταγε μια πραγματική συσκευή απο το πάνω ράφι απο την εταιρία και πλέον αφου δίνει την ανάλογη συσκευή ο κόσμος την αγκαλιάζει.

 

Βλεπω να καθιερώνει μια premium έκδοση το χρόνο απο εδω και πέρα.

 

Γνωριζετε ποιο ειναι το πιο φτηνο μαγαζι να παρουμε το Pro 8 256?

Μονο εδω πιο οικονομικά και με ασφάλεια οσον αφορά τελωνείο

https://tradingshenzhen.com/en/oneplus-7-oneplus-7-pro/1746-oneplus-7pro-8gb-256gb.html

 

Αλλα υπόψη 1 χρόνο εγγύηση καταστήματος,δεν νομίζω καλύπτει η oneplus.

 

Και εδω που τα λεμε για 40-50 ευρω διαφορά δεν αξίζει απο Ασια εισαγωγή.

 

Από 80-100+ διαφορά ισως να αξίζει αλλά θα περιμενεις σεβαστό διάστημα να πέσει τοσο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το είδα και γω από κοντά.12-256. Το δικό μου δεν ήρθε ακόμη .οθονη διαστημική μαύρο του σύμπαντος και φωτεινή σαν τον ήλιο . Εύκολο κράτημα στο χέρι .το βαροσ Του δεν μου έκανε αρνητική εντύπωση. Μια χαρά κράτημα έχει.Ήχοι δόνηση καμία απολύτως σχέση με το 6T. Ανώτερο φυσικά!Αποτύπωμα 10φορες πιο γρήγορο από το 6Τ. Πιάνει από παντού . Όπως και στο face unlock !για την ταχύτητα ;;!!!;χειρομβοβιδα δεν καταλαβαίνει τπτ !φωτο και μπαταρία δεν πρόλαβα να δω .σιγουρα από Δευτέρα που έρθει το δικό μου!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω με flash sale 664 ευρω και δωρεαν μεταφορικα!

Μιλαμε για το 8/256

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009360569671.html

Link to comment
Share on other sites

Και κάποια θετικά μηνύματα για περισσότερο customization edge lighting και προσθήκη AOD οπως απαντησαν σε χρηστη στο φορουμ oneplus.

Αν και για edge lighting πολύ πιθανό να βγει κάνα mod με προσθήκη περαιτέρω customization.

 

Quote:

Q: Any enhancements in OOS to utilize the curved display in 7Pro?

A: Edge lighting for notification would be a handy feature and we are still considering to add more features that will utilize the curved display in future.

 

Q: Are the edge notification colors customizable?

A: Not as of now but its something we are considering for future updates

 

Q: Is there any consideration of added a Always On Display feature? I currently own the Galaxy S8 and I actually like the AoD feature.

A: It's still under consideration. We are working on improving power consumption efficiency for this feature before we implement it.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω με flash sale 664 ευρω και δωρεαν μεταφορικα!

Μιλαμε για το 8/256

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009360569671.html

 

βαλε και το τελωνειο.......

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ακη λεγε. Το περιμενω κι εγω. Τι βλεπεις?
Βαγγέλη είχα πολύ καιρό να πιάσω τόσο ολοκληρωμένη συσκευή.κανενα Παραπόνο πουθενά

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν περναει τελωνειο με τη συγκεκριμενη μεθοδο αποστολης.

 

Γιατί δεν περνάει; από οσο κατάλαβα στο hk είναι.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη είχα πολύ καιρό να πιάσω τόσο ολοκληρωμένη συσκευή.κανενα Παραπόνο πουθενά

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καμερα? Μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Καμερα? Μπαταρια?
Μπαταρία έχει θετικά δείγματα βέβαια είναι πολύ νωρίς ακομα.

