Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

58 minutes ago, vastegial_74 said:

Φοβάσαι για ιδιοτροπίες την Samsung και την βλέπεις για xiaomi; 🤣🤣🤣

Η λογική μετάβαση θα είναι να πας στον άλλο Κορεάτη. Το UI της Samsung είναι το καλύτερο UI στο android πλέον, στα συν η υποστήριξη σε βάθος χρόνου με τρεις μεγάλες αναβαθμίσεις λογισμικού, δηλαδή τρεις εκδόσεις android και τέσσερα χρόνια ενημερώσεις ασφαλείας. Επιπλέον το service της Samsung είναι μακράν το καλύτερο στην Ελλάδα. 

 

ναι αλλα στα πρηζει ολη την ωρα με ενα καρο ειδοποιησεις για υπηρεσιες και εφαρμογες της που δε χρησιμοποιεις και δε μπορεις να ξηλωσεις. αλλου δινει exynos αλλου snap, πλεον εχει αρχισει να δινει και μοντελα επιλεκτικα σε συγκεκριμενες χωρες (βλεπε το πολυ αξιολογο a73). εντωμεταξυ προσφατα συναδελφος πηρε το a53 και δεν τον αφηνε να ξεκινησει το τηλεφωνο και να ολοκληρωσει τον οδηγο χωρις ενεργη συνδεση στο internet. τι φαση δλδ

δυστυχως, οι κινεζοι εχουν σαρωσει την αγορα, ολο κινεζικες μαρκες βλεπεις. αν θες κατι διαφορετικο πας σε μηλο, samsung η sony...

καταραμενη lg, ας εδινε τουλαχιστον το v60 globally, θα το επαιρνα χθες και θα εβγαζα κατι χρονακια..

Edited by duende
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, duende said:

ναι αλλα στα πρηζει ολη την ωρα με ενα καρο ειδοποιησεις για υπηρεσιες και εφαρμογες της που δε χρησιμοποιεις και δε μπορεις να ξηλωσεις. αλλου δινει exynos αλλου snap, πλεον εχει αρχισει να δινει και μοντελα επιλεκτικα σε συγκεκριμενες χωρες (βλεπε το πολυ αξιολογο a73). εντωμεταξυ προσφατα συναδελφος πηρε το a53 και δεν τον αφηνε να ξεκινησει το τηλεφωνο και να ολοκληρωσει τον οδηγο χωρις ενεργη συνδεση στο internet. τι φαση δλδ

δυστυχως, οι κινεζοι εχουν σαρωσει την αγορα, ολο κινεζικες μαρκες βλεπεις. αν θες κατι διαφορετικο πας σε μηλο, samsung η sony...

καταραμενη lg, ας εδινε τουλαχιστον το v60 globally, θα το επαιρνα χθες και θα εβγαζα κατι χρονακια..

Αυτό με τις ειδοποιήσεις δεν ισχύει, δεν έχω δει κάτι τέτοιο. Ακόμα και να σου έρθει κάποια ειδοποίηση, πχ. καιρός, έχεις πλήρη έλεγχο των ειδοποιήσων, samsung έχω τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.  Είχα και το v40, συσκευάρα. Δυστυχώς η LG μας τα χάλασε. Μπορεί να έχω samsung αλλά εγώ είχα κόλλημα με Sony. Αν η Sony είχε την υποστήριξη της samsung δεν θα άλλαζα εταιρεία. 

 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Just now, vastegial_74 said:

Αυτό με τις ειδοποιήσεις δεν ισχύει, δεν έχω δει κάτι τέτοιο. Ακόμα και να σου έρθει κάποια ειδοποίηση, πχ. καιρός, έχεις πλήρη έλεγχο των ειδοποιήσων, samsung έχω τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.  Είχα και το v40, συσκευάρα. Δυστυχώς η LG μας τα χάλασε. Μπορεί να έχω samsung αλλά εγώ είχα κόλλημα με Sony. Αν η Sony είχε την υποστήριξη της samsung δεν θα άλλαζα εταιρεία. 

 

τι να πω, εμενα και της γυναικας ολη την ωρα πεταει για το samsung account, updated terms, κατι αλλες βλακειες για services ουτε που θυμαμαι. τεσπα. τα ατιμα τα sony ειναι πανακριβα και δε πεφτει και η τιμη με τιποτα...ακομα και 100 κινητα να πουλησουν σε ολο το κοσμο δε ριχνουν τη τιμη οι ιαπωνες

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, duende said:

τι να πω, εμενα και της γυναικας ολη την ωρα πεταει για το samsung account, updated terms, κατι αλλες βλακειες για services ουτε που θυμαμαι. τεσπα. τα ατιμα τα sony ειναι πανακριβα και δε πεφτει και η τιμη με τιποτα...ακομα και 100 κινητα να πουλησουν σε ολο το κοσμο δε ριχνουν τη τιμη οι ιαπωνες

