Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν έχω κάνει, ο λόγος διότι βαριέμαι το στήσιμο του τηλεφώνου από την αρχή

Εμένα με ρουφάει την μπαταρία σαν νεράκι. Να δω με το update τι λεει

 

Παιδιά το έχουμε ξαναπεί εδώ και πολλά χρόνια πάρα πολλές φορές σε μεγάλο Major Update όπως είναι αυτό που αλλάζει και έκδοση ui αλλά κυρίως άλλο android πρέπει υποχρεωτικά να γίνεται καθαρή εγκατάσταση αφού αλλάζει ο κώδικας του λειτουργικού, αλλιώς μετά μην παραπονιέστε δεν μου δουλεύει το ένα και δεν μου δουλεύει το άλλο σωστά. Βάλτε μια κάρτα micro sd απο 64gb και άνω και μέσο της εφαρμογής smart switch κάντε από εκεί προς την κάρτα ένα back up τα βασικά σας πράγματα επαφές sms φώτο βίντεο και της πολύ πολύ βασικές εφαρμογές βγάλτε την και μετά κάντε επαναφορά αλλιώς δεν θα δείτε πραγματικά τι φταίει και τι όχι !! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά το έχουμε ξαναπεί εδώ και πολλά χρόνια πάρα πολλές φορές σε μεγάλο Major Update όπως είναι αυτό που αλλάζει και έκδοση ui αλλά κυρίως άλλο android πρέπει υποχρεωτικά να γίνεται καθαρή εγκατάσταση αφού αλλάζει ο κώδικας του λειτουργικού, αλλιώς μετά μην παραπονιέστε δεν μου δουλεύει το ένα και δεν μου δουλεύει το άλλο σωστά. Βάλτε μια κάρτα micro sd απο 64gb και άνω και μέσο της εφαρμογής smart switch κάντε από εκεί προς την κάρτα ένα back up τα βασικά σας πράγματα επαφές sms φώτο βίντεο και της πολύ πολύ βασικές εφαρμογές βγάλτε την και μετά κάντε επαναφορά αλλιώς δεν θα δείτε πραγματικά τι φταίει και τι όχι !! ;) ;)

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο!

Εγώ από iPhone 4 ξεκίνησα να κάνω set as new σε κάθε αναβάθμιση και συνέχισα την παράδοση σε S4, S7 και S10+. Να μη σταθώ στο ότι έχω κάνει 5 φλασαρίσματα και άλλα τόσα στησίματα στο S10+... Μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα θέμα. Εννοείται ότι ο καθένας δεν έχει τον ίδιο χρόνο για να ασχοληθεί με στησίματα κλπ, αλλά καλύτερα 2 ωρες ασχολίας που θα μου προσφέρει ηρεμία, παρά γκρίνια, παράπονα και αναμονή για την επόμενη αναβάθμιση (δε σημαίνει απόλυτα ότι θα διορθωθούν τα προβλήματα)

Σεβαστή κάθε άποψη και τοποθέτηση...

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λετε και συμφωνω και εγω , δεν παραπονιεμαι ,απλα θελω να ειμαι σιγουρος αν ειναι θεμα επαναφορας ,τωρα που λετε πως δεν υπαρχουν προβληματα σε εσας που κανατε επαναφορα τωρα ναι, αξιζει καποια στιγμη να το κανω, φανταστειτε να εκανα την επαναφορα και να υπηρχε παλι θεμα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχουμε ξαναπεί εδώ και πολλά χρόνια πάρα πολλές φορές σε μεγάλο Major Update όπως είναι αυτό που αλλάζει και έκδοση ui αλλά κυρίως άλλο android πρέπει υποχρεωτικά να γίνεται καθαρή εγκατάσταση αφού αλλάζει ο κώδικας του λειτουργικού, αλλιώς μετά μην παραπονιέστε δεν μου δουλεύει το ένα και δεν μου δουλεύει το άλλο σωστά. Βάλτε μια κάρτα micro sd απο 64gb και άνω και μέσο της εφαρμογής smart switch κάντε από εκεί προς την κάρτα ένα back up τα βασικά σας πράγματα επαφές sms φώτο βίντεο και της πολύ πολύ βασικές εφαρμογές βγάλτε την και μετά κάντε επαναφορά αλλιώς δεν θα δείτε πραγματικά τι φταίει και τι όχι !! ;) ;)

