Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η xiaomi να βγάλει ένα σωστό τηλέφωνο δεν γίνεται πάντα κάτι θα λείπει.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

αύριο το αφήνω το κινιτακι ήρθε η κύρια συσκευή μου πίσω (αντικατάσταση)

 

από μένα 3 παράπονα (που δεν κατάφερα να τα λύσω)

 

1. ειδοποιήσεις στο lockscreen δεν έρχονται η έρχονται στα άσχετα χρονικά διαστήματα κάτι παλιές (ακόμη και 2 ημερών) (προσωρινή λύση βρήκα με smartband για να ξέρω ότι κάτι μου έρχεται)

2. χαμηλό σήμα σε σχέση με ότι άλλη συσκευή είχα 2 γραμμές κάτω (δεν βρήκα κάποια λύση)

3. μπαταρία.............. powerbank απαραίτητο.... ειδικά εκεί που είμαι 1 γραμμή σήμα (3 με άλλες συσκευές) την ξεσκίζει ακόμη και χωρίς χρήση (με 95 96% φτάνω στην δουλειά) ακόμη και να μην κάνω κάποια χρήση λόγο χαμηλού σήματος το απόγευμα εχω ένα ωραίο 40% αν κάνω και χρήση......... στην πρίζα πάει

 

αν δεν ειχε αυτα τα θέματα (τα 2 πρώτα σοβαρά) θα ήταν το απόλυτο vfm αλλά ετσι .... δυστιχος δεν

 

α και κάτι κουλό που παρατήρησα 4g+ πιάνει σε πάρα πάρα πολύ λίγα σημεία δλδ σε πολλά σημεία άλλοι έχουν και εγώ είμαι η 4g η και h+

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια μπορει να μην καλυπτει εσενα , αλλα δεν ισχυει το ιδιο για ολους , εμενα βγαζει 2 μερες με την χρηση που κανω , . επισης βρε ςμου ενα κινητο με 320 αγορα απο bangood , που να εχει sd855 48mpixels me imx586 6.4 κτλπ , ακουω οτι δεν ειναι vfm κ μου αναβουν τα λαμπακια, οταν 350 κανει ακομα το s8 . τ αλλο μπορεις να παρεις με 320 που να ειναι το απολυτο vfm ? Τ Π Τ:X
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Poco πολύ ανώτερο και πάνω από όλα πλήρες όχι κουτσουρεμενο, αυτό είναι vfm.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια μπορει να μην καλυπτει εσενα , αλλα δεν ισχυει το ιδιο για ολους , εμενα βγαζει 2 μερες με την χρηση που κανω , . επισης βρε ςμου ενα κινητο με 320 αγορα απο bangood , που να εχει sd855 48mpixels me imx586 6.4 κτλπ , ακουω οτι δεν ειναι vfm κ μου αναβουν τα λαμπακια, οταν 350 κανει ακομα το s8 . τ αλλο μπορεις να παρεις με 320 που να ειναι το απολυτο vfm ? Τ Π Τ:X

 

ξέρεις πότε η συσκευή ειναι vfm? όταν αυτά που προσφέρει δουλεύουν τέλεια από εκεί και πέρα δεν είναι ότι δεν είναι vfm δεν κάνει απλά για να την κάνεις χρήση (το να μην λαμβάνεις ειδοποίησες? να εχεις χαμηλό σήμα? αυτά ούτε στα κινητά τον 50 ευρώ δεν πρέπει γινεται γιατι πρώτα είναι κινητά μετά ολα τα άλλα ) και ας γίνεις και χριστουγεννιάτικο δέντρο ένα mi a2 χίλιες φορές καλύτερο είναι από αυτό εδώ καθαρά και μόνο επειδή τα βασικά παίζουν καθώς πρέπει

