Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβάζω και απορώ αν έχετε δοκιμάσει και άλλες συσκευές.

Πχ λέει φίλος μετά από αυτά που διαβάζω αν αξίζει να το πάρω και άλλα τέτοια. Λογικό μεν γιατί δεν το έχει στα χέρια του και απορεί.

Επειδή τυχαίνει ταυτόχρονα να έχω πολλές ακριβές συσκευές αυτή τη στιγμή και τα συγκρίνω το p30 pro βγάζει σε χαμηλό φωτισμό σαφώς τις καλύτερες φωτογραφίες. Τη μέρα το συζητάμε.

Επίσης σαν απόκριση λειτουργικού και smoothness είναι το μοναδικό Android που είναι τόσο smooth όσο σχεδόν ένα iPhone και ανοίγει τις εφαρμογές πάρα μα πάρα πολύ γρήγορα.

Είναι κορυφαία επιλογή για τα λεφτά του.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτιμώ το oxygen της 1+ αν και όλες οι τωρινές ναυαρχίδες από android 9 και μετά τα πάνε περίφημα...φωτογραφίες επιπέδου δεν θα πάρεις από μικρούς αισθητήρες που χρησιμοποιούν τα κινητά ειδικά αν κάποιος είναι εξοικειωμένος σε ff φορμά...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να παίζει ρόλο φίλε μου ίδια κινητά είναι σχεδόν.

Οι ηχοι των notifications στα bluetooth να ξέρεις υπάρχει σαν bug στο android 9 αλλα και στη 10.

Το αντιμετώπιζαμε όλοι όσοι είχαμε την pie στο v30 αλλά και με s9 - s10 όπου οι ήχοι των ειδοποιήσεων δεν βαραγανε στο κινητό όσο είχες συνδεδεμένο το bluetooth.

Το bluetooth σου το έχεις να παίζει κ ήχους πολυμέσων;

Αν ναι δοκίμασε να τους απενεργοποιησεις και δες αν σου παίζουν οι ειδοποιήσεις έτσι.

 

ειναι ξεκαθαρο δυστυχως οτι με ανδροιδ 9 υοθετησαν την βλακεια της apple οπου οι ηχοι ειδοποιησεων πανε στη συσκευη που εχεις, εγω πχ που εχω ακουστικα καλωδιο εχανα ολες τις ειδοποιησεις.

Σε oneplus υπαρχει αυτη η δυνατοτητα αρα αν θελει ο oem την προσθετει,δεν το απαγορευει η Google,ασχετα αν το αφαιρεσε απο 9 και μετα.

Απλα αλλοι oem οπως Sammy,Huawei σου λεει το αφαιρεσε η Google γιατι να το προσθεσουμε η επαναφερουμε εμεις.

Αρα ευθυνη βαρυνει τον oem σε τελικη και οχι να βγαζουν την ουρα τους απ εξω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα καθε μερα παρατηρω και ενα μειων στο κινητο σημερα παρατηρησα το εξης και θελω να μου πειτε αν το κανει και σε εσας. Οταν ζουμαρεις ειδικα σε εσωτερικο χωρο πχ στο σπιτι ενα αντικειμενο απο το 1.5χ μεχρι και το 4.9χ τα χρωματα που βγαινουν στην φωτο ειναι πολυ ακορεστα, ξεθωριασμενα σε σχεση πριν βγαλεις την φωτο, δηλαδη οταν το βλεπεις το αντικειμενο στην οθονη του κινητου τα χρωματα ειναι μια χαρα και οταν πατησεις να βγαλεις την φωτο τα χρωματα ξεθωριαζουν.
Το ζουμ από 1.1 έως 4.9 είναι ψηφιακό οπότε για αυτό υπάρχει το θέμα... Όπως το X3 των galaxy μόνο που αυτά στην ουσία δεν έχουν οπτικό πλην του μεγάλου μοντέλου.. Στο επί 5 τα πράγματα θα δεις ότι είναι καλύτερα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ προτιμώ το oxygen της 1+ αν και όλες οι τωρινές ναυαρχίδες από android 9 και μετά τα πάνε περίφημα...φωτογραφίες επιπέδου δεν θα πάρεις από μικρούς αισθητήρες που χρησιμοποιούν τα κινητά ειδικά αν κάποιος είναι εξοικειωμένος σε ff φορμά...
Αναλόγως με τι το συγκρίνεις.. Το p40 πχ έχει πολύ μεγάλο αισθητήρα ακόμη και για φωτογραφική μηχανή... Μια καλη βασικη dslr παίζει στα 450 με 500... Από εκεί και πέρα θέλει πολύ δουλειά για να βγάλεις τόσο καλές φώτο όσο το κινητό σου... Ειδικά με τους βασικούς φακούς με διάφραγμα 3.5..αν πας σε έναν με διάφραγμα δύο θα κάνεις παπάδες αλλά παίζει να δώσεις και πολυ πάνω από 1000 μονο για φακό.. Εγώ βασικά με dslr με τον βασικό φακό ζορίζομαι περισσότερο...ανεβηκα στο βουνό και τράβηξα φώτο ένα εκκλησάκι.. Καθόλου φεγγάρι 0 φωτορυπανση... 30 δευτερόλεπτα και ηdslr δεν τράβηξε τίποτα... Τι p30 προ σε nigth mode τραβούσε 125 δευτερόλεπτα και έβγαλε κάτι βέβαια με αρκετό θόρυβο