 

Εκανα επαναφορα και μετα το πρωτο update και τωρα με το καινουριο . 2 φορες και παλι ειναι τραγικο στην μπαταρια

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Accu Battery να δεις η μπαταρία σου σε τι επίπεδο βρίσκεται. Αν είναι κάτω από το 75% ίσως χρειάζεται και αλλαγή. Εμένα πάντως για την δικιά μου χρήση με το Android 11 βλέπω μέσο όρο 5 με 5.30 ώρες sot οθόνης. Για μένα με το 11 έχει γίνει καλύτερη πάντως!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορα και μετα το πρωτο update και τωρα με το καινουριο . 2 φορες και παλι ειναι τραγικο στην μπαταρια

 

Δείτε μήπως σου τρώει μπαταρία κάποια εφαρμογή μετά την αναβάθμιση παραπάνω από παλιά...μπορεί κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιείται μόνο εσείς να είναι όλο το πρόβλημα γιατί δεν έχει πάρει ακόμα αναβάθμιση για android 11 και δεν είναι πλήρως συμβατή.

Link to comment
Share on other sites

Μετά και από το μικρό update (σε Ελληνικό S10) το Wi-Fi call (COSMOTE) στα δικά σας κινητά λειτουργεί???

Η διαχείριση της μπαταρίας στο δικό μου είναι καλύτερη με την 11.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Accu Battery να δεις η μπαταρία σου σε τι επίπεδο βρίσκεται. Αν είναι κάτω από το 75% ίσως χρειάζεται και αλλαγή. Εμένα πάντως για την δικιά μου χρήση με το Android 11 βλέπω μέσο όρο 5 με 5.30 ώρες sot οθόνης. Για μένα με το 11 έχει γίνει καλύτερη πάντως!!

 

85% το βγάζει. Θα το ξαναδώ με φάνηκε σαν να έστρωσε λίγο εχθές

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχουμε ξαναπεί εδώ και πολλά χρόνια πάρα πολλές φορές σε μεγάλο Major Update όπως είναι αυτό που αλλάζει και έκδοση ui αλλά κυρίως άλλο android πρέπει υποχρεωτικά να γίνεται καθαρή εγκατάσταση αφού αλλάζει ο κώδικας του λειτουργικού, αλλιώς μετά μην παραπονιέστε δεν μου δουλεύει το ένα και δεν μου δουλεύει το άλλο σωστά. Βάλτε μια κάρτα micro sd απο 64gb και άνω και μέσο της εφαρμογής smart switch κάντε από εκεί προς την κάρτα ένα back up τα βασικά σας πράγματα επαφές sms φώτο βίντεο και της πολύ πολύ βασικές εφαρμογές βγάλτε την και μετά κάντε επαναφορά αλλιώς δεν θα δείτε πραγματικά τι φταίει και τι όχι !! ;) ;)

 

Υποχρεώτικο ??? Αλήθεια ?? Παρέθεσε μου επίσημη τοποθετηση της Samsung πάνω σε αυτό.....

Βασικά Παρέθεσε μου την τοποθέτηση της google κ της καθε εταιρίας πανω σε αυτό .....

Γιατί ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ?

Και καλα εγω, εσυ και αλλοι χίλιοι που διάβαζουμε τα forums....

Αλλοι τοσοι χιλιάδες που δεν διαβάζουν κ δεν ασχολούνται, τι γίνεται ??

Link to comment
Share on other sites

Υποχρεώτικο ??? Αλήθεια ?? Παρέθεσε μου επίσημη τοποθετηση της Samsung πάνω σε αυτό.....

 

Βασικά Παρέθεσε μου την τοποθέτηση της google κ της καθε εταιρίας πανω σε αυτό .....

 

Γιατί ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ?

 

Και καλα εγω, εσυ και αλλοι χίλιοι που διάβαζουμε τα forums....

 

Αλλοι τοσοι χιλιάδες που δεν διαβάζουν κ δεν ασχολούνται, τι γίνεται ??

Ειρήνη υμίν!

