Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος άλλος συμφορουμιτης που να έχει κάρτα μνήμης στη συσκευή του και να επιβεβαιώσει ή οχι τα λεγόμενα του φίλου μας θα μας ήταν υπόχρεος.
Επιβεβαιώνω. Έχω αυθεντική κάρτα 256 GB. Μόνο με τον διαχειριστή αρχείων της Huawei μπορώ να μετακινήσω αρχεία προς την SD πλέον.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ηθελα να τραβήξω χθες βίντεο σε αργή κίνηση και είδα ότι σε περιορίζει στα 10".υπαρχει κάποιος τρόπος ή εφαρμογή για να μπορώ να τραβάω μεγαλύτερης διάρκειας? Και επίσης αν στείλω το βίντεο που τράβηξα σε αργή κίνηση μέσω viber ή messenger ο παραλήπτης το βλέπει κανονικά και όχι σαν slow motion.

 

Καλησπέρα!

 

Σε ταχύτητα x 32 είναι μέχρι 10sec.

Δεν νομίζω ότι γίνεται για παραπάνω χρόνο σε αυτή τη ταχύτητα. Με μικρότερη ταχύτητα γίνεται.

Οσο για το άλλο που λες για την αποστολή μέσω viber δεν ισχύει. Όπως το τραβάει σε αργή κίνηση έτσι το βλέπει και ο παραλήπτης.

Facebook δεν έχω να το τσεκάρω αλλά στο viber ότι στείλεις πάει.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Edited by Namgal
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω. Έχω αυθεντική κάρτα 256 GB. Μόνο με τον διαχειριστή αρχείων της Huawei μπορώ να μετακινήσω αρχεία προς την SD πλέον.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ, χαίρομαι τουλάχιστον που δεν συμβαίνει μόνο σε μένα (δεν έχω δηλαδή κάτι με πρόβλημα εγώ, κινητό ή κάρτα).

Το περίεργο είναι ότι αν έχεις προσέξει, τα apps της Huawei και της Google έχουν πρόσβαση στην κάρτα, ενώ πολλά 3rd party apps δεν μπορούν να τη δουν, η απλά τη βλέπουν αλλά χωρίς write / save permission.

Π.χ. το Pocket δεν μπορεί να σώσει εκεί τα άρθρα του. Το Google Maps μπορεί να σώσει εκεί τα offline maps.

Το Here we go maps μπορεί (!) να κατεβάσει εκεί χάρτες. Το Nova Launcher δεν μπορεί να σώσει εκει backups.

Το ASR Voice Recorder μπορεί μεν αλλά μόνο σε συγεκριμένο folder (αυτό που φτιάχνει η ίδια η εφαρμογή στη memory card κατά την εγκατάστασή της στο κινητό... δηλαδη στο folder /storage/xxxx-xxxx/Android/data/com.nll.asr/files/XXX (κι αυτό το ανακάλυψα ένα review της εφαρμογής στο Play Store).

Link to comment
Share on other sites

Ωπ, τι έχουμε εδώ?

Αν & off topic το ανέβασα για τον χλευασμό που είχε δεχθεί η Huawei για τις πράσινες οθόνες.

 

https://www.google.com/amp/s/techmaniacs.gr/kala-pame-prasines-othones-sta-exynos-samsung-galaxy-s20-ultra/amp/

 

 

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Ωπ, τι έχουμε εδώ?

Αν & off topic το ανέβασα για τον χλευασμό που είχε δεχθεί η Huawei για τις πράσινες οθόνες.

 

https://www.google.com/amp/s/techmaniacs.gr/kala-pame-prasines-othones-sta-exynos-samsung-galaxy-s20-ultra/amp/

 

 

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ετοιμάσου τώρα, αν δεν το πάρουν πρέφα λόγω της διαμάχης τους στο iPhone, το νήμα θα φτάσει 400 σελίδες σε 1 μέρα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

Έκανα αλλαγή του health σε κινέζικο κατέβασα watcfaces τα βάζει μια χαρά αλλά έχω το εξής θέμα.

Το φόρεσα τη πρώτη βραδιά και σήμερα περίμενα να εχω μετρήσεις στον ύπνο αλλά τίποτα.

