Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει, καλά είναι για μια φόρτιση.

2g δίκτυο και στις 2 κάρτες και χρήση μόνο με WiFi.584a5501c840db6727735df7c339eb78.jpg

 

Sent from my Galaxy S10e

 

 

 

Πιο ενδιαφέρον χαρακτηριστικό ίσως είναι το κάτω, που από τις 10 Δεκέμβρη, φορτίζεις μ.ο ανά 1 μέρα και 6,5 ώρες, με μ.ο SOT 5:50. Με το που το βάλεις για φόρτιση λογικά το max θα ανεβεί στο 7:01 που κατάφερες, από το 6:45 που είναι μέχρι σήμερα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό συνέβη! :)

 

Έβγαλα και την 2η sim που δεν την χρειάζομαι και τόσο. Για να δω αν έχει την παραμικρή διαφορά.

 

 

Sent from my Galaxy S10e

da14d3a99fa095fd4b2394ed2dfbbfd3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gsam battery, εκπληκτική εφαρμογή, ειδικά χρήσιμη τώρα που είπε η Samsung να μοιάσει στην Apple με το χαζό σύστημα μέτρησης.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρια ενος χρονου ειναι super... Σημαινει οτι εχει χασει πολυ λιγο...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 μηνες μετα και αφου ειχε παει service για αυτο το λογο και μου αλλαξε το μισο κινητο στην επισκευη επανηλθε το μνμ της υγρασιας!

 

Edit: Ευτυχως εστρωσε με στεγνωμα με πιστολακι. Μαλλον το παρακανα με τον καθαρισμο του κινητου κ πηγε υγρο στη θυρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό/eur?

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

ναι ελληνικο/eur μου κανει εντυπωση που εχει security patch 1 apr

δεν μας εχει συνηθισει σε τετοια η sammy

Link to comment
Share on other sites

ναι ελληνικο/eur μου κανει εντυπωση που εχει security patch 1 apr

 

δεν μας εχει συνηθισει σε τετοια η sammy

Σε όλη την σειρά S10 τα δίνει πριν ακόμα και από την google τα security patches

 

Στην αναμονή λοιπόν να σκάσει

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα σε Ελληνικο τπτ ακομα. Το update περιεχει το one ui 2.1 για αυτο και το μεγεθος.... Οι αλλαγες βεβαια ειναι μικρες, κυριως καποιες προσθηκες στην καμερα και το quick share mode μεταξυ Samsung συακευων. Καθε προσθηκη ειναι καλοδεχουμενη βεβαια...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε η ενημερωση Απριλιου με το One UI 2.1...

 

Η πρωτη εντυπωση ειναι οτι μου φαινεται πιο γρηγορο το κινητο...

 

Επισης τα gestures μεσω stock launcher ειναι πολυ πιο smooth και γρηγορα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι εγώ και έκανα hard reset. Οκ, έχω βάλει λιγότερες εφαρμογές, αλλά πάει λίγο καλύτερα από κατανάλωση. Λογικό μάλλον. Από ταχύτητα σκίζει.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Hard reset δεν εχω κανει ουτε οταν ηρθε η 10αρα, ουτε τωρα. Ολα πανε ρολοι...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν μπορεί να πηγαίνουν όλα καλά. Εγώ απλά ήθελα να το κάνω για δικούς μου λόγους. Κάθε φορά που το κάνω ξεφορτώνομαι πολύ σαβούρα που βάζω κατά καιρούς, και είναι εμφανώς λίγο πιο "ανάλαφρο". Δεν το κάνω πολύ συχνά, κάθε 6-8 μήνες ίσως. Επόμενη φορά αν πάρει νέα έκδοση.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Εγω βαριεμαι να στηνω απο την αρχη. Παροτι δεν το εχω πολυ φορτωμενο κανω τοση δουλεια για να βελτιστοποιησω τη μπαταρια που θελει αρκετο χρονο....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά εγώ δεν ασχολούμαι με τέτοια. Όλα αυτά που σου βελτιστοποιούν την μπαταρία μου κόβουν πράγματα που χρειάζομαι. Στην τελική ας το φορτίσω και λίγο παραπάνω. Αν είναι να περιορίζω την χρήση μου για να πετύχω λίγο καλύτερη αυτονομία, δε λέει...

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μετά από την αναβάθμιση σε UI 2.1 οι samsung βιντεο κλησεις πλέον γίνονται μόνο μέσω Google Duo ,εάν είναι εγκατεστημένο. Για να ξαναγυρίσει στην αρχική λειτουργία θα πρέπει να απενεργοποιηθεί η εφαρμογή Google Duo. Δυστυχώς σε περίπτωση ενεργοποίησης της εφαρμογής Google Duo γίνεται εκ νέου default. Κρίμα γιατί με είχε βολέψει να έχω και τις δύο. Μάλλον θα μείνω με την Samsung εφαρμογή καθώς οι παππούδες το βρίσκουν πιο εύκολο.

