Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για οσους εκαναν την παραπανω διαδικασια να ξερουν οτι εφοσον συνεχισουν να στελνουν sms με Ελληνικα μικρα τα μνμ μετρουν Χ 3 τους χαρακτηρες και μην την πατησουν κι αλλοι οπως εγω, που τελειωσαν αμεσως τα δωρεαν μνμ του προγραμματος μου.. Και εχει μολις 11 ο μηνας..

 

Ευτυχως που μου ηρθε ενημερωση και σταματησα να στελνω sms... Αλλιως ποιος ξερει ποσο θα ερχοταν ο λογαριασμος...

Για αυτό είχα γράψει πιο πάνω για την εφαρμογή που έβαλα και σώθηκα μέχρι να βγάλει update η Xiaomi και να μη χρεωνόμαστε 3πλά τα μηνύματα...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλημερα εχω την global 10.2.30 οταν ειχε ερθει το update το κατεβασα και δεν το εγκατεστησα και το εσβησα μεχρι να δω πως παει απο προβληματα. Απο τοτε δεν μου ξαναεμφανισε το update. Θα εμφανιστει παλι οταν βγει καινουριο update;
Link to comment
Share on other sites

@spyrosfra

Πρώτα ποιά έκδοση γράφει στης ρύθμισης sbout phone?? στο δικό μου γράφει QFAEUXM αν και εσένα στο γράφει προχωράς στο κατέβασμα

Την κατέβεις από εδώ από τη συσκευή

https://bigota.d.miui.com/V11.0.5.0.QFAEUXM/miui_CEPHEUSEEAGlobal_V11.0.5.0.QFAEUXM_b75c33b811_10.0.zip

Και μεταφέρεις το αρχείο zip στο φάκελο downloaded rom και ακολουθείς αυτό που έγραψα ποιο πάνω

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

@spyrosfra

Πρώτα ποιά έκδοση γράφει στης ρύθμισης sbout phone?? στο δικό μου γράφει QFAEUXM αν και εσένα στο γράφει προχωράς στο κατέβασμα

Την κατέβεις από εδώ από τη συσκευή

https://bigota.d.miui.com/V11.0.5.0.QFAEUXM/miui_CEPHEUSEEAGlobal_V11.0.5.0.QFAEUXM_b75c33b811_10.0.zip

Και μεταφέρεις το αρχείο zip στο φάκελο downloaded rom και ακολουθείς αυτό που έγραψα ποιο πάνω

 

σε εμενα γραφει 10.2.30.0(PFAEUXM)

 

Μολις εβαλα χωρα Ηνωμενο Βασιλειο μου την εβγαλε, δεν υπαρχει προβλημα στην εγκατασταση;

Edited by spyrosfra
Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί ΑΙ το ρυθμίζω να μην ανοίγει τίποτα, φεύγοντας από τις ρυθμίσεις το τσεκάρω και έτσι μένει, αλλά στη συνέχεια μου ανοίγει πάλι το google assistant. Τί κάνω λάθος;
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί ΑΙ το ρυθμίζω να μην ανοίγει τίποτα, φεύγοντας από τις ρυθμίσεις το τσεκάρω και έτσι μένει, αλλά στη συνέχεια μου ανοίγει πάλι το google assistant. Τί κάνω λάθος;

 

Έχει τρεις επιλογές μια για απλό πάτημα μια για παρατεταμένο και μια για διπλό σιγουρέψου ότι τα έχεις βγάλει όλα

Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωση της μπαταρίας έχει βελτιωθεί κατά πολύ με την αναβάθμιση, λογικά θα βοηθάει και το vowifi, γιατί σπίτι που δεν έχω και φοβερό σήμα είναι σχεδόν συνδεμένο συνέχεια με το WiFi για τις κλήσεις.

Πρώτη φορά μου τυχαίνει μετά από αναβάθμιση τόση αισθητή διαφορά στη κατανάλωση.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωση της μπαταρίας έχει βελτιωθεί κατά πολύ με την αναβάθμιση, λογικά θα βοηθάει και το vowifi, γιατί σπίτι που δεν έχω και φοβερό σήμα είναι σχεδόν συνδεμένο συνέχεια με το WiFi για τις κλήσεις.

