Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Σχεδόν το πέτυχα, το βγαλα και το ξαναβαλα, το ένα σκουπιδακι είχε κολλήσει στο τζαμακι,,

δεν ξέρω αν ξεκολλήσει στην πορεία το τζαμακι, τώρα έχει μια φυσαλίδα,,, στην αρχική τοποθέτηση είχε δύο, που έφυγαν από μόνες τους, μετά από τρεις μέρες.

Το ετριψα επίμονα εκεί που ήταν τα σκουπιδακια, πρέπει να το πέτυχα κατά ένα 80%, γλυτωσα 25€, θα δείξει στην πορεία, λογικά πρέπει να φύγει η φυσαλίδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@nino_splus

Από ότι ξέρω, αντικατάσταση συσκευή κάνουν όταν το στείλεις πολλές φορές στο service, smartech, και δεν φτιάχνεται το πρόβλημα. Τότε θεωρείται ότι είχε πρόβλημα από την αρχή,,, επικοινώνησε με τον συνήγορο του καταναλωτή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα αυτή τη zagg από το media markt . Έχει πολύ καλή υφή αλλά μου έχει αφήσει ένα κενό δεξιά και αριστερά στα edge και είναι σπαστικό γιατί δουλεύω πολύ την οθόνη από τις άκρες και θα πάω για αντικατάσταση σίγουρα.

Δαχτυλικο δουλεύει άψογα.

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

θα δεις μεγαλη διαφορα με τη ρυθμιση της ευεξιας.... μην παρεις dome εχω πεταξει 3 μετα απο 2 μηνες ξεκολλανε παρε μεμβρανη εκτος αν θελεις εχου ακουσει καλα λογια για https://www.belkin.com/us/p/P-F7M069/

 

Το Dome δεν ξεκκολαει ούτε σχεδόν ένα χρόνο μετά.

Στο s9 plus της συζύγου δηλαδή γιατί εγώ τόσο καιρό συσκευή δεν κρατάω.

Στο s10 plus μετά από πολλές δοκιμές έχω ξανά Dome.

Πάνω από δύο μήνες και άθικτο όπως την πρώτη φορά που το πέρασα.

Και στο note 9 4-5 μήνες που το κράτησα δεν είχε πάθει τίποτα.

 

Το δακτυλικο δεν λειτουργεί με Dome στο s10 plus.

Λειτουργεί δηλαδή, αλλά παρα πολύ χειρότερα σε σχέση με μεμβράνη.

Το έχω ξανά γράψει.

 

Αυτό είναι το πρόβλημα του στο s10 plus.

 

Βάζω Dome glass συχνά στις συσκευές μου και κανένα δεν έχει ξεκκολησει.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κ δακτυλικο κ άνοιγμα με το πρόσωπο έχω θήκη led sami σαν βιβλίο. Είναι πολύ καλή με το που ανοίγω το καπάκι της ψάχνει τα μούτρα μ και βουαλα ξεκλειδώνει τις περισσότερες φορές άμεσα... Τώρα αν θα βρεθεί κάποιος που μ μοιάζει να το κλέψει κ να το ξεκλειδώσει με τα μούτρα του η με φωτογραφία μ όπως λεγαν χαλάλι του στη μία ώρα που θα το χαρεί μέχρι να τον βρω μέσω email (αχρείαστο να είναι βέβαια) λύσεις υπάρχουν γκρίνια δεν υπάρχει λόγος να υπάρχει..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, εγω χτες καθομουν σε ταβερνα με τον κουμπαρο μου και πιανει το κινητο μου να το δει, και ανοιξε με face recognition!! Το δοκιμασαμε αλλες 8 φορες και ανοιξε 7 απο τις 8!! Να σημειωσω οτι δεν μοιαζουμε...!! Με παραξενεψε αρκετα...εννοεοται οτι το εβγαλα αμεσως και πλεον μονο δακτυλικο!! Εχει κανεις παρομοια εμπειρια; τοσο ευκολα το ξεγελας; (και οι 2 εχουμε γενια...αλλα τιποτα αλλο κοινο!)
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, εγω χτες καθομουν σε ταβερνα με τον κουμπαρο μου και πιανει το κινητο μου να το δει, και ανοιξε με face recognition!! Το δοκιμασαμε αλλες 8 φορες και ανοιξε 7 απο τις 8!! Να σημειωσω οτι δεν μοιαζουμε...!! Με παραξενεψε αρκετα...εννοεοται οτι το εβγαλα αμεσως και πλεον μονο δακτυλικο!! Εχει κανεις παρομοια εμπειρια; τοσο ευκολα το ξεγελας; (και οι 2 εχουμε γενια...αλλα τιποτα αλλο κοινο!)
Η το είχες ξεκλείδωτο με smart unlock οπότε ήταν ξεκλείδωτο η έχεις περάσει λάθος το face unlock και δεν διαβάζει σωστά τα πρόσωπα. Ξανά πέρασε το με καλό φωτισμό. Αυτό γινόταν στο πρώτο λογισμικό και αμέσως λύθηκε με update. Δεν συμβαίνει με τίποτα τώρα τσεκαρισμένο με τον αδερφό μου που ήμαστε σαν δίδυμοι. Εκτός αν δεν έχεις κάνει τα update.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Επίσης απενεργοποίησε την ταχύτερη αναγνώριση.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησα ψηφιακη ευεξια... το τηλεφωνο εγινε πιο γρηγορο και κερδισα 30' οθονη... αψογο