 

Εάν κάποιος έχει κάποια λύση παρακαλώ να την αναφέρει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μετά από την αναβάθμιση σε UI 2.1 οι samsung βιντεο κλησεις πλέον γίνονται μόνο μέσω Google Duo ,εάν είναι εγκατεστημένο. Για να ξαναγυρίσει στην αρχική λειτουργία θα πρέπει να απενεργοποιηθεί η εφαρμογή Google Duo. Δυστυχώς σε περίπτωση ενεργοποίησης της εφαρμογής Google Duo γίνεται εκ νέου default. Κρίμα γιατί με είχε βολέψει να έχω και τις δύο. Μάλλον θα μείνω με την Samsung εφαρμογή καθώς οι παππούδες το βρίσκουν πιο εύκολο.

 

Εάν κάποιος έχει κάποια λύση παρακαλώ να την αναφέρει.

 

Ευχαριστώ

 

Μπες στις πρόσφατες κλήσεις και πάτα τις 3 τελίτσες δεξιά, δίπλα από το εικονίδιο της αναζήτησης.

Προστέθηκε επιλογή για να διαλέξεις με ποια εφαρμογή θέλεις να γίνονται οι βίντεο κλήσεις (Samsung, duo, ή να ρωτάει πάντα).

Link to comment
Share on other sites

Καλά εγώ δεν ασχολούμαι με τέτοια. Όλα αυτά που σου βελτιστοποιούν την μπαταρία μου κόβουν πράγματα που χρειάζομαι. Στην τελική ας το φορτίσω και λίγο παραπάνω. Αν είναι να περιορίζω την χρήση μου για να πετύχω λίγο καλύτερη αυτονομία, δε λέει...

 

Sent from my Galaxy S10e

Δεν περιοριζω τη χρηση μου απλα ξηλωνω οτι δεν χρησιμοποιω.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ, νόμιζα πως αναφέρεσαι στον περίφημο οδηγό. Τον οποίο είδα, αλλά δεν θέλω να τα κάνω όλα αυτά. Πχ να βγάλω την αυτόματη φωτεινότητα, να κλείσω τοποθεσία και πολλά άλλα. Δεν έχει νόημα, για μένα. Όπως είπα, καλύτερα να το φορτίζω λίγο παραπάνω και να το χαίρομαι. Τώρα αν κάτσω να απενεργοποιήσω ότι δεν χρησιμοποιώ, δεν ξέρω πραγματικά το όφελος θα έχω. Σε αποθηκευτικό χώρο θέμα δεν υπάρχει. Ειδικά τώρα που πέταξα την 2η sim και έβαλα μια 128άρα sd για να γράφω εκεί ότι τραβάω με την κάμερα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Εχω εφαρμοσει τον οδηγο παλιοτερα. Ειχα πανω κατω το ιδιο αποτελεσμα με αυτα που απενεργοποιω...

Καποια πραγματα με package disabler pro, τους συγχρονισμους και λειτουργιες που δεν χρησιμοποιω

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@nikos523

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά πατώντας τις 3 τελιτσες οι επιλογες είναι 1. Κλήσεις για εμφάνιση 2. Διαγραφή 3.Εμφανιση μηνυμάτων

4. Συν. Χρόνος κλησης 5. Ανοιγμα σε πληκτρολογιο 6. Ρυθμίσεις 7. Επικοινωνια.

Στο μενού ρυθμίσεις πάλι δεν υπάρχει κάτι με αυτό που αναφέρεις. Μάλλον είναι διαφορετκή η ROM και δεν έχω αυτη την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

@nikos523

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά πατώντας τις 3 τελιτσες οι επιλογες είναι 1. Κλήσεις για εμφάνιση 2. Διαγραφή 3.Εμφανιση μηνυμάτων

4. Συν. Χρόνος κλησης 5. Ανοιγμα σε πληκτρολογιο 6. Ρυθμίσεις 7. Επικοινωνια.

Στο μενού ρυθμίσεις πάλι δεν υπάρχει κάτι με αυτό που αναφέρεις. Μάλλον είναι διαφορετκή η ROM και δεν έχω αυτη την επιλογή.

 

Περίεργο. Με το τελευταίο update προστέθηκε αυτή η επιλογή πάνω από τις ρυθμίσεις στο note 9.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα που μετρησα λιγο μπαταρια με το καινουργιο update. Απο 90% σε 40% σημερα 4μιση ωρες SOT. Αψογα!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχεια σημερα με 3 ωρες SOT απο το 38% το πρωι σε 7% μεχρι το βραδυ... Παιζει σε πληρη φορτιση σε μια μερα να δωαει πανω απο 8ωρο... Δεν νομιζω να το καταφερω παντως. Το ρεκορ χρησης μου σε 1 μερα ειναι 5 ωρες SOT.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...