Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ούτε με την τελευταία αναβάθμιση έφτιαξαν τον αισθητήρα φωτεινότητας πάντως.. την έχω στο αυτόματο και ανεβοκατεβάζει φωτεινότητα στο άκυρο ειδικά σε όχι καλα φωτισμένα μέρη
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ούτε με την τελευταία αναβάθμιση έφτιαξαν τον αισθητήρα φωτεινότητας πάντως.. την έχω στο αυτόματο και ανεβοκατεβάζει φωτεινότητα στο άκυρο ειδικά σε όχι καλα φωτισμένα μέρη

Παραδόξως το δικό μου έχει στρώσει εδώ και πολλές μέρες στο θέμα αυτό... τι να πω;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παραδόξως το δικό μου έχει στρώσει εδώ και πολλές μέρες στο θέμα αυτό... τι να πω;

 

έκανες καμιά ενέργεια κάποιο καλιμπράρισμα πχ..;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

έκανες καμιά ενέργεια κάποιο καλιμπράρισμα πχ..;

απολύτως τίποτα. μόνο στις ρυθμίσεις τις οθόνης -> contrast -> automatic και χρώμα Cool.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ψιλοακυρη ερώτηση παιδιά ?

Ποίο το νόημα της 2Χ κάμερας όταν με την κυρία κάμερα (1Χ) κάνει το ίδιο ζουμ (10Χ)??

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ψιλοακυρη ερώτηση παιδιά ?

 

Ποίο το νόημα της 2Χ κάμερας όταν με την κυρία κάμερα (1Χ) κάνει το ίδιο ζουμ (10Χ)??

Άλλο το οπτικό ζουμ άλλο το ψηφιακό. Με το ψηφιακό χάνεις αρκετά

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά τα οπτικό είναι μόνο 2Χ, σωστά ? Από εκεί και πέρα είναι ψηφιακό η κάνω λάθος?

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά! Μετά κάνει ψηφιακό άρα χαλάει και η ανάλυση στην φωτογραφία... Βέβαια και με το 2Χ πάλι νομίζω χαλάει λίγο γιατί χρησιμοποιεί τον telephoto φακό.Εγω δεν έχω καταλάβει ακόμα το νόημα για την επιλογή με τα 48ΜΡ.Ακομα και σε crop δεν βλέπω διαφορά...Φαντάζομαι μόνο στην εκτύπωση που απλά θα είναι πιο μεγάλη φωτό...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με θήκη και μου γρατζουνηθηκε το τζαμάκι της τριπλής κάμερας. Ξέρει κανείς αν αλλαζει? Φωτός βγάζει μια χαρά από θέμα αισθητικής και μόνο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με θήκη και μου γρατζουνηθηκε το τζαμάκι της τριπλής κάμερας. Ξέρει κανείς αν αλλαζει? Φωτός βγάζει μια χαρά από θέμα αισθητικής και μόνο
Προφανος χτύπησε σε κάποιο εξόγκωμα, ναι αλλάζει είναι ουσιαστικά ένα πραγματάκι σαν καπάκι έχει και flash πάνω του, δεν ξέρω αν υπάρχει στην Ελλάδα βέβαια

 

Τώρα που το βλέπω δεν υπάρχει σχεδόν πουθενά

https://www.chipspain.com/en/spare-parts-xiaomi-mi-9/camera-lens-and-embellisher-xiaomi-mi-9-black-21660.html

Αν το βρεις λογικά μαζί με δουλειά κάνα 30 35 θα είναι

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το κινητό σχεδόν 2 μήνες τώρα αλλά έχει τώρα 3-4 μέρες και 2 με 3 φορές την μέρα κάνει επανεκκίνηση μόνο του. Το ίδιο έχει κάνει 2 φορές της γυναίκας μου που έχει το ίδιο. Και τα δύο φοράνε τη 10.2.28. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το κινητό σχεδόν 2 μήνες τώρα αλλά έχει τώρα 3-4 μέρες και 2 με 3 φορές την μέρα κάνει επανεκκίνηση μόνο του. Το ίδιο έχει κάνει 2 φορές της γυναίκας μου που έχει το ίδιο. Και τα δύο φοράνε τη 10.2.28. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον?
Μου το είχε κάνει και εμένα (ποιο έντονα) μετά από ένα update αλλά λήφθηκε μόνο (η έτσι πιστεύω τουλάχιστον γιατί δεν θυμάμαι να είχε έρθει μετά ξανά update,)
Link to comment
Share on other sites

