Jump to content

Samsung Galaxy A50


vadergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκίμασε τις οδηγίες που γράφει σε αυτήτην εφαρμογή για τη δικιά σου:

Σε ευχαριστω πολυ θα το κοιταξω. Στην συγκεκριμενη περιπτωση το να τρεχει αυτη η εφαρμογη σωστα, ειναι "υπερανω" μπαταριας.

Ειναι και ο λογος που "εμπλεξα" με τα smartphones.

 

Νέο update για τη συσκευή :

Build Number : A505FNXXS2ASΚ1

Android, version : Pie(Android 9)

Release Date : 04.11.2019

Size : 121.16MB

Edited by dimlar
♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο firmware για ασφάλεια συσκευής και βελτίωση δακτυλικών αποτυπωμάτων 241164df9e4293d736859aa15dc8c07f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έκανα το λάθος και έκανα αυτό το update το τελευταίο και τώρα...το fingerprint scanner απλά δε δουλεύει..

 

Δεν ξέρω τι έγινε αλλά έχουν κι άλλοι θέμα στο νετ που διάβασα μετά το update δε δέχεται κανένα δαχτυλικο αποτύπωμα...

 

Ελπιζω να διορθωθεί σύντομα

 

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα του αισθητήρα μετά το χθεσινό update όπου είναι σχεδόν αδύνατο να καταφέρεις να καταχωρήσεις 3 δαχτυλικά αποτυπώματα... Σβήνουμε όλα τα βιομετρικά δεδομένα (πρόσωπο και αποτυπώματα) και επανεκινούμε την συσκευή. Καταχωρούμε τα δαχτυλικά αποτυπώματα με το δάχτυλο στην ευθεία με τον αισθητήρα, δηλαδή όπως ακριβώς φαίνεται καί στην εικόνα πάνω από τόν αισθητήρα οταν ξεκινάμε την διαδικασία. Κάνουμε το ίδιο και με τα υπόλοιπα δάχτυλα που θέλουμε να καταχωρήσουμε. Έτσι πέρασα και τα τρία δάχτυλα χωρίς να βγάλει το σφάλμα που λέει να ελέγξετε αν είναι καθαρός ο αισθητήρας. Μέχρι τώρα δουλεύει κανονικά χωρίς κάποια αλλαγή στην ταχύτητα του αισθητήρα...

 

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα του αισθητήρα μετά το χθεσινό update όπου είναι σχεδόν αδύνατο να καταφέρεις να καταχωρήσεις 3 δαχτυλικά αποτυπώματα... Σβήνουμε όλα τα βιομετρικά δεδομένα (πρόσωπο και αποτυπώματα) και επανεκινούμε την συσκευή. Καταχωρούμε τα δαχτυλικά αποτυπώματα με το δάχτυλο στην ευθεία με τον αισθητήρα, δηλαδή όπως ακριβώς φαίνεται καί στην εικόνα πάνω από τόν αισθητήρα οταν ξεκινάμε την διαδικασία. Κάνουμε το ίδιο και με τα υπόλοιπα δάχτυλα που θέλουμε να καταχωρήσουμε. Έτσι πέρασα και τα τρία δάχτυλα χωρίς να βγάλει το σφάλμα που λέει να ελέγξετε αν είναι καθαρός ο αισθητήρας. Μέχρι τώρα δουλεύει κανονικά χωρίς κάποια αλλαγή στην ταχύτητα του αισθητήρα...

 

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα,αναγκαστικα να βγάλω το τζάμι προστασίας, δούλεψαν αμέσως και έγιναν και πολύ γρήγορα τώρα τα αποτυπώματα τολμώ να πω :)

 

Τώρα βέβαια είμαι χωρίς προστασία και δεν ξέρω αν και τι πρέπει να βάλω να μην έχω θέμα

 

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Με μεγάλη υπομονή και καθαρίζοντας την οθόνη μετά από κάθε scan, με μαντηλάκι καθαρισμού γυαλιών οράσεως, για να μη βγάλει το σφάλμα ότι δεν είναι καθαρή η οθόνη, κατάφερα να περάσω τα τρία δακτυλικά αποτυπώματα.

Βελτιώθηκε η επίδοση της αναγνώρισης κι άλλο έχω να πω . Πλησιάζουμε στο σημείο που θα αναγνωρίζει πάντα με τη πρώτη .

