Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανα τώρα, την 2η επαναφορά,, η 1η πριν 15 μέρες.

Δείχνει να έφτιαξε. Αν συνεχίσει, τότε smartech.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

στις τιμές που βλέπεις το dual 643€ αυτή την στιγμή,μην το επιχειρήσεις καν ,είναι καταστήματα απάτη που παίζουν με τα νεύρα σου.ουτε σε 4 αλλά ούτε σε 10 εργάσιμες όπως λένε δεν θα το πάρεις.δεν απαντάνε σε μεηλ ,δεν απαντάνε σε τηλέφωνα,δεν υπάρχει κατάστημα από πίσω.το τελευταίο που λένε όταν δούνε πως επιμένεις ,είναι σε έλλειψη .εγώ περιμένω από 27 μαϊου,δεν έχουν καμμία ενημέρωση να σου δώσουν και μασάνε τα λόγια τους.ενω την προηγούμενη βδομάδα μου έλεγαν είμαστε σε έλλειψη ,τους κάλεσα σήμερα και καλά σαν καινούργιος πελάτης και τους λέω θέλω το s10 plus dual.μου λένε μάλιστα και τους λέω θα είναι το αργότερο σε 10 εργάσιμες?και μου λένε ναι,και τους λέω,είσαι σίγουρη κοπελιά?και μου ξαναλέει φυσικά!και τότε της λέω, τότε γιατί εγώ που έχω παραγγείλει από της 27 μαϊου δεν μου το εχετε στείλει και μου έλεγες όπως είναι σε έλλειψη και δεν απαντάτε πουθενά? κόλλησε άσχημα,μασάγε τα λόγια τής μου έλεγε κάτι περιεργα να περιμένουμε μέχρι σήμερα στης 7 το απόγευμα, άσχετα όλα.απορω πως το Σκρουτζ έκανε δεκτά τέτοια μαϊμού μαγαζιά.για εμένα το Σκρουτζ έχασε κάθε αξιοπιστία πλέον,εφόσον τα στηρίζει και δεν τα εξαφανίζει και ταλαιπωρουμαστε όλοι.αρκει να δείτε τα αρνητικά σε αυτά τα καταστήματα όλα με το ίδιο πρόβλημα κοροϊδίας..κρίμα Σκρουτζ!
Link to comment
Share on other sites

στις τιμές που βλέπεις το dual 643€ αυτή την στιγμή,μην το επιχειρήσεις καν ,είναι καταστήματα απάτη που παίζουν με τα νεύρα σου.ουτε σε 4 αλλά ούτε σε 10 εργάσιμες όπως λένε δεν θα το πάρεις.δεν απαντάνε σε μεηλ ,δεν απαντάνε σε τηλέφωνα,δεν υπάρχει κατάστημα από πίσω.το τελευταίο που λένε όταν δούνε πως επιμένεις ,είναι σε έλλειψη .εγώ περιμένω από 27 μαϊου,δεν έχουν καμμία ενημέρωση να σου δώσουν και μασάνε τα λόγια τους.ενω την προηγούμενη βδομάδα μου έλεγαν είμαστε σε έλλειψη ,τους κάλεσα σήμερα και καλά σαν καινούργιος πελάτης και τους λέω θέλω το s10 plus dual.μου λένε μάλιστα και τους λέω θα είναι το αργότερο σε 10 εργάσιμες?και μου λένε ναι,και τους λέω,είσαι σίγουρη κοπελιά?και μου ξαναλέει φυσικά!και τότε της λέω, τότε γιατί εγώ που έχω παραγγείλει από της 27 μαϊου δεν μου το εχετε στείλει και μου έλεγες όπως είναι σε έλλειψη και δεν απαντάτε πουθενά? κόλλησε άσχημα,μασάγε τα λόγια τής μου έλεγε κάτι περιεργα να περιμένουμε μέχρι σήμερα στης 7 το απόγευμα, άσχετα όλα.απορω πως το Σκρουτζ έκανε δεκτά τέτοια μαϊμού μαγαζιά.για εμένα το Σκρουτζ έχασε κάθε αξιοπιστία πλέον,εφόσον τα στηρίζει και δεν τα εξαφανίζει και ταλαιπωρουμαστε όλοι.αρκει να δείτε τα αρνητικά σε αυτά τα καταστήματα όλα με το ίδιο πρόβλημα κοροϊδίας..κρίμα Σκρουτζ!

