Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έκανα έναν έλεγχο, δε μου την εμφανίζει ακόμα. Για να δούμε
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να κατεβάσει το καινούριο update 11.0.4 με eu rom ας βάλει περιοχή Πορτογαλία,το WiFi call πάλι δεν δουλεύει με COSMOTE

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα, έχω το Redmi Note 7 (Infoquest), ακολούθησα βήμα-βήμα την διαδικασία και κατέβασα την ROM μέσω του Downmi App, όταν όμως πάω να την εγκαταστήσω μου βγάζει "Αδυναμία επαλήθευσης ενημέρωσης" καθώς επίσης "ROM is in beta testing, make sure you have signed in with a beta authorized xiaomi account." και φυσικά δεν συνεχίζει, τι παίζει;;;

Και να συμπληρώσω πως έχω ακόμη ως επίπεδο ενημέρωσης κώδικα ασφαλείας Android (05/08/2019). Είναι φυσιολογικό;

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Πάτα στην εικόνα στο κέντρο, 5 φορές; Να σου δείξει την επιλογή local update.

 

Πάτησα την εικόνα 5 φορές και μου έβγαλε ένα μήνυμα. Τί ακριβώς γίνεται πλέον που δε γινόταν πριν; Η συσκευή είναι με miui 11 pfgeuxm.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι είναι στην <<διαχείριση εφαρμογών>> κι όχι στην <<ενημέρωση συστήματος>>.

Πάραυτα πάτησα τις τρεις τελίτσες και επέλεξα την εμφάνιση όλων των εφαρμογών αλλά δεν δε βρήκα εφαρμογή που να λέει <<αναβάθμιση>> ούτε <<ενημέρωση>> ώστε να πατήσω παρατεταμένα πάνω όπως προείπε ο φίλος @xnikos στον φίλο @pyrovoliko.

 

Αρκετά νωρίτερα τώρα, στο Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο -> Ενημέρωση συστήματος, πάνω δεξιά που είχε τρεις τελίτσες πάντα μου είχε τρεις επιλογές: <<Λήψη τελευταίου πακέτου>>, <<Ενημέρωση ρυθμίσεων>> και <<Περισσότερα>>. Είπα λοιπόν, μετά από καιρό, ας πατήσω <<Λήψη τελευταίου πακέτου>> (για πολλοστή φορά) μπας και από εκεί βρει και κατεβάσει την 11.

Φυσικά και δε βρήκε κάτι καινούριο αλλά ξανά έκανε λήψη και εγκατάσταση της υπάρχουσας 10.3.6.

Αφού λοιπόν τελείωσε και πάτησα το αναμενόμενο <<επανεκκίνηση τώρα>> διαπίστωσα μπαίνοντας ξανά στο, Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο -> Ενημέρωση συστήματος, πατώντας πάλι τις τρεις τελίτσες οι επιλογές αυξήθηκαν σε έξι με επιπλέον αυτές τις τρεις: <<Επιλογή πακέτου ενημέρωσης>>, <<Επανεκκίνηση σε Λειτουργία ανάκτησης>> και <<Τι νέο υπάρχει>>.

Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό;

 

Αυτή είναι η απάντησή σου στην απορία μου βρε...

 

Πάτα στην εικόνα στο κέντρο, 5 φορές; Να σου δείξει την επιλογή local update
:rolleyes:

 

 

Όποιος θέλει να κατεβάσει το καινούριο update 11.0.4 με eu rom ας βάλει περιοχή Πορτογαλία (...)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόλις δοκίμασα κι αυτό αλλά τίποτα.

Φυσικά έχοντας (ακόμα) την PFGEUXM 10.3.6.0 και όχι την 11.

Edited by Vivere
Link to comment
Share on other sites

το WiFi call πάλι δεν δουλεύει με COSMOTE

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τωρα μας εκανες την καρδια περιβολι.τι γινεται ρε παιδαι εγω προσωπικα εχω στειλει 6 φορες σχολια με το προβλημα...τον κινεζο οι κινεζοι...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω MIUI11, μέσο του dowhmi αν κατεβάσω την δέκα μπορεί να την ξαναπεράσω;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάτησα την εικόνα 5 φορές και μου έβγαλε ένα μήνυμα. Τί ακριβώς γίνεται πλέον που δε γινόταν πριν; Η συσκευή είναι με miui 11 pfgeuxm.