Link to comment
Share on other sites

ξέρεις πότε η συσκευή ειναι vfm? όταν αυτά που προσφέρει δουλεύουν τέλεια από εκεί και πέρα δεν είναι ότι δεν είναι vfm δεν κάνει απλά για να την κάνεις χρήση (το να μην λαμβάνεις ειδοποίησες? να εχεις χαμηλό σήμα? αυτά ούτε στα κινητά τον 50 ευρώ δεν πρέπει γινεται γιατι πρώτα είναι κινητά μετά ολα τα άλλα ) και ας γίνεις και χριστουγεννιάτικο δέντρο ένα mi a2 χίλιες φορές καλύτερο είναι από αυτό εδώ καθαρά και μόνο επειδή τα βασικά παίζουν καθώς πρέπει

Για πιο χαμηλό σήμα μιλάς;;;

Μήπως είναι θέμα παρόχου αυτό που λες;

Επίσης, εάν ΔΕΝ μπήκες στις ρυθμίσεις να επιλέξεις να σου έρχονται οι ειδοποιήσεις ΔΕΝ είναι πρόβλημα.

Για να καταλήξω, μπορείς να κρίνεις αρνητική τη συσκευή, ανακρίβειες μη γράφεις.

Το άλλο... που μπαίνουμε στη διαδικασία να κάνουμε vs το Mi9 με το Poco;;;

Είναι εντελώς διαφορετικές οι συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Για πιο χαμηλό σήμα μιλάς;;;

Μήπως είναι θέμα παρόχου αυτό που λες;

Επίσης, εάν ΔΕΝ μπήκες στις ρυθμίσεις να επιλέξεις να σου έρχονται οι ειδοποιήσεις ΔΕΝ είναι πρόβλημα.

Για να καταλήξω, μπορείς να κρίνεις αρνητική τη συσκευή, ανακρίβειες μη γράφεις.

Το άλλο... που μπαίνουμε στη διαδικασία να κάνουμε vs το Mi9 με το Poco;;;

Είναι εντελώς διαφορετικές οι συσκευές.

 

hmm ενα παραδειγγμα με το mate 20 pro και το xs max και το mi a2 εχω 4 γραμμές και στο ίδιο μέρος με το mi 9 (2 βδομάδες καθημερινά) ειχα 1 με 2 γραμμές) ειχα μπει να ρωτήσω κιόλας μήπως έχει κάποια επιλογή για αυτό...

Link to comment
Share on other sites

hmm ενα παραδειγγμα με το mate 20 pro και το xs max και το mi a2 εχω 4 γραμμές και στο ίδιο μέρος με το mi 9 (2 βδομάδες καθημερινά) ειχα 1 με 2 γραμμές) ειχα μπει να ρωτήσω κιόλας μήπως έχει κάποια επιλογή για αυτό...

Μήπως πέτυχες σε ελαττωματική συσκευή;

Να δεχθώ για πολλούς λόγους ότι το Mi9 δε σου κάνει, δικαίωμα σου, άλλωστε αρκετά από αυτά που συζητάμε είναι υποκειμενικά, μου φαίνεται περίεργο αυτό που λες για το σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πέτυχες σε ελαττωματική συσκευή;

Να δεχθώ για πολλούς λόγους ότι το Mi9 δε σου κάνει, δικαίωμα σου, άλλωστε αρκετά από αυτά που συζητάμε είναι υποκειμενικά, μου φαίνεται περίεργο αυτό που λες για το σήμα.

 

θα φανεί εχω δυνατότητα να δοκιμάσω και άλλη από περιέργεια θα κουμπώσω κάρτα σε ένα άλλο αύριο όσο ήμουν έξω στα ανοιχτά τέρμα ήταν το σήμα άλλα στα δύσκολα σημεία εχει πολύ χαμηλά σε σχέση με άλλα κινητά , θα κάνω τεστ αύριο καθαρά και μονο επειδή μου κίνησες την περιέργεια

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο... που μπαίνουμε στη διαδικασία να κάνουμε vs το Mi9 με το Poco;;;

Είναι εντελώς διαφορετικές οι συσκευές.

