Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Nokia


kage
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ κωδικος που ζηταει το παιδι παιδι παει καπως ετσι

ή *3370#

ή #3370#

ή *#3370#

 

δεν 8υμαμαι σιγουρα

 

με ΤΟ #3370# 3310 εκανε restart...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Οι νέοι μυστικοί (κλαίν) κωδικοί που λειτουργούν σε 1600 και 1650 (DCT-4), μπορεί να δουλεύουν και αλλού αλλα δεν το χω δοκιμάσει:

 

*#5511# - Μετακίνηση οθόνης απο πάνω προς τα κάτω

*#5513# - Κανονική θέση οθόνης

*#5512# - Μετακίνηση οθόνης απο δεξιά προς τα αριστερά

*#5514# - Μετακίνηση οθόνης απο αριστερα προς τα δεξιά.

 

Καλή Ανάσταση

 

ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΑΥΤΟΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΝΕΟΤΕΡΑ DCT-4.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

Σε νοκια 3120 πάντως δεν είδα καμία αντίδραση!

Οπότε εγώ απλά θα παραμείνω στο σκοτάδι!:)

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος κωδικός που να δείχνει στον καλούντα εμάς ότι ειμαστε εκτός δικτύου, αλλά εμείς να ενημερωνόμαστε γι ακλήσεις ή έστω κωδικός που να δείχνει ότι είμαστε εκτός δικτύου?

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος κωδικός που να δείχνει στον καλούντα εμάς ότι ειμαστε εκτός δικτύου, αλλά εμείς να ενημερωνόμαστε γι ακλήσεις ή έστω κωδικός που να δείχνει ότι είμαστε εκτός δικτύου?

 

μήπως ζητάω το ανέφικτο?

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

κ όμως....στις ρυθμίσεις όπου σου ζητάει η αναζήτηση δικτύου να γίνεται αυτόματα ή χειροκίνητα αν το βάλεις στο χειροκίνητα και το αφήσεις αφού κάνει την αναζήτηση εκεί χωρίς να "μπείς" σε κανένα δίκτυο νομίζω ότι γίνεται...

το κακό με το δικό μου 3120 είναι ότι κατά την διάρκεια της αναζήτησης δεν σε βγάζει από το δίκτυο στο οποίο βρίσκεσαι...

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει.

Δεν ενημερωνεσαι αλλα σε δειχνει εκτος.

Επισης δεχεσαι γραπτα μηνυματα.

Τον εχει ενας συναδελφος.

Θα τον ρωρησω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ουτε σε ν95 8gb ποιανει.

Λογικό, αφού το Ν95 είναι ΒΒ5 και οι κωδικοί πιάνουν σε DCT-4.

Πρώτα δείτε τι συσκευή έχετε.

Link to comment
Share on other sites

Σε 6310i (το οποίο από ότι είδα ανοίκει στην κατηγορία DCT-4) με firmware 4.80 (11-07-02) δεν αναγνωρίζονται από την συσκευή.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι σωστά. 10 χρονών τηλέφωνο δεν πιστεύω να δούλευε.

ΑΝ διαβάσατε πιό πάνω αναφέρεται σε καινούριες συσκευές και ΙΣΩΣ να δουλεύει και σε κάποιες παρόμοιες.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Εχεις δίκιο. Δεν μπορώ πλέον να κάνω τροποποίηση στο θέμα όμως οπότε το γράφω εδώ.

 

ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΑΥΤΟΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΝΕΟΤΕΡΑ DCT-4.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Ακολουθούν διάφορα προγράμματα μέσω των οποίων είναι δυνατή η εξαγωγή δεδομένων από αντίγραφα ασφαλείας του PC Suite.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

NBU Contacts Extractor

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=16369&d=1275836646

 

Αναλαμβάνει να να εξάγει τις επαφές και τις καταχωρήσεις του ημερολογίου από αντίγραφα ασφαλείας (backup μορφής «NBU»), τα οποία έχουν δημιουργηθεί με τη βοήθεια του Nokia Content Copier του Nokia PC Suite. Τα δεδομένα αυτά εξάγονται σε μορφή vCard («VCF»), ώστε στη συνέχει να είναι δυνατή η εισαγωγή τους και πάλι στο κινητό.

