Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι χαλι ειναι αυτο με τα updates αναλογα την χωρα/rom ......

 

Καθε φορα οι τελευταιοι σε ολη την Ευρωπη που θα παρουμε κατι που εχουν παρει ηδη ολοι οι αλλοι με την ιδια συσκευη. Δεν θελω καν να ξερω τι θα συμβει με την μεγαλη εκδοση του Android 10 οταν βγει 1-2μηνες μετα τους αλλους,δηλαδη καλη Ανοιξη.

 

 

 

Αλλη φορα να θυμαμαι να το αναφερω σε οσους ρωτανε για Ελληνικες συσκευες που δεν ειναι stock android ή Iphone,οτι ειναι και οι πιο αργες στα updates.

Θα αστειεύεσαι φυσικά. Με βοντα την έχω πάρει εδώ και 10 μέρες. Αρχές Αυγούστου. Επίσης και την μεγάλη αν ας πούμε καθυστερήσει με μια sd card την περνας με ένα κλικ.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν εννοείς ίδιο τηλέφωνο σε άλλη χώρα να πάρει πιο νωρίς. Δεν ξέρω, αλλά και πάλι σιγά τα αυγά αν είναι για λίγες μέρες.

 

Sent from my SM-G970F

 

Αυτο ακριβως εννοω και το θεμα ειναι οτι δεν ειναι λιγες οι μερες μιας και μιλαμε για μηνιαια updates.Στις μεγαλες εκδοσεις του Android το γνωριζα απο το προηγουμενο S7 μου οτι αργουν αρκετα καλως ή κακως.

 

Τελος παντων περιμενα να ηταν καπως καλυτερα τα πραγματα μιας και μιλαμε για νεα ναυαρχιδα αλλα δυστηχως οπως φαινεται οπως με stock android μερια ειναι πιο συνεπείς τα updates ανεξαρτητως του παροχου/χωρας,κατι που θα θυμαμαι σε επομενη αγορα μου.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, σήμερα στα ξαφνικά εδώ και 5 ώρες πηγαίνοντας στη φροντίδα συσκευής βλέπω ότι λειτουργεί το bixby home στο παρασκήνιο τόσες ώρες σήμερα 5 και ενώ έχω αποκλείσει άδεις κτλ...ξέρετε τι και πως να κάνω γι' αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Θα επανέλθω στο θέμα του αποτύπωμα με χρήση του done.

Τοψαξα λίγο στο Google, όπου λένε ότι το 40% έχει πρόβλημα , στους υπόλοιπους δουλέυει.,, άλλοι γράφουν να είναι λίγο βρεγμένο το δάκτυλο (!!).

Το θέμα οφείλεται ~ ότι υπάρχει αέρας πάνω από τον αισθητήρα, γι'αυτό δεν δουλεύει. Όταν το πέρασα, γράφει στις οδηγίες, , πατήστε για ένα λεπτό στο σημείο του αισθητήρα,, προφανώς για να μην μείνει αέρας,, αλλά μπέρδεψα και πάτησα ένα εκατοστό πιο πάνω.. συνηθισμένος από άλλα κινητά όπου ο αισθητήρας είναι πιο πάνω.

Στο θέμα, κατόρθωσα και πέρασα το αποτύπωμα,, δύο φορές τον αντίχειρα, τον εβρεξα λίγο, και τσεκαροντας σε τραπεζικη εφαρμογή, δουλέυει αλλά με την 5η, 6η φορά. Πιεζομαι παρατεταμένα και όχι τόσο έντονα, όπως γράφει στην οθόνη, και μάλλον η υγρασία παίζει κάποιο ρόλο.( Ένας έγραψε στο νήμα του note 9, ότι από το πολύ πάτημα, έσπασε η οθόνη,,, αλήθεια , ψέμα δεν ξέρω..).

Το αποτύπωμα το θέλω για τραπεζική εφαρμογή, το κινητό ξεκλειδώνει με αναγνώριση προσώπου. Καλύτερα δεν μπόρεσα να κάνω,, από το τίποτα , ας πιέζω και 6 φορές.

(Έψαχνα για μεμβράνη στο skroutz..).

Link to comment
Share on other sites

Το αποτύπωμα το θέλω για τραπεζική εφαρμογή, το κινητό ξεκλειδώνει με αναγνώριση προσώπου. Καλύτερα δεν μπόρεσα να κάνω,, από το τίποτα , ας πιέζω και 6 φορές.

 

(Έψαχνα για μεμβράνη στο skroutz..).

