Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα. Φυσικά το καθάρισα με κανένα αποτέλεσμα. Όταν το είπα όλοι οι έξυπνοι έπεσαν να με φάνε που κατηγόρησα το υπέρ κινητό τους... Είναι απλά προβληματικό τηλέφωνο..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μην κατηγορείς και ξοφλάς το κινητό με την μία:confused: Για κάνε τις δοκιμές σου..καμιά φορά και το VoLTE μπορεί να κάνει την ζημιά του αντί για καλύτερα..απενεργοποίησέ το και κάνε κλήση να δείς

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα. Φυσικά το καθάρισα με κανένα αποτέλεσμα. Όταν το είπα όλοι οι έξυπνοι έπεσαν να με φάνε που κατηγόρησα το υπέρ κινητό τους... Είναι απλά προβληματικό τηλέφωνο..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι ρε φίλε κ προβληματικό τηλέφωνο.. Που να είχες κανένα LG G4. Το κινητό είναι πολύ καλό. Για δοκίμασε αυτό που λέει κ ο Νίκος πιο πάνω.

Το έχω ένα χρόνο, ίσως να είναι η μόνη συσκευή που δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Κ δεν είμαι κολλημένος με εταιρίες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το ηχειο εχω και εγω θεμα ...το καθαρισα οπως ειπατε (ειχε οντως σκονη) αλλα η ενταση οταν μιλαω παραμενει χαμηλωμένη ! το εχω σαν 2η συσκευη οποτε δεν καιγομαι και πολυ αλλα ισχυει αυτο που λεει ο φιλος πανω
Link to comment
Share on other sites

Ε, όχι και προβληματικό αυτό το κινητό.

Ακόμη και να δεχτούμε ότι σε δύο περιπτώσεις δεν απέδωσε το καθάρισμα της σκόνης, δεν μπορούμε να το χαρακτηρίσουμε προβληματικό.

Link to comment
Share on other sites

Τίμιο τηλέφωνο όπως τα περισσότερα της xiaomi. Χθες πέρασα κι εγώ την 10αρα στην κυρά και το τηλεφωνακι παραμένει αστέρι! Μου φάνηκε πιο σμουθ για να πω την αλήθεια και το μέγεθός του μια χαρά έχοντας συνηθίσει τώρα τελευταία με τις 6,7". Μόλις πάρει και την 12 θα κλείσει λογικά και σε θέμα εμφάνισης, άντε κάνα security update σε κάνα εξάμηνο και τέλος....της μικρής μου επίσης το xiaomi redmi 5 plus μετά από 2μιση Χρόνια λειτουργίας παραμένει επίσης μια τίμια συσκευή αν δεν έχει κάποιος ιδιαίτερες απαιτήσεις από θέμα κάμερας,πρόκειται για το 4/64 μοντέλο.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εσείς που έχετε πρόβλημα, ποια έκδοση έχετε; Εγω με ευρωπαϊκή Rom, αγορασμένο από Ελλάδα, δεν έχω πρόβλημα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εσείς που έχετε πρόβλημα, ποια έκδοση έχετε; Εγω με ευρωπαϊκή Rom, αγορασμένο από Ελλάδα, δεν έχω πρόβλημα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Σωστός..μπορεί να είναι και θέμα Rom..και εγώ με EU κανένα πρόβλημα:cool:

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εσείς που έχετε πρόβλημα, ποια έκδοση έχετε; Εγω με ευρωπαϊκή Rom, αγορασμένο από Ελλάδα, δεν έχω πρόβλημα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

πως μπορουμε να το τσεκαρουμε αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να το τσεκαρουμε αυτο ?

 

Ρυθμίσεις-->Σχετικά με το τηλέφωνο-->Έκδοση MIUI..ή θα λέει QFGEUXM ή στην θέση του EU θα έχει το MI

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό διαπιστώνει αδυναμία πολλές φορές σε σύνδεση σε αποθηκευμένο WiFi δίκτυο αυτόματα από τα δεδομένα. Για να συνδεθώ πρ΄πειε να το κάνω χειροκίνητα με αποτέλεσμα αν ξεχαστώ καταναλώνω δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

Τίμιο τηλέφωνο όπως τα περισσότερα της xiaomi. Χθες πέρασα κι εγώ την 10αρα στην κυρά και το τηλεφωνακι παραμένει αστέρι! Μου φάνηκε πιο σμουθ για να πω την αλήθεια και το μέγεθός του μια χαρά έχοντας συνηθίσει τώρα τελευταία με τις 6,7". Μόλις πάρει και την 12 θα κλείσει λογικά και σε θέμα εμφάνισης, άντε κάνα security update σε κάνα εξάμηνο και τέλος....της μικρής μου επίσης το xiaomi redmi 5 plus μετά από 2μιση Χρόνια λειτουργίας παραμένει επίσης μια τίμια συσκευή αν δεν έχει κάποιος ιδιαίτερες απαιτήσεις από θέμα κάμερας,πρόκειται για το 4/64 μοντέλο.

 

Εμένα η γυναίκα μου με το Νοτε5, 2,5 χρόνια το έχει,Σλυλαραπας!!!

Όλη μέρα στα χέρια των παιδιών,2 φορές την ημέρα φόρτιση,του πίνουν το αίμα στα παιχνίδια,τούμπες αμέτρητες,... λειτουργεί day one...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Σε προηγούμενα ποστ είχα αναφέρει κάποια προβλήματα βάζοντας την 11.0.1. Αναμονή κλήσεων...κ.λ.π

Ξαφνικά εχθές μπλοκάρει το κινητό και με βγάζει στο recovery έχοντας 2 επιλογές να επιλέξω: reboot to system και wipe data. Επιλέγοντας reboot to system φόρτωνε το λογισμικό....άνοιγε το τηλ και ξανά reboot μόνο του και ξανά πάλι τα ίδια...

