Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Firmware update 1.0.12.8 May.

 

Μου ηρθε σημερα το πρωι. Αν μπορει καποιος ας μας πει αν μπηκε κανενα καινουριο watchface γιατι δεν εχω android.

Link to comment
Share on other sites

Mε το firmware δεν μπαίνουν wf στο ρολόι. Απλά διορθώνονται bugs. Nέα wf θα βλέπεις αν έχει στο huawei health app.

 

Αν δεν βάλετε την Beta με chinese account για να 'φορτώνετε' wfs μη περιμένετε προκοπή από τη «Χαβάη». Εχει πάει διακοπές καιρό τώρα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Firmware update 1.0.12.8 May.

 

Μου ηρθε σημερα το πρωι. Αν μπορει καποιος ας μας πει αν μπηκε κανενα καινουριο watchface γιατι δεν εχω android.

 

Μια βλακεια βαλανε μονο.

Edit: 4-5 εμφανιστηκαν απο προχθες.

Μην ασχοληθεις καν. Ματωσαν τα ματια μας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Το αρχείο που θέλεις να περάσεις δεν πρέπει να είναι στο φάκελο download της συσκευής.

Δοκίμασε να του αλλάξεις θέση.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ το έκανα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι σημαίνει το εικονίδιο με την καρέκλα που βγάζει;

αν πάμε στην αριστερή "οθονιά" σου δείχνει τα βήματα, ενα ρολόι, και εναν ανθρωπο με μια καρέκλα.

Επίσης, για τον μέγιστο αριθμό βημάτων ξέρω απο που το αλλάζεις, τα άλλα τι είναι και απο που ορίζονται οι τιμές που έχει;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

πόσες φορές σηκώθηκες μέσα στην μέρα μετά από κάποιο χρονικό διάστημα. Και καλά δείκτης πόσο σαπίζεις στην καρέκλα-καναπέ.:lol:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

γιατί το όριο πχ ειναι το 12;

Προσωπικά λόγω δουλειάς, μπορεί να σηκωθώ και 100 φορές απο την καρέκλα μου (οχι δεν κάνω πλάκα) οπότε σίγουρα τα μετράει με διαφορετικό τρόπο.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

γιατί το όριο πχ ειναι το 12;

Προσωπικά λόγω δουλειάς, μπορεί να σηκωθώ και 100 φορές απο την καρέκλα μου (οχι δεν κάνω πλάκα) οπότε σίγουρα τα μετράει με διαφορετικό τρόπο.

Η καρέκλα είναι υπενθυμίση όπως περιγράφεται στην εφαρμογή . Τα 30 λεπτά είναι χρόνος σωματικής εκγύμνασης, όχι περπάτημα (όπως βλέπεις στη φωτογραφία από το watchface που έχω, δείχνει τα 3 λεπτά έχω ασκηθεί σήμερα) . ce152f153bae20018bebee8ed5990886.jpgcae5590b0ab00b6e7ff3ec66e8b2e2e5.jpge2150e89426415237e2eebb318ae32bc.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρα δηλαδη σου λεει ποσες φορές έχεις λάβει ειδοποίηση ότι κάθεσαι πάνω απο 1 ώρα;

για το αλλο με το χρονομετρο το εχω καταλάβει περίπου απο την αρχή μιας και οταν περπατάω για ώρα πχ δείχνει να ανεβαίνει.

Προσωπικά έχω κλειστούς τους παλμούς δεν με απασχολεί να τους βλέπω ούτε να τους μετράει, άλλωστε ούτε το band το είχα/εχω για τον σκοπό αυτό. Περισσότερο για τις ειδοποιήσεις όταν οδηγώ η έχω το κινητό μέσα στο σπίτι / γραφείο και δεν μπορώ να δω κάτι άμεσα.

Σκέψου ούτε καν στον ύπνο τα φορούσα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Αρα δηλαδη σου λεει ποσες φορές έχεις λάβει ειδοποίηση ότι κάθεσαι πάνω απο 1 ώρα;

για το αλλο με το χρονομετρο το εχω καταλάβει περίπου απο την αρχή μιας και οταν περπατάω για ώρα πχ δείχνει να ανεβαίνει.