Παμε ρυθμισεις-> (γραφουμε στην μπαρα)"Πρόσβαση σε δεδομ.χρήσης" ->παταμε Πρόσβαση σε δεδομ.χρήσης ( τεταρτο απο το τελος) ->Απενεργοποιουμαι τα bixby , device health services, game launcher -> πατα πανω δεξια τις 3 τελειες-> εμφανιση εφαρμογων συστηματος-ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΨΗΦΙΑΚΗ ΕΥΕΞΙΑ

 

Καντε μια επανεκκινηση... αλλο τηλεφωνο θα το καταλαβετε... πιο γρηγορο και λιγοτερο ενεργοβορο...

:happy::happy::happy::happy::happy::happy:

Μου έκανε εντύπωση που έγραψες άλλο τηλέφωνο και το έκανα και εγώ πριν λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφερεται ανεβασα το 1ο συγκριτικο αναμεσα στις καμερες σε s10+ και Mate 20 pro

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7891192#post7891192

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το κινητό μου έβγαλε κάτι πράσσινες γραμμές στη κάτω πλευρά.

 

το πήγα samsung ευελπίδων

μου το έβγαλε εκτός εγκύσης για σπασμένη οθόνη από χτυπήμα.

 

η οθόνη δεν ειναι σπασμένη.

δεν έχει κανένα χτύπημα τρελό η ακομα και οκ που να μαρτυράει κάτι τέτοιο

ουτε ειναι λυγισμένο ούτε τίποτα.

 

καμιά ιδεά τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

το κινητό μου έβγαλε κάτι πράσσινες γραμμές στη κάτω πλευρά.

 

το πήγα samsung ευελπίδων

μου το έβγαλε εκτός εγκύσης για σπασμένη οθόνη από χτυπήμα.

 

η οθόνη δεν ειναι σπασμένη.

δεν έχει κανένα χτύπημα τρελό η ακομα και οκ που να μαρτυράει κάτι τέτοιο

ουτε ειναι λυγισμένο ούτε τίποτα.

 

καμιά ιδεά τι να κάνω;

Να το πάρεις και να το πας smartec στο χαιδάρι

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

https://www.belkin.com/us/p/P-F7M070/

 

Το πέρασα και δουλέυει το αποτύπωμα, Αλλά με την 2η, 3η φορά, πάντως δουλέυει ενώ το dome όχι.

Την πρώτη φορά καμμία αντίδραση, την 2η δόνηση,,, φαίνεται ότι τότε ανιχνεύει το δάκτυλο, και την τρίτη φορά ξεκλειδώνει.

Εγώ το θέλω για τραπεζική εφαρμογή, ας είναι και με την τρίτη φορά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn/m/442/Belkin/f/913424_917427/Tempered-Glass-Galaxy-S10.html?keyphrase=samsung+s10+plus&o=samsung+s10+plus+tempered+glass

Στο skroutz.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

το κινητό μου έβγαλε κάτι πράσσινες γραμμές στη κάτω πλευρά.

 

το πήγα samsung ευελπίδων

μου το έβγαλε εκτός εγκύσης για σπασμένη οθόνη από χτυπήμα.

 

η οθόνη δεν ειναι σπασμένη.

δεν έχει κανένα χτύπημα τρελό η ακομα και οκ που να μαρτυράει κάτι τέτοιο

ουτε ειναι λυγισμένο ούτε τίποτα.

 

καμιά ιδεά τι να κάνω;

Εννοείται σμαρτεκ η δική μου με μαύρο στρογγυλό στίγμα σαν νοτς και την άλλαξαν με εγγύηση.γραψε ένα γραμματακι μέσα στο κουτί ,να λες πως πάντα το πρόσεχες δεν έχει χτύπημα πουθενά,δεν σου έπεσε και εμφανίστηκε ξαφνικά.Να ισχύουν ομως,,,99 τις εκατό εγγύηση

Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Προερχόμενος από LG G4 και με 3 αλλαγές PCB (ευτυχώς εντός εγγύησης) είπα να πάω παρακάτω.

