Jump to content

Samsung Galaxy A50


vadergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι σου κανει?

Σε αυτο που εχω και το αποτύπωμα και το ξεκλείδωμα με το πρόσωπο δουλεύει καλα.

Οντως για τα χρηματα που ζητα ειναι πολυ καλο.

Και ειδικά στο θέμα ποιότητα οθόνης άριστο.

 

Καλά η οθόνη σούπερ ναι. Μόνο παράπονο το αποτύπωμα. Έχω κάνει καταχώρηση αποτυπώματος 3 φορές (νομίζω είναι και το max).

Είναι σχετικά αργό αλλά και πολλές φορές γράφει "δεν βρέθηκε αποτέλεσμα"

Τώρα σκέφτομαι να κάνω μια καταχώρηση οταν ειμαι σπίτι, μια στο γραφείο και μια όταν περπατάω, ξέρεις οτι και καλά το κρατάω διαφορετικά σε κάθε περίπτωση, οποτε διαφορετική καταχώρηση

 

Επίσης, νομίζω οτι οταν ειμαι σε κλήση και η ένταση του ακουστικού ειναι στο φουλ, ο ήχος βγαίνει και απο την πλάτη του κινητού!

Link to comment
Share on other sites

Καλά η οθόνη σούπερ ναι. Μόνο παράπονο το αποτύπωμα. Έχω κάνει καταχώρηση αποτυπώματος 3 φορές (νομίζω είναι και το max).

Είναι σχετικά αργό αλλά και πολλές φορές γράφει "δεν βρέθηκε αποτέλεσμα"

Τώρα σκέφτομαι να κάνω μια καταχώρηση οταν ειμαι σπίτι, μια στο γραφείο και μια όταν περπατάω, ξέρεις οτι και καλά το κρατάω διαφορετικά σε κάθε περίπτωση, οποτε διαφορετική καταχώρηση

 

Επίσης, νομίζω οτι οταν ειμαι σε κλήση και η ένταση του ακουστικού ειναι στο φουλ, ο ήχος βγαίνει και απο την πλάτη του κινητού!

Ειναι οντως πολυ δυνατο το ακουστικο σε σημειο που πρεπει να κατεβαζεις την ενταση.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα μην προσεξεις.

Να το χαρης και μονο.....η οθονη του ολα τα λεφτα.

Και βγαζει και αξιοπρεπεστατες φωτο απο οτι βλεπω.

 

Σ ευχαριστώ..το χω στήσει,εξαιρετικό τηλέφωνο το μόνο που με ξενίζει είναι ότι αργεί να εστιάσει σε πολλές περιπτώσεις.Είναι γενικό το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ..το χω στήσει,εξαιρετικό τηλέφωνο το μόνο που με ξενίζει είναι ότι αργεί να εστιάσει σε πολλές περιπτώσεις.Είναι γενικό το θέμα;

η ελλειψη του OIS δημιουργει αυτο το προβλημα.ο οπτικος σταθεροποιητης ειναι μεγαλη τεχνολογια.και κατεμε επρεπε να υπαρχει σε ολα τα κινητα.το Α50 δεν εχει ουτε EIS.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η ελλειψη του OIS δημιουργει αυτο το προβλημα.ο οπτικος σταθεροποιητης ειναι μεγαλη τεχνολογια.και κατεμε επρεπε να υπαρχει σε ολα τα κινητα.το Α50 δεν εχει ουτε EIS.

 

Ενταξει.... Για τα λεφτα του καλο ειναι. Αλλωστε μιλαμε για ενα midrange τηλεφωνο, εδω ναυαρχιδες και δεν εχουν ois.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

μετά από μια βδομάδα χρήσης αποφάσισα να γυρίσω προσωρινά στην προηγούμενη συσκευή μου καθώς αντιμετωπίζω ακόμα κάποια θέματα με τη συγκεκριμένη:

1. Το ακουστικό στις κλήσεις είναι απαράδεκτο. Είναι σαν να έχει ξεκολλήσει από τη θέση του και ο ήχος να βγαίνει μόνο από ένα μέρος του ηχείου.

