Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ημέρα και κάτι ώρες με 5 ώρες sot.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

 

Μπορεί πραγματικά να είναι λανθασμένη ένδειξη, αλλά μήπως κινείσαι και σε περιοχή που έχεις χαμηλό σήμα;

Εάν πχ έχεις κακό 4G και καλό 3G, θέλεις να δοκιμάσεις να βάλεις προτιμώμενο δίκτυο 3G, να δεις εάν θα πέσει η ένδειξη;

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω δει αρκετούς να το αναφέρουν αυτό, εγώ που έχω συνέχεια κάκιστο σήμα έως ανύπαρκτο, πάντα η οθόνη είναι μακράν μπροστά, εγώ βγάζω λίγο παραπάνω από σένα μέσα στη μέρα, παίζω στο 6+ωρο ανά 24ωρο χρήσης

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

30cc6cfbf6c480c581fa010c18d96973.jpg

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θέλω να κάνω μια ερώτηση, μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι!

Έχει κάποιος στο redmi note 7, με την τελευταία έκδοση λογισμικού, και να έχει βάλει το YouTube Vanced;

Εχώ πάρει δύο redmi note 7 για τα παιδιά μου και δεν μπορώ να κάνω log in στο λογαριασμό μου! Έχω δοκιμάσει διάφορες εκδόσεις του YouTube Vanced και 2 εκδόσεις του MicroG και δεν κάνει log in!

Δεν είναι root τα τηλέφωνα.

Τις ίδιες εκδόσεις τις έχω περάσει και στο OnePlus 5T, το δικό μου, και κάνει κανονικά log in.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Περιέργως, η αρνητική κριτική-κόλαφος της 11/8 εξαφανίστηκε ως δια μαγείας (πέφτει άραγε λογοκρισία από το site "πάπια"??). Με ανησύχησε πάρα πολύ γιατί εμφάνιζε τα χειρότερα για την μπαταρία, τα χρώματα της οθόνης, τριξίματα, ηχεία κλπ.
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Περιέργως, η αρνητική κριτική-κόλαφος της 11/8 εξαφανίστηκε ως δια μαγείας (πέφτει άραγε λογοκρισία από το site "πάπια"??). Με ανησύχησε πάρα πολύ γιατί εμφάνιζε τα χειρότερα για την μπαταρία, τα χρώματα της οθόνης, τριξίματα, ηχεία κλπ.

Οπως προφανως και εσυ ξερεις πολλες κριτικες σε διαφορα site αγορων ειναι εσκεμμένα αρνητικά.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Περιέργως, η αρνητική κριτική-κόλαφος της 11/8 εξαφανίστηκε ως δια μαγείας (πέφτει άραγε λογοκρισία από το site "πάπια"??). Με ανησύχησε πάρα πολύ γιατί εμφάνιζε τα χειρότερα για την μπαταρία, τα χρώματα της οθόνης, τριξίματα, ηχεία κλπ.
Την είχα διαβάσει και γω, αν σε προβληματίζει τόσο μη το πάρεις. Προσωπικά όταν με ενδιαφέρει ένα κινητό, διαβάζω τις κριτικές με 4 αστέρια και κάτω, πχ στο δικό μας, η ποιότητα κλήσης αναφέρεται συχνά ως μειονέκτημα, οπότε όντως δεν είναι ότι καλύτερο. Μάθετε να βγάζετε ένα μέσο όρο από αυτά που βλέπετε

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την γνώμη μου, προερχόμενος από το mimax2.

Προφανώς το κινητό είναι πιο εύκολο στην χρήση, σε σχέση με το mimax2.

Υστερεί σε μπαταρία, λογικό όμως, σε ήχο του ακουστικού, σε ήχο των ηχείων διότι έχει 1 οπότε πάλι λογικό, αλλά αυτό που μου κάνει εντύπωση, είναι ότι το λειτουργικό του σαν να μην είναι τόσο καλογραμμένο όσο του max2. Σε ίδιες εργασίες μου φαίνεται λίγο πιο laggy..

Βέβαια, προσωπικά με καλύπτει το αυτό το έχω σαν κύρια συσκευή πλέον .

Όσον αφορά τις φωτογραφίες, και με την προσθήκη της gram, Δεν έχει καμία σχέση με το max2.Πολύ καλύτερο του.