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις μεσω τριτης εφαρμογης να αναβει η aod μονο οταν ερχονται οι ειδοποιησεις?Στα samsung γινεται με το aodnotify.Βρηκα και αυτο https://forum.xda-developers.com/huawei-p30/how-to/control-aod-led-alternative-automate-t4028543 αλλα ρωταω μηπως υπαρχει καμια αλλη εφαρμογη

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις μεσω τριτης εφαρμογης να αναβει η aod μονο οταν ερχονται οι ειδοποιησεις?Στα samsung γινεται με το aodnotify.Βρηκα και αυτο https://forum.xda-developers.com/huawei-p30/how-to/control-aod-led-alternative-automate-t4028543 αλλα ρωταω μηπως υπαρχει καμια αλλη εφαρμογη
Καλησπέρα!

 

Εγώ από την πρώτη μέρα που το πήρα χρησιμοποιώ την AOE και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!!!!

 

Αν θες να τη χρησιμοποιήσεις διάβασε καλά τις οδηγίες που σου δείχνει και σου εξηγεί τι κάνει. bcde01914d4d49f83d36415847b0f696.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, εχω εδω και 1 μηνα το p30 pro και δεν μπορω να απενεργοποιησω τον ηχο μηνυματος στο messenger του Facebook.

Γνωριζει κανεις πως μπορω?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια απορία, έχω τα hands free του s20 ultra και δεν παίζουν εδώ Παρά μόνο για μουσική, ομιλία που με καίει δε δουλεύουν. Ξέρουμε γιατί και αν υπάρχει τρόπος να το φτιάξουμε ? Έχω ξενερώσει, κοψανε που κοψανε τις τρύπες, τώρα έχει ο καθένας το δικό του type c και δεν παίζουν ούτε τα παλιά με αντάπτορα πάρα μόνο με ειδικό, πχ S20 δε παίζει με όλους τους αντάπτορες της ίδιας της samsung. Τραγική η κατάσταση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να φανταστώ ότι για τον ίδιο λόγο, ο ήχος εξερχόμενης κλήσης μέσω Viber, Messenger, κλπ βγαίνει μόνο στο κινητό κι όχι στα bluetooth handsfree κλπ, ετσι;

 

Καλημέρα.

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι οι ηχοι που αφορούν τις ειδοποιήσεις (π.χ. για email, viber, sms, κλπ) έχουν πολύ χαμηλή ένταση όταν έχεις συνδεδεμένα bluetooth ακουστικά / handsfree κλπ;

 

Δηλαδή ενώ ο ήχος κλήσης και συνομιλίας είναι άψογος και μια χαρά δυνατός όταν έχω το bluetooth handfree στο αυτί (και τερματισμένο στην δική του ένταση), οι ήχοι των ειδοποιήσεων είναι αρκετά έως πολύ χαμηλοί.

 

Αν αποσυνδέσω το bluetooth handsfree, οι ήχοι των ειδοποιήσεων όπως βγαίνουν πλέον από το ηχείο του κινητού είναι μια χαρά υψηλής έντασης.

 

Το συγκεκριμένο το έχω τεστάρει με 2 διαφορετικά Bluetooth handsfree Plantronics και με bluetooth ακουστικά AWEI.

