Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις της aod να ανάβει για 10 δεύτερα όταν πατάς την οθονη

 

Την έχω δει την επιλογή, απλά έτσι είναι ON on demand display, όχι always ON display.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπορεί να μπει σε pouch και αφού 100% δεν την κοιτάζει κανένας εκεί, να καταναλώνει ενέργεια άσκοπα. Με τη χρήση του proximity sensor, μπορούν εύκολα αν θέλουν, να εξοικονομήσουν ενέργεια.

 

Αυτό που περιγράφεις το δοκίμασα στο mate 10 pro που έχω και λειτουργεί όπως ακριβώς το είπες.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή μαρεσει πολύ να βγάζω φωτογραφίες τοπία πορτραίτα κτλ, είμαι πολύ ευχαριστημένος απτή συσκευή αλλά θέλω να πάω κ ένα βήμα παραπέρα, μήπως ξέρετε αν υπάρχει κάποιος επιπλέον φακός για κάτι καλύτερο; ας πούμε στο s7 edge είχε βγάλει η σαμι 2x ζουμ κ υπερευρυγωνιο κ έκαναν φοβερή δουλειά όπως τώρα αλλά τότε βίδωνε πάνω στην ειδική θήκη των φακών.. Άλλη ερώτηση για να φαίνεται με ΜΈΡΑ παγωμένο κ σμουθ το νερό θέλει κάποια ειδικά φίλτρα stop καρέ πως μπορώ να τα βρω αυτά; κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->Ήχοι και δόνηση-> Ήχοι και δόνηση συστήματος->Ήχοι κλειδώματος οθόνης OFF
Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλα εννοώ όταν ενεργοποίω το τηλέφωνο όχι όταν το ξεκλειδώνω αυτά τα έχω ολα απενεργοποιημενα και πάλι όταν το ενεργοποίω πριν βάλω το pin κάνει ήχο και μετα πριν βάλω τον κωδικό ξεκλείδωματος. Πως το βγάζω;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλα εννοώ όταν ενεργοποίω το τηλέφωνο όχι όταν το ξεκλειδώνω αυτά τα έχω ολα απενεργοποιημενα και πάλι όταν το ενεργοποίω πριν βάλω το pin κάνει ήχο και μετα πριν βάλω τον κωδικό ξεκλείδωματος. Πως το βγάζω;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε γινεται αυτό που θες

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με πατέντα, αλλά δεν ξέρω τι άλλο κλείνει ενδεχομένως από ειδοποιήσεις συστήματος.

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7879933

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται αυτό που θες

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κρίμα γιατί είναι εκνευρίστικο

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γίνεται με πατέντα, αλλά δεν ξέρω τι άλλο κλείνει ενδεχομένως από ειδοποιήσεις συστήματος.

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7879933

 

Sent from my SM-G970F

Ευχαριστώ θα το δω

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γίνεται με πατέντα, αλλά δεν ξέρω τι άλλο κλείνει ενδεχομένως από ειδοποιήσεις συστήματος.

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7879933

 

Sent from my SM-G970F

Δεν μου το βγάζει καν σαν επιλογή το σύστημα ui... Κάτι θα βρω.. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις->εφαρμογές, πάτησε πάνω δεξιά τις τρεις τελείες να ανοίξουν και άλλες ρυθμίσεις και επέλεξε εμφάνιση εφαρμογών συστήματος, και ψάχνεις να βρεις το UI συστημ. Εκεί μέσα στις ειδοποιήσεις μπορείς να το αλλάξεις αυτό.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στο κινητό, κάρτα microSD. Θέλει κάποια ρύθμιση, ώστε φωτογραφίες, βίντεο να αποθηκεύονται στην κάρτα ;

Έψαξα αλλά δεν μπόρεσα να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στο κινητό, κάρτα microSD. Θέλει κάποια ρύθμιση, ώστε φωτογραφίες, βίντεο να αποθηκεύονται στην κάρτα ;

 

Έψαξα αλλά δεν μπόρεσα να το βρω.

Από τις ρυθμίσεις μέσα στην κάμερα θα το βρεις
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στο κινητό, κάρτα microSD. Θέλει κάποια ρύθμιση, ώστε φωτογραφίες, βίντεο να αποθηκεύονται στην κάρτα ;

Έψαξα αλλά δεν μπόρεσα να το βρω.

Fh57eXAQ.jpg

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις μέσα στην κάμερα θα το βρεις

 

Σε ευχαριστώ, το ρύθμισα, φυσικά ούτε που ήξερα ότι είναι στις ρυθμίσεις κάμερας, Αλλά ! έβγαλε ένα παράθυρο, ότι ορισμένα θα εξακολουθήσουν

να αποθηκεύονταιι στην εσωτερική μνήμη, ενώ θέλω το βίντεο να αποθηκεύονται στην microSD, γιατί μετά τα ανεβαζω στο Google φωτογραφίες, και θέλει ώρα το ανέβασμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Fh57eXAQ.jpg

 

Ευχαριστώ για το screenshot.

Και κάτι που διάβασα στο νήμα του note 9, η εφαρμογή nice catch, κατέβασμα από το Samsung store, δείχνει ... Wakeup κλπ, ούτε εγώ τα ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Από τα πλαίσια edge, τρις τελείες πάνω, κατεβάσα το softkey edge, για να έχω screenshot, xωρις να πατάω τα κουμπιά, που δεν είναι πρακτικό.
Link to comment
Share on other sites

Από τα πλαίσια edge, τρις τελείες πάνω, κατεβάσα το softkey edge, για να έχω screenshot, xωρις να πατάω τα κουμπιά, που δεν είναι πρακτικό.