 

Πες τα χρυσοστομε!!Ετσι ακριβως.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξυ έχουν το ρομποτακι που κατεβάζει συνέχεια την τιμή για να είναι το κάθε κατάστημα με την πιο φθηνή τιμή και να βγαίνει πρώτο στην αναζήτηση,με αποτέλεσμα? Να έχει φτάσει το dual plus 300€ πιο φθηνο από τό απλό plus χαχαχα και συγχρόνως να λένε όλοι έχουμε πρόβλημα με τον προμηθευτή και δεν έχουμε ενημέρωση παρά μόνο την ίδια μέρα.και την ενημέρωση να το κατεβάζετε 643 χωρίς να το έχετε αλλά ούτε να το φέρνετε και να λέτε από 4 μέχρι 10 εργάσιμες

μέχρι και τώρα,από πού την έχετε?? Γελοία κατάσταση εντελώς!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα είδα πως και ο Νίκος έκανε τα χαρτιά του με τιμολόγιο όπως και εγώ κάτι που δεν ανέφερα ,στα κρυφά γράμματα λένε πως έχουν δικαίωμα να τα ελέγξουν μέχρι και σε 30 εργάσιμες και όντως το κάνουν δηλαδη ενάμιση μήνα.ολοι μα όλοι λένε <<λόγω φόρτου εργασίας>>ακριβώς αυτό καρμπον! Και πίστεψέ με, ενώ θα πιστέψεις πως εκεί κάπου τελείωσε ο Γολγοθάς σου , εκεί ακριβώς αρχίζει.Τα χαρτιά μου για τιμολόγιο έχουν εγκριθεί εδώ και δύο εβδομάδες!!! Τώρα μπορείς να διαβάσεις τα αμέσως προηγούμενα μηνύματα μου για το τι ακολουθεί μετά την έγκριση τιμολογίου! Αν πιστεύεις ότι συνεβει μόνο σε εμένα τότε δες τα αρνητικά σχόλια σε όλα τα μαγαζιά με τις τιμές 600κατι για το plus.Ιδια!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή δεν βιάζομαι να πάρω κινητό τα έχω αφήσει να τρέχουν τα άλλα και είπα να ρίξω τηλ σε ένα λίγο πιο ακριβό μαγαζί να δω το γίνεται. Το πρώτο πιο ακριβό που βρήκα είναι αυτό :

https://www.e-karavasilis.gr/index.php/el.html

 

Μου είπε ότι θέλει μόνο την προσωποποιημενη πληροφόρηση και τίποτα άλλο. Αλλά συγκεκριμένα για s10 plus είχε μόνο της αγγλικής Ο2 τώρα. Θα φέρει και άλλα τις επόμενες μέρες.

Να πω την αλήθεια προτιμώ να το πάρω από αυτόν 80 ευρώ πιο ακριβά. Θα περιμένω όμως να έρθουν τα άλλα και να δω αν θα πάρω απάντηση από τα φθηνά μέχρι τις 25 του μήνα περίπου

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κρίμα Σκρουτζ!

Τι κρίμα !κρίμα που εσύ δεν έχεις καταλάβει ότι είναι επιχείρηση με σκοπό το κέρδος και είναι απλά μια μηχανή φθηνότερης τιμής και τίποτα άλλο

Και συ να ήσουν θα έκανες το ίδιο

Μαγαζιά """εμπιστευόμαστε""" με πολλά εισαγωγικά,όχι μηχανές αναζήτησης

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

στις τιμές που βλέπεις το dual 643€ αυτή την στιγμή,μην το επιχειρήσεις καν ,είναι καταστήματα απάτη που παίζουν με τα νεύρα σου.

 

Δεν φταινε τοσο αυτα τα καταστηματα οσο ο κοσμος που τα προτιμαει μπας και γλυτωσει 10-20ευρω(σε κινητα τοσο μεγαλης αξιας κιολας...)χωρις να προτιμησει καποιο αλλο με φυσικη εδρα/καταστημα,να μπορεις που λεμε να πας ο ιδιος απο κοντα.

 

Γιατι και οι περισσοτερες αξιολογησεις στο σκρουτζ αυτου του τυπου ειναι.

