Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ο λόγος; Δεν σου φτάνει ο χώρος ή πιστεύεις ότι θα κερδίσεις σε ταχύτητα;

 

Sent from my SM-G970F

Σε ταχύτητα και σε μπαταρία πιστεύω

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ταχύτητα δεν θα κερδίσεις κάτι. Σε μπαταρία μπορεί, αλλά δεν αξίζει να χάσεις την εγγύηση. Συνήθως υπάρχει ανάγκη για τέτοιου είδους πείραγμα όταν πάρεις κάτι πιο αδύναμο. Όταν παίρνεις ένα τόσο καλό τηλέφωνο, ποιο το νόημα. Σαν να πάρεις μια Porsche και να βγάζεις τα καθίσματα για να ελαφρύνει.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

...και δεν σε αδικώ καθόλου.

Υπέρ του S9+: μεγαλύτερη οθόνη, γενναίο κινητό και αρκετά δοκιμασμένο. Super-amoled οθόνη (για όσους έχουν μάθει στην παράδοση) και αρκετά καλή φωτογραφική μηχανή, αξιοπρεπές δαχτυλικό αποτύπωμα στο πίσω μέρος του κινητού.

Υπέρ του S10e: Μικρότερο μέγεθος (κατάλληλο για πολλούς για λόγους ευχρηστίας σε καθημερινή χρήση). Άψογη κάμερα (με υπέρ-ευρυγώνια λήψη φωτογραφιών -που πραγματικά είναι όλα τα λεφτά!). Dynamic-amoled οθόνη (ή θα την αγαπήσεις ή θα την μισήσεις -τουλάχιστον εγώ ευλογώ την Sammy γι'αυτό), γρήγορο και ασφαλές ξεκλείδωμα με δαχτυλικό στο κουμπί ενεργοποίησης του κινητού.

Δύσκολη απόφαση, όντως και δεν θα ήθελα να βρίσκομαι στην θέση σου (αν και με μια γρήγορη σκέψη με κλειστά τα μάτια και χωρίς να μου αποσπούν την προσοχή... ίσως να πήγαινα για το φρέσκο S10e).

;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χίλια συγνώμη... έχεις απόλυτο δίκιο.

Αλλά ακόμη και έτσι δεν θα πρότεινα σε κανέναν να κάνει root την συσκευή του από τόσο νωρίς.

Αν μετά από κανένα χρόνο χρήσης και αν ο χρήστης είναι ικανοποιημένος με την λειτουργία του κινητού του και θέλει να "πειραματιστεί" μαζί του (με τον όποιο "κίνδυνο" διατρέχει έπειτα από το root) ίσως μπορέσει να ρίξει μια ματιά στην σκοτεινή πλευρά της σελήνης! :lol:

Αν το δικό μου S10 μείνει στην κατοχή μου έπειτα από το πλήρωμα του δεύτερου χρόνου εγγύησης του... τότε ναι! Μόνο και μόνο για να διατηρήσω σε καλά επίπεδα την αυτονομία της 2χρονης μπαταρίας μου θα έκανα το μεγάλο βήμα. Αν το S7 Edge μου δεν έβγαζε πρόβλημα στον τρίτο χρόνο θα του το είχα κάνει ήδη!

 

Φίλε μου τελικά πήγα στον Γερμανό της περιοχής για να πάρω το s10e και επειδή το είχε μόνο σε κίτρινο πήρα το s10 στα 676 ευρώ.Απο xiaomi A1 σε s10, καταλαβαίνεις

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τελικά πήγα στον Γερμανό της περιοχής για να πάρω το s10e και επειδή το είχε μόνο σε κίτρινο πήρα το s10 στα 676 ευρώ.Απο xiaomi A1 σε s10, καταλαβαίνεις

Πολύ καλή επιλογή!!! Και σε πολύ καλή τιμή!!!

Το σίγουρο είναι πως φεύγοντας από xiaomi θα δεις πως η ζωή σου θα γίνει πιο απλή και εύκολη.

Να το χαρείς όσο δεν παίρνει άλλο!

Χρωματάκι;

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή επιλογή!!! Και σε πολύ καλή τιμή!!!

Το σίγουρο είναι πως φεύγοντας από xiaomi θα δεις πως η ζωή σου θα γίνει πιο απλή και εύκολη.

Να το χαρείς όσο δεν παίρνει άλλο!

Χρωματάκι;

 

Ευχαριστώ. Prism white.Σε μαύρο ήθελα αλλα δεν το είχε. Ωραίο είναι πάντως

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Prism white.Σε μαύρο ήθελα αλλα δεν το είχε. Ωραίο είναι πάντως

Πολύ ωραίο χρωματάκι, όντως.

Μια καλή θηκούλα τώρα και περιμένουμε εντυπώσεις στο νήμα του S10.

;)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το one hand operation της Samsung. Διαθεσιμο στο Galaxy Store.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως, με:

 

- Data, WiFi πάντα On (Cosmote και έχω παρατηρήσει τεράστια διαφορά σε battery drain με 4G από ότι με WiFi)

- Auto sync και push σε mails, λόγω εταιρικών

- Bluetooth καμία ώρα στο γυμναστήριο

- SOT περίπου 3 με 4 ώρες με ψιλοβαριά χρήση.

- Ρυθμίσεις S9+ by s_wind, αλλά χωρίς Hard reset.

