Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Holey Light.

Δοκιμασμένη και σίγουρη.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.holeylight

 

 

Μου εκανε εντύπωση οτι ακόμα ειναι σε τεστ...και όχι επίσημο release! Θα το δοκιμάσω!

Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει ενημέρωση από τον Απρίλιο, έχει σελίδα στο xda, , όπου ρωτούσαν,, μήπως έπαθε τίποτα.

5 φορές το πέρασα, δεν μπόρεσα να το κάνω να δουλέψει. Την aod την άνοιγα, μετά από 2 ώρες έκλεινε από μόνη της.

Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει ενημέρωση από τον Απρίλιο, έχει σελίδα στο xda, , όπου ρωτούσαν,, μήπως έπαθε τίποτα.

5 φορές το πέρασα, δεν μπόρεσα να το κάνω να δουλέψει. Την aod την άνοιγα, μετά από 2 ώρες έκλεινε από μόνη της.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xander.android.notifybuddy&hl=el

Υπαρχει και αυτη η εφαρμογη για ειδοποιησεις

Δε φωτιζει το δαχτυλίδι γυρω απο τις καμερες αλλα εμφανιζει μια κουκκιδα σαν λεντ επανω αριστερα της οθονης.

Μπορεις να επιλεξεις χρωμα αναλογα της εφαρμογης

Α και για να δουλεψει θελει υποχρεωτικα την aod κλειστη

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την εφαρμογή. Δεν μπορώ στις ρυθμίσεις. πχ στο user επιλέγω κλπ.

Στο system δεν μπορώ να βρω τι να τικαρω, ούτε το μενού ρυθμίσεων, πχ για επιλογή gmail.

(Οι κλήσεις λέει ότι δεν υποστηρίζεται,).

Μια υποδείξη.

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6t/themes/app-amoled-notification-light-t3943715/post79810512#post79810512

 

Η σελίδα από τον προγραμματιστή στο xda.

Στο user επιλέγω τις εφαρμογές.

Στο system τι επιλέγω ;

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xander.android.notifybuddy&hl=el

Υπαρχει και αυτη η εφαρμογη για ειδοποιησεις

Δε φωτιζει το δαχτυλίδι γυρω απο τις καμερες αλλα εμφανιζει μια κουκκιδα σαν λεντ επανω αριστερα της οθονης.

Μπορεις να επιλεξεις χρωμα αναλογα της εφαρμογης

Α και για να δουλεψει θελει υποχρεωτικα την aod κλειστη

 

Ενώ ανάβει το "led", δεν μου ξεκλειδώνει αμέσως από μαύρη οθόνη με δακτυλικο.

Θέλει διπλό ταπ να ανοίξει η οθόνη και μετά ξεκλείδωνει.

Τι έχω κάνει λάθος?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ενώ ανάβει το "led", δεν μου ξεκλειδώνει αμέσως από μαύρη οθόνη με δακτυλικο.

Θέλει διπλό ταπ να ανοίξει η οθόνη και μετά ξεκλείδωνει.

Τι έχω κάνει λάθος?

 

Στο user επιλέγω τις εφαρμογές.

Στο system τι επιλέγω ; σε μενα δεν αναβει ουτε το led. νομιζω λεει στο xda διπλο ταπ,, δεν κανεις λαθος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Note: On successfully selecting a color for an app the text in which the App name is written should change to that color

Thats it.

 

Don't enable the LED for the "Phone App" as it will interfere when an incoming call is coming! Will fix this soon

 

Note: To turn off the LED and to unlock phone double tap anywhere on the screen or use power button.

Link to comment
Share on other sites

Στο user επιλέγω τις εφαρμογές.

Στο system τι επιλέγω ; σε μενα δεν αναβει ουτε το led. νομιζω λεει στο xda διπλο ταπ,, δεν κανεις λαθος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Note: On successfully selecting a color for an app the text in which the App name is written should change to that color

Thats it.

 

Don't enable the LED for the "Phone App" as it will interfere when an incoming call is coming! Will fix this soon

 

Note: To turn off the LED and to unlock phone double tap anywhere on the screen or use power button.

 

Οταν ανοιξεις την εφαρμογη και κανεις μονο ταπ στην εφαρμογη που θες να βαλεις λεντ και σου ανοιγει ο κυκλος με τη χρωματικη παλετα

Επιλεγεις το χρωμα σου πατας οκ και σου χρωματιζει το ονομα της εφαρμογης με το χρωμα σου

Αν εξαιρεσουμε το διπλο ταπ για ξεκλειδωμα και μη υποστηριξης ακομα της native εφαρμογης τηλεφωνου για τις αναπαντητες , κατα τα αλλα δουλευει αψεγαδιαστα

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα ευρωπαικο, και λεω να κανω μια συγκριση με το δικο μου που φοραει Snapdragon socket. Γενικα μεχρι τωρα δεν εχω διαδιαφορα ουτε σε οθονη ουτε σε εμβελεια σηματος, ενω μενει να δω καμερες και μπαταρια.