 

'''Εκανα παραγγελια το κινητο απο το χ καταστημα και μου ηρθε μετα απο 3 μερες στην χαμηλοτερη τιμη της αγορας.Μπραβο 5αστερια'',λες και εκανε παραγγελια απο καποιο μαγαζι της Κινας και φοβόταν μην του στειλουν πετρες.

 

Για να μην παμε στις ιδιες τις κριτικες κινητων που εκει ο καθενας γραφει το μακρύ και το κοντο του.

 

Οταν λοιπον ο κοσμος δεν αξιοποιει σωστα μια μηχανη αναζήτησης η οποια ειναι καθαρα ενα εργαλειο για καλυτερη ερευνα αγορας και τιποτα αλλο,τοτε τα αποτελεσματα ειναι αυτα.

 

Να ξεφυτρωνουν καταστηματα το ενα μετα το αλλο(ψαξτε να δειτε ποσα σκρουτζομαγαζα δεν εδιναν το ΦΠΑ στο κρατος παλιοτερα που ειχε γινει θεμα),που σε καποια απο αυτα φυσικα θα γινουν και στραβες,ειδικα σε ειδη τεχνολογιας που εχουν ζητηση.

Καλα στο Bestprice ειναι που γινεται ο κακος χαμος.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Το απλο το εχει χαμηλοτερη τωρα 553 , αλλα ο πρωτος που το εχει αμεσα διαθεσιμο ειναι στα 675 , τωρα αυτα με το να το παραγγειλεις , τι 1-3 τι 1-10 μερες το θεωρω ιδιο..

Κανεις δεν μου λεει οτι ο 1-3 μερες δεν θα κανει 10 ή και οσο θελει..

Ειναι μεγάλη η διαφορά οπως και να το κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το απλο το εχει χαμηλοτερη τωρα 553 , αλλα ο πρωτος που το εχει αμεσα διαθεσιμο ειναι στα 675 , τωρα αυτα με το να το παραγγειλεις , τι 1-3 τι 1-10 μερες το θεωρω ιδιο..

Κανεις δεν μου λεει οτι ο 1-3 μερες δεν θα κανει 10 ή και οσο θελει..

Ειναι μεγάλη η διαφορά οπως και να το κάνουμε.

 

και ποιο το προβλημα να περιμενεις 4 μερες που λεει ο 1ος? ρε παιδες μην λεμε ο,τι θελουμε. Για εναν απλο καταναλωτη που θελει μια συσκευη φθηνα, θα μπει θα ριξει παραγγελια αντικαταβολη συνηθως και θα παει να παραλαβει σε κουριερ και τελος (εκτος αν η κουριερ δεν δεχεται καρτα).

απο εκει και περα το κομματι των τιμολογιων ειναι αλλο, και δε μιλαμε για 10 ευρω διαφορες αλλα για 100 τουλαχιστον. Εγω βρηκα το s10+ αμεσα διαθεσιμο και με αμεση εκδοση τιμολογιου στα 734 και θα το παρω απο εκει γιατι ειναι σωστος και φθηνοτερος απο αλυσιδες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση αποστολής, η παραγγελία πρέπει να αποστέλλεται αυστηρά στην έδρα της επιχείρησης.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΔΕΝ απαλλάσσεστε του ΦΠΑ. Είστε υποχρεωμένοι να τον καταβάλετε εσείς.*

 

Από καλό μαγαζί του skroutz κατά την γνώμη μου,προς τι η όλη φασαρία για τον ΦΠΑ?

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση αποστολής, η παραγγελία πρέπει να αποστέλλεται αυστηρά στην έδρα της επιχείρησης.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΔΕΝ απαλλάσσεστε του ΦΠΑ. Είστε υποχρεωμένοι να τον καταβάλετε εσείς.*

 

Από καλό μαγαζί του skroutz κατά την γνώμη μου,προς τι η όλη φασαρία για τον ΦΠΑ?

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ΠΟΛ.1150/2017

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Για τον λόγο που γίνετε για τα καταστήματα σκρουτζ..

Προσωπικά δεν πρόκειται να πάρω από ποτέ μα ποτέ από μεγάλη αλυσίδα αν η απόφαση μου είναι κινητό από "μαγαζί".

Δεν θα μιλήσω για τιμολόγιο..

1039 έναντι 773(μαζί με τα έξοδα αποστολής και αντικαταβολή) αυτή τη στιγμή που γράφω αυτό το μήνυμα.

266 ολόκληρα ευρώ διαφορά για 1000% ίδιο προϊόν.