Τέλος, επέλεξα wipe all data και επανήλθε κανονικά διορθώνοντας και τα προηγούμενα προβλήματα που είχα. Ελπίζω να μείνει έτσι μέχρι να πάρουμε την 12. :)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσέξει κανείς ότι μετά την αναβάθμιση android 10, όταν πας στην μπαταρία δε μπορείς να δεις όπως παλιά τον χρόνο από την τελευταία φόρτιση. Το μετράει πάντα ένα εικοσιτετράωρο πριν. Εγώ δηλαδή που βγάζω μιάμιση με δύο μέρες πλέον δε το βλέπω στις ρυθμίσεις....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Έχει προσέξει κανείς ότι μετά την αναβάθμιση android 10, όταν πας στην μπαταρία δε μπορείς να δεις όπως παλιά τον χρόνο από την τελευταία φόρτιση. Το μετράει πάντα ένα εικοσιτετράωρο πριν. Εγώ δηλαδή που βγάζω μιάμιση με δύο μέρες πλέον δε το βλέπω στις ρυθμίσεις....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

φυσικά μπορείς, είναι το "ενεργό" και "αναμονή" μαζί.

https://ibb.co/wWxB6Ft

Link to comment
Share on other sites

φυσικά μπορείς, είναι το "ενεργό" και "αναμονή" μαζί.

 

https://ibb.co/wWxB6Ft

Ναι το σκέφτηκα και αυτό. Αλλά αν προσέξεις στο διάγραμμα σου δεν ξεκινάει από το 100%. Εγώ κάθε φορά που το πετυχαίνω το διάγραμμα ξεκινάει από 80% περίπου. Άραγε ο χρόνος αναμονής και ενεργής συσκευής είναι αξιόπιστος όταν το διάγραμμα από πάνω λέει αλλά?? Επίσης το χω προσέξει ενώ το χω μιάμιση μέρα στα χέρια μου δίνει πχ 22 ώρες αναμονή και 3 ώρες ενεργό. Δηλαδή σύνολο 25 ώρες αντί για 36... Δε βγάζουν νόημα!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kotsitb
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Ναι το σκέφτηκα και αυτό. Αλλά αν προσέξεις στο διάγραμμα σου δεν ξεκινάει από το 100%. Εγώ κάθε φορά που το πετυχαίνω το διάγραμμα ξεκινάει από 80% περίπου. Άραγε ο χρόνος αναμονής και ενεργής συσκευής είναι αξιόπιστος όταν το διάγραμμα από πάνω λέει αλλά?? Επίσης το χω προσέξει ενώ το χω μιάμιση μέρα στα χέρια μου δίνει πχ 22 ώρες αναμονή και 3 ώρες ενεργό. Δηλαδή σύνολο 25 ώρες αντί για 36... Δε βγάζουν νόημα!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το διάγραμμα δεν ξεκινά από 100% γιατί δεν το φορτισα μέχρι το 100%...

εμένα πάντως απλό μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

το διάγραμμα δεν ξεκινά από 100% γιατί δεν το φορτισα μέχρι το 100%...

 

εμένα πάντως απλό μου φαίνεται

Δοκίμασε να το φορτίσεις στο εκατό να δούμε. Εμένα πάντως ότι να ναι λέει!! Επίσης όταν πριν την αναβάθμιση το φορτιζα με fast charger στην μπαταρία έβγαζε 2 κεραυνούς. Τώρα βγάζει έναν και νομίζω κάνει ίδια ώρα με τον απλό φορτιστή.....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως απο την στιγμή που πέρασα την 10αρα έχω συνεχής αποσυνδέσεις στο adnroid auto. Ενώ πριν ήταν άψογο!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 10αρα έκδοση Android και βλέπω ο Opera browser σε μερικές ιστοσελίδες κρασαρει και δεν αποκρίνεται.

Με τη προηγούμενη έκδοση android 9 δεν είχε κανένα θέμα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως απο την στιγμή που πέρασα την 10αρα έχω συνεχής αποσυνδέσεις στο adnroid auto. Ενώ πριν ήταν άψογο!

 

Πέρασα την 10αρα έκδοση Android και βλέπω ο Opera browser σε μερικές ιστοσελίδες κρασαρει και δεν αποκρίνεται.

Με τη προηγούμενη έκδοση android 9 δεν είχε κανένα θέμα

 

Όπως λέει κ πιο πίσω ο @xnikos, αν υπάρξει κάπου πρόβλημα διαγράφεις τα data της εφαρμογής που έχει πρόβλημα.

 

Εμένα μετά από factory reset το κινητό δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα! Πάει σφαίρα!

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει κ πιο πίσω ο @xnikos, αν υπάρξει κάπου πρόβλημα διαγράφεις τα data της εφαρμογής που έχει πρόβλημα.

 

Εμένα μετά από factory reset το κινητό δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα! Πάει σφαίρα!

 

Θα το κάνω και θα το ξαναδοκιμάσω.. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλό μήνα!

Υπάρχει τρόπος όταν λαμβάνουμε κάποιο μειλ, να χτυπάει απευθείας το κινητό? Στο LG G4 που είχα παλιά, με το που λάμβανα κάποιο μειλ χτυπούσε ειδοποίηση.. Σε αυτό, όταν κάνει συγχρονισμό το κινητό ή άμα έχω ανοιχτή την οθόνη θα χτυπήσει.. Είναι κάπως εκνευριστικό!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...