Είναι στις τιμές που κοστολογούν και οι άλλες ναυαρχίδες. Τώρα αν πουλάει η όχι δεν νομίζω πως την ενδιαφέρει για να ρίξει τις τιμές. Εδώ η xiaomi πέρασε το χιλιάρικο. Για μένα η sony είναι η Apple στο Android, τουλάχιστον από θέμα υλικών και συναρμογής. Οι σειρές 1 και 5 είναι κοσμήματα, αλλά και οι παλιότερες xz. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Όταν έφυγα από το g8s (ακόμα το έχει η σύζυγος!) πήγα στο pixel 4a (το έχει η κόρη!) ,η ποιότητα του βίντεο και φωτογραφιών ήταν ίσο ή μπορώ να πω και καλύτερο μικρό ελαφρύ και φυσικά αναβαθμίσεις στην ώρα τους. Μ έκατσε ένα samsung a52s εδώ κ ένα μήνα και τελικά θα προτιμούσα το pixel 6a και μάλλον εκεί θα πάω και ας μην παίζει 5g volte κτλ ,το AI της GOOGLE δεν υπάρχει. Δεν ξέρω μόνο τι λέει η Motorola με την σειρά edge και το ποιο pure λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Δεν ξέρω για τον υπόλοιπο κόσμο, αλλά για εμένα η απουσία της LG στα smartphones είναι αισθητή.

Μπορεί λόγω του LG G4 (που ήμουν και κάτοχος) να της έκατσε η στραβή που της στοίχισε, όμως ήταν η πιο VFM εταιρία εκεί έξω, έχοντας πάντα καλά και φθηνά κινητά, με ένα λειτουργικό που ούτε Bugs είχε και σωστά μενού να μην πελαγώνεις.

Όταν αποσύρθηκε, ήξερα πως θα ερχόταν η στιγμή να αδράξουν την ευκαιρία τα κινέζικα, όπου βλέπουμε πως έφτασαν πλέον τις τιμές στο Θεό. Xiaomi, Realme κλπ μπορεί να είναι σχετικά φθηνά στα εισαγωγικά, αλλά το software τους, ακόμα μία από τα ίδια, να θέλει αρκετή δουλειά.

Δεν μπορώ να ξέρω αν συνέχιζε η LG, αν θα ακολουθούσε στην άνοδο τιμών, αλλά η αλήθεια είναι ότι ως εταιρία μου λείπει. Καλό λειτουργικό, προσπαθούσε για το κάτι νέο και διαφορετικό και ήταν πολύ Vfm.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα το LG έχω χωρίς προβλήματα. Έριξα μια ματιά συσκευές κάτω των 400 ευρώ και δεν ενθουσιάστηκα.

 

Τι συσκευή θα προτείνατε για αναβάθμιση; Θα ήθελα double tap , καλή ποιότητα κλήσης, φωτογραφίες , να είναι σβέλτο, καλή οθόνη ευκρινής στον ήλιο κλπ

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2023 at 10:44 ΠΜ, nemaki said:

Δεν ξέρω για τον υπόλοιπο κόσμο, αλλά για εμένα η απουσία της LG στα smartphones είναι αισθητή.

Μπορεί λόγω του LG G4 (που ήμουν και κάτοχος) να της έκατσε η στραβή που της στοίχισε, όμως ήταν η πιο VFM εταιρία εκεί έξω, έχοντας πάντα καλά και φθηνά κινητά, με ένα λειτουργικό που ούτε Bugs είχε και σωστά μενού να μην πελαγώνεις.

Όταν αποσύρθηκε, ήξερα πως θα ερχόταν η στιγμή να αδράξουν την ευκαιρία τα κινέζικα, όπου βλέπουμε πως έφτασαν πλέον τις τιμές στο Θεό. Xiaomi, Realme κλπ μπορεί να είναι σχετικά φθηνά στα εισαγωγικά, αλλά το software τους, ακόμα μία από τα ίδια, να θέλει αρκετή δουλειά.

Δεν μπορώ να ξέρω αν συνέχιζε η LG, αν θα ακολουθούσε στην άνοδο τιμών, αλλά η αλήθεια είναι ότι ως εταιρία μου λείπει. Καλό λειτουργικό, προσπαθούσε για το κάτι νέο και διαφορετικό και ήταν πολύ Vfm.

συμφωνω σε ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ! στο μεταξυ εγω ημουν απο τους τυχερους που ειχαν το LG4 και δεν επαθε ποτε τιποτα; ! αν εξαιρεσουμε το τραγικο γεγονος (οτι γινοταν τουβλο) ηταν και αυτο για την εποχη του πολυ δυνατο κινητο ! ειδικα η καμερα του ηταν αιωνες μπροστα ! εχω ακομη το LG8s σαν δευτερο κινητο ! το redmi note 10 pro (που το εδωσα προσφατα) μπροστα του λυγιζει ενω το LG βραχος εκει ! και στο θεμα καμερας ! πραγματικα λειπει η LG ! 