 

Δεν μπορείς να έχεις στην τραπεζική εφαρμογή αναγνώριση προσώπου ;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τζαμακι με τρύπα στο αποτύπωμα η με λεπτότερο τζάμι στη θέση για το αποτύπωμα. Εμένα είναι κομπλέ με δέκα ευρώ.. Τώρα γιατί κάθεστε κ πληρώνετε κ ξανά πληρώνετε κ δεν δουλεύουν κιόλας τι να πω θα έχετε τους λόγους σας..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση panzer glass δοκίμασε κανένας???? Η εταιρία λέει ότι έκλεισε το θέμα με το δακτυλικό αποτύπωμα!!!!! Ισχύει????
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να έχεις στην τραπεζική εφαρμογή αναγνώριση προσώπου ;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η εθνικη εχει δυο επιλογες,, pin και αποτύπωμα. για τις υπολοιπες τράπεζες δεν ξερω,, και ουτε μου φαινεται ασφαλες ,, η αναγνωριση προσωπου για τραπεζικη εφαρμογη σε κινητο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τζαμακι με τρύπα στο αποτύπωμα η με λεπτότερο τζάμι στη θέση για το αποτύπωμα. Εμένα είναι κομπλέ με δέκα ευρώ.. Τώρα γιατί κάθεστε κ πληρώνετε κ ξανά πληρώνετε κ δεν δουλεύουν κιόλας τι να πω θα έχετε τους λόγους σας..

 

δωσε το λινκ, αν θελεις, από το τζαμακι που εχεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση panzer glass δοκίμασε κανένας???? Η εταιρία λέει ότι έκλεισε το θέμα με το δακτυλικό αποτύπωμα!!!!! Ισχύει????

 

https://www.skroutz.gr/s/18309005/PanzerGlass-Full-Face-Tempered-Glass-Black-Galaxy-S10.html

 

αυτό εννοεις ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://panzerglass.com/product/panzerglass-samsung-galaxy-s10-and-panzerglass-clear-soft-case/

 

λεει ότι δεν δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

η εθνικη εχει δυο επιλογες,, pin και αποτύπωμα. για τις υπολοιπες τράπεζες δεν ξερω,, και ουτε μου φαινεται ασφαλες ,, η αναγνωριση προσωπου για τραπεζικη εφαρμογη σε κινητο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δωσε το λινκ, αν θελεις, από το τζαμακι που εχεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

https://www.skroutz.gr/s/18309005/PanzerGlass-Full-Face-Tempered-Glass-Black-Galaxy-S10.html

 

αυτό εννοεις ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://panzerglass.com/product/panzerglass-samsung-galaxy-s10-and-panzerglass-clear-soft-case/

 

λεει ότι δεν δουλευει.

 

Συγγνώμη κατάλαβα λάθος!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από τα εργαλεία αποκλεισμού διαφημίσεων για το Samsung browser ποιο από τα προτεινόμενα της εταιρίας έχετε δοκιμάσει και δουλεύουν καλά???

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την ρύθμιση.

Και το dome δεν δουλεύει, κοιτάω για τζαμακι.

 

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn/m/32074/Senso/f/913424_917427/Tempered-Glass-Galaxy-S10.html?keyphrase=plus&o=samsung+galaxy+s10+plus+tempered+glass

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την ρύθμιση.

Και το dome δεν δουλεύει, κοιτάω για τζαμακι.

 

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn/m/32074/Senso/f/913424_917427/Tempered-Glass-Galaxy-S10.html?keyphrase=plus&o=samsung+galaxy+s10+plus+tempered+glass

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα δεις μεγαλη διαφορα με τη ρυθμιση της ευεξιας.... μην παρεις dome εχω πεταξει 3 μετα απο 2 μηνες ξεκολλανε παρε μεμβρανη εκτος αν θελεις εχου ακουσει καλα λογια για https://www.belkin.com/us/p/P-F7M069/

Link to comment
Share on other sites

Το dome έχει πάρα πολύ καλή εφαρμογή, αλλά το αποτύπωμα δούλεψε για ένα 24 Ώρο, μετά δεν δουλεύει.

Βρήκα της Senso, έχει τρύπα κλπ, το link που δίνεις είναι για s10,. Κυκλοφορεί στην Ελλάδα για το s10+ ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/s/18679906/Belkin-ScreenForce-TemperedCurve-Tempered-Glass-Galaxy-S10.html

Αυτό εννοείς, δουλέυει το αποτύπωμα ;;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα ! την ειχε βαλει ο αδερφος μου αλλα χωρις θηκη του επεσε και εσπασε το πισω τζαμι το πηγε σμαρτεκ να του το φτιαξουν και του την ξεκολλησαν και δεν ξαναβαλε, εγω την πηρα αλλα την κολλησα και πηρε σκουπιδι μαζι και τα παρατησα... ειναι αψογη , στο istorm χρησιμοποιουν μονο τετοιες για ipad

Link to comment
Share on other sites

Θανάση δεν το έχω πάρει από Σκρουτζ αλλά θα ρίξω μια ματιά κ αν βρω κάτι παρόμοιο θα το ανεβάσω