Στο καρδιακό ρυθμό μια χαρά.

Υπάρχει τρόπος να το φτιάξουμε; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα των φωτογραφιών με το emui 10 είναι για τα σκουπίδια. Έκδοση 10.0.0.193. Επίσης το βλέπω απίθανο να βελτιωθεί με την επερχόμενη 10.1.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω δύο πράγματα. (1)άμα αγοράσω ασύρματο φορτιστή μπορώ να φορτίσω το huawei gt2;;;;; (2) πόσο χάλια είναι οι φωτογραφίες με emui 10;;;γιατί εγώ δεν μπορώ να καταλάβω κάτι τόσο χαλια
Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα των φωτογραφιών με το emui 10 είναι για τα σκουπίδια. Έκδοση 10.0.0.193. Επίσης το βλέπω απίθανο να βελτιωθεί με την επερχόμενη 10.1.

 

Συγκεκριμένα? Το είχες και με 9 ( εγώ ετσι το έχω ακόμα ακριβώς γιατί όσα έχουν ακουστεί για τις φωτό) η κατευθείαν 10?

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα? Το είχες και με 9 ( εγώ ετσι το έχω ακόμα ακριβώς γιατί όσα έχουν ακουστεί για τις φωτό) η κατευθείαν 10?

Καλημέρα. Καλή Ανάσταση να έχουμε. Ναι το είχα και με 9. Το αγόρασα όταν

πρωτοκυκλοφορησε το κινητό. Επίσης είχα περάσει και μια πρώτη beta τον Ιούνιο του 19' η οποία βασιζόταν στην 9.1. Προσφάτως πέρασα την 10 και έκτοτε έχω διαπιστώσει ότι έχει χαλάσει η ποιότητα των φωτο (night , selfie zoom...). Περιμένω την 10.1 αλλά δεν νομίζω η Huawei να φτιάξει γρήγορα την κάμερα μας μιας και θέλει να προωθήσει το p40 pro. Γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καλή Ανάσταση να έχουμε. Ναι το είχα και με 9. Το αγόρασα όταν

 

πρωτοκυκλοφορησε το κινητό. Επίσης είχα περάσει και μια πρώτη beta τον Ιούνιο του 19' η οποία βασιζόταν στην 9.1. Προσφάτως πέρασα την 10 και έκτοτε έχω διαπιστώσει ότι έχει χαλάσει η ποιότητα των φωτο (night , selfie zoom...). Περιμένω την 10.1 αλλά δεν νομίζω η Huawei να φτιάξει γρήγορα την κάμερα μας μιας και θέλει να προωθήσει το p40 pro. Γνώμη μου.

Δεν χάλασε ακριβός η ποιότητα απλά έχει ποιο aggressive noice reduction η αλλιος παστελη. Όσοι αγαπάμε φώτο μας είναι σπαστικό για instagramm fb κλπ είναι καλύτερα καθος εκεί δεν κάνεις zoom κλπ και '' από μακριά '' φώτο φαίνεται ποιο καλή. Δυστιχος η κυρία χρήση της συσκευής αυτή είναι για τους πςρρισωτερους
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η κάμερα δεν έχω κανένα θέμα.. Απλά τα χρώματα είναι ακόμη πιο φυσικά και ίσως το night mode είναι πιο ήπιο για να μην κιτρινίζει ορισμένα φυτά λάμπες κτλ. Πλέον η Huawei κοίτα την φυσικότητα όπως φαίνεται και από το p40 πάρα τα εντυπωσιακά χρώματα, παστέλ κτλ... Ήρθε και η τελευταία έκδοση.. Εν αναμονή της 10.1 που έρχονται αρκετά νέα πράγματα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχω διαφορετική έκδοση από τις δικές σας για αυτό οι απόψεις μας διίστανται. Εσείς δεν βλέπετε πρόβλημα. Εγώ βλέπω ότι μειώθηκε πολύ η ποιότητα, όπως ισχυρίζονται και κάτοχοι της συσκευής σε άλλα φόρουμ (xda). Ας δούμε τι θα φέρει στο τραπέζι ή 10.1 .
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα ξημερώματα με τον υπερευρυγωνιο b63f53155c99afc7ab0a36950fcbf559.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη,υγεια σε ολο τον κοσμο.Μια ερωτηση παιδιά, σκέφτομαι να το παραγγείλω, υπάρχει προβλημα με το play store,gmail κ.λ.π,στο p30 pro? λογω των προβληματων με την Google που ακουγονται?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη,υγεια σε ολο τον κοσμο.Μια ερωτηση παιδιά, σκέφτομαι να το παραγγείλω, υπάρχει προβλημα με το play store,gmail κ.λ.π,στο p30 pro? λογω των προβληματων με την Google που ακουγονται?

