Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, τα "έμπειρα μέλη", που ποστάρουν screenshot με πρώτο σε κατανάλωση το Android OS και τα Google play services.

 

Αυτό έχουν αυτό βάζουν, το θέμα είναι ότι η δική μου εμπειρία αλλά και εικόνα από άλλα μέλη λένε ότι δεν γίνεται να είναι αυτή η απόδοση του κινητού αλλά είτε έχουν θέμα είτε δεν το στήνουν σωστά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχουν αυτό βάζουν, το θέμα είναι ότι η δική μου εμπειρία αλλά και εικόνα από άλλα μέλη λένε ότι δεν γίνεται να είναι αυτή η απόδοση του κινητού αλλά είτε έχουν θέμα είτε δεν το στήνουν σωστά
Και αυτό με το στήσιμο έλεος.

Λες και είναι επιστήμη.

Το να έχεις μια εφαρμογή που να σου τρώει την μπαταρία και να μην το έχεις πάρει χαμπάρι οκ αλλά μέχρι εκεί.

Κάποιοι με δύο sim έχουν θέμα.

Ούτε μοντάζ κάνουν ούτε τίποτα.

Τα google play services ειναι γνωστό ότι μπορεί να χαντακωσουν την αυτονομία μιας συσκευής υπό συνθήκες.

Εγώ θα ήθελα να ακούσω από τα παιδια που έχουν θέμα αν παραμένει και με μια μόνο sim.

Τώρα τα περί σκουπίδι θέλω να πιστεύω ότι είναι μια ακραία έκφραση από κάποιον που μόλις εδωσε 1000€ και απογοητεύτηκε και όχι από τον αντιπρόεδρο της Huawei ελλας. :p

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό με το στήσιμο έλεος.

Λες και είναι επιστήμη.

Το να έχεις μια εφαρμογή που να σου τρώει την μπαταρία και να μην το έχεις πάρει χαμπάρι οκ αλλά μέχρι εκεί.

Κάποιοι με δύο sim έχουν θέμα.

Ούτε μοντάζ κάνουν ούτε τίποτα.

Τα google play services ειναι γνωστό ότι μπορεί να χαντακωσουν την αυτονομία μιας συσκευής υπό συνθήκες.

Εγώ θα ήθελα να ακούσω από τα παιδια που έχουν θέμα αν παραμένει και με μια μόνο sim.

Τώρα τα περί σκουπίδι θέλω να πιστεύω ότι είναι μια ακραία έκφραση από κάποιον που μόλις εδωσε 1000€ και απογοητεύτηκε και όχι από τον αντιπρόεδρο της Huawei ελλας. :p

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα συμφωνούμε, όταν ακούς τη λέξη σκουπίδι, το έστειλα πρώτη μέρα, πρώτη εβδομάδα κλπ οκ τι θες να πω. Δίνεις 1000 ευρώ για πλάκα ή γιατί θεωρείς ότι πήρες κάτι καλό ? Αν είναι το 2ο ασχολησου λίγο, ναι το στήσιμο παίζει πολύ ρόλο όπως και το θέμα με τις 2 σιμ που και εγώ λέω πιο πάνω δοκιμάστε μια μια, να δούμε αν παίζει θέμα με μια από τις 2 καταρχάς και δεύτερον αν παίζει θέμα όταν είναι και οι 2 μαζί, γιατί αν βάλουν τη μια και δεν έχει πρόβλημα, μετά την άλλη και δεν έχει, τότε φταίει το μαζί. Αν βάλουν την μια και έχει πρόβλημα και την άλλη δεν έχει, τότε φταίει η σιμ, αν βάλουν τη μια και έχει πρόβλημα, μετα την άλλη πάλι μόνη της και πάλι έχει πρόβλημα τότε είναι θέμα στησιματος...ή προβληματικής συσκευής.

Από την στιγμή που βλέπω καλά στατιστικά από άτομα που θεωρώ ότι δεν κάθονται με φωτεινότητα στο μηδέν να γράφουν χρόνους, δε γίνεται να υπάρχει τέτοια απόκλιση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με όλα αυτά τα πόστ περί μπαταρίας δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς γίνεται και που είναι το πρόβλημα.. Το κινητό βγάζει μια μέρα για τη χρήση του καθενός η όχι; Αν βγάζει είμαστε οκ αν όχι τότε αρχίζουν τα θέματα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με όλα αυτά τα πόστ περί μπαταρίας δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς γίνεται και που είναι το πρόβλημα.. Το κινητό βγάζει μια μέρα για τη χρήση του καθενός η όχι; Αν βγάζει είμαστε οκ αν όχι τότε αρχίζουν τα θέματα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φυσικά και βγάζει μέρα