Για καμερα λεω να κανω ενα συγκριτικο το βραδυ κυριως ενω μπαταρια θα του δωσω 1 μηνα καθως το δικο μου ειναι στα φορτε του τωρα ενω το αλλο δεν εχει καμια φορτιση και δεν εχει στρωσει ουτε εχει ρυθμιστει πληρως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιξεις την εφαρμογη και κανεις μονο ταπ στην εφαρμογη που θες να βαλεις λεντ και σου ανοιγει ο κυκλος με τη χρωματικη παλετα

Επιλεγεις το χρωμα σου πατας οκ και σου χρωματιζει το ονομα της εφαρμογης με το χρωμα σου

Αν εξαιρεσουμε το διπλο ταπ για ξεκλειδωμα και μη υποστηριξης ακομα της native εφαρμογης τηλεφωνου για τις αναπαντητες , κατα τα αλλα δουλευει αψεγαδιαστα

 

Σε μένα δεν ανάβει ούτε το led.

Αλλά έχω και εφαρμογές, πχ screen lock κλπ πίστευω ότι οι ρυθμίσεις είναι σωστές

 

 

http://imgur.com/E8aHpSg

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και έχω original case, flip cover, και αναγνώριση προσώπου,, αποτύπωμα όχι, λόγω dome,,

Μόλις ανοίξω το κάλυμμα ξεκλειδώνει. Δεν φαίνεται το led.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα ευρωπαικο, και λεω να κανω μια συγκριση με το δικο μου που φοραει Snapdragon socket. Γενικα μεχρι τωρα δεν εχω διαδιαφορα ουτε σε οθονη ουτε σε εμβελεια σηματος, ενω μενει να δω καμερες και μπαταρια.

Για καμερα λεω να κανω ενα συγκριτικο το βραδυ κυριως ενω μπαταρια θα του δωσω 1 μηνα καθως το δικο μου ειναι στα φορτε του τωρα ενω το αλλο δεν εχει καμια φορτιση και δεν εχει στρωσει ουτε εχει ρυθμιστει πληρως.

 

Καλός τα δέχτηκες. Από που αν επιτρέπεται; Περιμένω να δω την σύγκριση στις φωτογραφίες γιατί με ενδιαφέρουν πρωτίστως στα κινητά μου αλλά δεν είχα βρει τρόπο να το προμηθευτό από κάπου χωρίς τελωνείο.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου την ρύθμιση, για να μην έχω το φωτεινό κάδρο στο Gmail, και στο aquamail

 

http://imgur.com/Y8ZH6JM

 

Και το notify boddy δεν δουλεύει , ούτε σε αυτό το κινητό, ούτε σε mi 9.

Link to comment
Share on other sites

Καλός τα δέχτηκες. Από που αν επιτρέπεται; Περιμένω να δω την σύγκριση στις φωτογραφίες γιατί με ενδιαφέρουν πρωτίστως στα κινητά μου αλλά δεν είχα βρει τρόπο να το προμηθευτό από κάπου χωρίς τελωνείο.

 

Από καραβασιλη πήρα το ευρωπαϊκό, το άλλο το είχα μερικούς μήνες. Αύριο θα τα λιώσω μαζί στη σύγκριση και θα βάλω δείγματα. Δε νομίζω να έχουν διαφορά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Από καραβασιλη πήρα το ευρωπαϊκό, το άλλο το είχα μερικούς μήνες. Αύριο θα τα λιώσω μαζί στη σύγκριση και θα βάλω δείγματα. Δε νομίζω να έχουν διαφορά

Αναμένουμε ξεφυσώντας και με έξω τη γλώσσα! :p

Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει περισσότερο η αυτονομία μπαταρίας παρά οι φωτογραφίες και η ταχύτητα επεξεργαστή.

Όσο για το FM... αυτό μου λείπει από την εποχή του S2!!!

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες μπορείτε να μου πείτε αν η κατανάλωση της μπαταρίας σας είναι τόσο χάλια όσο η δικιά μου στα screenshots?

10-15 μέρες φτάνω το 3ωρο οθόνης μετά βίας.

Δεν έχω βάλει περίεργες εφαρμογές.

Όλα ξεκίνησαν εντελώς ξαφνικά χωρίς να μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

Έχω κάνει wipe cache από το recovery.

