Jump to content

Huawei P30


Doctor2010
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες τελικα θα το δωσω το κινητο. Με χαλαει αρκετα το γεγονος με τις ειδοποιησεις καποιων εφαρμογων σχετικα με τον συναγερμο του αυτοκινητυ και το email

που δεν ερχονται ποτε ή αργουν. Οσο και αν ρυθμισα δεν τα καταφερα.

Ουτε δυο μηνες το εχω. Οποιος πραγματικα ενδιαφερεται ας μου στειλει pm πρωτου το βαλω αγγελια.

Αριστη κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τελικα θα το δωσω το κινητο. Με χαλαει αρκετα το γεγονος με τις ειδοποιησεις καποιων εφαρμογων σχετικα με τον συναγερμο του αυτοκινητυ και το email

που δεν ερχονται ποτε ή αργουν. Οσο και αν ρυθμισα δεν τα καταφερα.

Ουτε δυο μηνες το εχω. Οποιος πραγματικα ενδιαφερεται ας μου στειλει pm πρωτου το βαλω αγγελια.

Αριστη κατασταση.

 

Έχει θέματα το emui με τα notifications??

Ρωταω επειδη το σκεφτομαι να το αγοραζα το P30 πουλωντας το mi note 10 μου

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Σε πολυ συγκεκριμενες εφαρμογες. Δεν ξερω αν φταινε αυτες. Μιλαω για ειδοποιησεις push που τις θελω και σχετίζονται με το συναγερμο και το yahoo mail που αργει οταν ειμαι σε data. Τα αλλα ολα ειναι μια χαρα αρκεί να μη βαλεις περιορισμένο δεδομενων και επιπλεον σε καποιες να δωσεις απεριοριστη προσβαση δεδομένων σε αυτα που θες.
Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιησεις απο τις καμερες TP Link που εχω (Motion detection) ερχονται ΜΟΝΟ οταν το κινητο ειναι ξεκλειδωτο.

 

 

Σε καθε αλλη περιπτωση αργουν... εαν το εχω απο βραδυς παρατημενο, σηκωθω το πρωι, ανοιξει γκαραζοπορτα, μπω στο αμαξι... το κινητο εν τελει βαραει μετα απο ενα 20λεπτο. Εχω ηδη φτασει στη δουλεια.

Εαν προηγηθει ξεκλειδωμα, ερχονται φυσικα εκεινη ακριβως τη στιγμη.

 

 

Ρυθμισα οτι ρυθμιζεται, αλλα ειναι πολυ agressive ο χειρισμος των εφαρμογων, για εξοικονομηση μπαταριας και γι'αυτο φταιει το EMUI. Αποδεδειγμενα σε πολλα φορουμ!

Link to comment
Share on other sites

Σε πολυ συγκεκριμενες εφαρμογες. Δεν ξερω αν φταινε αυτες. Μιλαω για ειδοποιησεις push που τις θελω και σχετίζονται με το συναγερμο και το yahoo mail που αργει οταν ειμαι σε data. Τα αλλα ολα ειναι μια χαρα αρκεί να μη βαλεις περιορισμένο δεδομενων και επιπλεον σε καποιες να δωσεις απεριοριστη προσβαση δεδομένων σε αυτα που θες.

 

Οι ειδοποιησεις απο τις καμερες TP Link που εχω (Motion detection) ερχονται ΜΟΝΟ οταν το κινητο ειναι ξεκλειδωτο.

 

 

Σε καθε αλλη περιπτωση αργουν... εαν το εχω απο βραδυς παρατημενο, σηκωθω το πρωι, ανοιξει γκαραζοπορτα, μπω στο αμαξι... το κινητο εν τελει βαραει μετα απο ενα 20λεπτο. Εχω ηδη φτασει στη δουλεια.

Εαν προηγηθει ξεκλειδωμα, ερχονται φυσικα εκεινη ακριβως τη στιγμη.