2. Το σήμα είναι απαράδεκτο, εκεί που με άλλες συσκευές έχω σήμα , με το A50 έχω οριακό ή και καθόλου. Το 4G+ πιάνει σε ελάχιστα σημεία με τη συγκεκριμένη συσκευή.

3. το Bluetooth ξεκίνησε κα πάλι τις αποσυνδεσεις... χάλια

4. Κάποια στιγμή ο ήχος στο bluetooth και στο ακουστικό χάλασε εντελώς, λες και ήταν PCM. Με reboot επανήλθε.

 

Με την πρώτη ευκαιρία θα το στείλω στο Service γιατί δεν παλεύεται καθόλου.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μου ξεκλειδώνει μέσα στην τσέπη έχοντας τρόπο ξεκλειδώματος το δαχτυλικό αποτύπωμα. Πώς γίνεται αυτό δεν καταλαβαίνω.

 

Υπαρχει μεσα στο μενου η επιλογη να ξεκλειδωνει οταν π.χ. εισαι σε bluetooth ακουστικο ή σε ανοιχτη ακροαση αυτοκινητου ή να εχεις βαλει ανοιγμα σε καποιο σημειο με gps.

Δηλαδη οταν το κινητο σου ειναι κοντα σε κατι τετοιο ξεκλειδωνει αυτοματα ή ακομη και εαν το εχεις κανει pairing με καποιο ηχοσυστημα.

Θα το βρεις στο Ρυθμισεις - Κλειδωμα οθονης- Smart lock και εκει εαν το εχεις ενεργοποιησει απλα απενεργοποιησετο

Edited by sc1ent1st
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

μετά από μια βδομάδα χρήσης αποφάσισα να γυρίσω προσωρινά στην προηγούμενη συσκευή μου καθώς αντιμετωπίζω ακόμα κάποια θέματα με τη συγκεκριμένη:

1. Το ακουστικό στις κλήσεις είναι απαράδεκτο. Είναι σαν να έχει ξεκολλήσει από τη θέση του και ο ήχος να βγαίνει μόνο από ένα μέρος του ηχείου.

2. Το σήμα είναι απαράδεκτο, εκεί που με άλλες συσκευές έχω σήμα , με το A50 έχω οριακό ή και καθόλου. Το 4G+ πιάνει σε ελάχιστα σημεία με τη συγκεκριμένη συσκευή.

3. το Bluetooth ξεκίνησε κα πάλι τις αποσυνδεσεις... χάλια

4. Κάποια στιγμή ο ήχος στο bluetooth και στο ακουστικό χάλασε εντελώς, λες και ήταν PCM. Με reboot επανήλθε.

 

Με την πρώτη ευκαιρία θα το στείλω στο Service γιατί δεν παλεύεται καθόλου.

 

Τωρα εαν πω οτι δεν εχω το παραμικρο θεμα σε οσα αναφερεις θα φανω καπως,αλλα οχι δεν εχω.

Τι να πω στειλτο να τιο δουν.

Να υποθεσω οτι εχεις συσκευη που εισαγει επισημα η sam και οχι απο καποιο σκροτζομαγαζο.

Ναι παιζει τον ρολο του και αυτο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εαν πω οτι δεν εχω το παραμικρο θεμα σε οσα αναφερεις θα φανω καπως,αλλα οχι δεν εχω.

Τι να πω στειλτο να τιο δουν.

Να υποθεσω οτι εχεις συσκευη που εισαγει επισημα η sam και οχι απο καποιο σκροτζομαγαζο.

Ναι παιζει τον ρολο του και αυτο.