Και 66 ευρώ να ήταν πάλι σκρουτζ θα επέλεγα.

Τόσα χρόνια μάθαμε ξέρουμε 5 πράγματα.

Ξέρω και τι σημαίνει το σε 4 έως 10 μέρες διαθέσιμο και το άμεσα διαθέσιμο για αποστολή.

Στο άμεσα διαθέσιμο για αποστολή για μένα που μένω Πτολεμαΐδα σημαίνει σε 24 ώρες στα χέρια μου και δεν το έχω δοκιμάσει μόνο μια φορά..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση αποστολής, η παραγγελία πρέπει να αποστέλλεται αυστηρά στην έδρα της επιχείρησης.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΔΕΝ απαλλάσσεστε του ΦΠΑ. Είστε υποχρεωμένοι να τον καταβάλετε εσείς.*

 

Από καλό μαγαζί του skroutz κατά την γνώμη μου,προς τι η όλη φασαρία για τον ΦΠΑ?

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Ο ΦΠΑ δεν καταβάλετε ποτέ. Ίσα ίσα που η αγορά του κινητού περνάει στα έξοδα της επιχείρησης

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛ.1150/2017

Δεν κατάλαβες....το θέμα για μένα είναι ποιος θα φάει τον ΦΠΑ....

Και το σταματάω εδώ...

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο ΦΠΑ δεν καταβάλετε ποτέ. Ίσα ίσα που η αγορά του κινητού περνάει στα έξοδα της επιχείρησης
Είσαι σίγουρος για αυτό; Όπως έχω ξαναπεί λογιστής δεν είμαι, αλλά μου φαίνεται απίθανο να γλιτώνεις το ΦΠΑ. Αν το περνάς στα έξοδα της επιχείρησης είναι άλλο θέμα. Από ότι καταλαβαίνω η όλη ιστορία γίνεται για να πιάσουν πωλητές που πιθανώς έκαναν κομπίνες με τον ΦΠΑ, οπότε μετακύλησαν την υποχρέωση της πληρωμής του στον αγοραστή (για να είναι σίγουροι πως θα θα πάρουν;)

Το ότι αναγράφουν τα τιμολόγια "Άρθρο 39α, υπόχρεος για την καταβολή του φόρου είναι ο αγοραστής" αυτό μου δίνει να καταλάβω. Αν ισχύει κάτι διαφορετικό και γνωρίζει κάποιος καλύτερα, ας μας διορθώσει/διαφωτίσει.

 

https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/37024

 

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα από bestprice εχω πάρει αλλά δύο από το συγκεκριμένο κατάστημα. Το s10plus το πήρα στα 653 εύρο. Και ναι οι κριτικές παίζουν ρόλο για να έχεις ένα γενικό μπούσουλα δεν τίποτα 100%. Έγραφε 7-10 μέρες το είχα στα χέρια μου την 5 μέρα σε άριστη συσκευασία χωρίς χτυπήματα σφραγισμένο χωρίς κομμένες ταινίες ελβετικο. Έχει πιο ακριβά καταστήματα με τραγική εξυπηρέτηση...

 

Τώρα στην έκδοση τιμολογίου μπορεί να είχα θέματα.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως που το κεντρικο service της Smartec ισως το καλυτερο που εχουμε στην Ελλαδα και σωζεται η κατασταση.
Μπα και εγώ θεσσαλονικη που πηγαίνω όλης της οικογένειας και προτείνω και σε φίλους είναι άριστη η εξυπηρέτηση. Του παππού μου tablet ουγγρικο ένα μήνα πριν λήξη η εγγύηση Αλλαγή μπαταρίας κανονικά στην εγγύηση στους 23 μήνες.... Πάντα εξυπηρετούν χωρίς δεύτερη κουβέντα.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο λογος που αναφερω την Smartec ειναι γιατι καποια καταστηματα σε περιπτωση βλαβης εχει τυχει να στειλουν τα samsung κινητα και προς το γνωστο κακοφημο γενικο service της Ελλαδας την Ts solutions(παλια Arvato).
Link to comment
Share on other sites

και ποιο το προβλημα να περιμενεις 4 μερες που λεει ο 1ος? ρε παιδες μην λεμε ο,τι θελουμε. Για εναν απλο καταναλωτη που θελει μια συσκευη φθηνα, θα μπει θα ριξει παραγγελια αντικαταβολη συνηθως και θα παει να παραλαβει σε κουριερ και τελος (εκτος αν η κουριερ δεν δεχεται καρτα).

