Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τζαμακι, θήκη από Spigen έβαλα. Νομίζω η θήκη είναι στην ευθεία με την κάμερα, αλλά πολύ καλύτερα από αυτήν που έχει το κουτί.
Link to comment
Share on other sites

Άντε και το στήνω σιγά, σιγά, το φέρνω στα μέτρα μου.

 

Τζαμάκι? Τί έχετε να προτείνετε?

 

Κλασσικά Nillkin? Κάτι άλλο? Από πού?

Δεν έχω εμπειρία από άλλα τζαμάκια αλλά έβαλα nillkin στον γιο μου δεν έχει φουλ κάλυψη αλλά είναι καλής ποιότητας και χωρίς να αφήνει πολλές δαχτυλιές. Έβαλα ένα forever απο eshop περίπου 5€ στο δικό μου, μέχρι να μου έρθουν κάποια που παράγγειλα από έξω, είναι σκέτη απελπισία. Θήκη spiegen έβαλα πάλι στου γιου μου, πολύ καλή απλά εγώ πήρα μία πορτοφόλι.

Link to comment
Share on other sites

Τζαμακι, θήκη από Spigen έβαλα. Νομίζω η θήκη είναι στην ευθεία με την κάμερα, αλλά πολύ καλύτερα από αυτήν που έχει το κουτί.

 

Δεν έχω εμπειρία από άλλα τζαμάκια αλλά έβαλα nillkin στον γιο μου δεν έχει φουλ κάλυψη αλλά είναι καλής ποιότητας και χωρίς να αφήνει πολλές δαχτυλιές. Έβαλα ένα forever απο eshop περίπου 5€ στο δικό μου, μέχρι να μου έρθουν κάποια που παράγγειλα από έξω, είναι σκέτη απελπισία. Θήκη spiegen έβαλα πάλι στου γιου μου, πολύ καλή απλά εγώ πήρα μία πορτοφόλι.

 

Ok, σας ευχαριστώ και τους 2!

Link to comment
Share on other sites

Τι καρτα μνημης προτεινετε για το τηλεφωνο; (χωρητικοτητα οσο δυνατον μεγαλυτερη)
256GB συνάδελφε. Το τσέκαρα (https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_7-9513.php) και μου λύθηκε κι εμένα η απορία. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά αναβαθμίζουμε στην 10.3.10?
Εμένα γιατί ακόμα δε μου την εμφανίζει αυτήν;

Έχει σχέση που δεν είμαι root;

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nέος χρήστης, 4/64, από Κώτσο κι εγώ, 1ο μου Android (WP/WM is/was life!)...

 

Μια μετάφραση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άντε και το στήνω σιγά, σιγά, το φέρνω στα μέτρα μου.

 

Τζαμάκι? Τί έχετε να προτείνετε?

 

Κλασσικά Nillkin? Κάτι άλλο? Από πού?

Αν έχεις υπομονή μέχρι να τ' αποκτήσεις, τσέκαρε στο ebay και παρήγγειλε απ' έξω ότι έχει σχέση με μεβράνη/τζαμάκι/θήκη/θήκη - πορτοφόλι. Edited by Vivere
Link to comment
Share on other sites

512GB συνάδελφε. Το τσέκαρα και μου λύθηκε κι εμένα η απορία. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα γιατί ακόμα δε μου την εμφανίζει αυτήν;

Έχει σχέση που δεν είμαι root;

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια μετάφραση;

 

Η μετάφραση είναι ότι του αρέσουν τα Windows Phones, που πλέον μας άφησαν :)

Link to comment
Share on other sites

[/color]Εμένα γιατί ακόμα δε μου την εμφανίζει αυτήν;

Έχει σχέση που δεν είμαι root;

 

 

Κυκλοφορούν δύο rom, η μία έχει φτάσει στο 10.3.6 και η άλλη στο 10.3.10

Link to comment
Share on other sites

Την 10.3.6 έχω εγώ.

Αν αυτή είναι η τελευταία τότε πάσο γιατί νόμιζα το αντίστροφο.

 

Αυτή είναι η τελευταία της PFGEUXM

Link to comment
Share on other sites

22 με 31 Οκτώβρη περιμένετε να πάτε στο MIUI 11.

 

Ευχαριστούμε για την πληροφορία, αλλά ενημερωνόμαστε, όπως και εσύ, παρά το μπάχαλο που έγινε με Ινδία, Κίνα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει το πράγμα, έφτασαν οι μέρες για την αναβάθμιση στο 11...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Μια μετάφραση;

Αν έχεις υπομονή μέχρι να τ' αποκτήσεις, τσέκαρε στο ebay και παρήγγειλε απ' έξω ότι έχει σχέση με μεβράνη/τζαμάκι/θήκη/θήκη - πορτοφόλι.

