Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα το good lock απο apk mirror αλλα τίποτα μόνο refresh βγάζει servers error γιατί;;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το good lock απο apk mirror αλλα τίποτα μόνο refresh βγάζει servers error γιατί;;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί το good lock δεν λειτουργεί στην χώρα μας θα βάλεις το NiceLock απο το playstore και θα κατεβάσεις από το apk mirror τις υπόλοιπες εφαρμογές θα τις κάνεις εγκατάσταση και μετά μέσα από το NiceLock θα τις βρείς να τις ανοίξεις

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το good lock δεν λειτουργεί στην χώρα μας θα βάλεις το NiceLock απο το playstore και θα κατεβάσεις από το apk mirror τις υπόλοιπες εφαρμογές θα τις κάνεις εγκατάσταση και μετά μέσα από το NiceLock θα τις βρείς να τις ανοίξεις
σε ευχαριστώ!

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε συσκευή με 2 Καμερες δεν ξανά γύριζα με ΤΊΠΟΤΑ έχω βγάλει τόσο ωραίες φώτο με τον υπερευρυγωνιο..

Το αποτύπωμα του s10 plus τα σπάει... Τώρα δουλεύει κ με τζαμακι έβαλα κ το άνοιγμα με το πρόσωπο ξανά οπότε σούπερ. Το double tap δουλευει κ αυτό υποδειγματικα... Τι διαολο άλλη συσκευή έχω από μερικούς από εσάς;

Την κρυφή κάμερα τη ζηλεύεις κάπως για την πλήρη οθόνη αλλά μια χαρά ζεις κ με τις κάμερες μέσα στην οθόνη..

 

Ποιο τζαμακι εβαλες και επιασε καλα το αποτυπωμα τελικα;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις να το κανει root και να του περασει twrp? Εκανα ολη την διαδικασια αλλα δεν μπορω να μπω με τιποτα στο twrp.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

έχει προσέξει κάνεις όταν περνει τηλέφωνο πάνω από την μπαταρία να αναβοσβήνει κάτι σαν πιξελ;; γιατί led δεν έχει.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει προσέξει κάνεις όταν περνει τηλέφωνο πάνω από την μπαταρία να αναβοσβήνει κάτι σαν πιξελ;; γιατί led δεν έχει.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι ο proximity sensor και αναβοσβήνει μόνο όταν περνεις τηλέφωνο!

 

The power of the S10 Plus be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις να το κανει root και να του περασει twrp? Εκανα ολη την διαδικασια αλλα δεν μπορω να μπω με τιποτα στο twrp.

Απευθύνσου σε XDA που υπάρχουν χρήστες που έχουν ασχοληθεί.

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s10/development/recovery-twrp-3-3-0-galaxy-s10-exynos-t3924856

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο proximity sensor και αναβοσβήνει μόνο όταν περνεις τηλέφωνο!

 

The power of the S10 Plus be with you

σε ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!!! Μία ερώτηση όποιος ξέρει!!! Στην συλλογή αν πατήσουμε στην κοινοποίηση φωτογραφιών μας έχει μια επιλογή για κοινή χρήση μεγάλων αρχείων,αλλά όταν το επιλέγουμε θέλει να του δώσεις χειροκίνητα άδειες και εγκατάσταση από εξωτερικές πηγές!!! Γιατί το κάνει αυτό??? Από που το κατεβάζει??? Δεν είναι της Samsung πρόγραμμα???
Link to comment
Share on other sites

Ποιο τζαμακι εβαλες και επιασε καλα το αποτυπωμα τελικα;

 

 

