Jump to content

Samsung Galaxy A50


vadergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κερνελ εχει απο 1 Μαίου, και security patch απο 9 Μαίου.

λογισμικο παρόχου υπηρεσίας λέει διάφορα που λεει ομως Eur/Eur

μοντέλο sm-a505fn/ds

 

Ευρωπαικό φαίνεται να είναι.

 

Για κάντε ένα check για software update, έχουν αρχίσει και ανεβαίνουν τα 1st June στην Samsung

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήραμε και την αναβάθμιση του Ιουλίου. Με μια πρώτη ματιά φαίνεται επιτέλους να βελτιώθηκε αρκετά η ταχύτητα τού σαρωτή, πράγμα που ήταν και το πιο σημαντικό για'μένα. Επιπλέον έχει προστεθεί στην κάμερα σούπερ αργή λήψη βίντεο και νυχτερινή λήψη στις φωτογραφίες. Κάποια άλλη αλλαγή για την ώρα δεν εντόπισα...

 

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι ιδιοκτήτες Galaxy A50 , οι οποίοι έχουν ενημερώσει την έκδοση ασφαλείας του Ιουνίου, αλλά δεν έχουν πρόσβαση σε αυτές τις δύο νέες λειτουργίες κάμερας, θα πρέπει να προσπαθήσουν να επαναφέρουν τις ρυθμίσεις της κάμεράς τους.Μπορείτε να επαναφέρετε τις ρυθμίσεις της κάμερας ανοίγοντας την εφαρμογή της κάμερας, πατώντας το εικονίδιο με το γρανάζι για να ανοίξετε τις ρυθμίσεις της κάμερας και μετά πατώντας την επιλογή Reset settings (Επαναφορά ρυθμίσεων) που βρέθηκε μεταβαίνοντας προς τα κάτω.
Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο το τελευταιο update 1ης Ιουνιου το οποιο εκανα χθες βραδυ, αδυνατω να εχω 4g μεσα στο σπιτι, τοσο με wind οσο και με vodadone. Επισης δεν εχω ουτε καλο σημα να μιλησω, ενω λαμβανω και μηνυματα για χαμενες κλησεις.

Ειμαι περιοχη Ζωγραφου και δεν ξερω αν εχει να κανει με καποια κεραια της περιοχης που εχει πεσει (απιθανο), η φταει η αναβαθμιση.

 

Εχει κανενας αλλος προβλημα μετα απο την αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Χρειάζεται να αλλάξω το κινητό μου (Xiaomi Redmi 4 Pro), και σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο (μεγάλο + η AMOLED οθόνη αλλά και το NFC). Ο αισθητήρας δακτυλικού που παίζει μέτρια δε με απασχολεί, ούτε η κάμερα αφού, ούτως ή άλλως για snapshots τη θέλω και με καλύπτει και η κάμερα του Redmi που έχω. Δεν μπορεί να είναι χειρότερη :p Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο αξιόπιστο μαγαζί για να το αγοράσω σε τιμή <300€ προφανώς θα με ενδιέφερε να με καλύπτει η αντιπροσωπεία σε θέματα εγγύησης

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Χρειάζεται να αλλάξω το κινητό μου (Xiaomi Redmi 4 Pro), και σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο (μεγάλο + η AMOLED οθόνη αλλά και το NFC). Ο αισθητήρας δακτυλικού που παίζει μέτρια δε με απασχολεί, ούτε η κάμερα αφού, ούτως ή άλλως για snapshots τη θέλω και με καλύπτει και η κάμερα του Redmi που έχω. Δεν μπορεί να είναι χειρότερη :p Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο αξιόπιστο μαγαζί για να το αγοράσω σε τιμή <300€ προφανώς θα με ενδιέφερε να με καλύπτει η αντιπροσωπεία σε θέματα εγγύησης

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

 

Πριν αγοράσεις ζητά ιμει να κάνεις ελενχο εάν είναι ευροπαικο μοντέλο οπότε έχεις εγγύηση. Κοίτα και στι ινσομνια δίνουν σε πολύ καλές τιμές ελληνικά.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

 

 

Απο οτι έχω καταλάβει το ευρωπαϊκό μοντέλο είναι το A505-FN και έχει πάρει μέχρι και το update 1 May.

 

Τωρα για να εισαι εσυ σε update 4 Ιουλίου, αυτο μου λέει οτι εχεις το μοντέλο Α505-F το οποιο δε νομίζω να ειναι το ευρωπαϊκό.

 

Διορθώστε με αν κάνω λάθος

Καλημέρα, εγώ έχω το FN με update June. Το έχω αγοράσει από Τσεχία

 

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν αγοράσεις ζητά ιμει να κάνεις ελενχο εάν είναι ευροπαικο μοντέλο οπότε έχεις εγγύηση. Κοίτα και στι ινσομνια δίνουν σε πολύ καλές τιμές ελληνικά.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :) Τον έλεγχο τον κάνω τηλεφωνικά, ή υπάρχει σάιτ; ή κάποιος οδηγός που να εξηγεί τι διαβάζω; :p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Το τηλέφωνο το έχω πάνω κάτω ένα μήνα. Όταν έκανα κλήσεις αναβόσβηνε η οθόνη σε βαθμό να μην μπορώ να τερματίσω την κλήση. και αυτό συμβαίνει είτε σηκώσει ο άλλος το τηλέφωνο είτε όχι. Η συσκευή στάλθηκε για σέρβις εννοείται και πριν πέντε μέρες το παρέλαβα πάλι λέγοντας μου ότι λογικά του κάνανε hard reset και ξαναπεράσανε το λειτουργικό. Δεν ήξερε και ο υπάλληλος ακριβώς τι έγινε. Αλλά το θέμα είναι ότι μετά από πέντε μέρες χρήσης μετά το σέρβις που το ξαναπήρα στα χέρια μου το κινητό μου παρουσίασε πάλι το ίδιο πρόβλημα. Μήπως είναι κάπου αλλού το πρόβλημα; μήπως κάποιο bug του android 9 ή κάποιο bug της rom;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Χωρίς Νερό Μπορώ...