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τότε είμαστε οκ. Και αυτό είναι το ζητούμενο για την πλειοψηφία των χρηστών. Γιατί κάποιος υποψήφιος διαβάζοντας όλα αυτά ίσως αποκτά ένα φόβο ότι η συσκευή θα τον κρεμάσει από θέμα κατανάλωσης πράγμα που δεν ισχύει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τότε είμαστε οκ. Και αυτό είναι το ζητούμενο για την πλειοψηφία των χρηστών. Γιατί κάποιος υποψήφιος διαβάζοντας όλα αυτά ίσως αποκτά ένα φόβο ότι η συσκευή θα τον κρεμάσει από θέμα κατανάλωσης πράγμα που δεν ισχύει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν είναι κριτήριο αυτό. Και το νοτε 8 μου την έβγαζε αλλά σε 5 ταξίδια με πούλησε στη μισή μέρα. Τα πιο πολλά τη βγάζουν αλλά κάθε ένας θέλει άλλη χρήση και άλλη αντοχή. Άρα θέλουμε να δούμε μια καλή επίδοση.. Αν μας ενδιέφερε να βγάζει τη μέρα δε θα γινόταν τόσος χαμός με τα 4000 mha!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μα συμφωνούμε, όταν ακούς τη λέξη σκουπίδι, το έστειλα πρώτη μέρα, πρώτη εβδομάδα κλπ οκ τι θες να πω. Δίνεις 1000 ευρώ για πλάκα ή γιατί θεωρείς ότι πήρες κάτι καλό ? Αν είναι το 2ο ασχολησου λίγο, ναι το στήσιμο παίζει πολύ ρόλο όπως και το θέμα με τις 2 σιμ που και εγώ λέω πιο πάνω δοκιμάστε μια μια, να δούμε αν παίζει θέμα με μια από τις 2 καταρχάς και δεύτερον αν παίζει θέμα όταν είναι και οι 2 μαζί, γιατί αν βάλουν τη μια και δεν έχει πρόβλημα, μετά την άλλη και δεν έχει, τότε φταίει το μαζί. Αν βάλουν την μια και έχει πρόβλημα και την άλλη δεν έχει, τότε φταίει η σιμ, αν βάλουν τη μια και έχει πρόβλημα, μετα την άλλη πάλι μόνη της και πάλι έχει πρόβλημα τότε είναι θέμα στησιματος...ή προβληματικής συσκευής.

 

Από την στιγμή που βλέπω καλά στατιστικά από άτομα που θεωρώ ότι δεν κάθονται με φωτεινότητα στο μηδέν να γράφουν χρόνους, δε γίνεται να υπάρχει τέτοια απόκλιση.

Νίκο τι θεωρείς κακό στήσιμο σε ένα τηλέφωνο?!!

Την οποιαδήποτε επαναφορά από την μία συσκευή στην άλλη ή κάτι διαφορετικό???

Ακούω για κακό στήσιμο και δεν ξέρω ίσως έχω χάσει κάτι.

Εγώ θα πάρω από βδομάδα το snap και όπως σε όλα μου τα τηλέφωνα, κάνω καθαρή εγκατάσταση, και περνάω και όλα τα social με της εφαρμογές τους από το store και όχι απλά ανοίγοντάς τα από τον browser.

Γενικά αν ειναι να έχω συμβιβασμούς για να βγάζω την ημέρα δύσκολα να το κρατήσω για κυρίως κινητό.

Θα δούμε από βδομάδα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Νίκο τι θεωρείς κακό στήσιμο σε ένα τηλέφωνο?!!

Την οποιαδήποτε επαναφορά από την μία συσκευή στην άλλη ή κάτι διαφορετικό???

Ακούω για κακό στήσιμο και δεν ξέρω ίσως έχω χάσει κάτι.

Εγώ θα πάρω από βδομάδα το snap και όπως σε όλα μου τα τηλέφωνα, κάνω καθαρή εγκατάσταση, και περνάω και όλα τα social με της εφαρμογές τους από το store και όχι απλά ανοίγοντάς τα από τον browser.

Γενικά αν ειναι να έχω συμβιβασμούς για να βγάζω την ημέρα δύσκολα να το κρατήσω για κυρίως κινητό.

Θα δούμε από βδομάδα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό που λες εννοώ, στήσιμο από την αρχή, όπως το κάνεις, αλλά λίγο προσοχή σε ρυθμίσεις, πχ δε δίνω έγκριση σε ότι στατιστικο αίτημα παίζει κατά το στήσιμο, αυτά που συλλεγουν δεδομένα δηλαδή και μπορείς να μην τα αποδεχθεις, εννοώ να μην δίνω έγκριση για όποιο site μπαίνω να μου έρχονται ειδοποιήσεις που έχουν γίνει μαστιγα τελευταία, να μην έχουν πρόσβαση στην τοποθεσία κλπ.