Ευχαριστω

Η σειρά p30 δεν έχει κάποιο θέμα. Οι σειρές μετά από αυτήν έχουν. Δεν γνωρίζω βέβαια αν θα πάρει την έκδοση 11 του Android.

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά p30 δεν έχει κάποιο θέμα. Οι σειρές μετά από αυτήν έχουν. Δεν γνωρίζω βέβαια αν θα πάρει την έκδοση 11 του Android.

Οκ σε ευχαριστω πολυ,αν παρει εννοεις την 11 μηπως δεν εχει google services?

Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστω πολυ,αν παρει εννοεις την 11 μηπως δεν εχει google services?
Από τη στιγμή που όταν βγήκε ήταν πιστοποιημένο δεν θα αλλάξει κάτι όταν πάρει την 11
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι την αγορά του p30 pro από το skroutz. Υπάρχει 6/128, 8/128 και 8/256. Τι παίζει με το θέμα εγγύησης? Έχουν και τα 3 μοντέλα 2 έτη? Διάβασα ότι η επισημη ελληνικη αντιπροσωπεία έφερνε μόνο τα 6/128 και 8/256 γι'αυτό και ρωτάω. Δλδ το 8/128 τι εγγύηση έχει?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι την αγορά του p30 pro από το skroutz. Υπάρχει 6/128, 8/128 και 8/256. Τι παίζει με το θέμα εγγύησης? Έχουν και τα 3 μοντέλα 2 έτη? Διάβασα ότι η επισημη ελληνικη αντιπροσωπεία έφερνε μόνο τα 6/128 και 8/256 γι'αυτό και ρωτάω. Δλδ το 8/128 τι εγγύηση έχει?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χρονια πολλα επειδη σκεφτεται και η ξαδερη μου να το αγορασει και εχει budget μεχρι 550.Ισχυει οτι ειναι το καλυτερο στη φωτο μεχρι αυτα τα χρηματα;Στο skroutz βλεπω οτι το 6/128 εχει σχεδον ιδια τιμη με 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Πουλάω το P30 pro γιατί μου καναν δώρο άλλο και επειδή δεν είμαι φαν των φωτογραφιών επέλεξα να κρατήσω το άλλο.

Το κινητό είναι αψεγάδιαστο.

Οποίος ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

@dimgeo είναι εύκολο να μας πεις τι ρυθμίσεις έκανες?
Τρίποδο.. Άνοιγμα φωτογραφικής.. Περισσότερα - ζωγραφική με φως - ίχνη Άστρων... Κλικ και το άφησα για 03ωρες και 40 λεπτά... Δεν πρέπει να έχει πάρα ελάχιστο φως και να μην περάσει....το φεγγάρι από το πλάνο

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η κάμερα δεν έχω κανένα θέμα.. Απλά τα χρώματα είναι ακόμη πιο φυσικά και ίσως το night mode είναι πιο ήπιο για να μην κιτρινίζει ορισμένα φυτά λάμπες κτλ. Πλέον η Huawei κοίτα την φυσικότητα όπως φαίνεται και από το p40 πάρα τα εντυπωσιακά χρώματα, παστέλ κτλ... Ήρθε και η τελευταία έκδοση.. Εν αναμονή της 10.1 που έρχονται αρκετά νέα πράγματα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μάλλον αλλο κινιτο εχω..........

 

της φωτο της βλέπω στο pc στην οθονη του κινητού δεν βλέπω καποιο θέμα απο pc έχει αρκετή διαφορά ειδικά αν zoomareis κλπ σε raw ολα τέλεια αλλα μετα εχεις δουλειά λίγο με το lightroom και photoshop (δεν ειναι δλδ για daily photo)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...