Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αύριο είναι η τελευταία ημέρα....για να δούμε με global version είμαι.....λετε να δώσουν και παράταση ;; χαχαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες είχα πει για πλάκα ότι θα έρθει στις 31 στις 23:59 ,κοίτα να δεις που στο τέλος για εκεί πάει η δουλεια.
Link to comment
Share on other sites

Κι όταν έρθει με το καλό θα χρειαστεί κάποιο factory reset η απλά κάνουμε το update και τελειώνουμε;
Τίποτα,όλα γίνονται αυτόματα.Κατεβαζεις πατάς ενημερωση τώρα και κάποια στιγμή ανοίγει το κινητό και έχει την νέα rom.
Link to comment
Share on other sites

Σιγά τα αυγά . Έχει την ίδια στο κέντρο στους πακι και πιο φθηνά . Ούτε ώρα θα σου κάνει να έρθει

.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα,όλα γίνονται αυτόματα.Κατεβαζεις πατάς ενημερωση τώρα και κάποια στιγμή ανοίγει το κινητό και έχει την νέα rom.

 

Oταν γίνεται μια σημαντική

ενημέρωση, από miui 10 σε 11, πρέπει να γίνει factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Oταν γίνεται μια σημαντική

 

ενημέρωση, από miui 10 σε 11, πρέπει να γίνει factory reset.

Καλό είναι να γίνει ένα factory reset μόνο καλό κάνει, κάθεται καλύτερα η ρομ φεύγουν και τα κατάλοιπα του miui 10.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Oταν γίνεται μια σημαντική

ενημέρωση, από miui 10 σε 11, πρέπει να γίνει factory reset.

 

Δέν ξέρω άν είναι βλακεία αυτό που θα πώ αλλα όταν κάνεις factory reset δεν θα ξαναπάει στην έκδοση απο όπως ήταν όταν ανοίχτηκε απο το κουτί; δηλαδή στο MIUI 10; γιατί άν έχετε παρατηρήσει όταν υπάρχει μια καινούρια έκδοση MIUI και εσύ παίρνεις καθηστεριμένα μια συσκευή όταν το ανοίγεις σου έχει την παλιά έκδοση και αμέσως σου ζητάει να κάνεις ενημέρωση για την επόμενη διαθέσιμη που υπάρχει ήδη..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Oταν γίνεται μια σημαντική

ενημέρωση, από miui 10 σε 11, πρέπει να γίνει factory reset.

Προσωπικά δεν έχω κάνει ποτέ factory reset μετα από σημαντική ενερωση και ποτέ δεν είχα θέμα.Αν παρουσιαστεί θέμα τότε ναι
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να γίνει ένα factory reset μόνο καλό κάνει, κάθεται καλύτερα η ρομ φεύγουν και τα κατάλοιπα του miui 10.

 

Αυτό που λές δεν νομίζω να ισχύει..Γι'αυτό κανει και επαννεκίνηση όταν τελειώνει την ενημέρωση, για να αποθηκέυσει τις ρυθμίσεις που έγιναν..Ή τις περνάει τις επόμενες και σβήνει τα προηγούμενα ή δεν τα περνάει! Τί θα πεί κατάλοιπα;:wacko:

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Δέν ξέρω άν είναι βλακεία αυτό που θα πώ αλλα όταν κάνεις factory reset δεν θα ξαναπάει στην έκδοση απο όπως ήταν όταν ανοίχτηκε απο το κουτί; δηλαδή στο MIUI 10; γιατί άν έχετε παρατηρήσει όταν υπάρχει μια καινούρια έκδοση MIUI και εσύ παίρνεις καθηστεριμένα μια συσκευή όταν το ανοίγεις σου έχει την παλιά έκδοση και αμέσως σου ζητάει να κάνεις ενημέρωση για την επόμενη διαθέσιμη που υπάρχει ήδη..
Όχι δεν ισχύει αυτό που λες ,απ' την στιγμή που μπαίνει νέα rom εκατό φορές factory reset να κάνεις θα έχει την νέα.Η rom που είναι εγκαταστημένη φεύγει μόνο αν βάλεις άλλη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λές δεν νομίζω να ισχύει..Γι'αυτό κανει και επαννεκίνηση όταν τελειώνει την ενημέρωση, για να αποθηκέυσει τις ρυθμίσεις που έγιναν..Ή τις περνάει τις επόμενες και σβήνει τα προηγούμενα ή δεν τα περνάει! Τί θα πεί κατάλοιπα;:wacko:
Δεν είναι κανόνας και να μην κάνεις δεν θα έχεις κανένα θέμα, εγώ όταν προπαντός αλλάζει έκδοση Android κάνω, έτσι και για φρεσκάρισμα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου, ενός μήνα τηλέφωνο, έχει ~~ διάχυση φωτός, στο λευκό χρώμα, έφυγε σήμερα για infoquest service. Για να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα προβληματακι στη miui 11 δεν μου δουλεύει το WiFi call με κάρτα cosmote ενώ το volte δουλεύει κανονικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό με την επαναφορά.