απο εκει και περα το κομματι των τιμολογιων ειναι αλλο, και δε μιλαμε για 10 ευρω διαφορες αλλα για 100 τουλαχιστον. Εγω βρηκα το s10+ αμεσα διαθεσιμο και με αμεση εκδοση τιμολογιου στα 734 και θα το παρω απο εκει γιατι ειναι σωστος και φθηνοτερος απο αλυσιδες.

 

αμα ηταν να το κανω οπως το λες θα καθομουνα να γραψω ποστ ??

διαβαστε τα ποστς πριν τρεξετε να απαντησετε.

Καποιοι δεν μπορουνε να τρεχουν στα κουριερ, για πολλους και διαφορους λογους που δεν αφορουν το φορουμ, θελουν να βαλουν μια παραγγελια να πληρωσουν με την καρτα τους και να παραλαβουν το προιον στο γραφειο τους.

Για να προλαβω την απαντηση σου , αμα το θελει ετσι καποιος ας πληρωσει το premium της διαφορας τιμης..

 

Αφου το βαζουν οι μαγκες 553 γιατι δεν φερνουν απο ενα κομματι στο χρωμα να εχουν στοκ αφου θα το μοσχοπουλησουν?? ή 3 μαυρα ή εστω 1...

Σε αυτο εχει απαντηση καποιος ? ετσι για να καταλαβουμε και εμεις οι χαζοι

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλά τα πράγματα,ένα μεγάλο μαγαζί μπορεί να στοκάρει,ενα μικρό όχι,

Άλλα λειτουργικά έχει ο Κοτσοβολος άλλα μια αποθηκούλα no name

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

αμα ηταν να το κανω οπως το λες θα καθομουνα να γραψω ποστ ??

διαβαστε τα ποστς πριν τρεξετε να απαντησετε.

Καποιοι δεν μπορουνε να τρεχουν στα κουριερ, για πολλους και διαφορους λογους που δεν αφορουν το φορουμ, θελουν να βαλουν μια παραγγελια να πληρωσουν με την καρτα τους και να παραλαβουν το προιον στο γραφειο τους.

Για να προλαβω την απαντηση σου , αμα το θελει ετσι καποιος ας πληρωσει το premium της διαφορας τιμης..

 

Αφου το βαζουν οι μαγκες 553 γιατι δεν φερνουν απο ενα κομματι στο χρωμα να εχουν στοκ αφου θα το μοσχοπουλησουν?? ή 3 μαυρα ή εστω 1...

Σε αυτο εχει απαντηση καποιος ? ετσι για να καταλαβουμε και εμεις οι χαζοι

 

Για να καταλάβω, έκανες παραγγελία και δεν σου ήρθε?? Γιατί εγώ όσες φορές έκανα απλή παραγγελία από τα φθηνά μαγαζιά ήρθε κανονικά μετά από 3-5 μέρες ακόμα και αν έλεγαν ότι δεν το έχουν.. Εσυ μιλάς επειδή έκανες κάτι ή θεωρητικά ? Γιατί αυτό που λες δε μου κολλάει με αυτό που έχω διαπιστώσει στην πράξη, άσχετα από τα τιμολόγια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει παρανόηση,δεν λέμε 4 μέρες μέχρι 10, ούτε 30 μέρες για έγκριση εγγράφων για τιμολόγιο.λεμε 30 εργάσιμες δηλ.1.5 μήνας και αφού γίνει η έγκριση ίσως περιμένεις περισσότερο μέχρι ο προμηθευτής να το φέρει αλλά και να είσαι σε σειρά προτεραιοτητας(τα λεγόμενα τους). Επίσης ο ΦΠΑ πάει στα έξοδα της εταιρίας σου, π.χ τιμή 580 αντί 730.Επειδη λοιπόν αρχικά τα καταστήματα πρέπει στον προμηθευτή να του δώσουν όλο το ποσό πλην το κέρδος,προσπαθούν να σε αποθαρρύνουν ώστε να μην το πάρεις με τιμολόγιο καθυστεροντας την διαδικασία απίστευτα..Ετσι αν έχεις υπομονή στα χέρια σου θα το έχεις από 1 μέχρι 3 μήνες.Αυτη είναι όλη η ιστορία. Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...