Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

Εγώ από την πρώτη μέρα που το πήρα χρησιμοποιώ την AOE και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!!!!

 

Αν θες να τη χρησιμοποιήσεις διάβασε καλά τις οδηγίες που σου δείχνει και σου εξηγεί τι κάνει. bcde01914d4d49f83d36415847b0f696.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Πολύ καλή εφαρμογή. Δεν μπορω να βρω πως γινετε όταν έχετε μια ειδοποίηση και ανάβει η οθόνη να παραμένει ανοιχτεί και να μην σβήνει μετά από κάποια δευτερόλεπτα. Καμία βοήθεια;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόποςντο split screen να γίνεται με άλλο τρόπο και οχι με τη γωνία του δαχτύλου;

 

Στο multitasking στην οθόνη με τις ανοιχτές εφαρμογές έχει πάνω δεξιά στο παράθυρο κάθε εφαρμογης δύο μπάρες. Πατάς αυτό και ανοίγει το split screen

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εφαρμογή. Δεν μπορω να βρω πως γινετε όταν έχετε μια ειδοποίηση και ανάβει η οθόνη να παραμένει ανοιχτεί και να μην σβήνει μετά από κάποια δευτερόλεπτα. Καμία βοήθεια;
Καλημέρα!

 

Εγώ έχω βάλει να ενεργοποιείται ή οθόνη για 9 δευτερόλεπτα κάθε 21 δευτερόλεπτα για 10 φορές (3 λεπτά). Εσύ μπορείς να επιλέξεις το 10 φορές να το κάνεις 100 που είναι το μέγιστο και να αυξήσεις τους άλλους 2 χρόνους... 90d678ba24e9c1d048a591ad15aebd5a.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Για κάποιο λόγο τις τελευταίες 2-3 μέρες δεν λαμβάνω ειδοποιήσεις από το facebook messenger.

Το έχει παρατηρήσει κανείς και στη δική του συσκευή;

Πριν λίγο πήγα και το εξαίρεσα από το Battery Optimization αλλά δεν το θέλω αυτό, καθότι μέχρι πριν λίγες μέρες δούλευε κανονικά και χωρίς δικές μου ενέργειες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, χρησιμοποιείται το dolby atmos στην συσκευή και που το έχετε βάλει για έχετε καθαρό και δυνατό ήχο για να ακούτε τραγούδια;;;;η μήπως χρησιμοποιείται κάποιο άλλο για τον ήχο;;;;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το mi9t pro και έχω βρει να το δώσω 280 ευρώ και να βάλω αλλά 160 να πάρω το Huawei p30 pro,τι λέτε αξίζει να το κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το mi9t pro και έχω βρει να το δώσω 280 ευρώ και να βάλω αλλά 160 να πάρω το Huawei p30 pro,τι λέτε αξίζει να το κάνω;
280+160=440.

Δε βλέπω πουθενά τέτοια τιμή

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς δεν το διευκρινησα. Μιλάω για ετοιμοπαραδοτα. Τα σκρουτζομαγαζα με τα επί παραγγελία και τις 10 μέρες έχω κακή εμπειρία και θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω πότε και αν θα λάβεις
Link to comment
Share on other sites

Έχω το mi9t pro και έχω βρει να το δώσω 280 ευρώ και να βάλω αλλά 160 να πάρω το Huawei p30 pro,τι λέτε αξίζει να το κάνω;

 

Σίγουρα αξίζει.. πας σε ένα κινητό με:

1. Καλύτερη οθόνη

2. Καλύτερη κάμερα

4. Καλύτερη Μπαταρία

5. Αδιάβροχοποίηση

6. Υπέρυθρες ( εμένα μου λύνουν τα χέρια )

7. Ποιοτικότερη κατασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, χρησιμοποιείται το dolby atmos στην συσκευή και που το έχετε βάλει για να έχετε καθαρό και δυνατό ήχο για να ακούτε τραγούδια;;;;η μήπως χρησιμοποιείται κάποιο άλλο για τον ήχο;;;;ξέρει κανείς κάτι;;ς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, χρησιμοποιείται το dolby atmos στην συσκευή και που το έχετε βάλει για να έχετε καθαρό και δυνατό ήχο για να ακούτε τραγούδια;;;;η μήπως χρησιμοποιείται κάποιο άλλο για τον ήχο;;;;ξέρει κανείς κάτι;;ς

 

Το ρυθμιζεις αναλογα τα γουστα σου, ακουστικα, ειδος μουσικης.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη ρύθμιση όταν ακούς από ηχείο μέσω Bluetooth;

 