 

Λήψη

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

NbuExplorer v1.18

 

http://img269.imageshack.us/img269/1875/nbuexplor12312er.jpg

 

Nokia NBU, NFB and NFC backup file (produced by Nokia Content Copier) and ARC

backup file (created by symbian phones as backup to memory card) parser,

extractor and viewer. It can help you check the contents of a backup or extract

files from it.

 

Main features

===============

- View content of nbu, nfb, nfc and arc backup files

- Extract individual files from backup files

- Brute force scan for vcard phone data in any file

 

System requirements

===============

To run this application you need to have installed MS .Net Framework 2.0

 

 

Λήψη

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ABC Amber NBU Converter

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=16369&d=1275837203

 

ABC Amber NBU Converter is a useful tool that converts messages from your NBU (Nokia Backup) files to many document formats (PDF, MS Word, HTML, RTF, TXT and others).

The software supports a run from command line, more than 50 languages.

 

Λήψη

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα παιδια! εχω την εξης ερωτηση: ξερει κανεις αν υπαρχει κ τη διαδικασια για να παρω τα logo των εταιριων για νοκια?

vodafone για s60

cosmote για s40

 

παιζει κ κανενα με χρωμα?

 

ξερω πως παλια γινοταν τουλαχιστον για τη vodafone γι αυτο ρωταω!

 

ευχαριστω!!

nokia 4ever :up: --------> 3310/3410i/3510i/3100/6101/6230i/6300/e65/6220 classic/3600/e66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανοίγω το παρόν θέμα για να συζητήσουμε τρόπους με τους οποίους σε εκείνες τις δύσκολες στιγμές που μπορεί να το χρειαστούμε, πρέπει να σερφάρουμε στο διαδίκτυο στο PC μας μέσω του μόντεμ του κινητού μας τηλεφώνου.

 

Κατά διαστήματα έχω παρατηρήσει διάφορα posts που περιέχουν απορίες για το πως μπορεί να επιτευχθεί το παραπάνω. Έχω προσπαθήσει μόνος μου αλλά δεν έβγαλα άκρη, κι εξηγώ:

Μέσω Nokia PC Suite υπάρχει επιλογή "Σύνδεση του υπολογιστή στο διαδίκτυο μέσω του κινητού" (ή κάπως έτσι τέλοσπάντων). Εκεί μέσα υπάρχει ένας απλούστατος οδηγός με ένα ή δύο βήματα ο οποίος οδηγεί σε ένα μήνυμα του στυλ "error, δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί η σύνδεση", χωρίς να δοθούν περαιτέρω λεπτομέρειες ή οδηγίες.

 

Μήπως κάποιος το έχει επιτύχει να μας πει τον τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκιμασα με Ε52 και Nokia PC Suite, και μπηκα πολυ ευκολα,απλα ειδα οτι στην αρχη εβαλε σημειο την Vodafone ενω εχω Κοσμοτε,ε πατησα στις ρυθμισεις,εβαλα την Κοσμοτε και μετα πετουσε!!!!!!!
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανοίγω το παρόν θέμα για να συζητήσουμε τρόπους με τους οποίους σε εκείνες τις δύσκολες στιγμές που μπορεί να το χρειαστούμε, πρέπει να σερφάρουμε στο διαδίκτυο στο PC μας μέσω του μόντεμ του κινητού μας τηλεφώνου.

 

Κατά διαστήματα έχω παρατηρήσει διάφορα posts που περιέχουν απορίες για το πως μπορεί να επιτευχθεί το παραπάνω. Έχω προσπαθήσει μόνος μου αλλά δεν έβγαλα άκρη, κι εξηγώ:

Μέσω Nokia PC Suite υπάρχει επιλογή "Σύνδεση του υπολογιστή στο διαδίκτυο μέσω του κινητού" (ή κάπως έτσι τέλοσπάντων). Εκεί μέσα υπάρχει ένας απλούστατος οδηγός με ένα ή δύο βήματα ο οποίος οδηγεί σε ένα μήνυμα του στυλ "error, δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί η σύνδεση", χωρίς να δοθούν περαιτέρω λεπτομέρειες ή οδηγίες.

Μήπως κάποιος το έχει επιτύχει να μας πει τον τρόπο;

 

Αν συνδέεσαι μέσω BT, δοκίμασε σύνδεση μέσω USB

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναπροσπαθήσω , αν και ακολουθώντας τα βήματα (πήγα κι εγώ κι έβαλα cosmote στις ρυθμίσεις) δεν κατάφερα να συνδεθώ!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Nokia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...