Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά!

Όταν έχεις νέα ενημέρωσε μας, να ξέρω και 'γω τι γίνεται!

Έχω πάρει δύο redmi note 7 για τα παιδιά μου, από skroutzομάγαζο και με ψιλοαγχώνει τι θα γίνεται σε περίπτωση που χρειαστεί εγγύηση.

Μου εδωσαν καινουριο

Τις πρωτες μερες ισχυει το doa. Μετα ισχυει η εγγυηση και στο επισκευαζουν σε συνεργαζομενο σερβις. Εσυ απευθυνεσαι στο σκρουτζομαγαζο και σε κατευθυνουν

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια επιλογή πρέπει δηλ να ενεργοποιήσω κάτι ώστε όταν έχω ειδοποιήσεις σε Facebook, Viber, messenger κ.λ.π να εμφανίζεται αριθμητικά πάνω στο εικονίδιο στην αρχική οθόνη? Όσο και αν έχω προσπαθήσει με ενεργοποίηση αδειών κ.λ.π. δεν το έχω καταφέρει. Έβαλα και Apex αλλά και nova launcher αλλά μάταια... Γνωρίζει κάποιος κάτι να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

τι είναι το doa?
Τι ςπρωτες μερες που το αγοραζεις αν εχει κατασκευαστικο ελαττωμα σου δινουν καινουριο αφου το ελεχθει
Link to comment
Share on other sites

Αν μου λεγες πριν κανα 2-3 χρονια οτι θα βγαζα τετοιες φωτογραφίες χαμηλού φωτισμού με κίνηση με κινητο θα ελεγα οτι με δουλευεις...

 

Τραβηχτηκε με την bulkin σε zsl mode που ειναι πιο αστραπιαιο και απο την στοκ.

 

Οι συνθηκες ειναι αρκετα πιο σκοτεινές από οτι φαινεται στην φωτογραφία.

Υπαρχει και λιγη συμπίεση από το google photos

 

9gt5COSVAsjT9yKvInIsyeatS8-oyEF6PLizAVGQAPHtBMqnv_PyKSwoIzVNNjqgcmgotW9SOaaCk6nVHrOQJQZ1zqhkH9Rl_G8fox8ubOatTiK7rqrIyI5okhlhUVZ0XS6M0_4KLNT-JKZkzjJsWc8tysllwZ4Ew9rvJML8t-H_uV7XnusFe9ZghER_ryKveMDEL6S4X49nsPtZKl9Jt32JQTVo-NuxGS7yhcjB2KDChPcAG1ZHSC6wkyor9YNAEyFIiwGscwWWRW5le7YL8fwr_wx4G4BjA-PdhhwnPTuvHIKlcwvtqaeR_fPARCm1ub4dSm-zktN-j67_G4DupAJtzP4KIBN3ZiZJBJJikgjyH1SIVsgmIvcLlQTgvHkLPw8f56kC03V3a57SyOgfJfYdIXo5F4ZJbvJVT-aKNz_8pJKysOCqkwQJTM7dB7LJrb802niGLhifcbj4T019tqVHf852U49kEd7AJw9Q8vttxHZ6c_StED7EuTyEWovSOiDyu97jlVomX2--y2yoEKGezR1V19KiyhmqaG2E-26zqxpNqOMlsyRT7aq6J2SoJOwDxvg4TKpH0G8ehjvOjObK0wkH2qpjvRfcYMZQMwEC_fF4Lv6qBNcObnwrphw_xGgMVej61ZwTR9J5IfNC4M5O9UvmSnk=w1239-h929-no

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

τι είναι το doa?

 

DOA= Dead On Arrival

Είναι όρος εγγύησης για αντικείμενο που δεν λειτουργεί μετά την παραλαβή του από τον πελάτη.

Συνήθως, έχει συγκεκριμένο χρόνο εφαρμογής (πχ ΧΧ μέρες από την παραλαβή).

Link to comment
Share on other sites

DOA= Dead On Arrival

Είναι όρος εγγύησης για αντικείμενο που δεν λειτουργεί μετά την παραλαβή του από τον πελάτη.

Συνήθως, έχει συγκεκριμένο χρόνο εφαρμογής (πχ ΧΧ μέρες από την παραλαβή).