Επίσης, παλιότερα μπορούσες να κάνεις μετονομασία το όνομα του δακτυλικού αποτυπώματος , αντί του default "fingerprint 1/2/3", τώρα δε μπορώ να αυτή την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Με μεγάλη υπομονή και καθαρίζοντας την οθόνη μετά από κάθε scan, με μαντηλάκι καθαρισμού γυαλιών οράσεως, για να μη βγάλει το σφάλμα ότι δεν είναι καθαρή η οθόνη, κατάφερα να περάσω τα τρία δακτυλικά αποτυπώματα.

 

Βελτιώθηκε η επίδοση της αναγνώρισης κι άλλο έχω να πω . Πλησιάζουμε στο σημείο που θα αναγνωρίζει πάντα με τη πρώτη .

 

Επίσης, παλιότερα μπορούσες να κάνεις μετονομασία το όνομα του δακτυλικού αποτυπώματος , αντί του default "fingerprint 1/2/3", τώρα δε μπορώ να αυτή την επιλογή.

Όντως θέλει υπομονή για να περάσεις τα αποτυπώματα. Οσο για την μετονομασία που λες εμένα με αφήνει να επεξεργαστώ τα αποτυπώματα.375a304a42b3fdee054a680765e6c332.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η νέα πλακέτα, δεν έχει imei, το service θα "κάψει" στην νεα πλακέτα το ιμει που είχε η προηγούμενη.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την χαζομάρα και έκανα την ενημέρωση αν και είχα διαβάσει τα σχόλια ότι υπήρχε θέμα. Ήθελα καλύτερη ανταπόκριση και τώρα δεν έχω καν καταχωρημένα αποτυπώματα:lol:

Οτι και να κανω με πεταει λεγοντας μου οτι δεν ειναι καθαρη η οθονη.... Εντωμεταξυ λυπαμαι να αφαιρεσω το τζαμακι γιατι δεν το εχω ουτε μηνα.

Γνωριζει κανεις αν θα γινει αλλη ενημερωση ωστε να βελτιωθει το bug με την καταχωρηση αποτυπωματων?

Edited by alicegia
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

Θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζει καποιος, οχι απαραιτητα με Α50 (το γραφω εδω γιατι σε αυτη τη συσκευη δοκιμαζω),

γιατι, οταν το τηλεφωνο ειναι - πως να το πω - ακινητο, σε αναμονη, στην τσεπη, δεν λαμβανει κατευθειαν τα notification που στελνει ενα app,

απο συσκευη στο σπιτι.

Οταν ειναι με ξεκλειδωτη οθονη αυτα ερχονται κατευθειαν.

Εχω δοκιμασει παρα πολλα πραγματα, απο την απενεργοποιηση του battery saver, του κλειδωματος, μεχρι το συγκεκριμενο app να εχει απεριοριστα δικαιωματα στην χρηση data κτλ.

Δεν ειμαι φανατικος χρηστης κινητου (το αντιθετο μαλιστα) και η εμπειρια μου σε smartphones ειναι ελαχιστοτατη.

Οσοι το κατεχετe καλα το ζητημα, εχετε να προτεινετε κατι;

Ειναι βασικο να λαμβανoνται ακαριαια τα συγκεκριμενα notifications.

Φαινεται τελικα οτι μαλλον υπαρχει καποιο θεμα. Βλεπω εδω στο Samsung Community οτι δεν ειμαι ο μονος.

 

"Same issue , when i am using my mobile , i am getting all notifications but when i put my mobile a side for more then 5-10 mins , no notifiation alerts on lock screen, until i tap a screen and all notifications suddenly appear on screen.

Samsung members - chat team unable to resolve it , they only follow ready made scripts and solutions which we already aware of ... I even replaced a device from retailer and same issue."

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Settings, Device Care, πάνω δεξιά τρεις κουκίδες, auto optimisation, advance settings, close apps to free up memory, switch off , δοκίμασε κι αυτό, κοίτα και τις ρυθμίσεις στο tab του battery ( 3 κουκίδες πάνω δεξιά ) . Edited by zene
Link to comment
Share on other sites

Μετα την δευτερη αναβαθμιση Νοεμβριου κι αφου το δαχτυλικο αποτυπωμα δειχνει να λειτουργει πολυ χειροτερα απο πριν ειπα να δοκιμασω να φλασαρω με το ODIN την προηγομενη ROM αλλα χωρις αποτελεσμα. Το ODIN δεν καταφερνει να φλασαρει παλαιοτερη εκδοση παρα μονο την τελευταια. Το σφαλμα που βγαζει ειναι το ''sw check fail device 3 binary 2'' . Ξερει κανεις τιποτα για αυτο το προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι τους έπιασε πάλι αλλά το update μας έκαψε... Το δακτυλικο άρχισε τα γνωστά προβλήματα... Καλά το είχανε διορθώσει... Ελπίζω να έρθει νέο update
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά με προβληματίζει το θέμα με το δακτυλικό.

