Jump to content

Samsung Galaxy A50


vadergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαφνικά το κινητό δεν φορτίζει και δεν ανοίγει και μου δείχνει μόνον αυτό.

 

622d021de57524677d2db6459a16cce5.jpg

 

Καμμία ιδέα ;;

Δύσκολες μέρες.

Προσπαθώ να επικοινωνήσω με phonegallery που το αγόρασα αλλά δεν το σηκώνει κανείς.

Ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

καλό Πάσχα σε όλους

έχει πάρει κάποιος την αναβάθμιση στο Android 10 για να μας πει εντυπώσεις?

Πριν λίγες μέρες έλαβα το security update του Απριλίου.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα το Android 10. Όλα καλά προς το παρόν. Το μαύρο παντού είναι μαγεία!
WOLFGUARD OF ANGBAND
Link to comment
Share on other sites

Σημερα αλαξα οθονη απο πεσιμο στου γιου μου στο Α50 σε smartec 93,20 και δωρεαν αλλαγη μπαταριας .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το update σε Android 10 χθες το βράδυ. Το Black theme παντού, είναι υπέροχο. Κανένα εμφανές πρόβλημα ως τώρα.
WOLFGUARD OF ANGBAND
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση ..όλα καλά προς το παρόν το πρώτο πράγμα που παρατήρησα όμως είναι ότι έχασα την επιλογή να κάνω εναλλαγή στην πανοραμική κάμερα από την κανονική στην απλή φωτογραφία ..
Link to comment
Share on other sites

Στη κάμερα έχεις επιλέξει το 3/4 25 MP, διάλεξε άλλο ratio . Στο video είναι ενεργοποιημένο το super steady , ένα χεράκι , απενεργοποιήσετε το .

 

Το δακτυλικό αποτύπωμα επιτέλους δουλεύει αξιόπιστα !

Edited by zene
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε Android 10, στο battery usage του device care, το πρώτο διάγραμμα στην αρχή της σελίδας τι μετράει ; Πως το διαβάζεις ;
Link to comment
Share on other sites

Στη κάμερα έχεις επιλέξει το 3/4 25 MP, διάλεξε άλλο ratio . Στο video είναι ενεργοποιημένο το super steady , ένα χεράκι , απενεργοποιήσετε το .

 

Το δακτυλικό αποτύπωμα επιτέλους δουλεύει αξιόπιστα !

 

Πριν είχε την επιλογή για την άλλη κάμερα και στα 25mp...

Το δεύτερο το έχω κάνει ,το πρόσεξα και εγώ .

Το δακτυλικό όντως δουλεύει πολύ καλύτερα!

Άλλο ένα που παρατήρησα κατευθείαν είναι ότι όταν μου έρχονται ιμειλ (με τον προεπιλεγμένο ήχο) κάνει σαν νερομενο ηχείο.. πώς να το πω... Μόνο εκεί το έχω δει προς το παρόν..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Μπορεις οντως να ενεργοποιηθει auto call recording απο τις ρυθμισεις των κλησεων?

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κατι που θα πρεπει να προσεξω κατα την επισημη αναβαθμηση σε 10αρι και UI 2.0;

"Απορυθμιζεται" κατι που πρεπει να το ξαναστησεις απο την αρχη;

Με φοβιζει που μεσα λεει για back-up πριν την αναβαθμηση, και οτι εχει αναφερθει σε ξενα forum, "καφετιζον μαυρο" σε καποια Α50, το οποιο "στρωνει", μονο μετα απο καποιο (νομιζω) hard reset ή επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Back up στην sd μονο με εγκατασταση του smart switch στο τηλεφωνο γινεται;

 

(Off Topic: Κατι τετοια, ωρες-ωρες με κανουν να κοιταζω με νοσταλγια το Νοκια 3330 που φορτιζει διπλα μου!!!! :lol: )

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κατι που θα πρεπει να προσεξω κατα την επισημη αναβαθμηση σε 10αρι και UI 2.0;

"Απορυθμιζεται" κατι που πρεπει να το ξαναστησεις απο την αρχη;

Με φοβιζει που μεσα λεει για back-up πριν την αναβαθμηση, και οτι εχει αναφερθει σε ξενα forum, "καφετιζον μαυρο" σε καποια Α50, το οποιο "στρωνει", μονο μετα απο καποιο (νομιζω) hard reset ή επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Back up στην sd μονο με εγκατασταση του smart switch στο τηλεφωνο γινεται;

 

(Off Topic: Κατι τετοια, ωρες-ωρες με κανουν να κοιταζω με νοσταλγια το Νοκια 3330 που φορτιζει διπλα μου!!!! :lol: )

 

Προσωπικά δεν είχα κανένα πρόβλημα κατά την αναβάθμιση σε 10. Δεν άλλαξε τίποτα, δεν χάθηκε τίποτα. Hard reset δεν κάνω ποτέ αν δεν υπάρχει πρόβλημα.