 

Αυτά από εμένα, και πάντα σε σχέση με το mimax2.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που με ενοχλεί, καθότι οδηγός μηχανής, είναι η αδύναμη του δόνηση. Δε καταλαβαίνω πότε με παίρνουν τηλέφωνο. Πχ με galaxy s7 ή iphone 6s δεν είχα τέτοια θέματα

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μας έχει καλομάθει η xiaomi και σε αυτά τα χρήματα ψάχνουμε να βρούμε ψεγάδια σε κινητό υπέρ-vfm να πιαστουμε
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παντως αν θυμαστε την Σελινα απο το Vickmall μου ειχε πει σε συνομιλια μας οτι το σαιτ αυτο που γραφουμε ανηκει σε εταιρεια που εισαγει κινητα απο την Κινα,ονοματα δεν λεμε,υποληψεις δεν θιγουμε,για να το λεει αυτη κατι περισσοτερο ηξερε απο ολους μας,αυτο για τα περι αρνητικων κριτικων που χανονται αποτομα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να σβήνεται αυτόματα το review του χρήστη, άμα μαζεύει 0 θετικές και 50 αρνητικές κριτικές

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μία ερώτηση.

Χρησιμοποιώντας το τηλέφωνο ως hotspot και έχοντας 2 κάρτες, έχω το εξής πρόβλημα.

Η πρώτη κάρτα (vodafone) δουλεύει μια χαρά, η δεύτερη (wind) δεν λειτουργεί. Δίνει δίκτυο αλλά δεν συνδέεται. Εχει σχέση η θέση της κάρτας, αν είναι σιμ 1 ή σιμ 2?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να σβήνεται αυτόματα το review του χρήστη, άμα μαζεύει 0 θετικές και 50 αρνητικές κριτικές

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

 

Βέβαια στο Σκρουτζ θετικές ψηφους παίρνουν οι θετικές αξιολογήσεις και αρνητικές οι αρνητικές αφού κλασσικά μην τολμήσεις να πεις κάτι κακο για τη συσκευή του άλλου... :P

 

Οπότε αν ισχύει αυτό τελικά είναι εντελώς άχρηστες οι αξιολογήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μονο σε φορα σαν αυτο γραφονται ρεαλιστικα πραματα,και ας υπαρχουν εντασεις κατα καιρους.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που παρατήρησα με την έκδοση της gcam του Ανδρέα, είναι ότι όταν επιχειρώ να βγάλω φωτό με ζουμ, τραβάει μια και μετά αμέσως κλείνει η εφαρμογή. Με πετάει έξω δηλαδή.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το ζουν με την 6.1 του Ανδρέα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που παρατήρησα με την έκδοση της gcam του Ανδρέα, είναι ότι όταν επιχειρώ να βγάλω φωτό με ζουμ, τραβάει μια και μετά αμέσως κλείνει η εφαρμογή. Με πετάει έξω δηλαδή.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

 

παιδια που μπορω να δω ποιας χωρας ειναι το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το ζουν με την 6.1 του Ανδρέα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει ξαναειπωθει, ε;

Δεν το θυμόμουν.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που παρατήρησα με την έκδοση της gcam του Ανδρέα, είναι ότι όταν επιχειρώ να βγάλω φωτό με ζουμ, τραβάει μια και μετά αμέσως κλείνει η εφαρμογή. Με πετάει έξω δηλαδή.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

 

Ρε συ αφού το γράφω ότι δεν δουλεύει το zoom. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ. Δεν είχε τύχει να το χρησιμοποιήσω ποτέ και σήμερα που χρειάστηκε, ήτανε σαν να το ακούω για πρώτη φορά. Ότι να 'ναι.....

Έχεις δίκιο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το ζουν με την 6.1 του Ανδρέα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποια έκδοση είναι αυτή?? Αυτή που βρίσκουμε στην 1η σελίδα εννοείται???

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση είναι αυτή?? Αυτή που βρίσκουμε στην 1η σελίδα εννοείται???
Ναι αυτή με τα xml, η ποιο ποιοτική φωτογραφική σε τηλέφωνο που έχει περάσει από τα χέρια μου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασες την έκδοση 6.2 η ποιο ποιοτική για μένα είναι η έκδοση 6.1 που δέχεται τα xml και ας έχει και μερικά προβλήματα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Αγόρασα το Redmi Note 7 πριν λίγες ημέρες. Πρώτη φορά με κινητό αυτής της εταιρείας. Προς το παρόν είμαι φουλ ικανοποιημένος από την συνολική παρουσία του smartphone. Τζαμάκι για την οθόνη θα αγοράσω αυτές τις ημέρες. Με τον φακό της κάμερας τι γίνεται? Να αγοράσω και για αυτόν ένα προστατευτικό?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...