Jump to content

Samsung Galaxy A50


vadergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οσο βλεπει η εταιρεια οτι τα αγοραζετε μολις βγουν, καλα κανει και τα βαραει στον θεο. οταν θα σταματησετε να τα αγοραζετε την πρωτη ημερα, και αφηνετε να περασει καιρος, να δουμε τι θα κανει η εταιρεια. και τι θα γινει λοιπον αν το αγορασεις το κινητο μετα απο 6 μηνες ή ενα ετος? θα εχει χασει την αξια του ? θα παρεις ομως ενα κινητο σχετικα νεο στο μισο της τιμης που ξεκινησε. εξαλου ουτε 2 μηνες δεν εχει βγει το κινητο, ουτε ξερει κανεις ακομα τι προβληματα μπορουν να βγουν. γιατι λοιπον να μην περιμενεις να το παρεις και βελτιωμενο?

Αυτη ειναι η μια πλευρα του νομισματος φιλε.Οχι οτι εχεις αδικο.

Και απο οτι ξερεις και εσυ προφανως η πλειονότητα τα πιο νεα μοντελα θελουν......καλως η κακως.

Οι πιο ψαγμενοι κανουν αυτο που προτείνεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

η ελλειψη του OIS δημιουργει αυτο το προβλημα.ο οπτικος σταθεροποιητης ειναι μεγαλη τεχνολογια.και κατεμε επρεπε να υπαρχει σε ολα τα κινητα.το Α50 δεν εχει ουτε EIS.

Είμαι σχεδόν σίγουρος πως έχει EIS .

Όλο το άρθρο: https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a50-review-1921p5.php

Edited by zene
Link to comment
Share on other sites

Έχει Eis ,και λειτουργεί καλά!

Τον οπτικό σταθεροποιητή το κόψανε από το Α5 του 2016. Μόνο στα s

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η μια πλευρα του νομισματος φιλε.Οχι οτι εχεις αδικο.

Και απο οτι ξερεις και εσυ προφανως η πλειονότητα τα πιο νεα μοντελα θελουν......καλως η κακως.

Οι πιο ψαγμενοι κανουν αυτο που προτείνεις.

 

Αν αφήσεις 1 χρόνο android ουσιαστικά θα πάρεις μια αναβάθμιση μόνο. Δεν αξίζει, για παλιά μοντέλα apple αυστηρά.

Link to comment
Share on other sites

Αν αφήσεις 1 χρόνο android ουσιαστικά θα πάρεις μια αναβάθμιση μόνο. Δεν αξίζει, για παλιά μοντέλα apple αυστηρά.

 

οταν μπεις στην μαγεια των custom roms ισως αλλαξεις γνωμη, και πολυ καλυτερες απο την μαμα rom.και η samsung ειναι απο τις λιγες εταιρειες στις οποιες βρισκεις custom rom και μπορεις να τις βαλεις.

Link to comment
Share on other sites

οταν μπεις στην μαγεια των custom roms ισως αλλαξεις γνωμη, και πολυ καλυτερες απο την μαμα rom.και η samsung ειναι απο τις λιγες εταιρειες στις οποιες βρισκεις custom rom και μπορεις να τις βαλεις.

Ναι καλη η μαγεια,αλλα οχι για ολους.και φυσικα η εγγυηση παπαλα μετα,να τα γραφουμε και αυτα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλη η μαγεια,αλλα οχι για ολους.και φυσικα η εγγυηση παπαλα μετα,να τα γραφουμε και αυτα.

 

φιλε μου κατι μπερδευεις, εννοειτε custom rom μετα την ληξη της εγγυησης, ενα χρονο που θα εχει την ρομ της μαμας και ενα χρονο που θα εχει την νεα αναβαθμιση, βγηκαν τα δυο χρονια. ειδικα τωρα που η SAMSUNG βαζει 4 και 6gb μνημη, ανετα κραταει καποιος ενα καλο κινητο για πολλα χρονια, εχοντας παντα την τελευταια rom. τι να πουν αυτοι που εχουν huawei που δεν μπορουν να βαλουν τιποτα, ειναι ολα κλειδωμενα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος πως έχει EIS .

Όλο το άρθρο: https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a50-review-1921p5.php

ε μαλλον θα εχει.στα τεχνικα χαρακτηριστικα που διαβασα εκει στο gsmarena δεν αναφερει κατι.οπως και να χει..ειδικα στο θεμα της φωτογραφιας αργει να εστιασει.το εχω παρει σε εναν φιλο μου..και το εχω παρατηρησει.

 

MAIN CAMERA Triple 25 MP, f/1.7, 26mm (wide), PDAF

8 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide)

5 MP, f/2.2, depth sensor

Features LED flash, panorama, HDR

Video 1080p@30fps

SELFIE CAMERA Single 25 MP, f/2.0, 25mm (wide)

Features HDR

Video 1080p@30fps

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κατι μπερδευεις, εννοειτε custom rom μετα την ληξη της εγγυησης, ενα χρονο που θα εχει την ρομ της μαμας και ενα χρονο που θα εχει την νεα αναβαθμιση, βγηκαν τα δυο χρονια. ειδικα τωρα που η SAMSUNG βαζει 4 και 6gb μνημη, ανετα κραταει καποιος ενα καλο κινητο για πολλα χρονια, εχοντας παντα την τελευταια rom. τι να πουν αυτοι που εχουν huawei που δεν μπορουν να βαλουν τιποτα, ειναι ολα κλειδωμενα.