 

Ρε Θανάση ποια κουμπιά;; σκρινσοτ αν θες περνας την άκρη της παλάμης πάνω στην οθόνη κ κάνει σκρινσοτ.. Επίσης μπορείς να την εφαρμογή one hand operation κανει καλη δουλειά με μια κίνηση ανεβάζεις φωτεινότητα παίρνεις σκρινσοτ κ άλλα ..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή μαρεσει πολύ να βγάζω φωτογραφίες τοπία πορτραίτα κτλ, είμαι πολύ ευχαριστημένος απτή συσκευή αλλά θέλω να πάω κ ένα βήμα παραπέρα, μήπως ξέρετε αν υπάρχει κάποιος επιπλέον φακός για κάτι καλύτερο; ας πούμε στο s7 edge είχε βγάλει η σαμι 2x ζουμ κ υπερευρυγωνιο κ έκαναν φοβερή δουλειά όπως τώρα αλλά τότε βίδωνε πάνω στην ειδική θήκη των φακών.. Άλλη ερώτηση για να φαίνεται με ΜΈΡΑ παγωμένο κ σμουθ το νερό θέλει κάποια ειδικά φίλτρα stop καρέ πως μπορώ να τα βρω αυτά; κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

 

Αυτο που ψαχνεις λεγονται φίλτρα ουδετερης πυκνοτητας - ND (8-64-128 κτλ). Ψάξε στο ebay κ στο amazon. Θα βρεις κυριολεκτικά ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ. Εψαχνα για 2 μηνες για το s9+. Bεβαια να ξερεις οτι για να πάρεις κατι αξιολογο κ καλο, με καλο γυαλι θα πρεπει να δώσεις χρηματακια.

Επισης, υπάρχουν σετ πχ με 3-4 φιλτρα μαζι (για αντανάκλασεις, για εντονα χρωματα κτλ)

Θα χρειαστεις κ ενα τρίποδο αναγκαστικα...

 

Ψαξε για moment, xenvo, olloclip για πιο καλα κ ακριβα... Zomei, aukey ora, hama, amir, neewer, camkix για οικονομικά αλλα καλα σε σχεση με αλλα. Θα βρεις κατι kit με 7-8 φακους για 10-15 ευρω.... ΜΑΚΡΙΑ... Ο φακος ειναι απο χαλια γυαλι, η με μονη επιστρωση (αν ειναι γυαλι κ οχι πλαστικο) που κανει ποιοτικα την φωτογραφία, χωρις ευκρίνεια, δημιουργει αντανάκλασεις κ διαθλαση του φωτος κτλ.

 

Καλο θα ηταν να επισκεφτεις την καθε εταιρια να δεις ποιες εκδοσεις δινουν για πανω απο 1 καμερα, γιατι δεν κάνουν ολα.... Υπάρχουν εκδοσεις για κινητο με μια καμερα κ αλλη για 2 κ πανω (δεν θυμάμαι τωρα να σου πω εγω στις παραπανω).

Edited by HSP
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μ για την έκθεση σου κ τις χρήσιμες συμβουλές να σαι καλά, τρίποδο έχω κ βοηθάει πολύ. Θα το ψάξω για γα φίλτρα Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε Θανάση ποια κουμπιά;; σκρινσοτ αν θες περνας την άκρη της παλάμης πάνω στην οθόνη κ κάνει σκρινσοτ.. Επίσης μπορείς να την εφαρμογή one hand operation κανει καλη δουλειά με μια κίνηση ανεβάζεις φωτεινότητα παίρνεις σκρινσοτ κ άλλα ..

 

αυτό εννοώ.

 

https://postimg.cc/v1F7CPsX

Link to comment
Share on other sites

Ρε Θανάση ποια κουμπιά;; σκρινσοτ αν θες περνας την άκρη της παλάμης πάνω στην οθόνη κ κάνει σκρινσοτ.. Επίσης μπορείς να την εφαρμογή one hand operation κανει καλη δουλειά με μια κίνηση ανεβάζεις φωτεινότητα παίρνεις σκρινσοτ κ άλλα ..

 

Εγώ παιδιά δεν πατάω τίποτα!!!! Με βολεύει η Bixby λέω hi Bixby screenshot και είναι έτοιμο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να έρθει και σέ εμάς το screen recorder και το θολο background στο βίντεο όπως στο note 10?
Η λογική λέει ναι..

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να έρθει και σέ εμάς το screen recorder και το θολο background στο βίντεο όπως στο note 10?

 

Το θολό background στο βιντεο δεν έχει να κάνει με την tof camera του note 10+ ;

δυσκολο να το παρει το S10.

 

το screen recorder μπορει να το πάρουμε.

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

Το θολό background στο βιντεο δεν έχει να κάνει με την tof camera του note 10+ ;

δυσκολο να το παρει το S10.

 

το screen recorder μπορει να το πάρουμε.

 

 

Και τα δύο πιστεύω μπορεί να τα φέρει... Και το mate 20 pro το κάνει χωρίς τοφ. Το screen recording το έχω μας είχε δώσει app ο swind. Μακάρι να μας φέρει κάνα καλούδι ναυαρχίδα.εχουμε..

 

Θαναση ξέρω ποιο έβαλες απλά.θεωρω πως με το χέρι παίρνεις πιο. Εύκολα.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αφού screen recorder έχουμε ρε παιδιά! Τι λετε;;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...