Με 2 κάρτες sim το έχει χρησιμοποιήσει κανένας; Σας έχει παρουσιάσει

κάποιο θέμα με κλήσεις με 2 sim;

Δεν έχω τρομερές απαιτήσεις, μια καθημερινή all around χρήση.

Απλά αυτό που θέλω είναι οι λειτουργίες που έχει να δουλεύουν χωρίς

πρόβλημα.

Πιστεύεται ότι αξίζει η αγορά του ή να προτιμήσω κάποιο άλλο π.χ p30lite;

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως και φίλος το σκεφτόταν για το A70 λόγω χαρακτηριστικών, αλλά λόγω μεγέθους μάλλον θα πάει στο A50.

 

Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να γνωρίζει και να το ξανασκεφτεί;

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Νέο update για τη συσκευή :

Build Number : A505FNXXS3ASL1

Android, version : Pie(Android 9)

Release Date : 02.12.2019

Size : 121.73MB

 

Settings, Device Care, πάνω δεξιά τρεις κουκίδες, auto optimisation, advance settings, close apps to free up memory, switch off , δοκίμασε κι αυτό, κοίτα και τις ρυθμίσεις στο tab του battery ( 3 κουκίδες πάνω δεξιά ) .

Τιποτα απο αυτα δυστυχως, τα δοκιμασα ολα. Κατι παιζει με την lock screen και τα notifications.

Εκτος εαν ειναι απο τα "γουγλια app" κατι, επειδη οτι permision και backround απο αυτα μπορουσε να κοπει, το εχω κοψει.

Ή απο το Bixby που εχω κανει το ιδιο.

Δεν ξερω και πως δουλευει ο "μηχανισμος" των notification για να το ψαξω καλυτερα.

Edited by dimlar
♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μια γρήγορη ερώτηση, 50 vs 50s τι διαφορές έχουν? Ουσιαστικά τα ίδια μου φαίνονται. Μια μικρή διαφορά στον επεξεργαστή?

 

Γενικά τα S τι διαφορές έχουν από τα χωρίς s? και στο 30 και 70

 

Ευχαριστώ

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα κυριως διπλασια mp καμερα και καποιες μικρολεπτομεριες .Ειναι κατα 90% ολα ιδιες συσκευες.
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Προβληματισμός.. Α50s ή Α70? Exynos ή Snapdragon? 6.4 ή 6.7 inch ? :wacko:

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος λεει οτι δεν του βγάζει μερα χωρίς να το δουλεύει ιδιαίτερα και σε περιοχη με σταθερό σήμα.

Του λεεω οτι κατι δεν παει καλα.

Πόσες ώρες οθόνη σας βγάζει και πως περίπου?

Εννοώ αν ειναι σε εσωτερικούς χώρους και με wifi η με 4g και έξω.

Επειδή δεν ξέρει που μπορεί να δει ώρες οθόνης κλπ?

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος λεει οτι δεν του βγάζει μερα χωρίς να το δουλεύει ιδιαίτερα και σε περιοχη με σταθερό σήμα.

Του λεεω οτι κατι δεν παει καλα.

Πόσες ώρες οθόνη σας βγάζει και πως περίπου?

Εννοώ αν ειναι σε εσωτερικούς χώρους και με wifi η με 4g και έξω.

Επειδή δεν ξέρει που μπορεί να δει ώρες οθόνης κλπ?

 

 

το αγορασα προσφατα σε συγγενικο προσωπο , στη δευτερη φορτιση μετα απο 1 ημερα και 18 ωρες βρισκεται στο 33% με σχεδον 7 ωρες οθονη. λειτουργια με 24 ωρες wifi , σερφαρισμα ιντερνετ, τηλεφωνα και βιντεοκλησεις μεσω viber κυριως. με εχει βαλει στο πειρασμο να πουλησω το s8 μου και να παρω και εγω a50.

α και ξεχασα, δεν θελει αυτοματη φωτεινοτητα και τη βαζει συνεχεια πανω απο τη μεση.

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

παιζει ρόλο που δεν θέλει μόνιμα τέρμα φωτεινότητα και ειναι μεσα στο σπίτι αλλα κάνει βιντεοκλήσεις που τρώνε αρκετή μπαταρία.

Το έχει ανοιχτό και δέχεται κλήσεις η μονο με wifi?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A50

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...