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μοιάζει με αυτό

https://www.skroutz.gr/s/18270109/Senso-Full-Face-Tempered-Glass-Black-Galaxy-S10.html αλλά δεν έχει τρύπα κανονική στο δικό μ αλλά έχει πιο λεπτό τζάμι. Κ ούτε να ξεκολλάει ούτε τπτ. Βέβαια δεν του έχω αδυναμία γιατί δεν βάζω ποτέ τζαμακι.. Μαρεσει το σκέτο αλλά είναι πολλά τα λεφτά Άρη...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, λοιπόν ούτε χρόνο δεν έκλεισα με το galaxy s10 plus 1TB και τα προβλήματα μπόλικα... Μου είπαν από το service να το κάνουν αναβάθμιση.... Μάλιστα.... Άραγε πόσο εφικτό είναι να γίνει αντικατάσταση συσκευής? Να τους το πω ή δεν έχω ελπίδες!?
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησα ψηφιακη ευεξια... το τηλεφωνο εγινε πιο γρηγορο και κερδισα 30' οθονη... αψογο

Παμε ρυθμισεις-> (γραφουμε στην μπαρα)"Πρόσβαση σε δεδομ.χρήσης" ->παταμε Πρόσβαση σε δεδομ.χρήσης ( τεταρτο απο το τελος) ->Απενεργοποιουμαι τα bixby , device health services, game launcher -> πατα πανω δεξια τις 3 τελειες-> εμφανιση εφαρμογων συστηματος-ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΨΗΦΙΑΚΗ ΕΥΕΞΙΑ

 

Καντε μια επανεκκινηση... αλλο τηλεφωνο θα το καταλαβετε... πιο γρηγορο και λιγοτερο ενεργοβορο...

:happy::happy::happy::happy::happy::happy:

 

 

 

Ξερουμε τι απενεργοποιει στην πραξη αυτο; εννοω μην κρεμασουν αλλες λειτουργιες...

Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιηει την ψηφιακη ευεξια να τρεχει στο παρασκηνιο και να μετραει , τη bixby που δεν τη χρησιμοποιει κανεις και το game launcher που ειναι αχρηστο τωρα αν παιζεις παιχνιδια και το χρηισιμοποιεις κρατα το.
Link to comment
Share on other sites

Μια γενική ερώτηση. Σε κινητό πέρασα τζαμακι, και έχει 2 σκουπιδακια,, φαίνονται 2 μικροσκοπικές φολες. Εκτός από αλλαγή τζαμακι,, που δεν είναι εγγυημένο ότι θα το περάσω σωστά,, υπάρχει κάποιο κόλπο,, πχ να τα τρίψω επίμονα, μήπως σπάσουν,, η , θα κάνω μια τρύπα στο νερό.
Link to comment
Share on other sites

Μια γενική ερώτηση. Σε κινητό πέρασα τζαμακι, και έχει 2 σκουπιδακια,, φαίνονται 2 μικροσκοπικές φολες. Εκτός από αλλαγή τζαμακι,, που δεν είναι εγγυημένο ότι θα το περάσω σωστά,, υπάρχει κάποιο κόλπο,, πχ να τα τρίψω επίμονα, μήπως σπάσουν,, η , θα κάνω μια τρύπα στο νερό.

 

Μπορείς βασικά το ερώτημα σου να το κάνεις σε ένα θέμα μόνο, κάποιος θα σου απαντήσει :)

Στην ερώτηση σου τώρα, όχι δεν θα φύγει αν το τρίψεις επίμονα, δεν είναι σαν τις μεμβράνες που μπορεί να φύγει ο εγκλωβισμένος αερας.

Η μόνη σου επιλογή είναι να βάλεις καινούριο τζαμακι αν σε ενοχλεί τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγω κατέληξα σε screen protector της Samsung. Φοβερή υφή, καμία αλλοίωση στην οθόνη και φθηνή. Πανεύκολη εγκατάσταση και το δακτυλικο άριστο.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγω κατέληξα σε screen protector της Samsung. Φοβερή υφή, καμία αλλοίωση στην οθόνη και φθηνή. Πανεύκολη εγκατάσταση και το δακτυλικο άριστο.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

 

 

Αν κ το τζάμι για προστασία από γρατσουνιες είναι κανονικά κ όχι όπως πιστεύουν μερικοί ότι δεν σπάει η οθόνη αλλά όσο ναναι προστατεύει πολύ περισσότερο απτην ζελατίνα .... Αν αντέξω κ δεν βάλω στο μάτι όπως έχω πει κάνα αναδιπλωμενο η να φύγω για huawei όταν θα είναι σχεδόν σε όλα καλύτερο από ένα σαμι κινητό. Θέλω μια φορά να μείνω 2 με 3 χρόνια με την ίδια συσκευή.. Το s10 plus τηρεί τις προδιαγραφές..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, λοιπόν ούτε χρόνο δεν έκλεισα με το galaxy s10 plus 1TB και τα προβλήματα μπόλικα... Μου είπαν από το service να το κάνουν αναβάθμιση.... Μάλιστα.... Άραγε πόσο εφικτό είναι να γίνει αντικατάσταση συσκευής? Να τους το πω ή δεν έχω ελπίδες!?

 

τι προβλήματα είχες δηλαδή?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...