 

 

Ρυθμισα οτι ρυθμιζεται, αλλα ειναι πολυ agressive ο χειρισμος των εφαρμογων, για εξοικονομηση μπαταριας και γι'αυτο φταιει το EMUI. Αποδεδειγμενα σε πολλα φορουμ!

 

Όντως τόσο πολύ? Και εγώ που νόμιζα οτι το miui της xiaomi ήταν κακό στην διαχείρηση εφαρμογών :lol:

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Πολυ για εμενα,δεν θα το ελεγα. 2-3 σπασιματακια σε πραγματα που χρειαζομαι με εκνευριζουν.

Το συγκρινω παντα με το p10 που ειχα παλιοτερα και το one plus 7 pro που εχω παραλληλα.

Σαφως καλυτερα και πιο φρεσκα πραγματα απο το Ρ10 αλλα θα το ηθελα να κυλαει νερακι σαν το op7.

Xiaomi δεν ειχα ποτε για να σου απαντουσα.

 

Σε ολα τα αλλα ειναι πολυ δυνατο με αποκορυφωμα τις καμερες και τις διαστασεις του.

Link to comment
Share on other sites

To δαχτυλιδι μπαινει και μονο του, χωρις τζαμακι? Προεξεχει ωστε να μην ακουμπαει στις επιφανειες το τζαμι της καμερας? Ενα λινκ?
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασια εχει και τζαμακι να βαλεις αν θες αλλα δεν το εβαλα γιατι κανουν αντανακλασεις αυτα και δαχτυλιες. Εχω απλα αυτη την ματ μεμβρανη που κολλιεται περιμετρικα των φακων. Το δαχτυλιδι το κολλας πανω στο περιγραμμα του camera module (εχει πανω του ταινια διπλης οψης πολυ λεπτή) και ειναι ανασηκωμενο το χειλος οποτε οπως και να αφησεις το κινητο, ακουμπαει αυτο κατω και οχι το γυαλι των φακων.

Παρε δυο καλου κακου. Το ενα μου ηρθε και ειχε προβλημα. Φθηνα ειναι αλλα υπομονη μεχρι να ρθουν. Κανανε διμηνο σε εμενα, τώρα ισως γρηγοροτερα.

 

https://www.ebay.com/itm/254270842128

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασια εχει και τζαμακι να βαλεις αν θες αλλα δεν το εβαλα γιατι κανουν αντανακλασεις αυτα και δαχτυλιες. Εχω απλα αυτη την ματ μεμβρανη που κολλιεται περιμετρικα των φακων. Το δαχτυλιδι το κολλας πανω στο περιγραμμα του camera module (εχει πανω του ταινια διπλης οψης πολυ λεπτή) και ειναι ανασηκωμενο το χειλος οποτε οπως και να αφησεις το κινητο, ακουμπαει αυτο κατω και οχι το γυαλι των φακων.

Παρε δυο καλου κακου. Το ενα μου ηρθε και ειχε προβλημα. Φθηνα ειναι αλλα υπομονη μεχρι να ρθουν. Κανανε διμηνο σε εμενα, τώρα ισως γρηγοροτερα.

 

https://www.ebay.com/itm/254270842128

Ναι για αυτο ρώτησα γιατί δε θέλω να βάλω το τζαμακι θελω απλα κάτι να προεξέχει ώστε να μη γδαρθεί το τζαμι της καμερας. Ευχαριστώ πολυ, θα το παραγγειλω!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με την μπαταρία?
Όσοι είχαν Facebook ειδικά τους είχε ξεσκίσει και γενικός μετά την 10.1 άρχισε λόγο χαμός (σε αρκετά πραγματάκια)
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι του facebook κι όχι του κινητού. Με μια απεγκατάσταση κ επανεγκατάσταση εμένα λύθηκε το πρόβλημα πριν 2 μήνες σχεδόν.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πουλάω όλο το πακέτο της φωτογραφίας στα 30 ευρώ όλες οι θήκες καινούριες γνήσιες και μια ακόμη nillkin nature,είμαι από Θεσσαλονίκη 52ea0150733aff314a1eaa3590136fce.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα θα τα δώσω στα 20€ όλα οποίος ενδιαφέρεται σε π.μ είναι δώρο κόστισαν κοντά στα 100€

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ενημερωτικά, ο Κωτσόβολος κάνει ξεστοκάρισμα τις αυθεντικές θήκες (διάφανη, μαύρη και γκρι / silicone και PU) στα 6 ευρώ και με παραλαβή από καταστήματα σαν επιλογή.