 

Ναι, απλά ρωτάω ποιά τζάμια είναι δοκιμασμένα προσωπικά, να ξέρω πάνω-κάτω. Αλλιώς το 2πλο Spigen από Ελλάδα και μια χαρά.

 

Η μετάφραση είναι ότι του αρέσουν τα Windows Phones, που πλέον μας άφησαν :)

 

Ναι, τα λειτούργησα από 8, σε 8.1, σε 10, και πραγματικά ήταν το κάτι άλλο η εμπειρία τους (όχι ιδανική, όχι απροβλημάτιστη, αλλά προσωπικά τη βρήκα πολύ πιο ομαλή και λογική από τα σκηνικά του Android).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στα κινητά μου πάντα παίρνω θήκη spigen, αλλά tempered glass nilkin.

Στο note 7 μου πρότεινε ένας φίλος x-one που ούτε το ηξερα, και είναι πολύ ωραίο.

Μου βγήκε 10 ευρώ +5 ευρώ μεταφορικά για Έδεσσα.

Στα tempered glass θέλω να είναι λεπτά και να γλιστράει το χέρι και το βασικότερο δε μπορώ τις δαχτυλιες.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα θήκες spigen κι εγώ.

Προστατεύουν άψογα και έχουν τέλεια εφαρμογή,

X-ONE μεμβράνη πήρες ή τζαμάκι;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο, ενώ έχω συνδέσει τα bt ακουστικά μου κανονικά (Xiaomi κι αυτά), δεν αναγνωρίζει ότι υπάρχουν ακουστικά συνδεδεμένα (παίζει κανονικά η μουσική κλπ) και δεν μου εμφανίζει ισοσταθμιστή κλπ...θέλει ενσύρματα?
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο, ενώ έχω συνδέσει τα bt ακουστικά μου κανονικά (Xiaomi κι αυτά), δεν αναγνωρίζει ότι υπάρχουν ακουστικά συνδεδεμένα (παίζει κανονικά η μουσική κλπ) και δεν μου εμφανίζει ισοσταθμιστή κλπ...θέλει ενσύρματα?

Aκριβώς.

Αυτές οι επιλογές εμφανίζονται μόνο σε ενσύρματα ακουστικά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντα θήκες spigen κι εγώ.

Προστατεύουν άψογα και έχουν τέλεια εφαρμογή,

X-ONE μεμβράνη πήρες ή τζαμάκι;

 

Τζάμακι πήρα. Δε θυμάμαι όμως αν στη συσκευασία έγραφε screen protector.

Τώρα που το πρόσεξα βλέπω γράφει screen protector για το redmi note 7.

Εμένα πάντως είναι τζάμακι.

Το παρήγγειλα με φίλο που έχει κατάστημα στην Έδεσσα.

Link to comment
Share on other sites

Τζαμακι nillkin cp+ pro είναι full face full glue φοβερό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

256GB συνάδελφε. Το τσέκαρα (https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_7-9513.php) και μου λύθηκε κι εμένα η απορία. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα γιατί ακόμα δε μου την εμφανίζει αυτήν;

Έχει σχέση που δεν είμαι root;

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια μετάφραση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχεις υπομονή μέχρι να τ' αποκτήσεις, τσέκαρε στο ebay και παρήγγειλε απ' έξω ότι έχει σχέση με μεβράνη/τζαμάκι/θήκη/θήκη - πορτοφόλι.

Αν έχει μαγαζί Be smart κοντά σας πάρτε αυτή τη θήκη στα 10 ευρω. Καλύπτει τα πάντα και ειδικά την κάμερα!0a7e67b83eab55d1c8852d666470ff24.jpge6eed6c876d99d9b62dc5bd464ce95c3.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εμείς που δεν χρησημοποιούμε τζαμάκια, ούτε και θήκες που λογικά είμαστε λίγοι, μόνο εμείς χαιρόμαστε τις συσκευές 100%. απολαμβάνουμε την αισθηση και την ομορφιά πράγμα που εσείς με τις θήκες και τα τζαμάκια τα έχετε ξεχάσει τί πάει να πεί όμορφη premium συσκευή που διάλεξα γιατί μ'αρεσε και αγόρασα. Άλλο είδατε,άλλο πήρατε και άλλο έχετε στα χέρια σας.το κάνετε transformers..Εγώ που ποτέ δεν βάζω τζαμάκι ποτέ δεν έχω σπάσει οθόνη.γιατί πολύ απλά προσέχω!(και ναι μου έχει πέσει δυο φορές).Και μην μπερδεύεστε..τα τζαμάκια προστασίας επειδή είναι πιο μαλακά χαράσουνε πιο εύκολα απο ότι η οθόνη της συσκευής οπότε μην νομίζετε οτι άν δεν είχατε το τζαμάκι θα είχατε την ίδια φθορά! έχει αρκετή αντοχή η οθόνη!
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για το τζαμακι, χαλάει πολύ την αίσθηση. Ούτε εγώ βάζω πλέον.