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τα προαναφερθέντα. Όμορφα κινητά με ωραίο λογισμικό. Όσο για τις τιμές που έχουν αναφερθεί, θα ήθελα να θυμίσω πως η LG όταν έβγαζε καινούργιο κινητό, το πουλούσε σχεδόν σε παραπλήσιες τιμές με τον ανταγωνισμό. Η διαφορά ήταν οτι οι τιμές αυτές έπεφταν σχετικά γρήγορα. Οπότε αν εξακολουθούσε να βγάζει κινητά και σήμερα η LG, πιστεύω πως το χιλιάρικο θα το ξεπερνούσε και αυτή στα flagships της, τουλάχιστον τους πρώτους μήνες. Μετά απο κανένα 6μηνο θα το έβλεπες να πηγαίνει γύρω στο 600ρι (με τα σημερινά δεδομένα). Χρησιμοποιώ ακόμα το G8s σαν κύρια συσκευή και δεν σκοπεύω να το αλλάξω ακόμα. Το μόνο πράγμα που με ενοχλεί λίγο είναι πως μετά την αναβάθμιση σε Android 12 μου ζητάει pin για ξεκλείδωμα πολύ πιο συχνά και οτι δεν υποστηρίζει voWifi, κάτι που θα ήταν πολύ χρήσιμο για μένα καθώς δεν έχω καλό σήμα στο σπίτι μου (με κανένα απο τα 3 δίκτυα). Η μπαταρία επίσης κρατάει λίγο λιγότερο αλλά είναι φυσιολογικό μετά απο 3 χρόνια. Κατα τα άλλα είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2023 at 2:10 ΜΜ, Stratos86 said:

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τα προαναφερθέντα. Όμορφα κινητά με ωραίο λογισμικό. Όσο για τις τιμές που έχουν αναφερθεί, θα ήθελα να θυμίσω πως η LG όταν έβγαζε καινούργιο κινητό, το πουλούσε σχεδόν σε παραπλήσιες τιμές με τον ανταγωνισμό. Η διαφορά ήταν οτι οι τιμές αυτές έπεφταν σχετικά γρήγορα. Οπότε αν εξακολουθούσε να βγάζει κινητά και σήμερα η LG, πιστεύω πως το χιλιάρικο θα το ξεπερνούσε και αυτή στα flagships της, τουλάχιστον τους πρώτους μήνες. Μετά απο κανένα 6μηνο θα το έβλεπες να πηγαίνει γύρω στο 600ρι (με τα σημερινά δεδομένα). Χρησιμοποιώ ακόμα το G8s σαν κύρια συσκευή και δεν σκοπεύω να το αλλάξω ακόμα. Το μόνο πράγμα που με ενοχλεί λίγο είναι πως μετά την αναβάθμιση σε Android 12 μου ζητάει pin για ξεκλείδωμα πολύ πιο συχνά και οτι δεν υποστηρίζει voWifi, κάτι που θα ήταν πολύ χρήσιμο για μένα καθώς δεν έχω καλό σήμα στο σπίτι μου (με κανένα απο τα 3 δίκτυα). Η μπαταρία επίσης κρατάει λίγο λιγότερο αλλά είναι φυσιολογικό μετά απο 3 χρόνια. Κατα τα άλλα είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Για το volte υπάρχει ένα cheat ωστόσο για το vowifi δεν υπάρχει λύση και είναι από.τα πράγματα που και εμένα με χαλάνε στην προκειμένη περίπτωση μαζί με την εκνευριστικη επαλήθευση κωδικού μετά την 12αρα...Για μπαταρία δεν έχω παράπονο μιας και την άλλαξα τα Χριστούγεννα συνεπώς από αυτονομία ρολλαρει όπως πρέπει τα κλασικά δλδ μια μέρα χρήσης 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

εχει κανει κανεις αντικατασταση μπαταριας προσφατα? procordia?

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 31/7/2023 at 3:49 ΜΜ, duende said:

εχει κανει κανεις αντικατασταση μπαταριας προσφατα? procordia?

Ναι την είχα αλλάξει εγώ τα Χριστούγεννα!!! Για εμένα αν πιάνουν τα χέρια σου καντην μόνο σου και πάρε κόλλες κλπ από το ίντερνετ δεν είναι και πολύ δύσκολο γιατί στην procordia μου είχαν το κινητό 2βδομαδες για να μου την αλλάξουν με κόστος αν θυμάμαι καλά γύρω στο 50ευρω...ορίστε και ένα screenshot με screen on time χθεσινό...βέβαια ήμουν χωρίς φορτιστη για αυτό την έφτασα 2%...

Screenshot_20230814-032409.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • Administrators

Για δείτε αν υπάρχουν αυτές οι επιλογές στις ρυθμίσεις…

https://www.verizon.com/support/knowledge-base-211204/

https://www.att.com/device-support/article/wireless/KM1272975/LG/LGH931

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...