 

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon?facetName_2=Huawei+P30&facetName_1=Huawei&orderBy=3&facet_1=mfName_ntk_cs%253A%2522Huawei%2522&facet_2=ads_f11890_ntk_cs%253A%2522Huawei%2BP30%2522&beginIndex=0

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/huawei-p40-pro/help/call-recorder-10-1-t4173381?fbclid=IwAR1oyLIP-bjWbVU3kmMpt2Z1yuUp1OjXRMLkMngVEGIwXvIFB3bVZDCwmHA

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λένε για εγγραφή κλήσης αλλά εγώ δε κατάλαβα πως δουλεύει. Αν το καταφέρει κάποιος ας ενημέρωσει

!!!
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/huawei-p40-pro/help/call-recorder-10-1-t4173381?fbclid=IwAR1oyLIP-bjWbVU3kmMpt2Z1yuUp1OjXRMLkMngVEGIwXvIFB3bVZDCwmHA

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λένε για εγγραφή κλήσης αλλά εγώ δε κατάλαβα πως δουλεύει. Αν το καταφέρει κάποιος ας ενημέρωσει

 

Λογικα οπως δουλευε και η προηγουμενη.

Την κανεις εγκατασταση, της δινεις δικαιωμα για χωρο αποθηκευσης, κανεις κληση κι ενω εισαι σε κληση πατας στην εγγραφη.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά. Πήρα μια θηκη με πορτακι (View Flip Cover ) . Ενεργοποίησα την επιλογή "έξυπνο κάλυμα" και έτσι οι πληροφορίες της aod μετακινήθηκαν δεξιά ώστε να τις βλέπω με το πορτάκι της θήκης κλειστό. Το πρόβλημα είναι ότι η aod δε μένει μόνιμα αναμμένη όπως πριν αλλα η ώρα κλπ σβήνουν μετά από λίγο. Υπάρχει τρόπος να μη σβήνουν καθόλου?
Link to comment
Share on other sites

πρόσφατη αγορά στα 400 ευρώ. φοβερή συσκευή με ωραια αίσθηση στο χέρι και από δυνατότητες full!!!!

δυστυχώς η τελευταία αξιοπρεπή σειρα με google play.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Από τον Απρίλη που είμαι κάτοχος έχω κάνει πέρα όσο γίνεται την Google στην συσκευή. Όλα είναι συγχρονισμένα με το huawei id ώστε στην επόμενη αναβάθμιση λειτουργικού ή συσκευής να είμαι εντάξει. Αρκετά κούρασε το θέμα με την Google. Σετάρεις πλέον εφαρμογές σε καινούρια συσκευή app gallery πανεύκολα με πολλούς τρόπους. Όσο για τα παιχνίδια που είναι το μόνο "θέμα" με το app gallery, παρατηρώ τελευταία πολύ περισσότερες επιλογές με αρκετά δώρα στην εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Xρονια πολλά παίδες! Η Παναγια βοήθειά μας! Ξέρει κάποιος να μου πει όταν ενεργοποιώ το σκουρόχρωμο χρώμα στην εφαρμογή μηνυματα, γιατί ενώ είναι σκούρο το μενού, κάτω κάτω στα κουμπιά πλοηγησης ειναι με λευκό χρώμα; Πως το απενεργοποιώ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για να είναι όλο το μενού σκουρόχρωμο;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αξίζει η μετάβαση από p20 pro σε p20? Από άποψη κάμερας εννοώ

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...