Jump to content

Samsung Galaxy Buds


StavrosSant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η θηκη δεν ειναι ακριβως σιγουρο ποσο θα σου φορτισει τα ακουστικα,μιας και δεν εχει καποια ενδειξη μπαταριας περαν απο το led μπροστα για να ξερεις ποση μπαταρια εχει.

Μικρη μπαταρια εχει μεσα.

 

Οσο για τα ιδια τα ακουστικα,προφανως και παιζει ρολο η ενταση και η χρηση για το ποσο κραταει η μπαταρια.

 

Overall ειναι παρα πολυ καλα για οποιον τα θελει κυριως για κινητο αλλα εχει κυριως Samsung συσκευη,πολυ πρακτικα και βολευουν παρα πολυ αλλα το μονο τους αρνητικο ειναι οι κλησεις που ειναι απαραδεκτα και μη αξιοπιστα δυστηχως μαλλον λογω του σχεδιασμου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 269
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι με την πρώτη φόρτιση το άφησα πάνω από 1ωρα κ κάτι τα ακουστικά ήταν στο εκατό το λαμπάκι στη θήκη ήταν ακόμα κόκκινο τι γίνεται ήθελε κ άλλη ώρα;; ευχαριστώ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ενώ τους ακούω πεντακάθαρα όταν περπατάω μερικοί μ λένε ότι με ακούνε σαν να είμαι σε πηγάδι... Όταν είμαι στάσιμος είναι πιο καλά... Πηγαίνω να ενεργοποιήσω μια ρύθμιση για την ένταση του περιβάλλοντος κ βλέπω ότι απενεργοποιειται μετά από μόνη της..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ενώ τους ακούω πεντακάθαρα όταν περπατάω μερικοί μ λένε ότι με ακούνε σαν να είμαι σε πηγάδι... Όταν είμαι στάσιμος είναι πιο καλά... Πηγαίνω να ενεργοποιήσω μια ρύθμιση για την ένταση του περιβάλλοντος κ βλέπω ότι απενεργοποιειται μετά από μόνη της..

 

Εμένα με ακούνε όλοι μια χαρά, και τους ακούω. Αλλα όντως ο η ρύθμιση του περιβάλλοντος απενεργοποιείται μετά μόνη της.

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα σημαντικα μείον που έχω εντοπίσει εδώ και καιρό (και είναι πολύ εκνευριστικο) είναι ότι δεν γίνεται η μεταφορά του ήχου στο τηλεφωνο ( βλέποντας YouTube, ακούγοντας Spotify κτλ) όταν βγάλεις και τα 2 ακουστικά, παρα μόνο αν τα βάλεις μέσα στην θήκη. Αυτό δεν συμβαίνει από την άλλη στις κλήσεις που όταν βγάλεις τα ακουστικά και τα ακουμπήσεις κάτω ο ήχος μεταφέρεται στο τηλέφωνο που σημαίνει ότι είναι θέμα software και όχι hardware. Πρέπει με άλλα λόγια να κουβαλάω πάντα την θήκη η να απενεργοποιω το Bluetooth. ( Αυτό το που αναφέρω γινότανε με τα airpods)

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα σημαντικα μείον που έχω εντοπίσει εδώ και καιρό (και είναι πολύ εκνευριστικο) είναι ότι δεν γίνεται η μεταφορά του ήχου στο τηλεφωνο ( βλέποντας YouTube, ακούγοντας Spotify κτλ) όταν βγάλεις και τα 2 ακουστικά, παρα μόνο αν τα βάλεις μέσα στην θήκη. Αυτό δεν συμβαίνει από την άλλη στις κλήσεις που όταν βγάλεις τα ακουστικά και τα ακουμπήσεις κάτω ο ήχος μεταφέρεται στο τηλέφωνο που σημαίνει ότι είναι θέμα software και όχι hardware. Πρέπει με άλλα λόγια να κουβαλάω πάντα την θήκη η να απενεργοποιω το Bluetooth. ( Αυτό το που αναφέρω γινότανε με τα airpods)

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχει διακοπτη στα notifications απο το smarthings αλλαζεις το output στα ηχεια του κινητου δεν χρειαζεται να κλεισεις το bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Εχει διακοπτη στα notifications απο το smarthings αλλαζεις το output στα ηχεια του κινητου δεν χρειαζεται να κλεισεις το bluetooth.
Σωστός και σε ευχαριστώ πολύ. Δεν το είχα προσέξει καθώς είχα απενεργοποιήσει την κουρτίνα του smarthings. Βέβαια δεν είναι αυτός ο τρόπος ακριβώς που ψάχνω αλλά οκ..

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Τα αφήνω φορτιζουν πλήρως τα παίρνω τα ακουστικά τα χρησιμοποιώ για λίγη ώρα πάνε πχ 90% δεν θέλω να τα αφήνω στην τσέπη χύμα κ έχω κ την βάση μαζί τα βάζω μέσα φορτιζουν πάλι στο εκατό.. Τι γίνεται θα έχουν θέμα έτσι;;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μας πει κανείς αν ξέρει πως τα φορτίζουμε ...και αν δεν πειράζει από 85%Να τα βάζουμε πάλι στην θήκη...η πρέπει να αδειάζουν;;; Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μας πει κανείς αν ξέρει πως τα φορτίζουμε ...και αν δεν πειράζει από 85%Να τα βάζουμε πάλι στην θήκη...η πρέπει να αδειάζουν;;; Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα αφήνεις κάπου 2 ώρες για να φορτίσει και η θήκη κ τα ακουστικά κ να ανάψει πράσινο... Λογικά θέμα δεν θα έχει γιατί κ γω έτσι τα βάζω απτό 90 κ πάνε πάλι στα 100 γιατί δνε θέλω να τα έχω χύμα όταν τα βγάζω απτά αυτιά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τα αφήνεις κάπου 2 ώρες για να φορτίσει και η θήκη κ τα ακουστικά κ να ανάψει πράσινο... Λογικά θέμα δεν θα έχει γιατί κ γω έτσι τα βάζω απτό 90 κ πάνε πάλι στα 100 γιατί δνε θέλω να τα έχω χύμα όταν τα βγάζω απτά αυτιά
Οκ... ευχαριστώ πολύ

