Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τιποτα και εγω απεγνωσμενα αυτο ψαχνω παντου....εν τω μεταξυ εμενα δεν παιζει ουτε το volte

 

Αυτό παίζει μια χαρά

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το mi band 4 σε συνδυασμό με το κινητό μας; Με το που απομακρύνομαι από το τηλέφωνο και βγαίνω εκτός range Bluetooth, όταν ξαναγυρνώ, ενώ βρίσκονται μεταξύ τους και συγχρονίζουν με το mi fit, σταματάει να λειτουργεί η ειδοποίηση κλήσεων στο ρολόι. Πρέπει να ανοίξω και να κλείσω το Bluetooth στο τηλέφωνο για να λειτουργήσει ξανά. Θεωρώ απαράδεκτο να μη συγχρονίζουν ιδανικά δυο προϊόντα της ίδια εταιρείας

 

mi band 3 με mi fit greek apk δεν παρουσιαζει κανενα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βελτιωθεί η λειτουργία night mode μετά την 11 στην stock κάμερα ή είναι η ιδέα μου;

 

Μεγάλη ιδέα έχεις :P

(Στη πραγματικότητα είναι πολύ σκοτεινό το δωμάτιο καμία σχέση με τη φωτοφραφία)

 

gcam

Stock night mode by giannis, on Flickr[/img]

Link to comment
Share on other sites

mi band 3 με mi fit greek apk δεν παρουσιαζει κανενα θεμα.

 

Mi band 4 με rn7 και mi fit από playstore κανένα πρόβλημα έως τώρα. Ουτε στο rn4 ειχα πρόβλημα με το mi band 2

Link to comment
Share on other sites

Mi band 4 με rn7 και mi fit από playstore κανένα πρόβλημα έως τώρα. Ουτε στο rn4 ειχα πρόβλημα με το mi band 2
Δηλαδή θυμάσαι να δονείται το ρολόι σε κάθε κλήση όταν σε καλούν;
Link to comment
Share on other sites

Παρότι η Wind δεν νομίζω ότι δίνει WiFi calling, ο απλούστερος τρόπος να το δοκιμάσεις είναι να βάλεις λειτουργία πτήσης και μετά να ανοίξεις τα WiFi και να κάνεις μια κλήση. Βέβαια, εάν έχεις προλάβει να βάλεις το MIUI 11 δεν θα δουλέψει ούτως ή άλλως :).

Και η vodafone ενω το υποστηριζε τωρα και εμενα με ενεργοποιημενο το wifi calling μου λεει μη διαθεσιμο wi fi , βγαζει το σημα με το αναποδο ακουστικο και λεει μη διαθεσιμη υπηρεσια.

Link to comment
Share on other sites

Και η vodafone ενω το υποστηριζε τωρα και εμενα με ενεργοποιημενο το wifi calling μου λεει μη διαθεσιμο wi fi , βγαζει το σημα με το αναποδο ακουστικο και λεει μη διαθεσιμη υπηρεσια.

 

Όμως η Vodafone δίνει και την εφαρμογή, που κάνει το ίδιο για μη συμβατές συσκευές. Δεν είναι τέλειο, αλλά πολύ καλύτερο από το τίποτα :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο banggood το global ειχε ερθει με την MI και οχι την EU. Στην 10 πηρα μια αναβαθμηση σε EU και τωρα στην 11 παλι EU.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αι εγω απο banggood το global ειχε ερθει με την MI και οχι την EU. Στην 10 πηρα μια αναβαθμηση σε EU και τωρα στην 11 παλι EU.

οποτε μανολη και εμενα απο banggod global αρα και MI,,αφου το επιβεβαιωνεις και εσυ,,,

Link to comment
Share on other sites

Έχει βελτιωθεί η λειτουργία night mode μετά την 11 στην stock κάμερα ή είναι η ιδέα μου;

 

ασε τη στοκ.. βάλε gcam να σωθείς

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει πρόβλημα με το σήμα και να το έλυσε με ξεκλείδωμα του bootloader και πέρασμα άλλης rom υπάρχει; Επίσης ποια η ακριβής διαδικασία;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θυμάσαι να δονείται το ρολόι σε κάθε κλήση όταν σε καλούν;

 