Προτείνεται όντως συνήθως από αρκετά τεχνολογικά φόρουμ (πχ. XDA) η ολική επαναφορά μετά την εγκατάσταση μιας νέας έκδοσης, το ίδιο και η διαγραφή της cache, χωρίς ωστόσο να αποτελεί οδηγία της Samsung ή απαραίτητη προϋπόθεση για να λειτουργήσει σωστά η συσκευή.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποχρεώτικο ??? Αλήθεια ?? Παρέθεσε μου επίσημη τοποθετηση της Samsung πάνω σε αυτό.....

Βασικά Παρέθεσε μου την τοποθέτηση της google κ της καθε εταιρίας πανω σε αυτό .....

Γιατί ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ?

Και καλα εγω, εσυ και αλλοι χίλιοι που διάβαζουμε τα forums....

Αλλοι τοσοι χιλιάδες που δεν διαβάζουν κ δεν ασχολούνται, τι γίνεται ??

 

Έλεος ποια είμαστε στο 2021 όχι στο 1990 με τα ασπρόμαυρα κινητά.. Έχουμε φτάσει αισίως στο Android 11, υποτίθεται ότι η νέες γενιές είναι ποιο ψαγμένες από την δικιά μου (1980) οπότε αν κάποιος <<άσχετος>> δεν ξέρει τα εντελώς σχετικά πράγματα τεχνολογίας και πως λειτουργεί το Android γενικά ας μην παίρνει το s10 η το s21 μόνο για εφέ κλπ. Αν κάποιος δεν ξέρει τι σημαίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ας πάρει ένα κινητό με 150 ευρώ. Σε όλα τα site τα τεχνολογικά εδώ και πολλά χρόνια το λένε και οι πέτρες λενε καλό είναι με κάθε αλλαγή Android (major update) και όχι τα μηνιαία (minor update) καλό είναι να γίνεται επαναφορά. Εννοειτε από μεριάς Samsung το λένε αν πας στο service αλλά για να μην επεκταθώ άλλο γιατί μπορω να πω πολλά πάνω σε αυτό το θέμα για μένα εννοείτε μπορείς να βάλεις από πάνω καπάκι το νέο Android 11 αλλά αν και εφόσον σου βγαίνουν προβλήματα (μην θάβεται οι έξυπνοι τα κινητά ή το update) σε βασικές λειτουργίες και αφού ακόμη όλες οι εφαρμογές στο play store δεν έχουν αλλάξει να υποστηρίζουν το νέο 11 γιατί υπάρχουν πολλές ασυμβατότητητες ακόμη τότε ναι είναι υποχρεωτική η επαναφορά!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς, εν έτη 2021 και πρέπει να κάνουμε επαναφορά, ότι να ναι, ο κόσμος πηγαίνει μπροστά και όχι πίσω, απαράδεκτο για μένα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς, εν έτη 2021 και πρέπει να κάνουμε επαναφορά, ότι να ναι, ο κόσμος πηγαίνει μπροστά και όχι πίσω, απαράδεκτο για μένα

 

Όσο προχωράει η τεχνολογία τόσο μεγαλύτερη η πιθανότητα λάθους. Όπως στα Windows έτσι και στο Android μετά από μεγάλες αναβαθμίσεις έρχονται και συχνά μεγάλα Μπαγκς....δεν έχω δει ποτέ την Microsoft να προτείνει format για να φτιαχτούν τα προβλήματα αλλά στην τελική είναι η μόνη επιλογή αφού μιλάμε για πολύ μεγάλο κώδικα και πολύπλοκο λογισμικό που αλληλεπιδρά με τόσες εκατομμύρια εφαρμογές.

Τώρα άμα σας χαλάει η τεχνολογία και τα κουσουρια της να πάτε στα κινέζικα τηλέφωνα που δεν έχουν Μπαγκς όταν δίνουν updates...(γελάει ο κόσμος). Φιλικά πάντα ... τροφή για σκέψη και να κοιτάτε πιο την γενική εικόνα και όχι το κινητό σαν κινητό (γιατί δεν είναι κινητό...είναι μίνι pc τσέπης).