Εννοείται ότι δε δουλεύω όταν καν Samsung browser αφού θέλω συγχρονισμό chrome με pc. Τέλος δε δουλεύω Gmail app γιατί είναι πολύ ενεργοβορα εφαρμογή, στην email app καθώς έχω 4 διαφορετικά και βάζω και schedule να μην με πρηζουν το βράδυ. Social τα έχω όλα εκτός twitter. Θεωρώ ότι είναι θέμα ρυθμίσεων και επιλογής εφαρμογών. Ακόμα και launcher που αλλάζουν πολλοί θεωρώ ότι τρώνε μπαταρία. Επίσης έχω κλειστά auto updates τόσο σύστημα όσο και store. Θέλω να τα ρίχνω μια φορά το βράδυ για να τσεκάρω αλλαγές που με ενδιαφερουν σε store, σε σύστημα προφανώς γιατί δε θέλω να πέφτει όποτε έρθει.δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο αλλά μπορεί να είναι κάτι απλό που να κάνει τη διαφορά, δεν ξέρω τι βάζει καθένας στο κινητό του. Widget καιρού κλπ κρατάω τα πάντα μαμά, δεν βάζω γενικά τρίτα app εκτός Sony keyboard που προτιμώ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να πω κατι και γω...

Το σωστο στησιμο δεν θα σε αφησει απο το πρωι μεχρι το βραδυ εαν κανεις βαρια χρηση .

Υπαρχουν ανθρωποι λογο τυπου επαγγελματος που λειπουν απο το πρωι μεχρι και το βραδυ , δεν θελουν να κουβαλανε φορτιστες , powerbank , κτλ.πεστο και ψυχολογικα τους την εχει βαρεσει να κυνηγιουνται με μπριζες...

Πολυ σωστα θα πει καποιος "ελα μωρε βαλτο μπριζα μιση ωρα και την εκανες την δουλεια σου"...

Καποιοι εχουν βαρεθει και ζητανε την ασφαλεια ολης της ημερας χωρις τα αξεσουρ....

Ετσι ενα καλο στησιματακι ειναι οτι πρεπει δεν αισθανεσαι ανασφαλειες ξερεις οτι θα αντεξει η μπαταρια σε μερα που θα το χρειαστεις πολυ βλεποντας την μπαρα της μπαταριας να κατεβαινει αργα...

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό το βίντεο σε φουλ ανάλυση να μείνετε με το στόμα ανοιχτό από την οθόνη..!!

 

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τράβηξα 4k HDR video 1 λεπτού και το μέγεθος του είναι 400mb.

Υπάρχει κάποιος τύπος συμπιεσμένου αρχείου που να μην πιάνει τόσο χώρο αλλά και να μη χάνει σε ποιότητα;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Είχα email apo plaisio, μέχρι 200€ έκπτωση με κωδικό.

 

Μου ήρθε και σ'εμένα. Για το S10+ με τα 128GB η έκπτωση είναι 150€ και η τελική είναι στα 889€. Όχι άσχημα :rolleyes:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Άντε σιγά σιγά ....

 

8d2016b73f6d3f565cb126bd0f824a03.jpg

 

και με ένα 20% ακόμα από go4more το πήρα.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jonos

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα κουπόνι αλλά για το 128 έχω 100 ευρώ έκπτωση. Τι κάνουν; ότι να ναι;

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Βγηκαν ηδη μερικα αστεια wallpapers για την σειρα S10 που περιλαμβανουν τις εμποσθιες οπες.

Απο οσα ειδα αυτο ηταν το πιο αστειο

53760990-2780064425551573-529205391809052672-n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βγηκαν ηδη μερικα αστεια wallpapers για την σειρα S10 που περιλαμβανουν τις εμποσθιες οπες.

Απο οσα ειδα αυτο ηταν το πιο αστειο

53760990-2780064425551573-529205391809052672-n.jpg

 

:lol: κλάμα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε θα παίξει καμία επιστροφή για yellows η με Eurobank...

Αν φέρουν Ελλάδα το αναδιπλωμενο θέλω να δω πόσοι πιστοί θα το δοκιμάσουν...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε θα παίξει καμία επιστροφή για yellows η με Eurobank...

Αν φέρουν Ελλάδα το αναδιπλωμενο θέλω να δω πόσοι πιστοί θα το δοκιμάσουν...

 

Λογικα θα παιξει κατι προς Πασχα μερια,κοινως τον αλλο μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι... Αυτά τα θέματα για την εμπροσθια κάμερα που τα βρίσκουμε...μέσα στο store δεν τα βρήκα....s10 +

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άντε σιγά σιγά ....

 

8d2016b73f6d3f565cb126bd0f824a03.jpg

 

και με ένα 20% ακόμα από go4more το πήρα.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

προσπαθω να ενεργοποιησω το go4more, από το κινητο, και γραφει ότι πρεπει να παω στην τραπεζα. ετσι γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

 

και με ένα 20% ακόμα από go4more το πήρα.

 

Αυτό το είπες σαν ευχή, ή όντως παίζει τέτοιο πράγμα με go4more?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είπες σαν ευχή, ή όντως παίζει τέτοιο πράγμα με go4more?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Σαν ευχή για την ώρα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Άντε σιγά σιγά ....

 

8d2016b73f6d3f565cb126bd0f824a03.jpg

 

και με ένα 20% ακόμα από go4more το πήρα.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν παίξει go4more μιλάμε για 889 μείον 24% το ΦΠΑ μείον 20% του ποσού που μενει βγαίνει κάτω από 600 στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...