Έχω αναφερθεί ξανά σε αυτό.. Είναι για όλη την οθόνη ακόμα κ τις κάμερες καλύπτει.. Στο αποτύπωμα φαίνεται σαν τρύπα αλλά δεν έχει είναι απλά σε εκείνη τη μεριά πιο λεπτό. Δουλεύει κομπλέ του δεκάρικου είναι. Δεν έχει ξεκωλησει καθόλου. Σκόνη πάνω δεξιά έχει μια μεριά σαν χνουδι. Όσο κρατήσει εγώ δεν έβαζα ποτέ τζαμακι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!!! Μία ερώτηση όποιος ξέρει!!! Στην συλλογή αν πατήσουμε στην κοινοποίηση φωτογραφιών μας έχει μια επιλογή για κοινή χρήση μεγάλων αρχείων,αλλά όταν το επιλέγουμε θέλει να του δώσεις χειροκίνητα άδειες και εγκατάσταση από εξωτερικές πηγές!!! Γιατί το κάνει αυτό??? Από που το κατεβάζει??? Δεν είναι της Samsung πρόγραμμα???
Κανένα πρόβλημα δεν έχεις, σε servers της Samsung τις ανεβάζει.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ,η τιμή του στο σκρούτζ έχει πέσει στα 680..Εξαιρετική τιμή 3 μήνες μετά την κυκλοφορία σχεδόν.Θα το τιμούσα αλλα η έλλειψη LED ειδοποίησης είναι ενας απαγορευτικός λόγος για να το πάρω.
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ,η τιμή του στο σκρούτζ έχει πέσει στα 680..Εξαιρετική τιμή 3 μήνες μετά την κυκλοφορία σχεδόν.Θα το τιμούσα αλλα η έλλειψη LED ειδοποίησης είναι ενας απαγορευτικός λόγος για να το πάρω.

 

 

 

Αυτο το παρατηρησα και εγω και ρωτησα πιο πανω σε αλλο post. Για ποιο λογο τοση μεγαλη διαφορα το dual σε σχεση με το κανονικο; Υστερει σε κατι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το παρατηρησα και εγω και ρωτησα πιο πανω σε αλλο post. Για ποιο λογο τοση μεγαλη διαφορα το dual σε σχεση με το κανονικο; Υστερει σε κατι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Νομος προσφορας και ζητησης. Κανεις δε θελει το μονοκαρτο, ελαχιστα καταστηματα το φερνουν και κατα συνεπεια υψηλη τιμη. Ολοι πανε για το δικαρτο.

Στα της τιμης, κλασικη σαμσουνγκ. Αστεια τιμη, 3 μηνες μετα την κυκλοφορια του τηλεφωνου. Με αυτα που -συνεχιζει- να κανει, κανεις δε θα αγοραζει day 1. Ωφελημενοι οι υπομονετικοι...

Link to comment
Share on other sites

Νομος προσφορας και ζητησης. Κανεις δε θελει το μονοκαρτο, ελαχιστα καταστηματα το φερνουν και κατα συνεπεια υψηλη τιμη. Ολοι πανε για το δικαρτο.

Στα της τιμης, κλασικη σαμσουνγκ. Αστεια τιμη, 3 μηνες μετα την κυκλοφορια του τηλεφωνου. Με αυτα που -συνεχιζει- να κανει, κανεις δε θα αγοραζει day 1. Ωφελημενοι οι υπομονετικοι...

 

εδω δεν ισχυει ο νομος προσφορας και ζητησης. Αυτος ο ο νομος οταν ισχυει αυξανει την τιμη οσο αυξανεται η ζητηση. εδω βλεπουμε πτωση της τιμης, λογω ζητησης αλλα και αυτο ειναι λογικο, καθως στα κινητα και γενικα στην τεχνολογια οπου η απαξιωση ειναι αμεση, οσο περισσοτερο κυκλοφορει μια συσκευη τοσο πεφτει η τιμη, ετσι τα δικαρτα που τα ζητανε περισσοτεροι, φευγουν ευκολα και ερχονται νεες παρτιδες σε μειωμενες τιμες κ.ο.κ...

Τα μονοκαρτα οπως ηρθαν ετσι εχουν μεινει στα ραφια/αποθηκες αφου κανεις δεν τα προτιμαει εφοσον αρχικα ειχαν ιδια τιμη..

 

Οσο για τις τιμες,, φετος οι τιμες εχουν μεινει αρκετα υψηλοτερα. Περισυ Μαιο ειχα παρει 2-3 s9+ κατω απο 700 ευρω στο αμαζον (κανονικη τιμη οχι τιμολογιο), για την ακριβεια ισως και 650, ενω φετος ειναι στο θεο και μολις πριν λιγες μερες αρχισαν να πεφτουν λιγο, εδω ισχυει ο νομος προσφορας και ζητησης οπου η αυξημενη ζητηση των σ10 δεν ριχνει τοσο πολυ τις αρχικες τιμες...δυστυχως για εμας.