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! ηρθε και εμενα το Update και το εκανα.ολα καλα μεχρι στιγμης και το μονο που μεχει "ξινησει" ειναι οτι θελει 2 πατηματα για να κατεβασω την κουρτινα με κουμπια.νομιζω ειναι πισωγυρισμα αυτο..κατι που με ειχε βολεψει πολυ.

στα ++ οτι πλεον μπορω να κλειδωνω την οθονη με 2πλο πατημα.κατι αλλο τρανταχτο δεν εχω δει ακομη..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! ηρθε και εμενα το Update και το εκανα.ολα καλα μεχρι στιγμης και το μονο που μεχει "ξινησει" ειναι οτι θελει 2 πατηματα για να κατεβασω την κουρτινα με κουμπια.νομιζω ειναι πισωγυρισμα αυτο..κατι που με ειχε βολεψει πολυ.

στα ++ οτι πλεον μπορω να κλειδωνω την οθονη με 2πλο πατημα.κατι αλλο τρανταχτο δεν εχω δει ακομη..

 

Για ποια κουρτίνα μιλάς αδερφέ γιατί δεν κατάλαβα τι εννοείς.. Αν θες για γρήγορη πρόσβαση της κουρτίνας του πινάκα ειδοποιήσεων μπορείς να πας στην αρχική οθόνη και να επιλέξεις την σάρωση προς τα κάτω, έτσι σε βοηθάει να έχεις αστραπιαία πρόσβαση από οποιοδήποτε μέρος της οθόνης αν είναι αυτό το ζητούμενο φυσικά.. !!

 

Ναι συμφωνώ με 1000 το κλείδωμα οθόνης με 2πλο πάτημα μου θύμισε εποχές LG g2 και ήταν κάτι που πάντα το ονειρευόμουν τώρα έστω και αργά είναι όλα τα λεφτά μαζί με το δαχτυλικό στην οθόνη φυσικά !! :p ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Για ποια κουρτίνα μιλάς αδερφέ γιατί δεν κατάλαβα τι εννοείς.. Αν θες για γρήγορη πρόσβαση της κουρτίνας του πινάκα ειδοποιήσεων μπορείς να πας στην αρχική οθόνη και να επιλέξεις την σάρωση προς τα κάτω, έτσι σε βοηθάει να έχεις αστραπιαία πρόσβαση από οποιοδήποτε μέρος της οθόνης αν είναι αυτό το ζητούμενο φυσικά.. !!

 

Ναι συμφωνώ με 1000 το κλείδωμα οθόνης με 2πλο πάτημα μου θύμισε εποχές LG g2 και ήταν κάτι που πάντα το ονειρευόμουν τώρα έστω και αργά είναι όλα τα λεφτά μαζί με το δαχτυλικό στην οθόνη φυσικά !! :p ;)

αυτο εννοω.καλα καταλαβες.απλα τωρα δεν κατεβαινει με ολες τα κουμπια..απλα μονο η πανω σειρα.πριν στο κατεβασμα ειχε πλαισιο με 9 εφαρμογες.τωρα θελω πατημα 2 φορες.αυτο εννοω και απ'οτι καταλαβα το απενεργοποιησανε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το δουλεύω με κουμπιά τα έχω απενεργοποίημενα οπότε δεν ξέρω τι εννοείς η μπάρα αν δεν κάνω λάθος πάντα 6 επιλογές είχε και μετά κατεβάζεις 2ερη φορά να δεις τα υπόλοιπα εκτός αν εννοείς με την 2ερη φορά που βλέπεις τα κ μικρά εικονίδια της αναζήτησης, power, dots.. Αυτά δεν τα δούλευα ποτέ οπότε γιαυτό δεν τα θυμάμαι.. Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

αυτο εννοω.καλα καταλαβες.απλα τωρα δεν κατεβαινει με ολες τα κουμπια..απλα μονο η πανω σειρα.πριν στο κατεβασμα ειχε πλαισιο με 9 εφαρμογες.τωρα θελω πατημα 2 φορες.αυτο εννοω και απ'οτι καταλαβα το απενεργοποιησανε.

 

Με δυο δακτυλα κατεβαινει ολη η κουρτινα

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Με δυο δακτυλα κατεβαινει ολη η κουρτινα

 

Σωστός ..

