Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Έχω βάλει και εγώ την Bulkin gcam 6.2 την τρίτη από το αρχικό ποστ και πειραματίζομαι στις φωτό.

Ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να έχω κάτω δεξιά την ημερομηνία πάνω στην φωτό όπως και στην στοκ κάμερα.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μου κατέβασε με το έτσι θέλω την 10.3.10 PFGMIXM και μου ζητάει επανεκκίνηση για να την εγκαταστήσει...

Υπάρχει τρόπος να το αποφύγω ή να επιστρέψω πάλι στην 10.3.06 που έχω τώρα? Το λέω για τις γνωστές αναφορές μεγαλύτερου battery drain με την τελευταία έκδοση MIUI...

Μοντέλο Μ1901F7G, global version

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μου κατέβασε με το έτσι θέλω την 10.3.10 PFGMIXM και μου ζητάει επανεκκίνηση για να την εγκαταστήσει...

Υπάρχει τρόπος να το αποφύγω ή να επιστρέψω πάλι στην 10.3.06 που έχω τώρα? Το λέω για τις γνωστές αναφορές μεγαλύτερου battery drain με την τελευταία έκδοση MIUI...

Μοντέλο Μ1901F7G, global version

 

Μονο του δεν νομιζω,εχεις δωσει δικαίωμα να το κανει στο αυτοματο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

MEMORY Card slot microSD, up to 256 GB (uses shared SIM slot)

Internal 32GB 3GB RAM, 64GB 4GB RAM, 64GB 6GB RAM, 128GB 4GB RAM

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_7-9513.php

 

 

:shock::shock::shock::shock::shock:

Μόνο σε μένα έκανε αυτό εντύπωση; :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε μένα έκανε αυτό εντύπωση; :rolleyes:
Τι ακριβώς σου έκανε εντύπωση;; το rn7 βγαίνει και σε 6/64 αλλά σε China όχι global.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει ναι και μπαίνω μια χαρά!! Δοκίμασα με τους DNS της Google και στο redmi αλλά τίποτα.Απο ένα άλλο κινητό μπαίνω κανονικά!! Πολύ περίεργο!!!

 

[/color]

 

στο PC ή στο router είχες αλλάξει DNS? γιατί δεν δοκιμάζεις με τους DNS της google στο redmi?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς σου έκανε εντύπωση;; το rn7 βγαίνει και σε 6/64 αλλά σε China όχι global.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Δεν το γνώριζα γι' αυτό. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με το συγκεκριμένο τηλέφωνο Global έκδοση πάντα έχει κανείς πρόβλημα σε ανοιχτή ακρόαση να ακούσει ο συνομιλητής του δυο φορές τη φωνή του σαν αντίλαλος; Αν ναι υπάρχει κάποια λύση να αντιμετωπιστεί αυτό; Αυτό συμβαίμει και με τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και με τo Viber, WhatsApp κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Μονο του δεν νομιζω,εχεις δωσει δικαίωμα να το κανει στο αυτοματο.

 

Σωστά, ήταν ενεργοποιημένο το "Ενημερώσεις με Wi-Fi"...

Υπάρχει ωστόσο τρόπος να αποφευχθεί η ενημέρωση, ή να επιστρέψω και πάλι στην 10.03.06 μετά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με το συγκεκριμένο τηλέφωνο Global έκδοση πάντα έχει κανείς πρόβλημα σε ανοιχτή ακρόαση να ακούσει ο συνομιλητής του δυο φορές τη φωνή του σαν αντίλαλος; Αν ναι υπάρχει κάποια λύση να αντιμετωπιστεί αυτό; Αυτό συμβαίμει και με τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και με τo Viber, WhatsApp κλπ.

 

εγώ δεν έχω κανένα τέτοιο θέμα και χρησιμοποιώ συχνά την ανοιχτή ακρόαση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με το συγκεκριμένο τηλέφωνο Global έκδοση πάντα έχει κανείς πρόβλημα σε ανοιχτή ακρόαση να ακούσει ο συνομιλητής του δυο φορές τη φωνή του σαν αντίλαλος; Αν ναι υπάρχει κάποια λύση να αντιμετωπιστεί αυτό; Αυτό συμβαίμει και με τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και με τo Viber, WhatsApp κλπ.

 

Απλά χαμήλωσε λίγο το μεγάφωνο. Όσο καλή ελάττωση ηχούς (echo cancellation) και να έχεις, όταν κάτι ακούγεται δυνατά υποχρεωτικά θα το πιάσει το μικρόφωνο και θα το ξαναστείλει πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει ναι και μπαίνω μια χαρά!! Δοκίμασα με τους DNS της Google και στο redmi αλλά τίποτα.Απο ένα άλλο κινητό μπαίνω κανονικά!! Πολύ περίεργο!!!

 

 

 

[/color]

 

 

 

στο PC ή στο router είχες αλλάξει DNS? γιατί δεν δοκιμάζεις με τους DNS της google στο redmi?

Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό? Μήπως έχει το τηλέφωνο εξ ορισμού ipv6 enable??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με λύπη διαπίστωσα πως το νέο μου RN 7 έχει χειρότερο led φακό από το αμέσως προηγούμενό μου τηλέφωνο Lenovo A806.

Πιο κίτρινο φως και χαμηλότερης έντασης. Για να είμαι ειλικρινής και από άλλα τηλέφωνα φίλων και πιο καινούρια μάλιστα από το Lenovo A806 είχα διαπιστώσει πως ο led φακός τους ήταν εξίσου πολύ κατώτερος.

Link to comment
Share on other sites

Με λύπη διαπίστωσα πως το νέο μου RN 7 έχει χειρότερο led φακό από το αμέσως προηγούμενό μου τηλέφωνο Lenovo A806.

Πιο κίτρινο φως και χαμηλότερης έντασης. Για να είμαι ειλικρινής και από άλλα τηλέφωνα φίλων και πιο καινούρια μάλιστα από το Lenovo A806 είχα διαπιστώσει πως ο led φακός τους ήταν εξίσου πολύ κατώτερος.

 

Αν εννοείς των ειδοποιήσεων, ισχύει οτι είναι πολυ αδύναμος και μικρός και σε γωνία που εύκολα στο κρυβει η θήκη (αν εισαι πλάι)

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες στον φυλλομετρητή της συσκευής άρχισαν να εμφανίζονται τσοντοβίντεο soft από YouTube αλλά και από αλλού. Αν και έκανα επαναφορά ρυθμίσεων στον

Xiaomi browser συνεχίζει τα ίδια. Ενημερώνω ότι δεν μπήκα σε τέτοιες σελίδες. Το απενεργοποίησα και τέλος. Χρησιμοποιώ το chrome χωρίς πρόβλημα.

Πώς όμως έγινε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Υπαρχει και με την τελευταια αναβαθμιση λογισμικου η αυτοματη ηχογραφηση κλησεων? Το ρωταω γιατι διαβαζω οτι το εχουν αφαιρεσει απο το Redmi note 8 pro. Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω βάλει και εγώ την Bulkin gcam 6.2 την τρίτη από το αρχικό ποστ και πειραματίζομαι στις φωτό.

Ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να έχω κάτω δεξιά την ημερομηνία πάνω στην φωτό όπως και στην στοκ κάμερα.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γνωρίζει κάποιος για αυτό παρακαλώ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γινεται στην gcam να πατησει καποιος πανω στο καδρο μετα την εστιαση, και να βγει η φωτο?

ή πρεπει αναγκαστικα να παταμε στο καδρο για εστιαση και μετα το κουμπι της gcam για να βγει η φωτο?

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει από προχθές πως όταν το φορτίζω το τηλέφωνο δεν μου το βγάζει σε γρήγορη φόρτιση αλλά σε σκέτο φόρτιση παρόλο που το φορτίζω στην πρίζα με τον μαμά φορτιστή.

Δοκίμασα και σε άλλη πρίζα και πάλι τα ίδια. Δοκίμασα και με μία powerbank μπαταρία της xiaomi και πήρα το ίδιο αποτέλεσμα. Που μπορεί να οφείλεται αυτό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει από προχθές πως όταν το φορτίζω το τηλέφωνο δεν μου το βγάζει σε γρήγορη φόρτιση αλλά σε σκέτο φόρτιση παρόλο που το φορτίζω στην πρίζα με τον μαμά φορτιστή.

Δοκίμασα και σε άλλη πρίζα και πάλι τα ίδια. Δοκίμασα και με μία powerbank μπαταρία της xiaomi και πήρα το ίδιο αποτέλεσμα. Που μπορεί να οφείλεται αυτό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλωδιο αλλαξες?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει από προχθές πως όταν το φορτίζω το τηλέφωνο δεν μου το βγάζει σε γρήγορη φόρτιση αλλά σε σκέτο φόρτιση παρόλο που το φορτίζω στην πρίζα με τον μαμά φορτιστή.

Δοκίμασα και σε άλλη πρίζα και πάλι τα ίδια. Δοκίμασα και με μία powerbank μπαταρία της xiaomi και πήρα το ίδιο αποτέλεσμα. Που μπορεί να οφείλεται αυτό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο μαμά φορτιστής δεν υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άσε το τηλέφωνο να φορτίζει με τον μάνα φορτιστή, δεν υπάρχει λόγος να στρεσαρεις την μπαταρία εκτός και κάθε 6 μηνο αλλάζεις κινητό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω ένα σύνδεσμο ανοίγει αυτόματα με τον φυλλομετρητή ενώ εγώ θέλω να ανοίγει με τον chrome.Πως μπορεί να γίνει;
Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω ένα σύνδεσμο ανοίγει αυτόματα με τον φυλλομετρητή ενώ εγώ θέλω να ανοίγει με τον chrome.Πως μπορεί να γίνει;
Από τις ρυθμίσεις-εφαρμογές βρες τον φυλλομετρητη και κάνε εκκαθάριση προεπιλογων

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...