Παλιότερα το έκανα κι εγώ, αλλά καμία διαφορά δεν έχει.

Πλέον σταμάτησα να κάνω factory reset μετά από αναβάθμιση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ανακαλύψει ένα θέμα όταν τραβάω βίντεο. Τραβάω βίντεο κανονικά, οκ το αποθηκεύω. Μετά αν πάω να κάνω επεξεργασία του βίντεο δε με αφήνει. Πρέπει να κάνω επανεκκίνηση στη συσκευή και όλα οκ. Τι να φταίει;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω ανακαλύψει ένα θέμα όταν τραβάω βίντεο. Τραβάω βίντεο κανονικά, οκ το αποθηκεύω. Μετά αν πάω να κάνω επεξεργασία του βίντεο δε με αφήνει. Πρέπει να κάνω επανεκκίνηση στη συσκευή και όλα οκ. Τι να φταίει;

 

Τελικά το πρόβλημα μου το κάνει μόνο όταν αποθηκεύω στην SD.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα προβληματακι στη miui 11 δεν μου δουλεύει το WiFi call με κάρτα cosmote ενώ το volte δουλεύει κανονικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι εννοείς; Δεν υπάρχει η επιλογή;

Αν υπάρχει και είναι ενεργοποιημενη, μήπως έχεις επιλέξει να προτιμάται το δίκτυο κινητής αντί του wifi;

Αν δεν υπάρχει η επιλογή, δοκίμασε στον dialer να πληκτρολογήσεις *#*#869434#*#*

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα προβληματακι στη miui 11 δεν μου δουλεύει το WiFi call με κάρτα cosmote ενώ το volte δουλεύει κανονικά

 

Τι εννοείς; Δεν υπάρχει η επιλογή;

Αν υπάρχει και είναι ενεργοποιημενη, μήπως έχεις επιλέξει να προτιμάται το δίκτυο κινητής αντί του wifi;

Αν δεν υπάρχει η επιλογή, δοκίμασε στον dialer να πληκτρολογήσεις *#*#869434#*#*

 

είναι γνωστό το πρόβλημα εδώ και μήνα που πήρε 11 η ελληνική

λύνεται προς το παρόν με φλασάρισμα του προηγούμενου modem (από 10)

βέβαια χρειάζεται TWRP

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Δεν υπάρχει η επιλογή;

 

Αν υπάρχει και είναι ενεργοποιημενη, μήπως έχεις επιλέξει να προτιμάται το δίκτυο κινητής αντί του wifi;

 

Αν δεν υπάρχει η επιλογή, δοκίμασε στον dialer να πληκτρολογήσεις *#*#869434#*#*

Τα έκανα αυτά αλλά τίποτα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

είναι γνωστό το πρόβλημα εδώ και μήνα που πήρε 11 η ελληνική

 

λύνεται προς το παρόν με φλασάρισμα του προηγούμενου modem (από 10)

 

βέβαια χρειάζεται TWRP

Κάτι τέτοιο συμβαίνει ευχαριστώ για την ενημέρωση και πιστεύω να το διορθώσουν με καινούρια αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα να μην προχωρήσω στην αναβάθμιση όταν έρθει.

Δουλεύω αποκλειστικά με wifi calling καθως στο σπίτι δεν έχω καθόλου σήμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Έχω το κινητό περίπου 3 μήνες.

Μ' αρέσει πολύ αλλά έχω μια απορία..

Όταν παίρνω τηλέφωνο έναν αριθμό και αυτός μιλάει σε άλλη κλήση, δεν μου δείχνει οτι η κλήση μου είναι σε αναμονή.

Δείχνει σαν να χτυπάει κανονικά και δεν το σηκώνουν.

Δε θα έπρεπε να γράφει στην οθόνη " η κλήση σας είναι σε αναμονή" ή έστω να κάνει εκείνον τον διαφορετικό ήχο που κάνουν όλα τα κινητά???

Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι'αυτό???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by maraki_t
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Έχω το κινητό περίπου 3 μήνες.

Μ' αρέσει πολύ αλλά έχω μια απορία..

Όταν παίρνω τηλέφωνο έναν αριθμό και αυτός μιλάει σε άλλη κλήση, δεν μου δείχνει οτι η κλήση μου είναι σε αναμονή.

Δείχνει σαν να χτυπάει κανονικά και δεν το σηκώνουν.

Δε θα έπρεπε να γράφει στην οθόνη " η κλήση σας είναι σε αναμονή" ή έστω να κάνει εκείνον τον διαφορετικό ήχο που κάνουν όλα τα κινητά???

Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι'αυτό???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλημέρα,είναι φυσιολογικό αυτό και δεν είναι θέμα κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...