Πρέπει να είσαι τυχεράκιας σαν τον Arxondas που κέρδισε το Nokia 9 :)

Ναι είναι αγορασμένο από wind δεν πρέπει να έχω πρόβλημα με την υποστήριξη .

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το έχω σαν ύστατη επιλογή μια και θέλω αρκετή ώρα για την επαναφορά...

 

Εκανα τελικα την επαναφορα αλλα εξακολουθω να βλεπω τη μπαταρια να μην τα λεει καλα.. Με 4 ωρες οθονη ειμαι στο 28%.. Καμια σχεση με πριν το στειλω για επισκευη που κρατουσε γυρω στις 7-8 ωρες..

 

Εσας ποσες ωρες ανοικτης οθονης σας κραταει με μια φορτιση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους,

μετά από μια βδομάδα χρήσης αποφάσισα να γυρίσω προσωρινά στην προηγούμενη συσκευή μου καθώς αντιμετωπίζω ακόμα κάποια θέματα με τη συγκεκριμένη:

1. Το ακουστικό στις κλήσεις είναι απαράδεκτο. Είναι σαν να έχει ξεκολλήσει από τη θέση του και ο ήχος να βγαίνει μόνο από ένα μέρος του ηχείου.

 

Το ακουστικο οντως ειναι πολυ εντοπισμενο και πρεπει να βαλεις στο αυτι σου το τηλεφωνο στην ακρη του. Το ειχα δει σε καποια reviews και το διαπιστωσα κι εγω. Αν και 99% μιλαω με bluetooth οποτε δεν με προβληματιζει τοσο.

 

3. το Bluetooth ξεκίνησε κα πάλι τις αποσυνδεσεις... χάλια

 

Ειχα κι εγω αρκετες αποσυνδεσεις πριν το στειλω στο σερβις για την επισκευη πλακετας. Τωρα δεν εχω παρατηρησει κατι μεχρι τωρα τουλαχιστον.

 

 

Αλλα ισως και το δικο μου παει για 2η φορα στο σερβις για το θεμα της μπαταριας...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τελικα την επαναφορα αλλα εξακολουθω να βλεπω τη μπαταρια να μην τα λεει καλα.. Με 4 ωρες οθονη ειμαι στο 28%.. Καμια σχεση με πριν το στειλω για επισκευη που κρατουσε γυρω στις 7-8 ωρες..

 

Εσας ποσες ωρες ανοικτης οθονης σας κραταει με μια φορτιση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το ακουστικο οντως ειναι πολυ εντοπισμενο και πρεπει να βαλεις στο αυτι σου το τηλεφωνο στην ακρη του. Το ειχα δει σε καποια reviews και το διαπιστωσα κι εγω. Αν και 99% μιλαω με bluetooth οποτε δεν με προβληματιζει τοσο.

 

 

 

Ειχα κι εγω αρκετες αποσυνδεσεις πριν το στειλω στο σερβις για την επισκευη πλακετας. Τωρα δεν εχω παρατηρησει κατι μεχρι τωρα τουλαχιστον.

 

 

Αλλα ισως και το δικο μου παει για 2η φορα στο σερβις για το θεμα της μπαταριας...

Με τα WiFi πως τα πήγαινε πριν την επισκευή ;

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι τυχεράκιας σαν τον Arxondas που κέρδισε το Nokia 9 :)

Ναι είναι αγορασμένο από wind δεν πρέπει να έχω πρόβλημα με την υποστήριξη .

Εγω τυχερος εσυ γκαντεμης....αστο το lotto για εμενα.:lol:

Και φαντασου αυτο που εχω ειναι δημοσιγραφικο,ανοιγμενο δουλεμενο απο πολλους,που σημαινει οτι εχει φαει ξυλο......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με τα WiFi πως τα πήγαινε πριν την επισκευή ;

 

Δεν ειχα και δεν εχω θεμα με το wifi.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παράπονο για την μπαταρία, ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση. Απο 100% χθες το πρωί έφτασα 10% σήμερα με SOT ούτε 5 ώρες. Βέβαια στο παρασκήνιο είναι ενεργά τα πάντα (4G+, volte, spotify, location, bluetooth, sync, Bixby, live wallpaper)

Οπότε παρόλο που δεν έχω δει 7-8 ωρες SOT, τουλάχιστον για εμένα βγάζει μια μέρα άνετα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εκανα το τελευταιο update A505FNXXU1ASE3. Τσεκαρετε το κι εσεις.