 

Δε νομίζω να παίζει ρόλο φίλε μου ίδια κινητά είναι σχεδόν.

Οι ηχοι των notifications στα bluetooth να ξέρεις υπάρχει σαν bug στο android 9 αλλα και στη 10.

Το αντιμετώπιζαμε όλοι όσοι είχαμε την pie στο v30 αλλά και με s9 - s10 όπου οι ήχοι των ειδοποιήσεων δεν βαραγανε στο κινητό όσο είχες συνδεδεμένο το bluetooth.

Το bluetooth σου το έχεις να παίζει κ ήχους πολυμέσων;

Αν ναι δοκίμασε να τους απενεργοποιησεις και δες αν σου παίζουν οι ειδοποιήσεις έτσι.

 

ειναι ξεκαθαρο δυστυχως οτι με ανδροιδ 9 υοθετησαν την βλακεια της apple οπου οι ηχοι ειδοποιησεων πανε στη συσκευη που εχεις, εγω πχ που εχω ακουστικα καλωδιο εχανα ολες τις ειδοποιησεις.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια απορία, έχω τα hands free του s20 ultra και δεν παίζουν εδώ Παρά μόνο για μουσική, ομιλία που με καίει δε δουλεύουν. Ξέρουμε γιατί και αν υπάρχει τρόπος να το φτιάξουμε ? Έχω ξενερώσει, κοψανε που κοψανε τις τρύπες, τώρα έχει ο καθένας το δικό του type c και δεν παίζουν ούτε τα παλιά με αντάπτορα πάρα μόνο με ειδικό, πχ S20 δε παίζει με όλους τους αντάπτορες της ίδιας της samsung. Τραγική η κατάσταση.

 

Νίκο θα είχε ενδιαφέρον να μας κάνεις αν θες ένα vs με το s20 ultra κυρίως όσον αφορά κάμερα, αυτονομία και ταχύτητα συσκευής.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά να κάνω μια χαζή ερώτηση;βάζω το φορτιστή του κινητού με το δικό του καλώδιο και το εικονίδιο ανάβει κόκκινο και βάζω το φορτιστεί με ένα καλώδιο από ένα xiaomi που είναι γρηγορης φορτίσεις και ανάβει το εικονίδιο πράσινο.γιατι ξέρει κανείς;;;δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα αλλά έτσι για να ξέρω τι παιζει
Link to comment
Share on other sites

Νίκο θα είχε ενδιαφέρον να μας κάνεις αν θες ένα vs με το s20 ultra κυρίως όσον αφορά κάμερα, αυτονομία και ταχύτητα συσκευής.

 

Στην κάμερα έχω κάνει στο αντίστοιχο θέμα, κυρίως σε ζουμ αλλά και βράδυ. Βεβαια τώρα το Ultra έχει πάρει αναβαθμίσεις και θα κάνω ξανά αλλά αν θες μπες να δεις είχα ρίξει και εδώ το λίνκ στο 1ο που έκανα

Μπαταρία δεν έχω άποψη για p30 pro καθώς δεν το δουλέψα ως βασικό από όταν το πήρα ενώ λόγω κατάστασης και λόγω του νέου τρόπου που μετράνε στατιστικά δεν έχω και άριστη άποψη για το Ultra. Πχ λιώσιμο σε τηλ κλπ λόγω δουλειάς, 2000 λεπτά σε 20 μέρες δεν έχω ξανά φάει μόνο εξερχόμενες.

Όμως σε σχέση με το mate που είχα το Ultra ίσως είναι ένα κλικ πιο κάτω αλλά πραγματικά με τόση ομιλία δεν είμαι σίγουρος συν ότι στο mate δεν έβαζα συνέχεια ρολόι και δεν είχα buds καθώς δε μου δούλευε τέλεια το ρολόι.

 

Ταχύτητα παίδες εγώ δεν έχω απαιτήσεις τρελές και μου φαίνονται το ίδιο γρήγορα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, εχω εδω και 1 μηνα το p30 pro και δεν μπορω να απενεργοποιησω τον ηχο μηνυματος στο messenger του Facebook.

 

Γνωριζει κανεις πως μπορω?