Αυτό έχει να κάνει με το γούστο σου και τις δυνατότητες του ηχείου. Πχ το ηχείο έχει εξαιρετικά μπάσα αλλά εσύ δεν τα προτιμάς. Το ρυθμίζεις ανάλογα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα. Θα χρειαστώ την βοήθεια σας Κ θα ήθελα να είσαστε ειλικρινές.ενδιαφερομαι για το p30 pro 8/256 . Δεν αλλάζω εύκολα συσκευή Κ ο λόγος που θέλω να αλλάξω συσκευή είναι ότι σε λίγους μήνες έρχεται το πρώτο μου παιδάκι. Έχω το htc u ultra πολύ καλή συσκευή με 0 bugs Κ με μια gcam είναι διαμάντι, το θέμα είναι ότι δεν έχει γρήγορο focus με αποτέλεσμα τα παιδιά Κ τα πρόσωπα να μην τα παίρνει σωστά , μου αρέσει η συσκευή αλλά με έχετε τρομάξει λόγο ότι με την καινούργια αναβάθμιση η φωτογραφία έγινε άθλια. Αληθεύει ότι είναι τόσο χάλια; δεύτερον επειδή μιλάω αρκετά στο τηλέφωνο το ακουστικό του είναι δυνατό η πάσχει επειδή δεν έχει γριλια; Κ τέλος σαν λογισμικό αν εχει σοβαρά bugs. Α κάτι διάβασα Κ με το Bluetooth έχει κάποιο πρόβλημα; συγνώμη για το σεντόνι αλλά από εσάς κρέμεται το αν το αγοράσω. Έχει Χρησιμοποιήσει κάποιος την κάμερα να τραβήξει παιδιά Κ πρόσωπα αν έχει σωστή απεικόνιση; ευχαριστώ Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα. Θα χρειαστώ την βοήθεια σας Κ θα ήθελα να είσαστε ειλικρινές.ενδιαφερομαι για το p30 pro 8/256 . Δεν αλλάζω εύκολα συσκευή Κ ο λόγος που θέλω να αλλάξω συσκευή είναι ότι σε λίγους μήνες έρχεται το πρώτο μου παιδάκι. Έχω το htc u ultra πολύ καλή συσκευή με 0 bugs Κ με μια gcam είναι διαμάντι, το θέμα είναι ότι δεν έχει γρήγορο focus με αποτέλεσμα τα παιδιά Κ τα πρόσωπα να μην τα παίρνει σωστά , μου αρέσει η συσκευή αλλά με έχετε τρομάξει λόγο ότι με την καινούργια αναβάθμιση η φωτογραφία έγινε άθλια. Αληθεύει ότι είναι τόσο χάλια; δεύτερον επειδή μιλάω αρκετά στο τηλέφωνο το ακουστικό του είναι δυνατό η πάσχει επειδή δεν έχει γριλια; Κ τέλος σαν λογισμικό αν εχει σοβαρά bugs. Α κάτι διάβασα Κ με το Bluetooth έχει κάποιο πρόβλημα; συγνώμη για το σεντόνι αλλά από εσάς κρέμεται το αν το αγοράσω. Έχει Χρησιμοποιήσει κάποιος την κάμερα να τραβήξει παιδιά Κ πρόσωπα αν έχει σωστή απεικόνιση; ευχαριστώ
Ρε σεις δεν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο τύπου iPhone . Ευτυχώς η Huawei σου δίνει τη δυνατότητα να πας σε προηγούμενα λογισμικά μέσω του hisuite εάν νομίζεις ότι η φωτογραφία δεν είναι της αρεσκείας σου με το τελευταίο λογισμικό.

Ξαναλέω. Είναι από τις καλύτερες κάμερες σε smartphone όταν μιλάμε για λήψεις εντός σπιτιού και low light γενικά.

Έχει auto mode αν δε θες να ασχολείσαι, pro mode αν θες να βάλεις ταχύτερο κλείστρο να μειώσεις τη θολούρα από πχ κινούμενα παιδιά κλπ.

Τι άλλο δλδ;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ . Δεν μου απάντησες στο θέμα κλήσεων αν είναι δυνατός Κ καθαρός ο ήχος λόγο ότι δεν έχει ακουστικό με γριλια Κ ένα σημαντικό αν βάλω κάρτα μνήμης να αποθηκεύω φωτογραφίες Κ βίντεο εκεί γιατί πάλι κάτι αναφέρθηκε ότι δεν μεταφέρονται. Μόνο φωτογραφίες Κ βίντεο ,δεν με διαφέρει να κάνω κάτι άλλο στην κάρτα μνήμης Κ σαν λειτουργικό αν έχει σοβαρά bugs. Αν θέλεις απάντησε μου σε παρακαλώ.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ . Δεν μου απάντησες στο θέμα κλήσεων αν είναι δυνατός Κ καθαρός ο ήχος λόγο ότι δεν έχει ακουστικό με γριλια Κ ένα σημαντικό αν βάλω κάρτα μνήμης να αποθηκεύω φωτογραφίες Κ βίντεο εκεί γιατί πάλι κάτι αναφέρθηκε ότι δεν μεταφέρονται. Μόνο φωτογραφίες Κ βίντεο ,δεν με διαφέρει να κάνω κάτι άλλο στην κάρτα μνήμης Κ σαν λειτουργικό αν έχει σοβαρά bugs. Αν θέλεις απάντησε μου σε παρακαλώ.

 

Καλημέρα.

Το θέμα με την κάρτα μνημης εγώ το αναφερα. Είσαι σιγουρος ότι θα χρειαστείς κάρτα μνήμης; Ήδη έχεις 128GB στη συσκευή. Εγώ τα χρειάστηκα διότι μεταφέρω πολλά (πολλά όμως) αρχεία μουσικής.