 

Ναι είναι εντελώς διαφορετικες συσκευές από την στιγμή που το ποκο εμένα καλύπτει την ανάγκες μου και το mi9 δεν μπορεί να τις καλύψει το θεωρώ καλύτερα το ποκο. Καθαρά δική μου άποψη. Μην παρεξηγηθώ με τους κατόχους mi9 που προφανώς καλύπτει τις ανάγκες τους.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα με το σήμα έχω αναφέρει και εγώ. Το σήμα που είχα με mate 9 και mate 10pro ήταν σκάλες ανώτερο. Με το Mi 9 κάνω γύρω γύρω για να βρω σημείο που θα μιλήσω χωρίς διακοπές. Όντως σε δύσκολα σημεία όμως τα huawei ήταν πολύ πιο δυνατά.
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι εντελώς διαφορετικες συσκευές από την στιγμή που το ποκο εμένα καλύπτει την ανάγκες μου και το mi9 δεν μπορεί να τις καλύψει το θεωρώ καλύτερα το ποκο. Καθαρά δική μου άποψη. Μην παρεξηγηθώ με τους κατόχους mi9 που προφανώς καλύπτει τις ανάγκες τους.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

 

Μια ερώτηση. Μπήκες στον κόπο να σχολιάσεις στο συγκεκριμένο νήμα, για να αναφέρεις ότι καλύπτει ΕΣΕΝΑ το POCO περισσότερο. Απλά αυτό. Θέλεις να μείνει αναπάντητο; Το σκεπτικό πίσω από αυτό είναι το VFM που είπε προηγουμένως ο συμφορουμίτης; Για αυτόν είναι VFM. Πώς σου φαίνεται αυτό;

Δείχνεις ενοχλημένος με τους κατόχους mi9 που τους καλύπτει τις ανάγκες πάντως. Δεν καταλαβαίνω τον λόγο, απλά δεν είναι εδώ το νήμα για να μπαίνουμε και να λέει ο καθένας ποιο κινητό καλύπτει τις ανάγκες του :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι εντελώς διαφορετικες συσκευές από την στιγμή που το ποκο εμένα καλύπτει την ανάγκες μου και το mi9 δεν μπορεί να τις καλύψει το θεωρώ καλύτερα το ποκο. Καθαρά δική μου άποψη. Μην παρεξηγηθώ με τους κατόχους mi9 που προφανώς καλύπτει τις ανάγκες τους.

 

Θα ήταν τραγικό να παρεξηγούμαστε για πράγματα που δε μας αφορούν, ούτε μετοχές έχουμε ούτε τπτ.

Πάνω στη συζήτηση λέμε τα αρνητικά και τα θετικά τις συσκευής.

Καλή η κριτική αλλά το Poco είναι μία κατηγορία μόνο του. Δε θέλω να μπω σε λεπτομέρειες διότι δεν είναι το νήμα του εδώ, παρ όλα αυτά είναι πολλά τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί...μόνο τις σελίδες να δεις, αντιλαμβάνεσαι ότι υπήρχαν και υπάρχουν χοντρά θέματα όπως η περίπτωση της κακής αφής....

Επιμένω στην άποψη μου ότι στη τιμή του Mi9 δεν υπάρχει κάτι καλύτερο.