Κατα τα αλλα, μακαρι να επεφταν και 500 ευρω στο διμηνο και ας ηταν χαμενοι οι πρωτοι, το θεμα ειναι να μπορουν οι πολλοι να παρουν κατι καλο. οι υπολοιποι το ξερουν οτι χανουν λεφτα με την τεχνολογια.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το good lock δεν λειτουργεί στην χώρα μας θα βάλεις το NiceLock απο το playstore και θα κατεβάσεις από το apk mirror τις υπόλοιπες εφαρμογές θα τις κάνεις εγκατάσταση και μετά μέσα από το NiceLock θα τις βρείς να τις ανοίξεις

 

Υπάρχει τρόπος με το good lock το δαχτυλίδι ειδοποιήσεων να ανάβει μέχρι να διαβαστεί η ειδοποίηση και όχι μόνο για λίγα δευτερόλεπτα?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος με το good lock το δαχτυλίδι ειδοποιήσεων να ανάβει μέχρι να διαβαστεί η ειδοποίηση και όχι μόνο για λίγα δευτερόλεπτα?

 

όχι δεν γίνετε το δοκίμασα και εγώ έβαλα την εφαρμογή αλλά δεν έμενε αναμμένο συνέχεια ήταν μόνο για εκείνη την στιγμή που ερχόταν η ειδοποίηση για αυτό έβαλα την άλλη εφαρμογή Holey Light αλλά πρέπει να έχεις και την AOD ενεργοποιημένη

 

Ερώτηση για όπιον γνωρίζει επειδή έχω την AOD στην αυτόματη φωτεινότητα το led παίρνει την ίδια φωτεινότητα με την aod με αποτέλεσμα να μην φαίνεται πάντα καλά υπάρχει άλλη εφαρμογή που να δουλεύει σωστά η μόνο αυτή υπάρχει?

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα περυσι δεν ειχαμε φθηνοτερο μοντελο οπως φετος.

 

Τωρα εχουμε 3 μοντελα στην αγορα(και σε λιγο θα γινουν περισσοτερα με το note).

 

Το S10e στα 430-450ευρω για νεα ναυαρχιδα κλεινει παρα πολλα στοματα με το συνολικο πακετο που προσφερει.

https://www.skroutz.gr/s/17447995/Samsung-Galaxy-S10e-Dual-128GB.html?keyphrase=s10e

 

Παντως ισχυει οτι δεν αξιζει να αγορασει καποιος day one Android ναυαρχιδα εκτος αν εχει καποιο βαρβατο pre order δωρο ξερω γω.

 

Τρελη απαξιωση σε σχεση με Apple που το Xs max κραταει ακομα παρα πολυ ψηλα την τιμη του.

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν γίνετε το δοκίμασα και εγώ έβαλα την εφαρμογή αλλά δεν έμενε αναμμένο συνέχεια ήταν μόνο για εκείνη την στιγμή που ερχόταν η ειδοποίηση για αυτό έβαλα την άλλη εφαρμογή Holey Light αλλά πρέπει να έχεις και την AOD ενεργοποιημένη

 

Ερώτηση για όπιον γνωρίζει επειδή έχω την AOD στην αυτόματη φωτεινότητα το led παίρνει την ίδια φωτεινότητα με την aod με αποτέλεσμα να μην φαίνεται πάντα καλά υπάρχει άλλη εφαρμογή που να δουλεύει σωστά η μόνο αυτή υπάρχει?

 

Έστω με αοd ανοιχτή, μένει και το δαχτυλίδι αναμμένο μέχρι να διαβάσεις την ειδοποίηση?

Aod δεν έχω δουλέψει, ποτέ δεν με βόλευε.

Τελικά σαν το κλασικό led notification τίποτα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έστω με αοd ανοιχτή, μένει και το δαχτυλίδι αναμμένο μέχρι να διαβάσεις την ειδοποίηση?

Aod δεν έχω δουλέψει, ποτέ δεν με βόλευε.