Αν όντως τη χρειαστείς ισχύουν τα εξής:

 

- το camera app μια χαρά αποθηκεύει photos / videos στην memory card (έχει σχετικό option)

- αν συνδέσεις με καλώδιο το κινητό στο PC σου (Windows) μπορείς μέσω του HiSuite να μεταφέρεις ό,τι θέλεις προς και από την κάρτα μνήμης. Το ίδιο φυσικά και με τον πολύ απλό τρόπο μέσω του File Explorer των Windows

- στην ίδια τη συσκευή μπορείς να μεταφέρεις ό,τι θέλεις από και προς την κάρτα με τον Huawei File manager / explorer

- όλες (οσες έχω δοκιμάσει) οι εφαρμογές της Google και της Huawei έχουν πρόσβαση και write permission στην κάρτα. Κάποιες 3rd party δεν έχουν (π.χ. Pocket, iSyncr, κ.α.).

Link to comment
Share on other sites

@astimeri...οι κάμερες του Χαβάη μαζί με όλη την σειρά s10 και s20 τώρα,είναι απ τις καλύτερες που μπορείς να βρεις. Αν δεν θες, δεν μπορείς, δεν σου αρέσει η σειρά pixel 3 και μετά ή αν δεν μπορείς να πας ή δεν σου αρέσει το iOS σε apple δεν νομίζω ότι μπορείς να βρεις καλύτερη κάμερα πλην του πρόσφατου p40 pro δίχως όμως την υποστήριξη των Google services.

Από πλευράς κλήσεων δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη όσον αφορά την δύναμη της ένστασης του ακουστικού μιας και δεν έχω το p30 pro. Όμως οι πομποί η ποιότητα σήματος είναι εξαιρετικά στις συσκευές της Huawei. Εξάλλου είναι υπερδύναμη των τηλεπικοινωνιών παγκοσμίως...Δεν είχα το παραμικρό θέμα όσον αφορά τις κλήσεις στα p20 pro & mate 20 pro που είχα παλιότερα. Για λεπτομέρειες περισσότερες θα σου πουν οι εδώ κάτοχοι του συγκεκριμένου κινητού.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Για γρήγορο autofocus είναι άψογα τα Huawei.

Mate 20 pro and p30 pro.

Για καλύτερο αποτέλεσμα πας σε ποιοτική compact.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας μια τελευταία ερώτηση σε κάποιο πρόβλημα που έχει αναφερθεί κ αν έχει λυθεί. Όντως κλείνει εφαρμογές για εξοικονόμηση ενέργειας ακόμα κ όταν στο Viber γράφεις κάποιο μήνυμα? Όντως τόσο επιθετική είναι η εξοικονόμηση ενέργειας ακόμα κ αν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήθει?συγνωμη αν κουράζω.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας μια τελευταία ερώτηση σε κάποιο πρόβλημα που έχει αναφερθεί κ αν έχει λυθεί. Όντως κλείνει εφαρμογές για εξοικονόμηση ενέργειας ακόμα κ όταν στο Viber γράφεις κάποιο μήνυμα? Όντως τόσο επιθετική είναι η εξοικονόμηση ενέργειας ακόμα κ αν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήθει?συγνωμη αν κουράζω.

 

Δεν παίζει αυτό. Εννοώ να σου κλείνει την εφαρμογή όταν γραφεις.

Εφαρμογές μπορεί να κλείσουν στο παρασκήνιο αν δεν χρησιμοποιείς τη συσκευή (ή εφαρμογή) για αρκετή ώρα αλλά και πάλι έχεις τη δυνατότητα να αποκλεισεις οποιαδήποτε εφαρμογή από την εξοικονόμηση ενέργειας.

Το κλείσιμο εφαρμογών στο παρασκήνιo είναι feature του Android το γνωστό doze.

Νομίζω ξεκίνησε από το 6 και μετα

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Τρομαξατε τον κόσμο με τα σχόλια χαχαχα.

 

Έχει φοβερή φωτογραφία, πρόβλημα με bluetooth δεν έχω και το ακουστικό που το φοβόμουν και εγώ , με ικανοποίησε.

 

Αν η ποιότητα των φωτογραφιών έπεσε.. και βγάζει τέτοιες φωτογραφίες, δεν μπορώ να φανταστώ πως έβγαζε πριν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, κάτοχος S7 edge κοντά στα 3 χρόνια, αποφάσισα κι εγώ να αναβαθμιστώ. Έτσι περιμένω το P30 pro αφού έκανα παραγγελία από best price το 256gb, από 505€ στα 400€ χωρίς ΦΠΑ. Δεν είναι η πρώτη μου επαφή με huawei καθώς είχα το honor 6 παλιά, αγορασμένο από κίνα. Βέβαια από τότε η huawei έχει κάνει άλματα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν το κινητό έρχεται με μεμβράνη στην οθόνη ή όχι ? Και τι προτείνετε εσείς ? tempered glass ή μεμβράνη ? Από θήκη σκέφτομαι για κάποια spigen...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...