 

Τώρα στις 3 τέλειες προστίθεται η επιλογή local update,, aλλα έχει ς ήδη την miui 11.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση συστήματος,τρεις τελείες πάνω δεξιά,επιλογή πακέτου ενημέρωσης ,πας το βρίσκεις και το κάνεις εγκατάσταση.

Highland, σ ευχαριστώ. Αυτό που χρειαζόμουν, όμως, είναι αυτό

 

Πάτα στην εικόνα στο κέντρο, 5 φορές; Να σου δείξει την επιλογή local update.

Δουλειά, πάντως, δεν έγινε επειδή προέκυψε αυτό.

 

Καλησπέρα κι από εμένα, έχω το Redmi Note 7 (Infoquest), ακολούθησα βήμα-βήμα την διαδικασία και κατέβασα την ROM μέσω του Downmi App, όταν όμως πάω να την εγκαταστήσω μου βγάζει "Αδυναμία επαλήθευσης ενημέρωσης" καθώς επίσης "ROM is in beta testing, make sure you have signed in with a beta authorized xiaomi account." και φυσικά δεν συνεχίζει, τι παίζει;;;

Και να συμπληρώσω πως έχω ακόμη ως επίπεδο ενημέρωσης κώδικα ασφαλείας Android (05/08/2019). Είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

Aλλο προβλημα που μου παρουσιαζει συχνα το κινητο ειναι οτι μετα απο καμια ωρα χρηση δεδομενων ιντερνετ (και ισως αφου ζεσταθει?) δεν τρεχει τις σελιδες αλλα θα πρεπει να κλεισω τα δεδομενα και να τα ξανανοιξω.....:(

 

Αυτό το παθαίνω και εγώ με τα δεδομένα και πρέπει να τα κλείσω και μετά να τα ξανά ανοίξω για να συνεχίσω την χρήση τους.

Έχεις κάνεις ιδέα γιατί γίνεται αυτό?

Α, να αναφέρω ότι αυτό με την miui 10 δεν γινόταν.

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Αντρέα κάμερα ποιο είναι καλύτερο το 7 η το 8;ρωτάω γιατί θέλει να πασάρει το 7 ο μικρός στην μάνα του. αλλά εάν το 8 έχει καλύτερη φώτο τότε η μάνα θα το πάρει το 8!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Highland, σ ευχαριστώ. Αυτό που χρειαζόμουν, όμως, είναι αυτό

 

 

Δουλειά, πάντως, δεν έγινε επειδή προέκυψε αυτό.

Ποια ρομ έχεις και ποια κατεβασες;
Link to comment
Share on other sites

Αντρέα κάμερα ποιο είναι καλύτερο το 7 η το 8;ρωτάω γιατί θέλει να πασάρει το 7 ο μικρός στην μάνα του. αλλά εάν το 8 έχει καλύτερη φώτο τότε η μάνα θα το πάρει το 8!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Ίδια είναι..τον ίδιο αισθητήρα έχουν και την ίδια ανάλυση..μόνο που το 8 έχει δύο κάμερες παραπάνω(άχρηστες).

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Αντρέα κάμερα ποιο είναι καλύτερο το 7 η το 8;ρωτάω γιατί θέλει να πασάρει το 7 ο μικρός στην μάνα του. αλλά εάν το 8 έχει καλύτερη φώτο τότε η μάνα θα το πάρει το 8!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Σε hw στο βασικό είναι ίδια. Άγνωστο όμως το πόσο καλά θα κάτσει η gcam και αν τελικά φτάνει το 7 (μπορεί και ναι μπορεί και οχι). Από την άλλη έχει έξτρα τον ultrawide αν και συνηθως ο ultrawide της xiaomi ειναι πολύ κακός και τελικα δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσεις.