Προσωπικά έχω κλειστούς τους παλμούς δεν με απασχολεί να τους βλέπω ούτε να τους μετράει, άλλωστε ούτε το band το είχα/εχω για τον σκοπό αυτό. Περισσότερο για τις ειδοποιήσεις όταν οδηγώ η έχω το κινητό μέσα στο σπίτι / γραφείο και δεν μπορώ να δω κάτι άμεσα.

Σκέψου ούτε καν στον ύπνο τα φορούσα.

Μετράει χρόνο. 60 λεπτά απ'οτι λέει . Αν σε αυτο το χρόνο, δεν κοιμάσαι και δεν έχεις σηκωθεί (είσαι δηλαδή στατικός) θα σου βγάλει μια ειδοποίηση ένα μπλε άνθρωπο να κάνει διατάσεις. Μόλις τα κάνεις θα γράψει +1

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επίσης εμένα το μενού είναι κάπως διαφορετικό

Screenshot-20200516-185455.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετράει χρόνο. 60 λεπτά απ'οτι λέει . Αν σε αυτο το χρόνο, δεν κοιμάσαι και δεν έχεις σηκωθεί (είσαι δηλαδή στατικός) θα σου βγάλει μια ειδοποίηση ένα μπλε άνθρωπο να κάνει διατάσεις. Μόλις τα κάνεις θα γράψει +1

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

Την συγκεριμένη επιλογή πάντως απο το μενού παρακολούθηση υγείας την έχω απενεργοποιήσει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Mε το firmware δεν μπαίνουν wf στο ρολόι. Απλά διορθώνονται bugs. Nέα wf θα βλέπεις αν έχει στο huawei health app.

 

Αν δεν βάλετε την Beta με chinese account για να 'φορτώνετε' wfs μη περιμένετε προκοπή από τη «Χαβάη». Εχει πάει διακοπές καιρό τώρα.

 

Δεν ισχυει αυτο. Αναλογα τι θα περιλαμβανει το καθε update. 3 watchfaces ηρθαν με firmware update.. (Dashboard, Elegant & Auspicious). Τουλαχιστον σε εμας που τα πηραμε πρωτοι.. γιατι οι επομενοι λογικα τα πηρατε ετοιμα ενημερωμενα.

Link to comment
Share on other sites

επίσης εμένα το μενού είναι κάπως διαφορετικό

 

Screenshot-20200516-185455.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Την συγκεριμένη επιλογή πάντως απο το μενού παρακολούθηση υγείας την έχω απενεργοποιήσει.

Η φωτογραφία που έστειλα είναι από τη beta εφαρμογή του health για να αλλάζω watchfaces. Η κανονική είναι σαν τη δική σου.

 

Εγώ έχω μια άλλη απορία :

 

Γιατί στις 19:00 το γυρίζει σε νύχτα; 18:59 ήλιος 33°C, 19:00 φεγγάρι 33°C...

Υπάρχει τρόπος να το αλλάξουμε κάπως αυτό και να νυχτώνει στις 20:00 ας πούμε;

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο. Αναλογα τι θα περιλαμβανει το καθε update. 3 watchfaces ηρθαν με firmware update.. (Dashboard, Elegant & Auspicious). Τουλαχιστον σε εμας που τα πηραμε πρωτοι.. γιατι οι επομενοι λογικα τα πηρατε ετοιμα ενημερωμενα.

 

To έχω 13 μήνες, δεν έχει λάβει ποτέ κανένα wf αυτόματα και μόνο του το ρολόι! Αν υπάρχει κάποιο νέο εμφανίζεται στο huawei health app στο κινητό. Με αυτά που μου ήρθε με αυτά είναι. Aυτά που αναφέρεις ήταν προεγκατεστήμενα όταν το αγόρασα...ξαναλέω πριν 13 μήνες.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

To έχω 13 μήνες, δεν έχει λάβει ποτέ κανένα wf αυτόματα και μόνο του το ρολόι! Αν υπάρχει κάποιο νέο εμφανίζεται στο huawei health app στο κινητό. Με αυτά που μου ήρθε με αυτά είναι. Aυτά που αναφέρεις ήταν προεγκατεστήμενα όταν το αγόρασα...ξαναλέω πριν 13 μήνες.