Με δυο δάχτυλα βλέπεις όλη την κουρτινα και οχι μόνο την πρώτη σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Με δυο δακτυλα κατεβαινει ολη η κουρτινα

δεν βολευει με τα 2 δαχτυλα.εγω το ξεκλειδωνω με την κυληση και αμεσως κατεβαζω την κουρτινα.με τα 2 δαχτυλα θα πρεπει να χρησιμοποιησω τα 2 χερια..και θα πρεπει να τα συρω απο την θεση του ηχειου και κατω γιατι αν πατησω στην μεση δεν κανει κατι.στο android 10 δεν ειχα κανενα θεμα και με βολευε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανακεφαλαιώνω και εγώ μετά το τελευταίο minor update είμαι πολύ ευχαριστημένος πουθενά κανένα κόλλημα με ότι αλλαγές έχει φέρει γενικά που σε άλλους αρέσουν και σε άλλους όχι (λογικό) και κυρίως με την δικιά μου μέση χρήση που του κάνω το τελευταίο διάστημα χωρίς games (λόγο έλλειψης χρόνου) η αυτονομία του είναι πολύ καλή και μου βγάζει μέσο όρο 5,30 με 6 ώρες sot οθόνης !! ;)

 

Viber-2021-02-02.jpg

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

Μια ερωτηση σας παρακαλω.Εχω εδω κ λιγες μερες,το s10 καινουργιο.

Πειτε μου αν καποιος ξερει,πως μπορω να αλλαξω τον ηχο για εισερχομενο sms;

Nα βαλω καποιον ηχο που εχω κατεβασει εγω,κ οχι καποιον απο αυτους που εχει απο τη ''μανα'' του.

Καλο βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

Μια ερωτηση σας παρακαλω.Εχω εδω κ λιγες μερες,το s10 καινουργιο.

Πειτε μου αν καποιος ξερει,πως μπορω να αλλαξω τον ηχο για εισερχομενο sms;

Nα βαλω καποιον ηχο που εχω κατεβασει εγω,κ οχι καποιον απο αυτους που εχει απο τη ''μανα'' του.

Καλο βραδυ.

Ρυθμισεις --> Ηχοι και δονηση --> Ηχος ειδοποιησης .

επιλεγεις Sim1 και εχει επιλογη ηχου πολλους ηχους! στα μηνυματα δεν βλεπω επιλογη να τον αλλαξεις και να βαλεις δικο σου..αυτο ισχυει με τις κλησεις γιατι πανω δεξια βγαζει ενα "+" που εχεις την δυνατοτητα να προσθεσεις δικο σου ηχο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Καταρχην,σε ευχαριστω πολύ.

Στο βημα,μετα το ''ηχος ειδοποιησης'',δεν μου λεει sim1,απλα με βαζει μεσα στους ηχους.

Δεν ξερω αν εγω τα εχω μπερδεψει.

Εχω βαλει ας πουμε εκει 2 δικους μου ηχους,αλλά νομιζω οτι αυτος ο ηχος(αυτος πχ που θα επιλεξω),ειναι για ολες τις ειδοποιησεις κ οχι μόνο για τα sms που θελω εγω.

Δηλαδη,εγω θελω,για τα sms να εχω εναν δικο μου ηχο (ενα mp3 15''),κ για τις άλλες ειδοποιησεις,ας εχει τις ''μαμά'' μιας κ ειναι συντομοι σε διαρκεια.

Κ για να μην ανοιγω νεο θεμα,να ρωτησω,μηπως γινεται με καποιο app,αλλά αυτο το app,να μην εχει μόνο τους δικους του ήχους,αλλά να με αφηνει να βαζω καποιον δικο μου.

Αν αυτο δεν γινεται,εχει καποιο παιδι να προτεινει καποιο app;

ΥΓ: Αν αναγκαστικα,ο ηχος ειδοποιησης αντιστοιχει κ στα sms κ στις άλλες ειδοποιησεις,αλλά με αφηνει να βαζω καποιον δικο μου ηχο,

τότε,θα απενεργοποιησω ολες τις ειδοποιησεις εκτος απο τα sms.

Τα χω μπερδεψει μάλλον.

Συγνωμη αν κουρασα.

Καλημερα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...