Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση το s20+ ερχεται με εργοστασιακη προστασια οθονης οπως το s10+.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος μεταχριρισμενης συσκευής,έχει τζαμακι mocolo uv και δεν μπορώ να περάσω το δακτυλικο αποτύπωμα με το ένα δάκτυλο φτάνω στο 13% και με το άλλο στο 18% υπάρχει πρόβλημα με την συσκευή;έχω ενεργοποιήσει την ευαισθησία αφής

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση το s20+ ερχεται με εργοστασιακη προστασια οθονης οπως το s10+.

Ευχαριστω.

Ναι και καλυτερης ποιοτητας.

 

Για τον φιλο με το moccolo uv κατα 99% φταιειε το τζαμακι.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ναι και καλυτερης ποιοτητας.

 

 

 

Για τον φιλο με το moccolo uv κατα 99% φταιειε το τζαμακι.

Ευχαριστώ φίλε μου

 

Έχει κανένας γνήσιες θήκες σιλικόνης που δεν τις χρειάζεται ή δεν έχει πλέον την συσκευή,ψάχνω να αγοράσω την μαύρη

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Από εποχής S2 πάντα ακολουθούσα την πολιτική της καθαρής εγκατάστασης με Odin σε κάθε μεγάλη αναβάθμιση λογισμικού. Έτσι όταν βγήκε η 10άρα την πέρασα με Odin και ξαναέστησα το κινητό απ' την αρχή. Τις ενδιάμεσες μικρές ενημερώσεις τις περνάω κανονικά μέσω OTΑ.

 

Αφότου ανακοινώθηκε ότι ξεκίνησε η αναβάθμιση του One UI 2.5 για τη σειρά μας έχω μπει σε σκέψεις για το αν πρέπει να την περάσω χειροκίνητα ή OTA. Απ' τη μια δεν είναι major update νεότερης έκδοσης του Android αλλά απ' την άλλη δεν την λες και μικρή (είναι κοντά 1GB...).

 

Τι λέτε; Να την πατήσω από πάνω ή να ξαναστήσω πάλι απ' την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

Από εποχής S2 πάντα ακολουθούσα την πολιτική της καθαρής εγκατάστασης με Odin σε κάθε μεγάλη αναβάθμιση λογισμικού. Έτσι όταν βγήκε η 10άρα την πέρασα με Odin και ξαναέστησα το κινητό απ' την αρχή. Τις ενδιάμεσες μικρές ενημερώσεις τις περνάω κανονικά μέσω OTΑ.

 

Αφότου ανακοινώθηκε ότι ξεκίνησε η αναβάθμιση του One UI 2.5 για τη σειρά μας έχω μπει σε σκέψεις για το αν πρέπει να την περάσω χειροκίνητα ή OTA. Απ' τη μια δεν είναι major update νεότερης έκδοσης του Android αλλά απ' την άλλη δεν την λες και μικρή (είναι κοντά 1GB...).

 

Τι λέτε; Να την πατήσω από πάνω ή να ξαναστήσω πάλι απ' την αρχή;

 

Κατα την αποψη μου οχι... Εγω ξαναστηνω μονο σε major update ... 9, 10 οταν ερθει η 11 κτλ κτλ...

Δεν θεωρώ πως υπαρχει λογος να το κανεις...

Περνας με OTA, ενα clear cache μετα κ τελος...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι εκανα παλια αλλα πλεον μονο clear cache και σε major update κ δεν ειχα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το αναμένουμε πως και πως.. Για να δούμε τι θα δούμε.. :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά stable (και δοκιμασμένη) gcam για το S10+ με Exynos παίζει? Κυρίως για τις νυχτερινές το θέλω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά stable (και δοκιμασμένη) gcam για το S10+ με Exynos παίζει? Κυρίως για τις νυχτερινές το θέλω.
https://koopahtmaniac.com

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες ελαβα την αναβαθμιση με UI 2.5 σε γαλλικο τηλεφωνο.μεχρι στιγμης δεν βλεπω καποιο προβλημα
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.μολις μου ηρθε η αναβάθμιση EUb96a53e47542ccb42ce3ed32f513582c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν μου αρέσει το καινούργιο edge πάνελ με την 2.5 ,το παλιό μου άρεσε πιο πολύ με το μίνιμαλ χαρακτήρα του αυτό μου θυμίζει παλαιότερη έκδοση android
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι εκανα παλια αλλα πλεον μονο clear cache και σε major update κ δεν ειχα προβλημα.

 

Πως γίνεται δλδ αυτό;

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Κλεινεις το κινητο. Κρατας πατημενα power button και volume up. Επιλεγεις στο menu που θα εμφανιστει clear cache και μετα reboot.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλεινεις το κινητο. Κρατας πατημενα power button και volume up. Επιλεγεις στο menu που θα εμφανιστει clear cache και μετα reboot.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

. power button+ Volume up+ bixby button

Link to comment
Share on other sites

δεν μου αρέσει το καινούργιο edge πάνελ με την 2.5 ,το παλιό μου άρεσε πιο πολύ με το μίνιμαλ χαρακτήρα του αυτό μου θυμίζει παλαιότερη έκδοση android

 

Μείωσαν αισθητά την ημιδιαφάνεια στα panel, γι αυτό ίσως σου δίνει αυτή την αίσθηση. Εγώ πάντως το βρίσκω αισθητά πιο snappy και γρήγορο στις εναλλαγές των panel. Συν το ότι μπορείς να προσθέσεις περισσότερα άτομα για κλήσεις και μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και μια βδομάδα και πλέον παρατηρώ αναίτια αναμα της οθόνης χωρις να λαμβάνω κάποια ειδοποίηση από εφαρμογή. Πως μπορώ να δω ποια εφαρμογή μου το κάνει?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, όπως κάθομαι αραχτός. Κ άνοιξα gps κ μέσω wifi. Βάζω διάφορες πόλεις κ μου βγάζει άκυρες ώρες... 6 ώρες για Θεσσαλονίκη ενώ είναι κάνα 3ωρο το. Πολύ με σωστή τη διαδρομή μου το έκανε κ προχθές που κοιτούσα για άλλη πολη.. Τι φάση;;

 

Είχα κατεβασμένο κ το here που τα δείχνει όλα κομπλέ..

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...