 

δεν βγάζει, μάλλον. Μέρα = να το βάλω για φόρτιση στο κομοδίνο πριν τον ύπνο.

Και λέω μάλλον, γιατί έχω 55%-60% τώρα περίπου, οπότε το φορτίζω ξανά για να είμαι σίγουρος μιας και σπίτι θα γυρίσω αργά.

Ισως αν το άφηνα, να έβγαζε.

 

Τελικά βγάζει, αν και οριακά. Ίσως επειδή προς το βράδυ μειώνεται η χρήση, αλλά φτάνει περίπου στο 15% στο τέλος της ημέρας.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας έχω καινούργιο κολπάκι που θα χαρείτε όλοι. Βασικά δεν είναι κόλπο αλλά λάθος στην έκδοση της samsung ελπίζω να το διορθώσει στις επόμενες εκδώσεις. Πηγαίνετε στις ρυθμίσεις βελτιώσεις ακοής κ εκεί που λέει στερεοφωνικός ή μονοφωνικος ήχος. Επιλέξτε μονοφωνικος κ θα δείτε τρομερή διαφορά στα ηχεία της συσκευής κ σε ποιότητα . Ακούγονται 3 φορές ποιο δυνατά κ καθαρά τουλάχιστον σε μένα στην ίδια ένταση. Αλλά είναι μόνο για τα ηχεία της συσκευής όχι αν συνδέεται ακουστικά. Δοκιμάστε το κ πείτε μου αν σας βοήθησε κ εσάς
http://www.forbes.fr/wp-content/uploads/2017/08/bruce-lee-credit-wikimedia-240x160.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκίμασα υπάρχει όντως αύξηση να σαι καλά. Μια χαρά ήταν και πριν αλλά φυσικά κ είναι καλόδεχόμενη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε μου να ‘σαι καλά απλά το δοκίμασα και το είδα και γι’ αυτό το είπα στα παιδιά μήπως σε κάποιον να τον βοηθήσει καλύτερα Edited by gimbrilidis_1986
http://www.forbes.fr/wp-content/uploads/2017/08/bruce-lee-credit-wikimedia-240x160.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη κ εδω αλλα κ σε ξενα φορουμ διαβασα οτι καποιες συσκευες εχουν θεμα με την σταθεροτητα του power button οπως κ η δικη μ, γνωριζει καποιος αν θεωρουνται ελλατωματικες η χρειαζονται φτιαξιμο κτλ.. επικοινωνησα με την σαμσουνκ κ το ατομο με το οποιο μιλησα μου ειπε πως πρωτη φορα ακουει κατι τετοιο δηλαδη να δουλευει μια χαρα το power button σε ολα αλλα να ειναι ασταθες.. κ αναρωτιεμαι αν θα υπαρχει προβλημα σε μελλοντικη πωληση του κινητου (αντε να πεισεις τον αλλον οτι ετσι το αγορασες κ ολα καλα):wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη κ εδω αλλα κ σε ξενα φορουμ διαβασα οτι καποιες συσκευες εχουν θεμα με την σταθεροτητα του power button οπως κ η δικη μ, γνωριζει καποιος αν θεωρουνται ελλατωματικες η χρειαζονται φτιαξιμο κτλ..

Τι να σου πω... Εγώ με το δικό μου S10 δεν βλέπω καμία αστάθεια στο κουμπί του power button.

Ίσα ίσα που είναι αρκετά solid!

Αν κρατούσα μια συσκευή που είναι διαφορετική από τι δική μου (αν το button έπαιζε ή ήταν ασταθές) τότε θα την χαρακτήριζα ελαττωματική.

Εκτιμώ πως μια βόλτα στην Smartec για έναν έλεγχο δεν θα ήταν κακή ιδέα.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω... Εγώ με το δικό μου S10 δεν βλέπω καμία αστάθεια στο κουμπί του power button.

Ίσα ίσα που είναι αρκετά solid!

Αν κρατούσα μια συσκευή που είναι διαφορετική από τι δική μου (αν το button έπαιζε ή ήταν ασταθές) τότε θα την χαρακτήριζα ελαττωματική.

Εκτιμώ πως μια βόλτα στην Smartec για έναν έλεγχο δεν θα ήταν κακή ιδέα.

 

 

Noμιζω πως μονο με το s10e συμβαινει.. οπως κ να εχει κ εγω αυτο σκεφτομαι, να παω να το δουν απο κοντα.. σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς είναι άλλη η σχεδίαση στο S10e που ενσωματώνει τον αισθητήρα για τα αποτυπώματα. Στη δικιά μου συσκευή δεν κουνιέται το παραμικρό. Δυστυχώς θα σου προτείνω κι εγώ να πας μια βόλτα μέχρι την Smartec εάν έχεις τη δυνατότητα.

 

Sent from my SM-G950F

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το λέω. Γιατί και στο s9 plus το πήρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω για την ποιότητα σήματος και κλήσεων.

 

Είναι καλά;

Αυτο παντα αναλογα με την περιοχη που βρισκεσαι... Προσωπικα η ιδια ποιοτητα οπως τα υπολοιπα Samsung που εχουν περασει απο τα χερια μου.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το one hand operation της Samsung. Διαθεσιμο στο Galaxy Store.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

+1 Την εβαλα στο Α8,παρά πολύ καλή ήρθε να συμπληρώσει την 9 στη χρήση με ένα χέρι και όχι μόνο..Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...