Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποιος θελει κινητο κυριως για την καμερα του,ας περιμενει το p30pro ή βασικα ας περιμενει μια και καλη το επομενο Pixel που και snapdragon θα εχει και κορυφαια καμερα.

 

 

 

Το S10+,τα νεα LG,την σειρα note κλπ τα επιλεγει καποιος για το συνολο που σου προσφερουν.

 

 

 

Ουτε σε Benchmarks θα ειναι κορυφη(εκει θα δουμε παλι λογικα τιποτα Oneplus),ουτε σε φωτογραφιες που αργοτερα θα δουμε και τις αλλες προτασεις/ναυαρχιδες.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι βλεπω συνεχιζουμε στο ιδιο στυλ με τα vs. Μπαινουμε να δουμε σχολια και παλι ακουμε για τιμες, καμερες εναντιων αλλων καμερων κτλ.

Αφηστε καθαρο το νημα ρε παιδια και μην λογομαχειτε.

 

Τελικα υπαρχει gcam για exynos που να λειτουργει;

Link to comment
Share on other sites

Πω πω τι τρολ...Να βαλουμε gcam δεν βγαζει καλες φωτο....

με πονεσε η κοιλια απο τα γελια...

Που ειναι ο tresor jim με τους τηλεφακους να βρουμε γιατρεια....

 

Με τους τηλεφακους της σαμι ήταν πολύ μπροστά τελικά....

Με το s7 edge έκανα παπάδες 3 χρόνια πριν με ευρυγωνιους που τους βάλανε τώρα ενσωματωμένους πάνω.. Κ πληρώνουμε πάλι ένα σκασμό λεφτά

Θα είναι χαζός κάποιος να γράψει ότι δεν σπέρνει κ σε φώτο το s10+ απλά το θέμα νυχτερινή φώτο χωρίς φλας το θεωρώ δυνατό χαρακτηριστικό κ απτή στιγμή που με την επαγγελματική λειτουργία βγάζω με σταθερό κινητό τις έκανα μέρα σε τέρμα σκοτεινό δωμάτιο Ε δεν μπορεί ολόκληρη sasmung ναμην φτιάχνει τη δυνατότητα με 4 δεύτερα να βγάζει την ίδια φώτο χωρίς να χρειάζεται να το αφήνεις κάπου.. Σε όποιον φαίνεται αστείο... Το ίδιο μου φαίνεται κ μένα όταν τσακώνεστε που δεν βγάζει 9 ώρες οθόνη σε 48 ώρες λες κ θέλετε γεννήτρια ενσωματωμένη..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Με τους τηλεφακους της σαμι ήταν πολύ μπροστά τελικά....

Με το s7 edge έκανα παπάδες 3 χρόνια πριν με ευρυγωνιους που τους βάλανε τώρα ενσωματωμένους πάνω.. Κ πληρώνουμε πάλι ένα σκασμό λεφτά

Θα είναι χαζός κάποιος να γράψει ότι δεν σπέρνει κ σε φώτο το s10+ απλά το θέμα νυχτερινή φώτο χωρίς φλας το θεωρώ δυνατό χαρακτηριστικό κ απτή στιγμή που με την επαγγελματική λειτουργία βγάζω με σταθερό κινητό τις έκανα μέρα σε τέρμα σκοτεινό δωμάτιο Ε δεν μπορεί ολόκληρη sasmung ναμην φτιάχνει τη δυνατότητα με 4 δεύτερα να βγάζει την ίδια φώτο χωρίς να χρειάζεται να το αφήνεις κάπου.. Σε όποιον φαίνεται αστείο... Το ίδιο μου φαίνεται κ μένα όταν τσακώνεστε που δεν βγάζει 9 ώρες οθόνη σε 48 ώρες λες κ θέλετε γεννήτρια ενσωματωμένη..

 

Συμφωνω σε ολα!

Αγαπαμε Jim.

Αυτο με την γεννητρια....Ξερω ενα φιλο που εχει περασμενο σε αλυσιδα στο λαιμο powerbank....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω η αφαίρεση ΦΠΑ γίνεται απολο το ποσό κ. Μετά αφαιρείται το κουπόνι; η πρώτα αφαιρείται το κουπόνι και μετά η αφαίρεση ΦΠΑ; αν είναι το πρώτο.. Με μια 300αρα είσαι ολοκαίνουριος κουτατος

 

Δηλαδή 1039-19.5% = 836 - 150= 686 - 390 το s9 plus = 296

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι βλεπω συνεχιζουμε στο ιδιο στυλ με τα vs. Μπαινουμε να δουμε σχολια και παλι ακουμε για τιμες, καμερες εναντιων αλλων καμερων κτλ.