Δεν έχει καμία σχέση το τηλέφωνο με αυτό.. Μπες στην εφαρμογή του messenger πάτα επάνω στην φώτο του προφίλ σου και κλείσε τον ήχο από της ειδοποιήσεις

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά να κάνω μια χαζή ερώτηση;βάζω το φορτιστή του κινητού με το δικό του καλώδιο και το εικονίδιο ανάβει κόκκινο και βάζω το φορτιστεί με ένα καλώδιο από ένα xiaomi που είναι γρηγορης φορτίσεις και ανάβει το εικονίδιο πράσινο.γιατι ξέρει κανείς;;;δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα αλλά έτσι για να ξέρω τι παιζει
Η πολύ ταχεία φόρτιση της huawei των 40 watt λειτουργεί μόνο με τον ίδιο φορτιστή και καλώδιο... Αν κάτι δεν είναι ίδιο ενεργοποίητε η ταχεία φόρτιση των 18 watt που έχουν τα Qualcomm τσιπάκια.. Άλλο 18 άλλο 40 όμως

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πήρα και εγώ το κινητό και είμαι ευχαριστημένος, φοράει emui 10 και θα ήθελα την εγγραφή κλήσεων υπάρχει τρόπος πχ downgrade σε emui 9 εγκατάσταση του αρχείου και μετά αναβάθμιση και αν ναι υπάρχει κάποιος οδηγός;

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόποςντο split screen να γίνεται με άλλο τρόπο και οχι με τη γωνία του δαχτύλου;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, κλεινω αυτες τις μερες σχεδον 1 μηνα με το κινητο και σημερα ανακαλυψα κατι στην προσπαθεια μου να τραβηξω τα αστρα σε νυχτερινο ουρανο σε night mode.Καλως η κακως επεσε στην αντιληψη μου κατι το οποιο με ξενερωσε.Ειδικοτερα, στην προσπαθεια μου να φωτογραφησω τη σεληνη με χ10 ζουμ μου εδωσε ενα πολυ καλο αποτελεσμα.Γνωριζω οτι μεσω του AI υπαρχει το moon mode αλλα δεν μιλαω για αυτο.Παω να ξαναφωτογραφισω μερος του ουρανου και απο λαθος στρεφω το κινητο προς κατι δεντρα αλλα δεν το καταλαβα πριν πατησω το κλικ για να αρχιζει να τραβαει για 50 δευτερολεπτα (ISO 100 SHUTTER AUTO).Παιδια ξερετε ποιο ειναι το αποτελεσμα?Εχει βγαλει τα δεντρα και απο πανω εχουν μπει αστρα με ενα μαγικο τροπο... σας παει το μυαλο καπου?

Στην επομενη ληψη μπαινει μπροστα απο την καμερα του κινητου ενας φιλος μου... το αποτελεσμα?

Ο φιλος μου πανω του εχει αστερια.Επομενη δοκιμη?Πηγαινω στο κρεβατι μου, κλεινω τα φωτα βαζω χ10 ζουμ και 30 δευτερολεπτα exposure και τσουπ εκει που το κινητο κοιταει το κρεβατι εμφανιζει αστερια.

Θελω τη γνωμη σας για την εμπειρια μου κυριες και κυριοι και σας προκαλω να το δοκιμασετε.

Edited by skotostra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόποςντο split screen να γίνεται με άλλο τρόπο και οχι με τη γωνία του δαχτύλου;

 

Με τρία δάχτυλα τραβώντας απο κάτω την οθόνη.. Οχι εντελώς κάτω αλλά κάτω απο την μέση της οθόνης με τα τρία δάχτυλα προς τα πάνω. Test it.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλησπέρα, κλεινω αυτες τις μερες σχεδον 1 μηνα με το κινητο και σημερα ανακαλυψα κατι στην προσπαθεια μου να τραβηξω τα αστρα σε νυχτερινο ουρανο σε night mode.Καλως η κακως επεσε στην αντιληψη μου κατι το οποιο με ξενερωσε.Ειδικοτερα, στην προσπαθεια μου να φωτογραφησω τη σεληνη με χ10 ζουμ μου εδωσε ενα πολυ καλο αποτελεσμα.Γνωριζω οτι μεσω του AI υπαρχει το moon mode αλλα δεν μιλαω για αυτο.Παω να ξαναφωτογραφισω μερος του ουρανου και απο λαθος στρεφω το κινητο προς κατι δεντρα αλλα δεν το καταλαβα πριν πατησω το κλικ για να αρχιζει να τραβαει για 50 δευτερολεπτα (ISO 100 SHUTTER AUTO).Παιδια ξερετε ποιο ειναι το αποτελεσμα?Εχει βγαλει τα δεντρα και απο πανω εχουν μπει αστρα με ενα μαγικο τροπο... σας παει το μυαλο καπου?