 

Αφού απέκλεισα (μάλλον) το P30 pro λόγω της αβεβαιότητας με τη Huawei, είμαι ανάμεσα σε galaxy s10+ και oneplus 7 pro. Δεδομένου ότι με βάση αυτά που έχω δει η κάμερα του s10+ φαίνεται να είναι καλύτερη (λόγω ενασχόλησης με τη φωτογραφία βάζω την κάμερα ως 1ο κριτήριο), κλίνω προς τα εκεί (όπως επίσης και λόγω micro sd και 3.5 jack).

 

Παρ' όλο που το oneplus είναι μια εξαιρετική κατά τ' άλλα συσκευή με μικρότερη μπαταρία μεν, η οποία όμως φορτίζει πολύ γρηγορότερα (το s10+ απ' ό,τι διαβάζω θέλει κοντά 1,5 ώρα για πλήρη φόρτιση - ισχύει; ).

 

Τι λέτε;

(Το ίδιο ερώτημα έχω βάλει και στο topic για το oneplus)

Edited by Balou2013
Τυπογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Προερχόμενος από LG G4 και με 3 αλλαγές PCB (ευτυχώς εντός εγγύησης) είπα να πάω παρακάτω.

 

Αφού απέκλεισα (μάλλον) το P30 pro λόγω της αβεβαιότητας με τη Huawei, είμαι ανάμεσα σε galaxy s10+ και oneplus 7 pro. Δεδομένου ότι με βάση αυτά που έχω δει η κάμερα του s10+ φαίνεται να είναι καλύτερη (λόγω ενασχόλησης με τη φωτογραφία βάζω την κάμερα ως 1ο κριτήριο), κλίνω προς τα εκεί (όπως επίσης και λόγω micro sd και 3.5 jack).

 

Παρ' όλο που το oneplus είναι μια εξαιρετική κατά τ' άλλα συσκευή με μικρότερη μπαταρία μεν, η οποία όμως φορτίζει πολύ γρηγορότερα (το s10+ απ' ό,τι διαβάζω θέλει κοντά 1,5 ώρα για πλήρη φόρτιση - ισχύει; ).

 

Τι λέτε;

(Το ίδιο ερώτημα έχω βάλει και στο topic για το oneplus)

 

Φιλε μου αν προτεραιότητα σου ειναι η φωτογραφία πήγαινε για p30 pro.Το S10 + είναι ενα πιο ολοκληρωμένο τηλεφωνο αλλα δεν μπορει να πιασει το p30 pro σε φωτο ουτε και σε γρηγορη φορτιση.Η φορτιση του δεν ειναι και εξωφρενικα αργη εμενα με ικανοποιει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπαρχει καν θεμα συγκρισης oneplus με s10+.Το S10+ ειναι πολυ καλυτερο σε ολα.Ενω το oneplus εχει πολυ σημαντικες ελειψεις.

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Θα είχα ήδη πάρει το p30, αλλά το θέμα είναι ότι η κατάσταση είναι ρευστή και υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο σε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα, και αφού θα έχω δώσει ένα σεβαστό ποσό, να μου μείνει στα χέρια μια συσκευή με κομμένη την πρόσβαση στις υπηρεσίες google...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

 

 

Προερχόμενος από LG G4 και με 3 αλλαγές PCB (ευτυχώς εντός εγγύησης) είπα να πάω παρακάτω.

 

 

 

Αφού απέκλεισα (μάλλον) το P30 pro λόγω της αβεβαιότητας με τη Huawei, είμαι ανάμεσα σε galaxy s10+ και oneplus 7 pro. Δεδομένου ότι με βάση αυτά που έχω δει η κάμερα του s10+ φαίνεται να είναι καλύτερη (λόγω ενασχόλησης με τη φωτογραφία βάζω την κάμερα ως 1ο κριτήριο), κλίνω προς τα εκεί (όπως επίσης και λόγω micro sd και 3.5 jack).

 

 

 

Παρ' όλο που το oneplus είναι μια εξαιρετική κατά τ' άλλα συσκευή με μικρότερη μπαταρία μεν, η οποία όμως φορτίζει πολύ γρηγορότερα (το s10+ απ' ό,τι διαβάζω θέλει κοντά 1,5 ώρα για πλήρη φόρτιση - ισχύει; ).

 

 

 

Τι λέτε;

 

(Το ίδιο ερώτημα έχω βάλει και στο topic για το oneplus)

Νομίζω πως μόνος σου απαντάς στις απορίες σου.