Χωρίς Εσένα Όχι!!!

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα αισθητηρα ειναι ισως αυτο.Εαν δεν ειναι software δεν ξερω εαν θα ασχοληθουν στο σερβις...
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα αισθητηρα ειναι ισως αυτο.Εαν δεν ειναι software δεν ξερω εαν θα ασχοληθουν στο σερβις...

Σε ευχατιστώ για το ενδιαφέρον σου και την απάντηση σου. Τι μου προτείνεις να κανω περαιτέρω;επειδη θελω να το ξαναστείλω για φτιάξιμο. Θα επιλυθεί το πρόβλημα ή απλά θα παραμείνει όπως έχει;

Χωρίς Νερό Μπορώ...

Χωρίς Εσένα Όχι!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχατιστώ για το ενδιαφέρον σου και την απάντηση σου. Τι μου προτείνεις να κανω περαιτέρω;επειδη θελω να το ξαναστείλω για φτιάξιμο. Θα επιλυθεί το πρόβλημα ή απλά θα παραμείνει όπως έχει;

 

Εχεις βαλειο καποιο τζαμακι προστασιας?Καποια θηκη και το μπερδευει?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλειο καποιο τζαμακι προστασιας?Καποια θηκη και το μπερδευει?

 

Ναι έχω θήκη αυτήν που είναι σαν βιβλίο. Λες να επηρεάζει τον αισθητήρα;

Χωρίς Νερό Μπορώ...

Χωρίς Εσένα Όχι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω θήκη αυτήν που είναι σαν βιβλίο. Λες να επηρεάζει τον αισθητήρα;

Μπορει,δουλεψε το σκετο και πες τι εγινε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μπορει,δουλεψε το σκετο και πες τι εγινε.

 

Θα το δουλέψω για μερικές μέρες χωρίς την θήκη και θα γράψω για την εξέλιξη. Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου.

Χωρίς Νερό Μπορώ...

Χωρίς Εσένα Όχι!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα το δουλέψω για μερικές μέρες χωρίς την θήκη και θα γράψω για την εξέλιξη. Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου.

Νασαι καλα φιλε,ελπιζω να ειναι αυτο το προβλημα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω τη συσκευη για συγγενικο προσωπο, αλλα διαβαζω στα σχολια στο gsmarena για κακο σημα 4g και αδυναμο wifi.εχετε παρατηρησει κατι τετοιο σε σχεση με αλλα κινητα που ειχατε?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω τη συσκευη για συγγενικο προσωπο, αλλα διαβαζω στα σχολια στο gsmarena για κακο σημα 4g και αδυναμο wifi.εχετε παρατηρησει κατι τετοιο σε σχεση με αλλα κινητα που ειχατε?

 

Δεν είχα τέτοιο θέμα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα τέτοιο θέμα.

 

 

ωραια,σε ευχαριστω για την απαντηση

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την εφαρμογή NoLed. Σούπερ για τις amoled οθόνες. Σου βγάζει floating ειδοποιήσεις απ΄ότι γουστάρεις με πολλές customized επιλογές.
η εφαρμογή noled δεν υπάρχει στο play store; δεν την βρίσκω! επίσης είχα δει σε ένα κινητό σε ένα μπαράκι πέρσι που όταν ερχόταν μήνυμα μάλλον viber ΚΑΤΆ ΜΉΚΟΣ σχεδόν όλης της οθόνης δεξιά αναβοσβηνε μια μωβ γραμμή! πολύ όμορφο. πιθανόν ήταν κινητό S8, 9,η note Samsung. ήταν από μαμά εφαρμογή η κάποια άλλη 3rd party;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή noled δεν υπάρχει στο play store; δεν την βρίσκω! επίσης είχα δει σε ένα κινητό σε ένα μπαράκι πέρσι που όταν ερχόταν μήνυμα μάλλον viber ΚΑΤΆ ΜΉΚΟΣ σχεδόν όλης της οθόνης δεξιά αναβοσβηνε μια μωβ γραμμή! πολύ όμορφο. πιθανόν ήταν κινητό S8, 9,η note Samsung. ήταν από μαμά εφαρμογή η κάποια άλλη 3rd party;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το playstore δεν ειναι μονοδρομος, https://apkpure.com/noled/com.led.notify

Link to comment
Share on other sites

το playstore δεν ειναι μονοδρομος, https://apkpure.com/noled/com.led.notify
σε ευχαριστώ. αυτό που ανέφερα πιο πριν μάλλον σε ακριβότερο κινητό κάποιου που είδα σε ένα καφέ που η μωβ ειδοποίηση για μήνυμα μάλλον viber αναβοσβηνε κατά μήκος της δεξιάς πλευράς άκρη άκρη στην οθόνη το κάνει το no led η υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ. αυτό που ανέφερα πιο πριν μάλλον σε ακριβότερο κινητό κάποιου που είδα σε ένα καφέ που η μωβ ειδοποίηση για μήνυμα μάλλον viber αναβοσβηνε κατά μήκος της δεξιάς πλευράς άκρη άκρη στην οθόνη το κάνει το no led η υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρησιμοποιώ το "Notification light / LED Note 10, S10 Aod Notify" απ'το play store και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

 

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το "Notification light / LED Note 10, S10 Aod Notify" απ'το play store και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

 

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν το βρίσκω στο play store! έχεις κάνα λινκ;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A50

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...