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον φοβαται για την φορτιση των ακουστικων και για την μπαταρια,υπαρχει παντα η επιλογη(που ειναι συνηθως η καλυτερη)να μιλησει με την ιδια την εταιρεια και να την ρωτησει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα φορτίζω με τον φορτιστή του κινητού.... πειράζει???

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Κ γω με του s10 plus τα φορτισα που είναι ίδιος φορτιστής

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και στο άλλο θέμα αλλά εδώ έχει μεγαλύτερη κίνηση.

Αυτοί που το χρησιμοποιούν τι εντυπώσεις έχουν;

Ενδιαφέρομαι για την ποιότητα της μουσικής και την ποιότητα συνομιλίας (που ακούγονται παράπονα)

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και στο άλλο θέμα αλλά εδώ έχει μεγαλύτερη κίνηση.

Αυτοί που το χρησιμοποιούν τι εντυπώσεις έχουν;

Ενδιαφέρομαι για την ποιότητα της μουσικής και την ποιότητα συνομιλίας (που ακούγονται παράπονα)

 

Ποιότητα μουσικής πολύ καλή με καλά μπάσα. Σε όσες κλήσεις έχω πραγματοποιήσει (στην δουλειά, στο αυτοκ, στο γυμναστήριο, στον δρόμο) δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, τους ακούω όλους καθαρά και αντίστοιχα εκείνοι εμένα. Θέλω να τα δοκιμάσω και σε μέρος με πολύ θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

 

Ενδιαφέρομαι για την ποιότητα της μουσικής και την ποιότητα συνομιλίας (που ακούγονται παράπονα)

Ποιότητα συνομιλίας για εμένα κακή. Τα έχει φίλος μου που μιλάμε συχνά και πολλές φορές δεν τον ακούω καθαρά. Βάθος και παραμόρφωση ομιλίας σε σημείο αν έχει κάπου παρά πολύ θόρυβο να είναι ακατάληπτος.

 

Επίσης τα έστειλε πίσω και του ήρθαν πάλι μετά από μια εβδομάδα γιατί δεν ανταποκρινόταν η αφή για τερματισμό κλήσης.

 

 

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μουσική κανένα παράπονο, δυνατός, καθαρός ήχος, καλό μπάσο για το μέγεθος τους, γενικά όλα καλά.

 

Στην ομιλία αρκετοί μου έχουν κάνει παράπονα (περίπου 2-3 στους 10) ότι ακούν φασαρία όταν είμαι έξω.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Όλοι εσείς που παραπονιέστε για τον ήχο στις κλήσεις έχετε περάσει το τελευταίο update; Μετά το update βελτιώθηκε κατά πολύ η κλήση, πλέον δεν πιστεύουν ότι μιλάω από τα buds αλλά από το κινητό απευθείας. Ακόμα και 2-3 άτομα που μου έκαναν παράπονα όταν τα πήρα πλέον με ακούνε πεντακάθαρα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μ κάνουν μερικοί παράπονα ότι με ακούν κάπως... Όταν ηχογράφησε την κλήση με αυτόν που μιλούσα μια χαρά ήταν.. Εγώ τους ακούω όλους σούπερ.. Ήμουν κάπως κρυωμένος κ ίσως έπαιζε ρόλο πως με άκουγαν δεν ξέρω..

Ενα μάλλον bug. Ενώ έχω απενεργοποιημενο την εκφώνηση καλούντος αυτό ξεκινάει κ λέει αρλαμπουνεζικα κ λογικό αφού τα ονόματα είναι στα ελληνικά κ μετά ακούγεται ο ήχος που έχω στο κινητό να χτυπάει κ στα ακουστικά...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μ κάνουν μερικοί παράπονα ότι με ακούν κάπως... Όταν ηχογράφησε την κλήση με αυτόν που μιλούσα μια χαρά ήταν.. Εγώ τους ακούω όλους σούπερ.. Ήμουν κάπως κρυωμένος κ ίσως έπαιζε ρόλο πως με άκουγαν δεν ξέρω..

Ενα μάλλον bug. Ενώ έχω απενεργοποιημενο την εκφώνηση καλούντος αυτό ξεκινάει κ λέει αρλαμπουνεζικα κ λογικό αφού τα ονόματα είναι στα ελληνικά κ μετά ακούγεται ο ήχος που έχω στο κινητό να χτυπάει κ στα ακουστικά...

Πρέπει να βάλεις ελληνική γλώσσα

http://apps.samsung.com/appquery/appDetail.as?appId=com.samsung.SMT.lang_el_gr_f00

Και μετά ακούς κανονικά ειδοποιήσεις στα Ελληνικά....

 

6d185d8368e17fa6f29ac6ef9fe5beb9.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω επιλέξει ελληνικό tts δε δουλεύει αν δεν έχεις ως κύρια γλώσσα του κινητού τα ελληνικά.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Buds

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...