Δεν υπερασπίζομαι την επιλογή μου, με βάση τα χαρακτηριστικά θεωρώ ότι είναι vfm.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπαμε οτι εχουμε το μι9 το καλυτεροτερο κινητο απο ολα ουτε απο το p30 pro , απλα για τα 320 ειναι ΤΖΑΜΠΑ. ποιο αλλο να παρεις στα 320 με τετοια καμερα οθονη amoled κ 855 ?ΚΑΝΕΝΑ , οσο για το σημα ειχα διπλα μου το s9 plus οπου ειχε χειροτρο σημα στο ιδιο σημειο με το μι 9 , καλο ειναι να μην λεμε οτι θελουμε . η μπαταρια ειναι 3300 αλλ σε συνδιασμο με τον 855 κραταει μια χαρα κ μην ξεχναμε οτι εχει κ 6.4 οθοναρα , για το poco επειδη αναφερθηκαε θα πω οτι για εμενα ειναι αρχηστο γτ ? γτ ο σχεδιασμος μετραει κ η εμφανηση κ το κρατημα σο χερι , κ ειναι κ πλαστικο . οπως καταλαβενεται ολοι εχουμε διαφορετικα κριτηρια
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Δωκιμασα σήμερα ποιο εκτεταμένα το σήμα, με άλλη σησκευη το ίδιο (άλλο mi9) αλλά αυτό που παρατήρησα είναι ότι και ένα s9 plus έχει το ίδιο, αυτό που κατάλαβα είναι ότι huawei και iphone έχουν απλά πολύ καλητερο σήμα (με αυτά είχα να συγκρίνω) και όχι ότι mi 9 έχει κακό (ίδιο σήμα με το Samsung και ενα Sony)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Δωκιμασα σήμερα ποιο εκτεταμένα το σήμα, με άλλη σησκευη το ίδιο (άλλο mi9) αλλά αυτό που παρατήρησα είναι ότι και ένα s9 plus έχει το ίδιο, αυτό που κατάλαβα είναι ότι huawei και iphone έχουν απλά πολύ καλητερο σήμα (με αυτά είχα να συγκρίνω) και όχι ότι mi 9 έχει κακό (ίδιο σήμα με το Samsung και ενα Sony)

Μήπως επειδή έχουν υψηλό SAR.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή έχουν υψηλό SAR.
Μπα δεν νωμιζω δεν θυμάμαι απέξω αλλά mi 9 έχει λίγο ποιο ψιλό sar από αυτά

Edit : βλέπω απάντησαν για μένα

Link to comment
Share on other sites

Το mi9 είναι καλύτερη επιλογή απτό mi9T η κάνω λαθος; στις φωτογραφίες αποτι διαβάζω σαν ναυαρχίδα πρέπει να είναι δυνατό έτσι δεν είναι;;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το mi9 είναι καλύτερη επιλογή απτό mi9T η κάνω λαθος; στις φωτογραφίες αποτι διαβάζω σαν ναυαρχίδα πρέπει να είναι δυνατό έτσι δεν είναι;;

 

Mi9t για μπαταρία, pop up σελφι και τιμή και mi9 για ταχύτητα. Σε κάμερα λογικά είναι παρόμοια. Σε ποιότητα δεν έχω πιάσει το mi9t για να έχω άποψη.

Link to comment
Share on other sites

 

Το mi9t

 

εχωντας το μι9 αυτο μπυ φαινεται αδιαφορα τελειος , ειδικα για την τιμη του χααχαχ:lol: με 320 κ με σταγωνα στο κεντρο δεν την παρατειρω καν , σαν να μην υπαρχει , Pop up καμερα 1 βδομαδα σκονη 2 3 4 5 6 πωλειτε μι 9 τ προ χααχχα:lol::p 200,000 οπως το samsung fold τα μαθαμε καλα τα παραμυθια:blink:

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το mi9 μου που εχω στείλει για service επειδη δεν ανοιγε με τιποτα. μετα απο μια βδομάδα το εστειλαν στο δεύτερο μαγαζι τους που ειναι για τα service και θα το δουν αυριο και θα με ενημερώσουν. απορω γιατι δε το πηγαν infoquest θα το φτιαξουν αυτοι? ελεος
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι απο skroutz το ειδα σε αγγελια στο marketplace του Facebook και πηγα απο το μαγαζι και το πηρα. ειχε και την εγγύηση της infoquest επανο κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...