Ναι δεν έχω χάσει κλήση μέχρι τώρα.εχω δώσει όλες τις άδειες κι έχω κλειδώσει το mi fit με το λουκετακι για να μην το κλείνει η εκκαθάριση μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχω χάσει κλήση μέχρι τώρα.εχω δώσει όλες τις άδειες κι έχω κλειδώσει το mi fit με το λουκετακι για να μην το κλείνει η εκκαθάριση μνήμης.
Ομοίως έχω κάνει τα ιδία, μηδέν αποτελέσματα. Με το που απομακρύνομαι μια φορά από το τηλέφωνο, μετά δεν ξαναχτυπά το ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω RN7 με Mi Band 4 και οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά. Δεν βγαίνω συχνά από την εμβέλεια του bluetooth, αλλά σίγουρα το έχω κάνει, χωρίς να σταματήσουν να έρχονται όταν επιστρέψω...
Link to comment
Share on other sites

Όμως η Vodafone δίνει και την εφαρμογή, που κάνει το ίδιο για μη συμβατές συσκευές. Δεν είναι τέλειο, αλλά πολύ καλύτερο από το τίποτα :)

Πήγα να το ενεργοποιήσω σε ένα M10lite και στην εφαρμογή δεν έχει αυτή την επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω RN7 με Mi Band 4 και οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά. Δεν βγαίνω συχνά από την εμβέλεια του bluetooth, αλλά σίγουρα το έχω κάνει, χωρίς να σταματήσουν να έρχονται όταν επιστρέψω...
Οι ειδοποιήσεις εφαρμογών έρχονται κανονικά, όπως παίζει κανονικά ο συγχρονισμός με το mi fit. Οι ειδοποιήσεις κλήσεων σταματάνε όπως και το ξεκλείδωμα οθόνης μέσω Bluetooth. Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα τη θήκη Spigen και πραγματική είναι πολύ καλή θήκη με πολύ καλή αίσθηση όταν την πιάνεις και επίσης τα πλαινά κουμπιά πατιούνται τόσο εύκολα λες και δεν έχεις θήκη.

Στα 12 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, δεν κάνουν αυτές που έχει ανεβάσει ο Αντρέας στην 1η σελίδα;
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς τον 2ο χώρο?

 

μερικές φορές που το προσπάθησα μου έκανε διάφορα χαζά

 

1. πήγαινε αυτόματα στον 2ο χώρο μετά από λίγα δευτερόλεπτα και έμενε εκεί. αντί να είναι στον πρώτο χώρο

2. όποτε έβαζα 2ο χώρο χανόταν το δακτυλικό αποτύπωμα του 1ου χώρου (επειδή έβαζα το ίδιο στον 2ο χώρο?)

3. στον 1ο χώρο δεν έβγαζε κάποιοι εικονίδιο για να πηγαίνεις στον 2ο χώρο και έπρεπε να το κάνω μέσω των ρυθμίσεων

 

το έχει δοκιμάσει κανείς? είναι προβληματικό ή κανω κάτι λάθος?

 

κανείς ιδέα γι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

οποτε μανολη και εμενα απο banggod global αρα και MI,,αφου το επιβεβαιωνεις και εσυ,,,

Οταν το παρελαβα ηταν με την MI μετα με την αναβαθμηση πηρα EU και τωρα με την 11 πηρα παλιEU. 11.0.3.0(PFGEUXM)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όμως η Vodafone δίνει και την εφαρμογή, που κάνει το ίδιο για μη συμβατές συσκευές. Δεν είναι τέλειο, αλλά πολύ καλύτερο από το τίποτα :)

Σημερα μπορεσα και συνδεθηκα ξανα στην υπηρεσια αλλα σε αρκετα σημεια που κινουμε(Ηρακλειο Κρητης) χαλια σημα και πολλες διακοπες ηχου. ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕ ΕΝΩ ΕΧΩ ΣΗΜΑ WI FI 4 γραμμες δυσκολευεται να συνδεθει.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανείς κανένα θέμα για την miui 11 που να μεγαλώνει τα εικονίδια, τα γράμματα και τους αριθμούς στην μπάρα ειδοποίησης; Εγώ ψάχνω τόσες μέρες δοκιμάζοντας θέματα αλλά όλα ίδια διάσταση έχουν τα γράμματα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και πάλι, υπάρχει τρόπος από την gcam να αποθηκεύονται απευθείας στην sd?

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...