Συνήθως 7 μέρες...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες και εγώ.. τελικά το δεύτερο ηχείο-ακουστικο δεν παίζει όταν το γυρνάς πλάι ε?? νόμιζα ότι θα έπαιζε..
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες και εγώ.. τελικά το δεύτερο ηχείο-ακουστικο δεν παίζει όταν το γυρνάς πλάι ε?? νόμιζα ότι θα έπαιζε..

 

Μονο με root αν παιζει κανενα mod.

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα στάνταρ αυτό?αν ρουταρω θα παίξει??

 

Κατσε να ριξω μια ματια xda και σου λεω.

 

Αλλα στα περισσοτερα xiaomi παιζει αυτο το mod

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οντως παιζει https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/themes/mod-stereo-speaker-mod-redmi-note-7-t3926650

 

Βεβαια συνηθως δεν ειναι στερεο αλλα απλα παιζουν τον ιδιο ηχο και τα 2 ηχεια.

Link to comment
Share on other sites

Αν μου λεγες πριν κανα 2-3 χρονια οτι θα βγαζα τετοιες φωτογραφίες χαμηλού φωτισμού με κίνηση με κινητο θα ελεγα οτι με δουλευεις...

 

Τραβηχτηκε με την bulkin σε zsl mode που ειναι πιο αστραπιαιο και απο την στοκ.

 

Οι συνθηκες ειναι αρκετα πιο σκοτεινές από οτι φαινεται στην φωτογραφία.

Υπαρχει και λιγη συμπίεση από το google photos

 

9gt5COSVAsjT9yKvInIsyeatS8-oyEF6PLizAVGQAPHtBMqnv_PyKSwoIzVNNjqgcmgotW9SOaaCk6nVHrOQJQZ1zqhkH9Rl_G8fox8ubOatTiK7rqrIyI5okhlhUVZ0XS6M0_4KLNT-JKZkzjJsWc8tysllwZ4Ew9rvJML8t-H_uV7XnusFe9ZghER_ryKveMDEL6S4X49nsPtZKl9Jt32JQTVo-NuxGS7yhcjB2KDChPcAG1ZHSC6wkyor9YNAEyFIiwGscwWWRW5le7YL8fwr_wx4G4BjA-PdhhwnPTuvHIKlcwvtqaeR_fPARCm1ub4dSm-zktN-j67_G4DupAJtzP4KIBN3ZiZJBJJikgjyH1SIVsgmIvcLlQTgvHkLPw8f56kC03V3a57SyOgfJfYdIXo5F4ZJbvJVT-aKNz_8pJKysOCqkwQJTM7dB7LJrb802niGLhifcbj4T019tqVHf852U49kEd7AJw9Q8vttxHZ6c_StED7EuTyEWovSOiDyu97jlVomX2--y2yoEKGezR1V19KiyhmqaG2E-26zqxpNqOMlsyRT7aq6J2SoJOwDxvg4TKpH0G8ehjvOjObK0wkH2qpjvRfcYMZQMwEC_fF4Lv6qBNcObnwrphw_xGgMVej61ZwTR9J5IfNC4M5O9UvmSnk=w1239-h929-no

Αντρέα δε φαίνεται η φωτό, zsl mode?

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα δε φαίνεται η φωτό, zsl mode?

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

 

Τώρα; https://photos.app.goo.gl/h9D6p87dmfZZqRvm7

 

Ναι, η μεσαια επιλογη hdr+. Απλά δεν το λεω μεσαια γιατι αναλογως τις ρυθμισεις μπορει να ειναι ενα ειδος αυτόματου που αποφασίζει αν θα βάλει hdr+ enhanced ή οχι.

 

ZSL = zero shutter lag

 

Ισως εκ πρωτης να μην φαινεται κατι το τρομερο. Ομως ειλικρινα χθες είχε φέρει φίλη μια dslr (λιγο παλιά βέβαια και με απλό kit φακο) και εβγαιναν σκοτεινές ακόμα και σε 1/13 sec. Ηταν πολυ δυσκολες συνθηκες... παλαιότερα ουτε για αστειο δεν θα τολμαγα τετοια φωτογραφία με κινητο.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Α τώρα εννόησα για το zsl :)

Εδώ προχθές στα Γιάννενα, όχι μόνο ήταν πιο σκοτεινά από ότι φαίνεται στη φωτό, αλλά τέρμα αριστερά φαίνεται καθαρά το C2 το ασημένιο με πινακίδα ινη-3743 αλλά στο Flickr έφαγε λίγη συμπίεση παραπάνω

 