Πρώτη φορά μου τυχαίνει μετά από αναβάθμιση τόση αισθητή διαφορά στη κατανάλωση.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ απόλυτα! Κάνω έντονη καθημερινή χρήση και από όταν το πήρα έβγαζα 5μιση με 6 ώρες οθόνη. Χθες έβγαλα 8μιση με 7% μπαταρία ακόμα και αυτή τη στιγμή είμαι στο 44% με 4 ώρες και 38 λεπτά οθόνη.

Δεν έχω ξαναδεί τέτοια διαφορά στη διαχείριση μπαταρίας μετά από update, και ακόμα δεν έχω κάνει καν format μετά από το update.

 

Κάτι άσχετο, εμένα στις ρυθμίσεις μηνυμάτων δεν μου έχει πουθενά την επιλογή για gsm alphabet. Πως είναι δυνατόν?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα! Κάνω έντονη καθημερινή χρήση και από όταν το πήρα έβγαζα 5μιση με 6 ώρες οθόνη. Χθες έβγαλα 8μιση με 7% μπαταρία ακόμα και αυτή τη στιγμή είμαι στο 44% με 4 ώρες και 38 λεπτά οθόνη.

Δεν έχω ξαναδεί τέτοια διαφορά στη διαχείριση μπαταρίας μετά από update, και ακόμα δεν έχω κάνει καν format μετά από το update.

 

Κάτι άσχετο, εμένα στις ρυθμίσεις μηνυμάτων δεν μου έχει πουθενά την επιλογή για gsm alphabet. Πως είναι δυνατόν?

Έχεις region ελλάδα? γιατί κι εγώ άλλαξα προ ημερών και την έχασα τη ρύθμιση. Μάλλον αυτό θα φταίει...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω την αναβαθμιση απο τις πρωτες μερες του Mi9 που την εδωσε στις 4 του μηνα εχω καποιες παρατηρησεις. Αρκετες φορες ο φακος αναβει μονος του ακομα και αν εχω το κινητο σε stand by. Τα notification σε social εφαρμογες αν δεν μπω μεσα μπορει και να μην χτυπησουν Viber, Messenger, WhatsApp. Ενω βλεπω και ξαναβλεπω τις ρυθμισεις το εχω βαλει να ειναι ξυπνιο και ας τρωει μπαταρια. Να πω οτι δεν εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Πειτε μου οτι το εχετε και εσεις το bug και με την επαναφορα, γιατι βαριεμαι να κανω επαναφορα :p

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω την αναβαθμιση απο τις πρωτες μερες του Mi9 που την εδωσε στις 4 του μηνα εχω καποιες παρατηρησεις. Αρκετες φορες ο φακος αναβει μονος του ακομα και αν εχω το κινητο σε stand by. Τα notification σε social εφαρμογες αν δεν μπω μεσα μπορει και να μην χτυπησουν Viber, Messenger, WhatsApp. Ενω βλεπω και ξαναβλεπω τις ρυθμισεις το εχω βαλει να ειναι ξυπνιο και ας τρωει μπαταρια. Να πω οτι δεν εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Πειτε μου οτι το εχετε και εσεις το bug και με την επαναφορα, γιατι βαριεμαι να κανω επαναφορα :p

Για το φακό τσέκαρε μήπως έχεις κάποιο κουμπί σεταρισμένο να τον ανοίγει, π.χ. με παρατεταμένο πάτημα.

Για τις ειδοποιήσεις δες ανά εφαρμογή στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων μήπως είναι ανενεργή η <εμφάνιση ειδοποιήσεων>, οι <αναδυόμενες ειδοποιήσεις>, οι <ειδοποιήσεις κλειδώματος> κλπ.

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα πει , είχα αρκετά θεματακια μετά την αναβάθμιση, με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έστρωσαν όλα !!!

Από την στιγμή που πήραμε και Android 10 θεωρώ καλό είναι να γίνει!

Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα πει , είχα αρκετά θεματακια μετά την αναβάθμιση, με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έστρωσαν όλα !!!

Από την στιγμή που πήραμε και Android 10 θεωρώ καλό είναι να γίνει!

την στιγμη που κατι τετοιο δεν προτεινεται απο την κατασκευαστικη εταιρια, μου λες σε παρακαλω ενα λογο γιατι να χρειαζεται κατι τετοιο?

καποιος αλλος αρκετα πριν αναφερει πως μετα απο καμια 10αρια μερες στρωνουν τα παντα.