Εχοντας δοκιμασει εκατονταδες συσκευες,λογο επαγγελματος κυριως,και εχοντας σκαλιση αλλα τοσα,λογο καγκουριας κυριως,θα μου επιτρεψεις να εχω διαφορετικη αποψη περί rom κτλ.

Και το γραφει αυτο κατοχος s10+.....

Κλειδωμενα τα huawei.........:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από ηχείο πως πάει?Ανοικτή ακρόαση κτλ....

Δυνατο αλλα οχι ποιοτικο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με το καινούριο update Μαΐου? Δεν λέει να μου έρθει εμένα. Υπάρχει και σε άλλον που δεν έχει έρθει ακόμη?

[τρέχουσα έκδοση: A505FNXXU1ASD6] :wacko:

 

Επίσης, μήπως γνωρίζει κανείς καμιά καλή εφαρμογή καταγραφής κλήσης? Ξέρω οτι σαν SAMSUNG δεν έχει δώσει δικαιώματα για καταγραφή κλήσης όπως η XIAOMI αλλά πιστεύω πως όλο και θα υπάρχει κάποια εφαρμογή.

Edited by charlatanos
Link to comment
Share on other sites

Την δουλειά του να κάνει σε ανοικτή ακρόαση με ενδιαφέρει,να ακούγεται δυνατά,πχ από απόσταση ταμπλό αυτοκινήτου.....όχι για αναπαραγωγή μουσικής κ.τ.λ
Link to comment
Share on other sites

Την δουλειά του να κάνει σε ανοικτή ακρόαση με ενδιαφέρει,να ακούγεται δυνατά,πχ από απόσταση ταμπλό αυτοκινήτου.....όχι για αναπαραγωγή μουσικής κ.τ.λ

 

Αν δεν έχεις καλυμμένο το ηχείο (κάτω δεξιά) τότε δε νομίζω πως θα έχεις κάποιο πρόβλημα στον ήχο!

Link to comment
Share on other sites

Οκ.ευχαριστω!

... Άσχετο... Έχω ένα μαγνητικό στο αυτοκίνητο κολλημένο στο ταμπλό, βάζω ένα πεντάλεπτο νόμισμα μέσα από την θήκη σιλικόνης του κινητού, Δεν φαίνεται τίποτα, και το κολλάω στο ταμπλό πάνω στο μαγνητικό, χωρίς θήκη καθισματάκι η μαρκούτσια, Μία χαρά κάθεται και το ηχείο του τηλεφώνου είναι πάντα ελεύθερο... Πατέντα:-)

Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε πολλούς δεν έχει έρθει ακόμα. Θα έρθει υπομονή. Edited by vdimitriou
billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Από εχθές κάτοχος του κινητού!

Προηγούμενη συσκευή xiaomi max 2...

Θετικα

Πολυ ωραία οθόνη amoled δυνατα ζωντανά χρώματα και πολύ καλή φωτεινότητα

Ωραία εμφάνιση. Όχι κάτι φοβερό (τύπου γυαλι πίσω) αλλά το πλαστικό του φαίνεται καλής ποιοτητας. . Καλό στο χέρι.

Nfc για εμένα σημαντικό.

Καλός επεξεργαστής και διαχείριση μνήμης. Πολύ απαλό το one και άνετο.

Καλη φώτο πέφτει η αποδοση νύχτα αλλά οκ...

Αρνητικα

Πέφτει η μπαταρια πολύ γρήγορα... Ερχόμενος από ένα θηρίο σε σχέση με την μπαταρία μου φαίνεται έντονα. Δεν ξέρω γιατί. Ελπίζω να στρωσει με τις φορτίσεις αλλά είναι από τα σημεία που προσωπικά με ενδιαφέρουν και θεωρητικά με 4000mah θα έπρεπε να είναι καλύτερα τα πράγματα.

Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Από εχθές κάτοχος του κινητού!

Προηγούμενη συσκευή xiaomi max 2...

Θετικα

Πολυ ωραία οθόνη amoled δυνατα ζωντανά χρώματα και πολύ καλή φωτεινότητα

Ωραία εμφάνιση. Όχι κάτι φοβερό (τύπου γυαλι πίσω) αλλά συμπαθητικό. Καλό στο χέρ

Nfc για εμένα σημαντικό.

Καλός επεξεργαστής και διαχείριση μνήμης. Πολύ απαλό το one και άνετο.

Καλη φώτο πέφτει η αποδοση νύχτα αλλά οκ...