WOLFGUARD OF ANGBAND
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

Η αληθεια ειναι, οτι τα τελευταια χρονια εχω γινει καχυποπτος με τις καθε ειδους αναβαθμισεις-ενημερωσεις σε οτιδηποτε, οποτε και πρωτα ρωταω και μετα πραττω.

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλη εβδομαδα σε ολους.

 

Συνεβει κατι "περιεργο" και θελω τη γνωμη σας.

Εχουμε στο σπιτι 2 Α50, το 1 με Frog και το αλλο με Cosmoκαρτα και CU. Το ενα Πορτογαλιας και το αλλο Ιταλιας. Και τα 2 με καινουργιες Sim.

Με τηλεφωνα διπλα-διπλα, το μονοκαρτο ειχε σημα 1 με 2 γραμμες και εβγαζε κληση κανονικα, ενω το δικαρτο καμμια γραμμη και η απαντηση ηταν οτι "ο συνδρομητης εχει το τηλεφωνο του απενεργοποιημενο", ουτε καν δηλαδη "εκτος δυκτιου".

Να σημειωσω εδω οτι και τα 2 τηλεφωνα εχουν τις τελευταιες αναβαθμισεις καθως και τις ιδιες ρυθμισεις.

 

Στην προσπαθεια μου να δω "τις πταίει", πρωτα απενεργοποιησα και μετα εβγαλα την CU καρτα. αλλα δεν ειχε διαφορα.

Μετα εβγαλα και ξαναεβαλα την Cosmoκαρτα μονη της, και νομισα οτι "επιασα τον κλεφτη" αφου τα 2 τηλεφωνα ειχαν το ιδιο σημα.

Ξαναβαζω και ενεργοποιω την CU και εχω παλι στα τηλεφωνα το ιδιο σημα.

Βαζω την θηκη και...............ξαναρχισε το ιδιο χάλι με το σημα, το δικαρτο στον ΟΤΕ εχασε το σημα οπως και πρωτα.

Βγαζω τη θηκη και τα πραγματα ξαναεστρωσαν.

 

Η θηκη ειναι μια Ringke Fusion X, και μου κανει πολυ εντυπωση οτι επηρεαζει το σημα.

Να σημειωσω εδω οτι και το Α50 με την Frog (αυτο με το χωρις προβλημα σηματος) ειναι σε θηκη "αντζεντα" της Spigen, και ομως δεν εχει καμμια διαφορα στο σημα η αφαιρεση της.

 

Σας εχει συμβει κατι παρομοιο;

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλη εβδομαδα σε ολους.

 

Συνεβει κατι "περιεργο" και θελω τη γνωμη σας.

Εχουμε στο σπιτι 2 Α50, το 1 με Frog και το αλλο με Cosmoκαρτα και CU. Το ενα Πορτογαλιας και το αλλο Ιταλιας. Και τα 2 με καινουργιες Sim.

Με τηλεφωνα διπλα-διπλα, το μονοκαρτο ειχε σημα 1 με 2 γραμμες και εβγαζε κληση κανονικα, ενω το δικαρτο καμμια γραμμη και η απαντηση ηταν οτι "ο συνδρομητης εχει το τηλεφωνο του απενεργοποιημενο", ουτε καν δηλαδη "εκτος δυκτιου".

Να σημειωσω εδω οτι και τα 2 τηλεφωνα εχουν τις τελευταιες αναβαθμισεις καθως και τις ιδιες ρυθμισεις.

 

Στην προσπαθεια μου να δω "τις πταίει", πρωτα απενεργοποιησα και μετα εβγαλα την CU καρτα. αλλα δεν ειχε διαφορα.

Μετα εβγαλα και ξαναεβαλα την Cosmoκαρτα μονη της, και νομισα οτι "επιασα τον κλεφτη" αφου τα 2 τηλεφωνα ειχαν το ιδιο σημα.

Ξαναβαζω και ενεργοποιω την CU και εχω παλι στα τηλεφωνα το ιδιο σημα.

Βαζω την θηκη και...............ξαναρχισε το ιδιο χάλι με το σημα, το δικαρτο στον ΟΤΕ εχασε το σημα οπως και πρωτα.

Βγαζω τη θηκη και τα πραγματα ξαναεστρωσαν.

 

Η θηκη ειναι μια Ringke Fusion X, και μου κανει πολυ εντυπωση οτι επηρεαζει το σημα.

Να σημειωσω εδω οτι και το Α50 με την Frog (αυτο με το χωρις προβλημα σηματος) ειναι σε θηκη "αντζεντα" της Spigen, και ομως δεν εχει καμμια διαφορα στο σημα η αφαιρεση της.

 

Σας εχει συμβει κατι παρομοιο;

Η θήκη σου κάνει τη ζημιά (άγνωστο γιατί). Δοκίμασε να τη βάλεις και στην άλλη συσκευή να δεις αν κόβει και σε εκείνη σήμα. Όσον αφορά το μήνυμα που άκουγες, πλέον οι εταιρίες σε ενημερώνουν ότι το κινητό δεν είναι διαθέσιμο (απενεργοποιημένο), γιατί δεν θέλουν να ακούγεται ότι είσαι εκτός κάλυψη.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αχ πάει, "ξεκούτιανα" τελείως μου φαίνεται (το χάνουμε το μυαλό, "πατριώτη")!!!