Αφηστε καθαρο το νημα ρε παιδια και μην λογομαχειτε.

 

Τελικα υπαρχει gcam για exynos που να λειτουργει;

 

Ολα αυτα ξεκινησαν επειδη το dxomark εβγαλε ενα προχειρο review(οπως οι ιδιοι το ειπαν)με το S10+ που το βαλανε στην κορυφη των τωρινων κινητων μαζι με τα υπολοιπα,κατι που ξενερωσε αρκετο κοσμο προφανως.

 

Το λεω αυτο γιατι οταν ειχε βγει το note9 που του ειχε δωσει χαμηλοτερη βαθμολογια,εκει ολως τυχαιως δεν ειχαμε τετοια vs.

 

Το εχω ξαναπει και πιο παλια αλλα το Dxomark εχει κανει παρα πολυ κακο τα τελευταια χρονια.

 

Το γεγονος οτι την καλυτερη βαθμολογια σε video την εχει παρει το Xiaomi mi9(ακομα και απο Iphone,γελανε και οι πετρες)δεν πειραξε κανεναν ξερω γω(πιο πανω και απο S10+ και απο Huawei),γιατι δεν ειναι τοσο εμπορικες ναυαρχιδες τα Xiaomi ακομα σε σχεση με Samsung.

 

Το αλλο γεγονος που αλλο επισης πολυ γνωστο Site(gsmarena)εβγαλε καλυτερη overall αυτονομια σε μπαταρια παλι του Mi9 σε σχεση με τις αλλες γνωστες ναυαρχιδες ακομα και με μεγαλες μπαταριες τυπου P20pro/mate20pro/s10+/Oneplus6t παλι δεν πειραξε κανενα γιατι ειπαμε,ποιος ασχολειται τωρα με Xiaomi.....

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω η αφαίρεση ΦΠΑ γίνεται απολο το ποσό κ. Μετά αφαιρείται το κουπόνι; η πρώτα αφαιρείται το κουπόνι και μετά η αφαίρεση ΦΠΑ; αν είναι το πρώτο.. Με μια 300αρα είσαι ολοκαίνουριος κουτατος

 

Δηλαδή 1039-19.5% = 836 - 150= 686 - 390 το s9 plus = 296

 

1. Πρώτα γίνεται η αφαίρεση από το κουπόνι γιατί και αυτό περιέχει ΦΠΑ, δηλαδή είναι 120+30 φπα.

 

2. Άμα αφαιρέσεις πρώτα το ΦΠΑ μετά θα αφαιρέσεις 120 από το κουπόνι, όχι 150.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγο πιο ενδελεχές παίξιμο με την κάμερα του κινητού, παρατήρησα ένα δύο πράγματα που θα μπορούσε η Samsung να έχει βελτιώσει.

 

Δεν είναι vs με κάμερα αλλού κινητού. Απλά τι δεν με ικανοποιεί απόλυτα μέχρι τώρα, χωρίς όμως να αποτελεί κ αιτία να ξενερώσω με το κινητό ή να μετανιώσω που το πήρα. Σε καμία περίπτωση.

 

Είναι θέματα software κυρίως κ θα μπορούσε να τα βελτιώσει με update.

 

Το ένα έχει να κάνει με το focus όπου δεν παρουσιάζει συνέπεια. Στις αυτόματες κ χωρίς να το βοηθήσεις με tap καμία φορά δυσκολεύεται και μια τραβάει το background μια το foreground.

 

Οι νυχτερινές χωρίς φλας δε μπορώ να πω ότι με τρελαίνουν. Κάποια σημεία φαίνεται να τα βγάζει θολά, χωρίς λεπτομέρεια και κάποια πιο καθαρά. Δεν έχω καταλάβει πως επιλέγει να το κάνει αυτό. Έβγαλα πχ το σκύλο μου κ το ένα αυτί το είχε πάρει καλά, το άλλο θολό. Μιλάμε για ίδια απόσταση από το φακό.