 

Γενικά το rn8 είναι αρκετά αδιάφορη σαν συσκευή. Λιγο καλύτερη αυτονομία έχει από το 7 (θεωρητικά λόγω λιγότερων nm... στη πράξη μένει να το δούμε). Για μένα είτε μένεις στο rn7 είτε πας στο rn8pro ως διαφορετική συσκευή (μεγαλύτερη οθόνη, μεγαλύτερη αυτονομία, μεγαλύτερη ram, ταχύτερος επεξεργαστής) αν και φωτογραφικά δεν φτάνει την gcam του rn7 (όπως όμως και τόσες άλλες συσκευές) και άγνωστο αν θα πάρει android 10.

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο που κατεβάζουμε με το downmi πως το εγκαθιστούμε;

Για να πάρει την αναβάθμιση το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Σε hw στο βασικό είναι ίδια. Άγνωστο όμως το πόσο καλά θα κάτσει η gcam και αν τελικά φτάνει το 7 (μπορεί και ναι μπορεί και οχι). Από την άλλη έχει έξτρα τον ultrawide αν και συνηθως ο ultrawide της xiaomi ειναι πολύ κακός και τελικα δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσεις.

 

Γενικά το rn8 είναι αρκετά αδιάφορη σαν συσκευή. Λιγο καλύτερη αυτονομία έχει από το 7 (θεωρητικά λόγω λιγότερων nm... στη πράξη μένει να το δούμε). Για μένα είτε μένεις στο rn7 είτε πας στο rn8pro ως διαφορετική συσκευή (μεγαλύτερη οθόνη, μεγαλύτερη αυτονομία, μεγαλύτερη ram, ταχύτερος επεξεργαστής) αν και φωτογραφικά δεν φτάνει την gcam του rn7 (όπως όμως και τόσες άλλες συσκευές) και άγνωστο αν θα πάρει android 10.

Ίδια είναι..τον ίδιο αισθητήρα έχουν και την ίδια ανάλυση..μόνο που το 8 έχει δύο κάμερες παραπάνω(άχρηστες).
οκ ευχαριστώ πολύ παιδιά

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο που κατεβάζουμε με το downmi πως το εγκαθιστούμε;

 

Για να πάρει την αναβάθμιση το κινητό;

Το κατεβάζεις και το αντιγράφεις στον φάκελο downloaded rom. Στη συνέχεια πας ρυθμίσεις- σχετικά με το τηλέφωνο - ενημέρωση συστήματος και πατάς στις 3 τέλειες πάνω δεξιά. Επιλογή πακέτου, όπου επιλέγεις τον φάκελο της τον και θα ολοκληρωθεί η διαδικασία

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβάζεις και το αντιγράφεις στον φάκελο downloaded rom. Στη συνέχεια πας ρυθμίσεις- σχετικά με το τηλέφωνο - ενημέρωση συστήματος και πατάς στις 3 τέλειες πάνω δεξιά. Επιλογή πακέτου, όπου επιλέγεις τον φάκελο της τον και θα ολοκληρωθεί η διαδικασία

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου, αλλά δεν βρίσκω στις τρεις τελείες την επιλογή πακέτου.

1. Λήψη τελευταίου πακέτου

2. Ενημέρωση ρυθμίσεων

3. Το νέο υπάρχει

4. Περισσότερα

Αυτές είναι οι επιλογές στις τρεις τελείες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου, αλλά δεν βρίσκω στις τρεις τελείες την επιλογή πακέτου.

1. Λήψη τελευταίου πακέτου

2. Ενημέρωση ρυθμίσεων

3. Το νέο υπάρχει

4. Περισσότερα

Αυτές είναι οι επιλογές στις τρεις τελείες.

δεν έχω official αλλά αυτό που αναφέρθηκε το έκανες?

"Πάτα στην εικόνα στο κέντρο, 5 φορές; Να σου δείξει την επιλογή local update."

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όχι. Και εγώ με την ίδια rom και Ελβετία έχω κατεβάσει την 11, όπως και αρκετοί άλλοι.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όχι. Και εγώ με την ίδια rom και Ελβετία έχω κατεβάσει την 11, όπως και αρκετοί άλλοι.

Την κατέβασες ota;Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω official αλλά αυτό που αναφέρθηκε το έκανες?

"Πάτα στην εικόνα στο κέντρο, 5 φορές; Να σου δείξει την επιλογή local update."

 

όταν παταμε επανελημενα στην εικονα, προσθετει στις 3 τελειες, την επιλογή,, local update. εχεις custom rom , twrp ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...