Δίκιο έχεις, τι πιο αυτονόητο και απλό να βάλω στο άλλο Α50 τη θήκη για να τσεκάρω.

Ευχαριστώ.

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο δοκιμασμένο γυαλί που να δουλεύει καλά το δακτυλικό???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μετα από 1 χρόνο με το a50 μπορώ να πω ότι είναι vfm κινητό και αρκετά αξιόπιστο. Το δακτύλικο μόνιμο αγκάθι βέβαια.. Βελτιώθηκε μεν αλλά τελικά εγινε συνήθεια ότι κάποιες φορές δεν θα λειτουργεί σωστά...

Δεν ξέρω αν το έχει συναντήσει και άλλος αλλά μετά την αναβάθμιση σε 10 υπάρχουν κάποια λαγκαρισματα, κυρίως με χρήση Chrome...

Επίσης η μπαταρία φαίνεται να αδειάζει πιο γρήγορα.. Βέβαια λογικό σε ένα βαθμό 1χρονο μετά.

Edited by tnnik
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Από την αναβάθμιση και μετά έχει μειωθεί πολύ η ένταση του ηχείου κλήσεων... Σε φάση που πολλές φορές παιδευομαι να ακούσω τον συνομιλητή.. έχει συμβεί και σε άλλον;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.

Ξέρετε αν το κινητό υποστηρίζει type C to HDMI?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλημέρα στην παρέα. Κάποιο φιλαράκι ρωτάει αν στο α50 παίζει η gcam... Έχει δοκιμάσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εδω και 1 μηνα ενα απο τα 2 Α50 που εχουμε παρουσιαζει τα εξης:

 

1. Κατα τη διαρκεια εισερχομενης κλησης αναβοσβηνει η οθονη.

2. Καποιες φορες μετα το τελος της συνομιλιας παγωνει το τηλεφωνο μονο στην οθονη κλησης, δεν πατιεται το κοκκινο ακουστικο (και δεν τερματιζει η κληση) και ζεσταινεται παρα πολυ το σημειο που ειναι η μητρικη διπλα απο τις πισω καμερες. Αντιστοιχα τα drop-down menu αλλα και το παραθυρο των εφαρμογων ανοιγουν κανονικα.

3. Δυο φορες μετα απο το παραπανω κολλημα και ενω η μητρικη καιει πολυ, το τηλεφωνο δεν απενεργοποιειται ακομα και με βγαλσιμο των 2 sim. Οταν τελικα απενεργοποιηθει το κανει αφου "τρεξουν" καποιες απο τις λειτουργειες που ειχαν πατηθει κατα τη διαρκεια που ηταν παγωμενο.

4. Το εχει κανει και με προσπαθεια αναγνωσης sms χαμενης ή αναπαντητης κλησης.

5. Το τηλεφωνο εχει μια cosmoκαρτα (προσεχως frog) και μια CU φοιτητικη. Οι sim εχουν αλλαχθει η μια πριν 13 μηνες και η αλλη πριν 8 μηνες. Μπορει να ειναι τυχαιο αλλα ολα ξεκινησαν οταν σταματησε να χρησιμοποιει την cosmoκαρτα για εξερχομενες κλησεις και γυρισε στην CU, κρατωντας την cosmo μονο για εισερχομενες.

Στην οθονη των εφαρμογων λοιπον εμφανιζονται 2 εικονιδια καρτων τα οποια και βαζω μεσα σε ενα φακελο. Οταν κανει επανεκινηση το τηλεφωνο - υπο φυσιολογικες συνθηκες - τα δυο αυτα εικονιδια εμφανιζονται εξω απο το φακελο και πρεπει να τα ξαναβαλω.

Οταν ομως το τηλεφωνο εκανε επανεκινηση μετα απο παγωμα, το εικονιδιο sim cosmote εμεινε μεσα στο φακελο ενω το CU εμφανιστηκε κανονικα απ' εξω.

 

Το τηλεφωνο ειναι Ιταλιας και εχει αγοραστει πριν 8 μηνες απο Ελλαδα. Εχουν περαστει κανονικα ολες οι αναβαθμισεις της samsung και οι επιπλεον εφαρμογες ειναι μονο το cosmote app, το vodaphone app, το viber και το signal, δηλαδη (εκτος viber) οτι εχει περαστει και στο 2ο Α50 που εχουμε.

Δεν εχει βραχει, δεν εχει ερθει σε επαφη με τιποτα βρεγμενο και εχει πεσει μια φορα απο υψος 50 εκατοστων πριν 4 μηνες.

 

Εχετε καποια παρομοια εμπειρια;

 

Σε 6 μερες θα απενεργοποιησω προσωρινα την Cu και θα δωσω κλησεις μονο στη cosmoκαρτα->frog, για να δω μηπως οφειλεται σε αυτο.

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

^ βγαλε το screen protector.
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A50

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...