Έχω μπει στο beta program των Google Play Services και πάλι τα ίδια χάλια. 231d3e7208c7a95d9e1e58566e494f43.jpg6da2c0c124ec025e2e33a0d84c5e564d.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες μπορείτε να μου πείτε αν η κατανάλωση της μπαταρίας σας είναι τόσο χάλια όσο η δικιά μου στα screenshots?

10-15 μέρες φτάνω το 3ωρο οθόνης μετά βίας.

Δεν έχω βάλει περίεργες εφαρμογές.

Όλα ξεκίνησαν εντελώς ξαφνικά χωρίς να μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

Έχω κάνει wipe cache από το recovery.

Έχω μπει στο beta program των Google Play Services και πάλι τα ίδια χάλια.

Βλέπω πως είσαι συνδεμένος με μια bluetooth συσκευή.

Στην περίπτωση μου, ακόμη και συνδεμένος με συσκευή που υποστηρίζει bluetooth 5.0 η κατανάλωση της μπαταρίας είναι στην τάξη των 50% σε σχέση να μην το έχω συνδεμένο με καμία συσκευή.

Δυστυχώς, βλεπω τις ίδιες καταναλώσεις σε μπαταρία με σύνδεση bluetooth από την εποχή του S7 edge...

Δοκίμασε μια μέρα να μην συνδεθείς με bluetooth και θα δεις τρελές διαφορές στην κατανάλωση και στην SOT οθόνης.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως είσαι συνδεμένος με μια bluetooth συσκευή.

Στην περίπτωση μου, ακόμη και συνδεμένος με συσκευή που υποστηρίζει bluetooth 5.0 η κατανάλωση της μπαταρίας είναι στην τάξη των 50% σε σχέση να μην το έχω συνδεμένο με καμία συσκευή.

Δυστυχώς, βλεπω τις ίδιες καταναλώσεις σε μπαταρία με σύνδεση bluetooth από την εποχή του S7 edge...

Δοκίμασε μια μέρα να μην συνδεθείς με bluetooth και θα δεις τρελές διαφορές στην κατανάλωση και στην SOT οθόνης.

 

Εγω πάντως με Galaxy watch όσο το είχα συνέχεια πάνω δεν έβλεπα διαφορά στην κατανάλωση, ελάχιστη ίσως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε ξεφυσώντας και με έξω τη γλώσσα! :p

Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει περισσότερο η αυτονομία μπαταρίας παρά οι φωτογραφίες και η ταχύτητα επεξεργαστή.

Όσο για το FM... αυτό μου λείπει από την εποχή του S2!!!

Χεχε, όταν θα έχω άποψη θα γράψω, πάντως τα πρώτα δείγματα άριστα σε μπαταρία, καμία διαφορά κατά το στήσιμο σε σχέση με το snapdragon..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως είσαι συνδεμένος με μια bluetooth συσκευή.

 

Στην περίπτωση μου, ακόμη και συνδεμένος με συσκευή που υποστηρίζει bluetooth 5.0 η κατανάλωση της μπαταρίας είναι στην τάξη των 50% σε σχέση να μην το έχω συνδεμένο με καμία συσκευή.

 

Δυστυχώς, βλεπω τις ίδιες καταναλώσεις σε μπαταρία με σύνδεση bluetooth από την εποχή του S7 edge...

 

Δοκίμασε μια μέρα να μην συνδεθείς με bluetooth και θα δεις τρελές διαφορές στην κατανάλωση και στην SOT οθόνης.

Σίγουρα δεν είναι το bluetooth. Αντιθέτως ποτέ δεν είχα θέμα σε καμία συσκευή με κατανάλωση από το μπλε δόντι. Είμαι 8 μήνες με το Galaxy Watch συνδεδεμένος.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που βλέπουμε ποιας χωρας ειναι το τηλέφωνό μας;;

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo&hl=en

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου την ρύθμιση, για να μην έχω το φωτεινό κάδρο στο Gmail, και στο aquamail

 

http://imgur.com/Y8ZH6JM

 

Και στο dialer δείχνει φωτεινό κάδρο, με χρώματα που εναλλάσσονται, πχ μωβ κλπ.

Αν ξέρει ένας τι πρέπει να ρυθμίσω , για να αποφύγω το factory reset, παρακλήση..

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να συνδέσω το τηλέφωνο σε ένα suzuki swift 2015 αλλά μου βγάζει error μέσω USB.

 

δεν το αναγνωρίζει... ενώ το iPhone μια χαρά..

έχει βρει κανείς καμια λύση γιατί βλέπω το προβλημα ειναι γενικά στο android από ένα γρήγορο ψάξιμο..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...