48497450962_fe8f713a96_c.jpg

2019-08-09_09-04-26 by [/url] - Flickr2BBcode LITE

 

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α τώρα εννόησα για το zsl :)

Εδώ προχθές στα Γιάννενα, όχι μόνο ήταν πιο σκοτεινά από ότι φαίνεται στη φωτό, αλλά τέρμα αριστερά φαίνεται καθαρά το C2 το ασημένιο με πινακίδα ινη-3743 αλλά στο Flickr έφαγε λίγη συμπίεση παραπάνω

 

48497450962_fe8f713a96_c.jpg

2019-08-09_09-04-26 by [/url] - Flickr2BBcode LITE

 

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

 

 

Ειναι εντυπωσιακη η λεπτομερια στο γκαζον σε τετοιες συνθηκες!!! Και μαλιστα και με κοντρα το ηλιοβασιλεμα οπου εκει συνηθως ζοριζουν ακομα περισσοτερο τα πραγματα.

 

Ξερω εχω καταντησει γραφικώς :lol: . Αλλα κάθε κλικ και ακομα πιο εντυπωσιακο σε αυτη τη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια επιλογή πρέπει δηλ να ενεργοποιήσω κάτι ώστε όταν έχω ειδοποιήσεις σε Facebook, Viber, messenger κ.λ.π να εμφανίζεται αριθμητικά πάνω στο εικονίδιο στην αρχική οθόνη? Όσο και αν έχω προσπαθήσει με ενεργοποίηση αδειών κ.λ.π. δεν το έχω καταφέρει. Έβαλα και Apex αλλά και nova launcher αλλά μάταια... Γνωρίζει κάποιος κάτι να βοηθήσει?

Περίεργο, στης συζύγου που το τσέκαρα μόλις, λειτουργεί κανονικά με αριθμό και δεν έχουμε κάνει κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση.

Το θέμα είναι όμως να μένουν και στην πάνω μπάρα...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Την έχω προτείνει σε αρκετό κόσμο. Όμορφο.. Μεγάλη οθόνη, μεγάλη μπαταρία . Δυνατή κάμερα με gcam ανεβαίνει επίπεδο. Γρήγορο, ποιοτικα υλικά, με 140 απο Ελλάδα... Vfm τωρσ γιατί γκρινιάζουν μερικοί δεν μπορώ να καταλάβω.. Σε αυτή τη τιμή θεωρώ είναι σούπερ..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, στης συζύγου που το τσέκαρα μόλις, λειτουργεί κανονικά με αριθμό και δεν έχουμε κάνει κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση.

Το θέμα είναι όμως να μένουν και στην πάνω μπάρα...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Notch test βάλε από play store για να βλέπεις τις ειδοποιήσεις μόνιμα στο πάνω μέρος δοκιμασέ το έχει να το ρυθμίσεις ή σε άλλο σημείο της οθόνης!!!

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια σημερα το εχω και εγω στην global εκδοση ...υποστηριζει και στις 2 σιμ 4g lte kai volte??η μονο στην μια σιμ?και αν ναι σε ποια απο τις 2 θεσεις σιμ υποστηριζει volte??
Link to comment
Share on other sites

Είστε ευχαριστημένοι με την κεραία τής συσκευής η μόνο το δικό μου έχει θέμα;;;
το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω προσέξει κάποιο πρόβλημα.

Το αντίθετο θα έλεγα.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια σε ποιο λινκ παμε στην infoquest και τσεκαρουμε το imei??σε ποιο σημειο?

 

Στο site τους, στείλε mail.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω αυτον τον φορτιστη της blitzwolf που ειναι απο τους καλυτερους θεωρω,, τον εχω 2 χρονια και ειναι που καλος

https://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-S5-QC3_0-18W-USB-Charger-EU-Adapter-With-Power3S-Tech-p-1032822.html?rmmds=search&ID=224&cur_warehouse=CN

κανει για την συσκευη μας ???γιατι θελω να χρησιμοποιω αυτον και οχι τον μαμισιο,,,,αν δεν κανει πειτε μου μια αλλη καλη μαρκα ,,,αυτος που εχω τωρα ειναι 18 watt ,,εμας ποσα watt χρειαζεται να ειναι ο φορτιστης??εμας ειναι quick charge 4 απο οτι βλεπω,,το θεμα ειναι ποια καλη μαρκα εχει βγαλει quick charge 4??

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...