το λεω οχι για τιποτα αλλο μιας και μια επαναφορα, ειναι μπελας να το ξαναφτιαξεις φτου και απο την αρχη.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που έχουμε θέματα, καλύτερα δεν είναι να το κάνουμε? Σε μερικούς έκατσε κομπλέ, σε μερικούς όχι ( όπως εμένα ), μισή ώρα δουλειά είναι και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!αυτές οι μπάντες:.850/900/1800/1900MHz (B5/B8/B3/B2), 3G/TD-SCDMA 1900/2000MHz (B39/B34), 3G/WCDMA 850/900/1700/1900/2100MHz (B5/B8/B4/B2/B1), 4G/TD-LTE 1900/2100/2300/2500/2600MHz (B39/B34/B40/B41/B38), 4G/FDD-LTE 700/850/900/1700/1800/1900/2100/2600MHz (B12/B17/B5/B8/B4/B3/B2/B1/B7), 5G/NR 2500/3500/4700MHz (N41/N78/N79).

Global το αναφερει κ με υποστήριξη multilanguage, με καλύπτουν για τα δικά μας δίκτυα;

Link to comment
Share on other sites

Για το φακό τσέκαρε μήπως έχεις κάποιο κουμπί σεταρισμένο να τον ανοίγει, π.χ. με παρατεταμένο πάτημα.

Για τις ειδοποιήσεις δες ανά εφαρμογή στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων μήπως είναι ανενεργή η <εμφάνιση ειδοποιήσεων>, οι <αναδυόμενες ειδοποιήσεις>, οι <ειδοποιήσεις κλειδώματος> κλπ.

 

Ολα σε ρυθμισεις ειναι κομπλε! Σκεψου οτι χθες εκει που το ειχα ακουμπησει στο αμαξι σε ματ πατακι(τα κουμπια δεν πατουνται πουθενα) αναψε μονος του ο φακος... Τωρα αλλαξα launcher και εβαλα παλι τον POCO γιατι ειχα τοσο καιρο τον Rootless Pixel μηπως εχει φαει σκαλωμα.. θα δειξει βεβαια... Αν δω οτι δεν παιζει παω για επαναφορα για να εχω ησυχο το κεφαλι μου... Το αλλο που ειδα στην καμερα το AI οταν προσπαθει να βρει προσωπο κανει ενα ψιλο lag! Μετα που πεταει το scene που προτεινει ολα καλα... Παντως οσο και να θελουν καποιοι να κακολογισουν το τηλεφωνο ειναι σουπερ. Τοσα χρονια Nexus user και αν δεν εκανες επαναφορα τοτε ειχες τρομερο battery drain + τα αλλα bug.

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!αυτές οι μπάντες:.850/900/1800/1900MHz (B5/B8/B3/B2), 3G/TD-SCDMA 1900/2000MHz (B39/B34), 3G/WCDMA 850/900/1700/1900/2100MHz (B5/B8/B4/B2/B1), 4G/TD-LTE 1900/2100/2300/2500/2600MHz (B39/B34/B40/B41/B38), 4G/FDD-LTE 700/850/900/1700/1800/1900/2100/2600MHz (B12/B17/B5/B8/B4/B3/B2/B1/B7), 5G/NR 2500/3500/4700MHz (N41/N78/N79).

Global το αναφερει κ με υποστήριξη multilanguage, με καλύπτουν για τα δικά μας δίκτυα;

 

Όχι φίλε μου, λείπει η B20 ...

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως χρησιμοποιώ voda/wind .Δηλαδή θα έχω θέμα με λήψη;

 

Αν μένεις Αθήνα θεωρώ πως όχι, αν δεν μένεις τότε θα έχεις θέμα!

Ειδικός δεν είμαι , από αυτά που έχω διαβάσει...

Ας μας πει κάποιος με περισσότερες γνώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν μένεις Αθήνα θεωρώ πως όχι, αν δεν μένεις τότε θα έχεις θέμα!

Ειδικός δεν είμαι , από αυτά που έχω διαβάσει...

Ας μας πει κάποιος με περισσότερες γνώσεις.

Ναι Αθήνα ειμαι.Ειδα σε λίστα ότι ουσιαστικά η cosmote δεν έχει την 800αρα

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω διαβάσει, η wind έχει την Β20 στην επαρχία.

Όποιος ξέρει κ μπορεί ας δώσει τα φώτα του...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...