 

Το τρίτο παράπονο που έχω αφορά το Pro mode. Επειδή ακόμα κ τα default settings στο Pro mode θα βγάλουν καλύτερη φωτογραφία από το auto, είναι πραγματικά κρίμα να μην υπάρχει η επιλογή για χρήση του ultra wide φακού. Μόνο του κανονικού.

 

Αυτά στα αρνητικά. Τα θετικά της κάμερας είναι περισσότερα βέβαια αλλά ήθελα να εστιάζω σε αυτά προς το παρόν.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Είδα σε μαύρο το s10 e δυστυχώς δεν είχε σε έκθεση το plus. Δεν ήταν τελείως μαύρο όπως το s9 plus μου φάνηκε σαν να άλλαζε κάπως το χρώμα. Και το άσπρο μου άρεσε από το βίντεο αλλά λογικά θα το καθυστερησουν

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω η αφαίρεση ΦΠΑ γίνεται απολο το ποσό κ. Μετά αφαιρείται το κουπόνι; η πρώτα αφαιρείται το κουπόνι και μετά η αφαίρεση ΦΠΑ; αν είναι το πρώτο.. Με μια 300αρα είσαι ολοκαίνουριος κουτατος

 

Δηλαδή 1039-19.5% = 836 - 150= 686 - 390 το s9 plus = 296

 

Το -390€ για το s9 plus απο που προκυπτει;Υπαρχει σε καποιο μαγαζι trade in?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, κάτοχος του S8+ εδώ και 2 χρονια αποφάσισα να πάω στο S10+ 1tb, θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει αυτή η αλλαγή σε συγκρίσει με το S10+ 512gb, να τονίσω ότι έχω έκπτωση γύρο στα 200€ και απαλλαγή από το ΦΠΑ, η διαφορα μεταξύτους θα είναι γύρο στα 140€ παραπάνω.

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Δε θα έρθει το 1tb στην Ελλάδα , αυτή η ενημέρωση υπάρχει απο τη Samsung

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Aυτό που λέτε είναι πολύ σημαντικό γιατί μου είπανε από μεγάλης αλυσίδας κατάστημα ότι αύριο μπορώ να πάρω το S10+ 1tb, και μου κάνουν και έκπτωση,

μήπως είναι παραεισαγωγή

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Δε θα έρθει το 1tb στην Ελλάδα , αυτή η ενημέρωση υπάρχει απο τη Samsung

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Έχει έρθει, σε περιορισμένη διαθεσιμότητα φυσικά. Έχουν παραλάβει αρκετοί

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει, σε περιορισμένη διαθεσιμότητα φυσικά. Έχουν παραλάβει αρκετοί
Εμένα έτσι μου είπαν από τη samsung Και μάλιστα κάποιος που είχε προπαραγγειλει από το Πλαίσιο , του είπαν πως δεν ξέρουν αν θα έρθει.

 

Δε θυμάμαι αν το διάβασα εδώ ή στο facebook

 

Στη θέση του ενδιαφερόμενου θα έκανα ένα τηλέφωνο στη samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα ξεκινησαν επειδη το dxomark εβγαλε ενα προχειρο review(οπως οι ιδιοι το ειπαν)με το S10+ που το βαλανε στην κορυφη των τωρινων κινητων μαζι με τα υπολοιπα,κατι που ξενερωσε αρκετο κοσμο προφανως.

 

Το λεω αυτο γιατι οταν ειχε βγει το note9 που του ειχε δωσει χαμηλοτερη βαθμολογια,εκει ολως τυχαιως δεν ειχαμε τετοια vs.

 

Το εχω ξαναπει και πιο παλια αλλα το Dxomark εχει κανει παρα πολυ κακο τα τελευταια χρονια.

 

Το γεγονος οτι την καλυτερη βαθμολογια σε video την εχει παρει το Xiaomi mi9(ακομα και απο Iphone,γελανε και οι πετρες)δεν πειραξε κανεναν ξερω γω(πιο πανω και απο S10+ και απο Huawei),γιατι δεν ειναι τοσο εμπορικες ναυαρχιδες τα Xiaomi ακομα σε σχεση με Samsung.