 

 

Αριθμός κατασκευής : A505FNXXU1ASE3

Έκδοση Android : Pie(Android 9)

Ημερομηνία κυκλοφορίας : 2019-05-25

Επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας : 2019-05-01

· Η σταθερότητα της Κάμερας βελτιώθηκε

· Η ποιότητα των φωτογραφιών της κάμερας βελτιώθηκε.

· Η σύνδεση και η σταθερότητα του Wi-Fi βελτιώθηκε.

· Η ασφάλεια της συσκευής σας βελτιώθηκε.

· Εφαρμόστηκε κώδικας σταθεροποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Απο συνδεσιμότητα BT έχετε κανένα θέμα;

Ακούγοντας spotify απο Airpods (Gen 2 ) έχω skipping κυρίως οταν παω να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Απο συνδεσιμότητα BT έχετε κανένα θέμα;

Ακούγοντας spotify απο Airpods (Gen 2 ) έχω skipping κυρίως οταν παω να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο.

Κατεβασμένα τα τραγούδια ή online ;

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

61553569-2382095491843158-5270008546744860672-n.jpg

 

61302089-412482362668100-5953195242034298880-n.jpg

 

Η Νεα ενημερωση λογισμικου εχει φτασει στο Samsung Galaxy A50 SamsungA50 η οποια βλεπουμε πως βελτιωνει ακομη περισσοτερο την καμερα του κινητου τηλεφωνου ειναι με την ασφαλεια του Μαιου 2019.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μου αρέσει το εν λόγω κινητό, πρώτα ο Θεός θα το χτυπήσω προς Σεπτέμβριο. Υπάρχει επιλογή για ηχογράφηση συνομιλίας όπως τα Χιαομι,και αν όχι γνωρίζει κανείς κανένα πρόγραμμα από το play store που δουλεύει αποτελεσματικά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μου αρέσει το εν λόγω κινητό, πρώτα ο Θεός θα το χτυπήσω προς Σεπτέμβριο. Υπάρχει επιλογή για ηχογράφηση συνομιλίας όπως τα Χιαομι,και αν όχι γνωρίζει κανείς κανένα πρόγραμμα από το play store που δουλεύει αποτελεσματικά;

Εως τοτε φιλε θα εχει βγει το νεο μοντελο.......:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα....να έχει πέσει και ποιο πολύ το παλιότερο....

Nα εχεις δικαιο,να περιμενουμε τοτε να πεσει και στο καινούργιο...:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Nα εχεις δικαιο,να περιμενουμε τοτε να πεσει και στο καινούργιο...:)

 

οσο βλεπει η εταιρεια οτι τα αγοραζετε μολις βγουν, καλα κανει και τα βαραει στον θεο. οταν θα σταματησετε να τα αγοραζετε την πρωτη ημερα, και αφηνετε να περασει καιρος, να δουμε τι θα κανει η εταιρεια. και τι θα γινει λοιπον αν το αγορασεις το κινητο μετα απο 6 μηνες ή ενα ετος? θα εχει χασει την αξια του ? θα παρεις ομως ενα κινητο σχετικα νεο στο μισο της τιμης που ξεκινησε. εξαλου ουτε 2 μηνες δεν εχει βγει το κινητο, ουτε ξερει κανεις ακομα τι προβληματα μπορουν να βγουν. γιατι λοιπον να μην περιμενεις να το παρεις και βελτιωμενο?

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A50

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...