Αποκλείεις το p30 λόγο της αβεβαιότητας με την Google (πιστεύω πως δεν θα συμβεί το παραμικρό)

Άρα έχουμε στο τραπέζι s10 και 7 pro και λες πως πρώτο σου μέλημα είναι η κάμερα (που είναι πολύ καλύτερη του s10 ειδικά σε auto νύχτα και video) και σε βολεύει που έχει θύρα sd και Jack 3.5 άρα έχεις ήδη απαντήσει. Δεν χρειάζεται καν να αναφέρω για καλύτερη και ποιο φωτεινή οθόνη, ασύρματη φόρτιση, ποιο βαρύ αλλά ποιο πλήρες ui, ποιο μικρή και ελαφριά συσκευή που την κάνει ποιο εύχρηστη, καλύτερα ηχεία, always on display, dex και πολλά άλλα.

Νομίζω μόνος σου έχεις δώσει την απάντηση.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Θα είχα ήδη πάρει το p30, αλλά το θέμα είναι ότι η κατάσταση είναι ρευστή και υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο σε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα, και αφού θα έχω δώσει ένα σεβαστό ποσό, να μου μείνει στα χέρια μια συσκευή με κομμένη την πρόσβαση στις υπηρεσίες google...

Εγώ αν θα άλλαζα το S10 μου... θα έπερνα το S10+. Είναι ένα κινητό που με ικανοποιεί σε όλους τους τομείς (αν εξαιρέσουμε την μπαταρία που θα ήθελα λιγάκι παραπάνω αυτονομία.).

Αυτό, όμως, γιατί δεν είμαι και πολύ της φωτογραφίας (παρόλο που δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο από την κάμερα του S10)

Αν επέλεγα κινητό για φωτογραφίες, τότε θα πήγαινα με κλειστά τα μάτια στο P30pro. Όσο για τα google services δεν νομίζω να γίνει κάτι (είχαν δηλώσει πως αρχές Αυγούστου θα έκοβαν συνεργασία, πράγμα που δεν έγινε ακόμη). Αλλά κι αυτό να γίνει στο μέλλον, αν το πάρεις έτοιμο με google services, τότε δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι στο μέλλον. Θα παραμείνεις όπως έχει, ακόμη κι αν λήξει μελλοντικά η συνεργασία στις δύο εταιρίες.

Τουλάχιστον αυτές είναι οι πιο πρόσφατες ανακοινώσεις της huawei.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιηει την ψηφιακη ευεξια να τρεχει στο παρασκηνιο και να μετραει , τη bixby που δεν τη χρησιμοποιει κανεις και το game launcher που ειναι αχρηστο τωρα αν παιζεις παιχνιδια και το χρηισιμοποιεις κρατα το.

 

Πρέπει να είναι από τα πιο χρήσιμα "κοψίματα" που έχω κάνει στην συσκευή.. Δεν ξέρω πως γίνεται να έχει τόσο μεγάλη επιρροή

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησα ψηφιακη ευεξια... το τηλεφωνο εγινε πιο γρηγορο και κερδισα 30' οθονη... αψογο

Παμε ρυθμισεις-> (γραφουμε στην μπαρα)"Πρόσβαση σε δεδομ.χρήσης" ->παταμε Πρόσβαση σε δεδομ.χρήσης ( τεταρτο απο το τελος) ->Απενεργοποιουμαι τα bixby , device health services, game launcher -> πατα πανω δεξια τις 3 τελειες-> εμφανιση εφαρμογων συστηματος-ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΨΗΦΙΑΚΗ ΕΥΕΞΙΑ

 

Καντε μια επανεκκινηση... αλλο τηλεφωνο θα το καταλαβετε... πιο γρηγορο και λιγοτερο ενεργοβορο...

:happy::happy::happy::happy::happy::happy:

Βαριέμαι να μιλάω αγγλικά στην Bixby...

Τα health services τα έχω στο ρολόι μου..

Παιχνίδια δεν πολυπαίζω..

Δοκιμάζω τις ρυθμίσεις που μας έδωσες και επιστρέφω με εντυπώσεις.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι ρυθμίσεις μου κάνουν τη συσκευή άλλο τηλέφωνο... Θα ανοίξω θέμα στην κατηγορία να το δουν και αυτοί που ψάχνουν από άλλες κατηγορίες να τις εφαρμόσουν...

Ερώτηση έχετε την ρύθμιση οθόνης σε Έντονο η φυσικό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι ρυθμίσεις μου κάνουν τη συσκευή άλλο τηλέφωνο... Θα ανοίξω θέμα στην κατηγορία να το δουν και αυτοί που ψάχνουν από άλλες κατηγορίες να τις εφαρμόσουν...

Ερώτηση έχετε την ρύθμιση οθόνης σε Έντονο η φυσικό;

 

Εγω σε φυσικο.Και στο εντονο ωραια ειναι αλλα στο φυσικο μου αρεσουν πιο πολυ οι φωρογραφιες.

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...