Στην επομενη ληψη μπαινει μπροστα απο την καμερα του κινητου ενας φιλος μου... το αποτελεσμα?

Ο φιλος μου πανω του εχει αστερια.Επομενη δοκιμη?Πηγαινω στο κρεβατι μου, κλεινω τα φωτα βαζω χ10 ζουμ και 30 δευτερολεπτα exposure και τσουπ εκει που το κινητο κοιταει το κρεβατι εμφανιζει αστερια.

Θελω τη γνωμη σας για την εμπειρια μου κυριες και κυριοι και σας προκαλω να το δοκιμασετε.

 

Ισχύει το δοκίμασα και γω όπως το ανέφερες. Χ10 zoom και 30 exposure.. Και γέμισε η οθόνη άσπρες μικρές κουκίδες και μπλε κουκίδες .. Στραμμένο το κινητό σε μαύρη επιφάνεια με night mode και νύχτα. Τι φάση!?

Edited by jimmymaisterGR
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ισχύει το δοκίμασα και γω όπως το ανέφερες. Χ10 zoom και 30 exposure.. Και γέμισε η οθόνη άσπρες μικρές κουκίδες και μπλε κουκίδες .. Στραμμένο το κινητό σε μαύρη επιφάνεια με night mode και νύχτα. Τι φάση!?

Kαλησπέρα, κλεινω αυτες τις μερες σχεδον 1 μηνα με το κινητο και σημερα ανακαλυψα κατι στην προσπαθεια μου να τραβηξω τα αστρα σε νυχτερινο ουρανο σε night mode.Καλως η κακως επεσε στην αντιληψη μου κατι το οποιο με ξενερωσε.Ειδικοτερα, στην προσπαθεια μου να φωτογραφησω τη σεληνη με χ10 ζουμ μου εδωσε ενα πολυ καλο αποτελεσμα.Γνωριζω οτι μεσω του AI υπαρχει το moon mode αλλα δεν μιλαω για αυτο.Παω να ξαναφωτογραφισω μερος του ουρανου και απο λαθος στρεφω το κινητο προς κατι δεντρα αλλα δεν το καταλαβα πριν πατησω το κλικ για να αρχιζει να τραβαει για 50 δευτερολεπτα (ISO 100 SHUTTER AUTO).Παιδια ξερετε ποιο ειναι το αποτελεσμα?Εχει βγαλει τα δεντρα και απο πανω εχουν μπει αστρα με ενα μαγικο τροπο... σας παει το μυαλο καπου?

Στην επομενη ληψη μπαινει μπροστα απο την καμερα του κινητου ενας φιλος μου... το αποτελεσμα?

Ο φιλος μου πανω του εχει αστερια.Επομενη δοκιμη?Πηγαινω στο κρεβατι μου, κλεινω τα φωτα βαζω χ10 ζουμ και 30 δευτερολεπτα exposure και τσουπ εκει που το κινητο κοιταει το κρεβατι εμφανιζει αστερια.

Θελω τη γνωμη σας για την εμπειρια μου κυριες και κυριοι και σας προκαλω να το δοκιμασετε.

 

 

 

Αυτες οι κουκίδες είναι λογικά hot/dead pixels που εμφανίζονται λόγω της μακράς εκθεσης/exposure σε νυχτερινές φωτογραφίες υπό συνθήκες με πολύ χαμηλό φωτισμό. Συμβαίνει σε όλες τις κάμερες και είναι φυσιολογικό.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όχι απλά λίγο

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση ότι είχα δει κάποια αναφορά εδώ ή στο topic του P30... αλλά δεν τη βρίσκω.

Σήμερα ήταν η 3η φορά που μου κόλλησε / κράσαρε το Gallery app.

Και τις 3 φορές, αν θυμάμαι σωστά, κράσαρε όταν τραβούσα μια photo απο το camera app και πατούσα το μικρό στρογγυλό thumbnail για να τη δω. Εκεί είναι που πήγαινε να ανοίξει το (default) Huawei gallery app και κόλλησε.