 

Εχω απο τα πρωτα που ηρθαν Ελλαδα.. Απο οταν παρουσιαστηκε μαζι με το Mate 20 Pro.. προπαραγγελια το σετ, το κινητο μαζι με το ρολοι δωρο.. και παραλαβη τον Οκτωβρη του 2018... στα πρωτα 5 updates περιπου που μας εδωσαν στα 3 απο αυτα ειχαν και απο ενα Watchface.. οι παλιοι παλιοι θα θυμουνται... :p

 

Πλεον ομως σταματησαν και οντως η διαχειριση γινεται ευτυχως μεσα απο τo Huawei Health.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μου συμβαίνει το εξής κουλό. Πέρασα το firmware update που ήρθε ελπίζοντας να στρώσει (έχανε τους παλμούς και δεν κατέγραφε ύπνο). Έκανα τα πάντα reset (ρολόι εφαρμογές κτλ.) και έδειχνε να πηγαίνει καλά στους παλμούς (με λίγες διακοπές). Το βράδυ κατέγραψε σύντομο ύπνο για 2 ώρες περίπου. Την επόμενη πάλι τα ίδια έχανε παλμούς και δεν κατέγραψε καθόλου ύπνο. Και το κουλό είναι ότι χθες το βράδυ το φόρεσα στην γυναίκα μου και κατέγραψε κανονικά τα πάντα!!! Το φοράω τώρα πάλι και έχω διακοπές στους παλμούς!! Τί φάση ;;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μου συμβαίνει το εξής κουλό. Πέρασα το firmware update που ήρθε ελπίζοντας να στρώσει (έχανε τους παλμούς και δεν κατέγραφε ύπνο). Έκανα τα πάντα reset (ρολόι εφαρμογές κτλ.) και έδειχνε να πηγαίνει καλά στους παλμούς (με λίγες διακοπές). Το βράδυ κατέγραψε σύντομο ύπνο για 2 ώρες περίπου. Την επόμενη πάλι τα ίδια έχανε παλμούς και δεν κατέγραψε καθόλου ύπνο. Και το κουλό είναι ότι χθες το βράδυ το φόρεσα στην γυναίκα μου και κατέγραψε κανονικά τα πάντα!!! Το φοράω τώρα πάλι και έχω διακοπές στους παλμούς!! Τί φάση ;;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως έχεις τατουάζ στο σημείο που φοράς το ρολόι;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω τατουάζ και το ρολόι το έχω και το φοράω ένα χρόνο τώρα παντού (εκτός από το μπάνιο) και στο ίδιο χέρι με τον ίδιο τρόπο και μέχρι πριν 3 βδομάδες ήταν άψογο!! Δοκίμασα και στο άλλο χέρι τα ίδια. Στη γυναίκα όλα πένα.
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αστειο...Το σφιγγεις επαρκως πανω στο χερι σου? Εφαρμοζει σωστα χωρις να κανει κενο ή να ανασηκωνεται απο τον καρπο?

Εκτος αν ιδρωνεις πολυ στο σημειο και κατι επιρεαζει τις μετρησεις. Παντως συνεχισε το να το φοραει η γυναικα για να διασφαλισεις οτι δεν εχει τελικα

προβλημα το ρολοι

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αστειο...Το σφιγγεις επαρκως πανω στο χερι σου? Εφαρμοζει σωστα χωρις να κανει κενο ή να ανασηκωνεται απο τον καρπο?

 

Δεν παίζει ρόλο αυτό. Το έχω χαλαρά ειδικά τώρα με τις ζέστες και μια χαρά μετράει παλμούς και ύπνο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο αυτό. Το έχω χαλαρά ειδικά τώρα με τις ζέστες και μια χαρά μετράει παλμούς και ύπνο.

 

Καποιοι το εχουν πολυ χαλαρα μεχρι που μπορει να κοβει βολτες πανω στο χερι με αποτελεσμα να περιστρεφεται εκτος του να ανεβοκατεβαινει στο χερι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...