Προφανος χτύπησε σε κάποιο εξόγκωμα, ναι αλλάζει είναι ουσιαστικά ένα πραγματάκι σαν καπάκι έχει και flash πάνω του, δεν ξέρω αν υπάρχει στην Ελλάδα βέβαια

 

Τώρα που το βλέπω δεν υπάρχει σχεδόν πουθενά

https://www.chipspain.com/en/spare-parts-xiaomi-mi-9/camera-lens-and-embellisher-xiaomi-mi-9-black-21660.html

Αν το βρεις λογικά μαζί με δουλειά κάνα 30 35 θα είναι

 

Άρα το παραγγελνω και μου το βάζουν εδώ? Αθήνα κάποιο αξιόπιστο μαγαζί?

Link to comment
Share on other sites

Άρα το παραγγελνω και μου το βάζουν εδώ? Αθήνα κάποιο αξιόπιστο μαγαζί?
Το ότι θα το βάλουν θα το βάλουν, τώρα για κάτι αξιόλογο κοιτάς καμία μεγάλη αλυσίδα επισκευών (στην Ελλάδα κάνα δυο έχει)

Από μένα παντός για μια γρατζουνια μην το κάνεις, απλά κάνε ένα τεστ στο φως κόντρα αν κάνει διάθλασης στον φακό αν όχι άστο

Πληροφοριακά δεν φταις εσύ απλά για να κόψει από κόστος δεν έβαλε το κλασσικό αντιχαρακτικο γιαλακι που βάζουν όλοι

Link to comment
Share on other sites

κι εγω της ίδιας άποψης είμαι.. αν δεν επηρεάζεται η ποιότητα των φωτογραφιών αστο όπως ειναι
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι φωτογραφίες με moon mode βελτιώθηκαν πάρα πολύ μετά το τελευταίο update! 0346109ed82a788b1be8bbd339c97c43.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι στην παρέα. Χρησιμοποιεί κανείς το Google Pay με την συσκευή; Είναι λειτουργικό;
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι στην παρέα. Χρησιμοποιεί κανείς το Google Pay με την συσκευή; Είναι λειτουργικό;

 

δεν είναι διαθε4σημο για ελληνικές κάρτες κατά τα άλλα ναι παιζει μια χαρά (εκτός και αν κάνεις μαζοχιστική κίνηση να φορτώνεις revolut και απο εκει το pay αλλα οπος ειπα μαζοχιστική)

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι διαθε4σημο για ελληνικές κάρτες κατά τα άλλα ναι παιζει μια χαρά (εκτός και αν κάνεις μαζοχιστική κίνηση να φορτώνεις revolut και απο εκει το pay αλλα οπος ειπα μαζοχιστική)
το έχεις δουλέψει;
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι φωτογραφίες με moon mode βελτιώθηκαν πάρα πολύ μετά το τελευταίο update! 0346109ed82a788b1be8bbd339c97c43.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Moon mode???

Link to comment
Share on other sites

Με DiPocket με έχει βολέψει πάρα πολύ. Πολύ πιο βολικό από το app της alpha bank.

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

άρα δεν έχει κανένα θέμα, ευχαριστώ!
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Moon mode???

Λειτουργία Σελήνης, υπάρχει στην κάμερα!!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργία Σελήνης, υπάρχει στην κάμερα!!!

 

Έψαξα στην στοκ καμερα και δεν το βρίσκω. Εκεί που έχει επιλογή για macro είναι?

Άχετό, αλλά απο οταν άλλαξα τοποθεσία σε Ινδία, εμφανίστηκαν κάτι εφαρμογούλες και συγκεκριμενα μια Getapps, δεν απεγκαθίσταται και μου πετάει συνέχεια ειδοποιήσεις ενω τις έχω απενεργοποιημένες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...