Τώρα κάμερα είμαι αισιόδοξος ότι θα καλυτερεύσει ακόμα περισσότερο απ' ότι διαβάζω κιόλας. Ήδη την θεωρώ σε πολύ υψηλό επίπεδο. Σε βίντεο κ σε φωτογραφία.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας γνώση αν δικό μου άτομο μου στείλει μαρκαρισμένο ως δώρο το κινητό από Αμερική (με τα δικά του στοιχεία προφανώς όχι από μαγαζί)αν γλυτώνουμε το τελωνείο?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις. Πήρα θήκη από olixar και είναι όλο το edge εκτεθειμένο. Σε όλες τις θήκες έτσι θα είναι? Επίσης το notification ανάβει μια φορά στο πλάι και μετά σταματάει, γίνετε να το έχουμε μέχρι να διαβαστεί ? Πάντως το κινητό φυσαει

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία έχει θετικά δείγματα βέβαια είναι πολύ νωρίς ακομα.

Τώρα κάμερα είμαι αισιόδοξος ότι θα καλυτερεύσει ακόμα περισσότερο απ' ότι διαβάζω κιόλας. Ήδη την θεωρώ σε πολύ υψηλό επίπεδο. Σε βίντεο κ σε φωτογραφία.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ, η γενικότερη αίσθηση πάντως είναι πολύ καλή, αισθάνεσαι την ποιότητα και την ταχύτητα, δεν υπάρχει κάτι αρνητικό που να σε προβληματίζει

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παλιο κλασσικο notification led υπηρχε μεχρι το Oneplus 6.Στο 6t και πλεον και στο 7pro δεν υπαρχει.

 

Φανταζομαι μονο το edge lightning που λογικα θα ειναι στις επιλογες στο Ambient Display.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν περνάει; από οσο κατάλαβα στο hk είναι.

Γιατι γινεται τριγωνικη και ερχεται τελικα απο Ευρωπη.

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε καμια ιδεα...

 

Μου λεει οτι υπάρχει ενα ξυπνήτηρι (απο το widget του ρολογιού) το οποίο δεν χτυπάει ποτέ (!) και οταν φτάσει η ώρα - απλά την αλλάζει σε κάποια άλλη.

 

Κάποια π@π@ρι@ του Android μαλλον ειναι αυτο? Το έχει συναντησει ποτέ κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα με dhl σημερα το εδωσα.

 

1)Το τελευταιο 1,5 μηνα ειμαι με xs

 

2)Το 7 pro μου επεσε πολυ μεγαλο...Πολυ μεγαλο ομως

 

3)Το ακουστικο στην κληση πολυ υποδιαιστερο απ το xs αλλα και απο ολη τη σειρα s10 που εχω δοκιμασει.

 

4)Το αποτυπωμα δε ξερω απο ασφαλεια τι κανει αλλα απο ταχυτητα πολυ καλυτερο απο Samsung.

 

5)Ελλειψη για μενα αν και το ηξερα η aod και το one hand mode.

 

6)Σε τετοιο μεγεθος για μενα το note λογω pen και διαφορα αλλα ειναι μονοδρομος.

 

Ο βασικος λογος που το εστειλα το μεγεθος.Δε την παλεψα.

 

Υ.Γ.Σε android για μενα αυτο τον καιρο το s10e ειναι φοβερη συσκευη λογω που δουλευει και αψογα το αποτυπωμα και για καποιον που θελει καλυτερη οθονη και καμερα το s10...

Link to comment
Share on other sites

βαλε και το τελωνειο.......

 

Έχει priority δωρεάν οπότε δεν υπάρχει καμία περίπτωση τελωνείου. Για να δούμε πόσο γρήγορα θα πέσει η τιμή του στα γνωστά κινεζομαγαζα. Είναι πράγματι κινηταρα, οπότε προς το τέλος του 2019 με value τιμή θα αξίζει 100% η αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει να συνδέσει κάνεις το YouTube vanced με το microg;;;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προχτές προσπαθούσα όλη την ημέρα και δεν κατάφερα τίποτα. Σε άλλη συσκευή βέβαια...

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλει την τελευταία έκδοση από το site και έχουν βγάλει fix. Εγώ τα πέρασα και δουλεύει μια χαρά

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...