 

Το αλλο γεγονος που αλλο επισης πολυ γνωστο Site(gsmarena)εβγαλε καλυτερη overall αυτονομια σε μπαταρια παλι του Mi9 σε σχεση με τις αλλες γνωστες ναυαρχιδες ακομα και με μεγαλες μπαταριες τυπου P20pro/mate20pro/s10+/Oneplus6t παλι δεν πειραξε κανενα γιατι ειπαμε,ποιος ασχολειται τωρα με Xiaomi.....

 

 

Έχεις δίκιο σε αυτό, εγώ παρατηρώ επίσης μεγαλύτερη κόντρα ανάμεσα σε Samsung vs Huawei απ'ότι σε Samsung vs Apple :lol:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι οι κινεζοι μπηκαν καλα κ δυνατά στο παιχνιδι... Επισης μην ξεχναμε οτι μπήκαν κ ξαφνικά..... Παει η apple.... Αυτο ηταν..... Τωρα που έχασε κ την 2η θεση, παπαλα!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έτσι μου είπαν από τη samsung Και μάλιστα κάποιος που είχε προπαραγγειλει από το Πλαίσιο , του είπαν πως δεν ξέρουν αν θα έρθει.

 

Δε θυμάμαι αν το διάβασα εδώ ή στο facebook

 

Στη θέση του ενδιαφερόμενου θα έκανα ένα τηλέφωνο στη samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/195802-samsung-galaxy-s10-ceramic-black-1tb

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , αν υπάρχει κάποιο κουπόνι διαθέσιμο για αγορά του S10, ας επικοινωνήσει με PM μαζί μου. Ευχαριστώ !
The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Και δεν είχε τίποτα, καμία εφαρμογή; Το s9+ από vodafone έχει εφαρμογές που δεν απεγκαθίστανται. Η μια είναι το myVodafone, που ούτως ή άλλως θα είχα και γω, για να βλέπω χρήση, προσφορές κλπ. Η άλλη, το "start", η οποία, πέρα από το ότι δεν απεγκαθίσταται, δεν απενεργοποιείται καν! Ακόμη και στον περιορισμό χρήσης, πετάει άκυρα notifications που και που.

 

Τίποτα από αυτά, ακριβώς όπως και από οποιοδήποτε άλλο κατάστημα (πλαίσιο, public, κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση στα παιδιά που είχαν κάνει προπαραγγελία σήμερα παρέλαβα με κούριερ τα ασύρματα ακουστικά. Το Σάββατο είχα συμπληρώσει τη φόρμα μέσω ίντερνετ( να συμπληρώσω ότι Προσπαθούσα από Παρασκευή αλλά κόλλαγε η σελίδα της Samsung τελικά το Σάββατο ξεκόλλησε )την Τρίτη μου έστειλαν μήνυμα επιβεβαίωσης και σήμερα μου το έστειλαν Μπράβο στη Samsung για τη σβελτάδα της

Εκανα εχθες την αιτηση και περιμενω,σου ηρθε email η σε καλεσανε;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγνώμη για το εκτός θέματος αλλά είμαι σίγουρος κάποιος θα έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο λόγω προπαραγγελιών να βοηθήσει:

- προπαραγγελία πλαίσιο 4/3 με πιστωτική.

-Τηλέφωνο απο πλάισιο οτι δεν θα είμαι στην παράδοση της παρασκευής. Θα ημουν σε αυτής της εβδομάδας και θα χρειαζόταν να ξαναέκανα την αγορά μεσω λινκ που θα στέλνανε.

-Λένε οτι στάλθηκε εντολη ακύρωσης στη τράπεζα αυτόματα στις 7 μέρες 11/3

-14/3 τηλέφωνο οτι ήρθε και στέλνουν λινκ να το ξανακάνω. Η πρώτη δόση δείχνει ακόμη δεσμευμένη και με βάζουν να επικοινωνήσω με τράπεζα.

- Η τράπεζα λέει οτι δε βλέπει εντολή ακύρωσης. Το πλαίσιο λέει οτι εχει σταλεί και σως λένε θέλει μερικές μέρες να περαστει η ακύρωση.

Και εχω μπλέξει σε αυτό το τρυπάκι τώρα...

Έχει τύχει σε κάποιον? σε ποιον να κάνω μουτράκια/? στο Πλαίσιο ή στη Τράπεζα?

Συμπέρασμα... Τσουρέκια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...