Αρνητικα

Πέφτει η μπαταρια πολύ γρήγορα... Ερχόμενος από ένα θηρίο σε σχέση με την μπαταρία μου φαίνεται έντονα. Δεν ξέρω γιατί. Ελπίζω να στρωσει με τις φορτίσεις αλλά είναι από τα σημεία που προσωπικά με ενδιαφέρουν και θεωρητικά με 4000mah θα έπρεπε να είναι καλύτερα τα πράγματα.

Ναι σε σχεση με το 2 που ειχες καμια σχεση.....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει το κινητό, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω, έχει αισθητήρα φώτος; Ακόμη έχει τον αισθητήρα που μόλις πας το κινητό προς το αυτί εν ώρα κλήσης, να σβήνει η οθόνη;

Ευχαριστώ!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει το κινητό, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω, έχει αισθητήρα φώτος; Ακόμη έχει τον αισθητήρα που μόλις πας το κινητό προς το αυτί εν ώρα κλήσης, να σβήνει η οθόνη;

Ευχαριστώ!

Ναι εχει.Εννοειται πια δεν εχουν σημερα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το εχω στα χερια μου μια εβδομαδα περιπου (SM505FN/DS) και σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος. Βεβαια προερχομενος απο MI MAX 3 απογοητευτηκα λιγο απο την μπαταρια αλλα μην περιμενουμε και θαυματα απο 4000mah. Το μεγαλυτερο του ελατωμα για μενα μεχρι τωρα ειναι ο πολυ αργος αισθητηρας αποτυπωματων. Τον δοκιμασα πρωτη φορα αφου ειχα τοποθετησει το το τζαμακι της NILKIN 0.20MM οποτε δεν μπορω να ξερω αν χωρις αυτο δουλευει καλυτερα...αν καποιος το εχει τεσταρει με τζαμι και χωρις και εχει δει σημαντικη διαφορα ας μας πει. Διαβασα οτι με το τελευταιο update του Μαιου βελτιωθηκε η αποκριση του αισθητηρα αλλα εγω δεν ειδα διαφορα. Ελπιζω συντομα να βγει κι ενας σταθερος TWRP και Root γιατι χωρις Titanium Adway κτλ δεν παλευεται...
Link to comment
Share on other sites

Το εχω στα χερια μου μια εβδομαδα περιπου (SM505FN/DS) και σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος. Βεβαια προερχομενος απο MI MAX 3 απογοητευτηκα λιγο απο την μπαταρια αλλα μην περιμενουμε και θαυματα απο 4000mah. Το μεγαλυτερο του ελατωμα για μενα μεχρι τωρα ειναι ο πολυ αργος αισθητηρας αποτυπωματων. Τον δοκιμασα πρωτη φορα αφου ειχα τοποθετησει το το τζαμακι της NILKIN 0.20MM οποτε δεν μπορω να ξερω αν χωρις αυτο δουλευει καλυτερα...αν καποιος το εχει τεσταρει με τζαμι και χωρις και εχει δει σημαντικη διαφορα ας μας πει. Διαβασα οτι με το τελευταιο update του Μαιου βελτιωθηκε η αποκριση του αισθητηρα αλλα εγω δεν ειδα διαφορα. Ελπιζω συντομα να βγει κι ενας σταθερος TWRP και Root γιατι χωρις Titanium Adway κτλ δεν παλευεται...

Απο τα ελαχιστα θεματα αυτο που αναφερεις.Σε καποιο μελλοντικο update πρεπει να δωθει λυση οριστικα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω δύο πράγματα .

Μπορεί να εμφανίζεται το ρολόι συνέχεια στην οθόνη αναμονης όπως την σειρά S; και το δεύτερο...αφου δεν υπάρχει notification led υπάρχει κάποια εφαρμογή που να σου δείχνει συνεχώς στην οθόνη ότι είχες κάποια ειδοποίηση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω δύο πράγματα .

 

Μπορεί να εμφανίζεται το ρολόι συνέχεια στην οθόνη αναμονης όπως την σειρά S; και το δεύτερο...αφου δεν υπάρχει notification led υπάρχει κάποια εφαρμογή που να σου δείχνει συνεχώς στην οθόνη ότι είχες κάποια ειδοποίηση;

Ενεργοποιείς το Always On Display (Ρυθμίσεις-Προβολή-Always On Display) και τικάρεις την επιλογή 'εμφανιση πάντα" για να βλέπεις συνέχεια ρολόι και ειδοποιήσεις...

 

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στη παρέα,

 

μιας και το περιμένω και εγώ για τη σύζυγο, έχετε να μου προτείνετε κάποιο δοκιμασμένο τζαμάκι ή μεμβράνη για την οθόνη? τα τζαμάκια φοβάμαι ότι θα ξεκολλάνε και θα μπάζουν σκόνη περιμετρικά ή τα full glue το έχουν καλύψει αυτό το κενό τους? Δεν με απασχολεί αν αλλοιώνεται το δαχτυλικό αποτύπωμα.

 

edit: και να είναι και case friendly, φαντάζομαι χρειάζεται!

 

οποια πρόταση καλοδεχούμενη!

καλή συνέχεια..

Edited by cmour
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A50

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...