Σας έχει τύχει αυτο;

Εχω βρει αναφορές στο internet και νομιζω η επίσημη απάντηση της Huawei είναι delete cache / data (και στο gallery και στο camera app) και όντως έτσι φτιάχνει. Ελπίζω όμως σύντομα να βγάλουν κάποιο update γιατί δεν είναι ωραίο αυτό.

 

Γενικά το Huawei Gallery app δεν μου πολυαρέσει σαν δομή. Δοκίμασα το Simple gallery pro, αλλά έχει το μείον ότι δεν κατηγοριοποιεί τις photos σε folders All Videos, All photos, κλπ.

Ωραίο και το Google Photos GO, απλό και ελαφρύ.

Δυστυχώς όμως, ακόμα και ως default gallery apps να τα σετάρεις, αν πατήσεις το thumbnail κάποιας photo που μόλις τράβηξες μέσα από το Huawei Camera app, συνεχίζει να ανοίγει ΜΟΝΟ το Huawei Gallery app. Λύση γι' αυτό δεν έχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λίγο περίεργο όμως που το κάνει μόνο στο χ10 zoom και όχι στα υπόλοιπα?

 

https://imgur.com/a/tYO0S4m

 

Τέλεια stars φωτο μέσα από το δωμάτιο μου... Χαχαχα φοβερό ε;

Edited by jimmymaisterGR
Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ότι βλέπω υπάρχει γενικότερο πρόβλημα με το Huawei Gallery app (και ίσως και με το Camera app).

 

I am experiencing a problem with gallery or camera app. Once the photo is taken and want to review it on the gallery app it takes me back to the album layout or even crashes app itself. It doesn't happen with images downloaded, only with photos taken with the phone.

This phone is new and recently updated to EMUI 9.1.0

 

I don't think clearing the cache only will resolve this, from what we've seen it's the clear data that's solved it. This has been fed back to our development team to look into why this has happened in the first place, but at the moment I don't have the information. I do apologise for the situation though.

 

Only occurs when location services was on. I've taken away the location permission away from my camera app and that seems to have solved the problem all together.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8010907&highlight=gallery#post8010907

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8010875#post8010875

 

 

 

 

Είχα την εντύπωση ότι είχα δει κάποια αναφορά εδώ ή στο topic του P30... αλλά δεν τη βρίσκω.

Σήμερα ήταν η 3η φορά που μου κόλλησε / κράσαρε το Gallery app.

Και τις 3 φορές, αν θυμάμαι σωστά, κράσαρε όταν τραβούσα μια photo απο το camera app και πατούσα το μικρό στρογγυλό thumbnail για να τη δω. Εκεί είναι που πήγαινε να ανοίξει το (default) Huawei gallery app και κόλλησε.

Σας έχει τύχει αυτο;

Εχω βρει αναφορές στο internet και νομιζω η επίσημη απάντηση της Huawei είναι delete cache / data (και στο gallery και στο camera app) και όντως έτσι φτιάχνει. Ελπίζω όμως σύντομα να βγάλουν κάποιο update γιατί δεν είναι ωραίο αυτό.

 

Γενικά το Huawei Gallery app δεν μου πολυαρέσει σαν δομή. Δοκίμασα το Simple gallery pro, αλλά έχει το μείον ότι δεν κατηγοριοποιεί τις photos σε folders All Videos, All photos, κλπ.

Ωραίο και το Google Photos GO, απλό και ελαφρύ.

Δυστυχώς όμως, ακόμα και ως default gallery apps να τα σετάρεις, αν πατήσεις το thumbnail κάποιας photo που μόλις τράβηξες μέσα από το Huawei Camera app, συνεχίζει να ανοίγει ΜΟΝΟ το Huawei Gallery app. Λύση γι' αυτό δεν έχω βρει.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόποςντο split screen να γίνεται με άλλο τρόπο και οχι με τη γωνία του δαχτύλου;

 

Υπάρχει κ άλλος τρόπος πέρα από αυτόν που σου περιέγραψε ο φίλος με τα τρία δάχτυλα.

Στη μπάρα κατω με τα τρία software buttons πατάς παρατεταμένα το τετράγωνο και σε πετάει αυτομάτως σε split screen.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...