Θήκη όμως, πάντα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εμείς που δεν χρησημοποιούμε τζαμάκια, ούτε και θήκες που λογικά είμαστε λίγοι, μόνο εμείς χαιρόμαστε τις συσκευές 100%. απολαμβάνουμε την αισθηση και την ομορφιά πράγμα που εσείς με τις θήκες και τα τζαμάκια τα έχετε ξεχάσει τί πάει να πεί όμορφη premium συσκευή που διάλεξα γιατί μ'αρεσε και αγόρασα. Άλλο είδατε,άλλο πήρατε και άλλο έχετε στα χέρια σας.το κάνετε transformers..Εγώ που ποτέ δεν βάζω τζαμάκι ποτέ δεν έχω σπάσει οθόνη.γιατί πολύ απλά προσέχω!(και ναι μου έχει πέσει δυο φορές).Και μην μπερδεύεστε..τα τζαμάκια προστασίας επειδή είναι πιο μαλακά χαράσουνε πιο εύκολα απο ότι η οθόνη της συσκευής οπότε μην νομίζετε οτι άν δεν είχατε το τζαμάκι θα είχατε την ίδια φθορά! έχει αρκετή αντοχή η οθόνη!

Ακου τωρα και την αλλη πλευρα να μαθαινεις.:p

Φιλε μια θηκουλα λεπτη διαφανη δεν σε χαλαει.

Αλλοι κατοχοι λοιπον που ειναι κουλοχερακηδες,και ειναι παρα πολλοι αυτοι,και θηκουλα και τζαμακι θα βαλουν,καθως ειναι ακριβο το σπορ να αλλαζεις συνεχεια συσκευες.

Οποτε μην το βλεπεις ετσι.Οσο και να προσεχεις θα γινει η ζημια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ακου τωρα και την αλλη πλευρα να μαθαινεις.:p

Φιλε μια θηκουλα λεπτη διαφανη δεν σε χαλαει.

Αλλοι κατοχοι λοιπον που ειναι κουλοχερακηδες,και ειναι παρα πολλοι αυτοι,και θηκουλα και τζαμακι θα βαλουν,καθως ειναι ακριβο το σπορ να αλλαζεις συνεχεια συσκευες.

Οποτε μην το βλεπεις ετσι.Οσο και να προσεχεις θα γινει η ζημια.

 

 

Ναί αλλα΄δεν είναι κρίμα να είχαμε την ευχαρίστηση να έχουμε ακέραιο το κινητό μόνο στην εποχή του 3310 και απο κεί και μετά να παραμορφόνουμε τις συσκευές;:O Οπότε εσείς οι ''θηκάκιδες'':lol: αγοράζετε συσκευή μόνο με βάση το hardware και όχι για την αίσθηση στο χέρι και την ομορφιά...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Όλοι εμείς που δεν χρησημοποιούμε τζαμάκια, ούτε και θήκες που λογικά είμαστε λίγοι, μόνο εμείς χαιρόμαστε τις συσκευές 100%. απολαμβάνουμε την αισθηση και την ομορφιά πράγμα που εσείς με τις θήκες και τα τζαμάκια τα έχετε ξεχάσει τί πάει να πεί όμορφη premium συσκευή που διάλεξα γιατί μ'αρεσε και αγόρασα. Άλλο είδατε,άλλο πήρατε και άλλο έχετε στα χέρια σας.το κάνετε transformers..Εγώ που ποτέ δεν βάζω τζαμάκι ποτέ δεν έχω σπάσει οθόνη.γιατί πολύ απλά προσέχω!(και ναι μου έχει πέσει δυο φορές).Και μην μπερδεύεστε..τα τζαμάκια προστασίας επειδή είναι πιο μαλακά χαράσουνε πιο εύκολα απο ότι η οθόνη της συσκευής οπότε μην νομίζετε οτι άν δεν είχατε το τζαμάκι θα είχατε την ίδια φθορά! έχει αρκετή αντοχή η οθόνη!
Και εγώ το ίδιο πίστευα μέχρι που έσπασα πρώτη φορά οθόνη του πιο ακριβού κινητού που είχα πάρει
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...