Τελικά σαν το κλασικό led notification τίποτα.

 

Ναι με aod δουλεύει κανονικά βάζεις και χρώμα διαφορετικό σε κάθε εφαρμογή και αναβοσβήνει μέχρι να διαβάσεις την ειδοποίηση στην aod αν βγάλεις την αυτόματη φωτεινότητα και την βάλεις κάπου στην μέση να φωτίζει περισσότερο τότε και το δαχτυλίδι δεν θα αλλάζει αυτόματα φωτεινότητα, σε χαμηλό φωτισμό θα φαίνεται πιο πιο πολύ

 

αφού υπάρχει η δυνατότητα και το δαχτυλίδι παίρνει πολλά χρώματα έπρεπε η samsung να το δώσει δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το δίνει

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα περυσι δεν ειχαμε φθηνοτερο μοντελο οπως φετος.

 

Τωρα εχουμε 3 μοντελα στην αγορα(και σε λιγο θα γινουν περισσοτερα με το note).

 

Το S10e στα 430-450ευρω για νεα ναυαρχιδα κλεινει παρα πολλα στοματα με το συνολικο πακετο που προσφερει.

https://www.skroutz.gr/s/17447995/Samsung-Galaxy-S10e-Dual-128GB.html?keyphrase=s10e

 

Παντως ισχυει οτι δεν αξιζει να αγορασει καποιος day one Android ναυαρχιδα εκτος αν εχει καποιο βαρβατο pre order δωρο ξερω γω.

 

Τρελη απαξιωση σε σχεση με Apple που το Xs max κραταει ακομα παρα πολυ ψηλα την τιμη του.

 

Ίσως να φταίει ότι υπάρχει το φθηνοτερο αλλά το αποτέλεσμα είναι αυτό που είπα.. Το S10e έχει 460 βασικά, στο λινκ που έβαλες..Κατά τα άλλα δεν είναι απαξίωση, απλή ισορροπία στην τιμή που αξίζουν.

Όσο για τα apple, το xs max 300 ευρώ έχει πέσει, τόσο έχουν πέσει και τα samsung, χοντρικά παρόμοια πτώση σε απόλυτα νούμερα απλά πιο ψηλά, άρα λιγότερο σε ποσοστό, όμως η χασούρα σε απόλυτα λεφτά είναι ίδια, αν θες να πας σε νέο κινητό πχ θα χάσεις τα ίδια..

Προσωπικά προτιμώ τα samsung Λοιπόν που σε λίγους μήνες ζητάνε σωστά λεφτά παρά το χάλι των apple που ζητάτε 980 για 64gb εσωτερικό χώρο χωρίς επέκταση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έστω με αοd ανοιχτή, μένει και το δαχτυλίδι αναμμένο μέχρι να διαβάσεις την ειδοποίηση?

Aod δεν έχω δουλέψει, ποτέ δεν με βόλευε.

Τελικά σαν το κλασικό led notification τίποτα.

 

Φέρνετε τη καταστροφή.....

Βάζεις 2 εφαρμογές holey light και aodNotify με 2 ρυθμίσεις...

Η δουλειά που κάνουν είναι όταν έχεις μήνυμα ή ειδοποίηση fb κτλ μέχρι να το διαβάσεις σου ανάβει μόνο του την aod κ ανάβει το ring γύρω απτις κάμερες έτσι απλά κ κάνεις τη δουλειά σου αν δεν θες να ανάβει η aod μόνιμα ανοιχτή κ να βλέπεις σε μια αναμμένη οθόνη τις ειδοποιήσεις σου.... Μια χαρά τέλεια κάνει τη δουλειά που το θέλουμε οκ τρώει κάποια μπαταρία ίσως στρώσει με κάποιο update. Θεωρώ πως δεν λείπει τίποτα απτή συσκευή πέρα από μια σούπερ ταχεία φόρτιση κ όχι να κάνει 1 ώρα κ 20 λεπτά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Καλος μας ήρθε το update Μαΐου CSC:EUR ASE7 619.70mb.Το θέμα είναι να το κάνω η θα έχω κάποιο πρόβλημα από αυτά που ανέφεραν; Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...