Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ αποσυνδέσεις έχω, αλλά παλμούς μετράει κανονικά.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Για το κομματι των αποσυνδεσεων,δοκιμαστε να ενεργοποιησετε την εμφανιση αριθμου βηματων στον πινακα ειδοποιησεων (αν δε το εχετε ηδη). Οταν το αποεπιλεγεις,βγαζει μηνυμα οτι μπορει να προκυψει ασταθεια συνδεσης μεταξυ συσκευων. Αρα μπορει να ειναι ενας πιθανος λογος.

Το ρολοι του φιλου μαλλον εχει θεματακι και πιθανων θα χρειαστει το σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία δοκιμή. Έκανα πάλι reset το ρολόι και έφτιαξα νέο λογαριασμό στο Huawei health σε άλλη συσκευή. Αν και πιστεύω ότι δεν έχει να κάνει με αυτό απλά να μου φύγει από το μυαλό. Αν δεν στρώσει και έτσι να το στείλω στο service ή να περιμένω κάνα update μπας και στρώσει; Έχω ακόμα ένα χρόνο εγγύηση.

Εχει κανένας εμπειρία από service;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα που λες για τους παλμούς (ότι το φορας και είναι σβηστά τα λαμπάκια του αισθητηρα) νομίζω υπάρχει γενικά σε πολλά τέτοιου είδους ρολόγια.. Το έχω παρατηρήσει και σε αυτό αλλά και σε ένα garmin fenix 5 που έχω καθώς κ ένας φίλος μου έλεγε αντιστοιχη περίπτωση σε amazfit gtr!!

Σε μένα μάλιστα παρατηρηθηκε χθες όταν άλλαξα ένα custom watch face! Το είχα όμως φορεμένο και μετά από μερικά λεπτά (5-10) έστρωσε και μέχρι τώρα δείχνει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχουν γκρουπ στο telegram με ατελείωτα watchfeces τα οποία ανανεώνονται σχεδόν καθημερινά.

 

https://t.me/huawei_GT_watchface_Global

https://t.me/huaweigt2watchface

 

Τα παιδιά κάνουν παπάδες...

Επισυνάπτω και μια φωτογραφία από πρόσφατο watchfece με διαφανους δείκτες για να μην ενοχλεί πολύ. 2e746002614b98d0fd7d667f49709b30.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Δώσε και κανένα λινκ από το όμορφο watchface που έχεις η το όνομα του;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπω αν η εικόνα είναι σωστή.. Είναι το ficus και υπάρχει στο health

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπω αν η εικόνα είναι σωστή.. Είναι το ficus και υπάρχει στο health

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν η απάντηση σου είναι για μένα, όχι δεν είναι η σωστή εικόνα, πρέπει να δεις όλο το μήνυμα για να δεις την σωστή, ευχαριστώ πάντως αλλά το βρήκα το watchface. Είναι το KA-FEAR-HC.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Στην οθονη για τα faces στο health το κανονικο, μου εμφανιστηκε αναμεσα στα προτινομενα και τα δικα μου faces,μια νεα καρτελα που γραφει διαχειριση και πατωντας σε αυτην,σου ανοιγει νεα καρτελα με αγορασμενα faces οπου φυσικα δεν υπαρχει τιποτα. Λετε να βαλουν κανενα market??
Link to comment
Share on other sites

Στην οθονη για τα faces στο health το κανονικο, μου εμφανιστηκε αναμεσα στα προτινομενα και τα δικα μου faces,μια νεα καρτελα που γραφει διαχειριση και πατωντας σε αυτην,σου ανοιγει νεα καρτελα με αγορασμενα faces οπου φυσικα δεν υπαρχει τιποτα. Λετε να βαλουν κανενα market??

Και σε εμένα παρουσιάστηκε.

Μακάρι!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

το gt active , παρατηρώ ότι καταγράφει πολλά περισσότερα βήματα απ' όσα κάνω πραγματικά..Το τεσταρα με ένα Garmin κι ένα mi .. Αυτά τα δύο είχαν απόκλιση 40βηματα μεταξύ τους, ενώ το gt 1000+!!
Link to comment
Share on other sites

το gt active , παρατηρώ ότι καταγράφει πολλά περισσότερα βήματα απ' όσα κάνω πραγματικά..Το τεσταρα με ένα Garmin κι ένα mi .. Αυτά τα δύο είχαν απόκλιση 40βηματα μεταξύ τους, ενώ το gt 1000+!!

Κάνω μέτρηση με 10 βήματα κανονικά..Τα άλλα 2 δείχνουν ακριβώς..Το gt μία 11,μια 12 και μία 13..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. Έκανα reset to gt και στα άλλα 2 βλέπω 700βηματα(Garmin 702,mi 713) , ενώ σε αυτό 830..Τί άλλο μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

1.0.12.8εκδοση Μαϊου μου έβγαλε, ύστερα από την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων..Για να δούμε,θα υπάρχει βελτίωση!
Link to comment
Share on other sites

Μπα....Στο γάμο του Καραγκιόζη..Στα μπαμ, δείχνει +500 βήματα από τα λοιπά..Το βλέπω για service!
Link to comment
Share on other sites

Την 1.0.12.8Α μου εβγαλε εμενα χωρις να εχω κανει reset.

 

Και ενα ακομα κακασχημο face...

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Μπα....Στο γάμο του Καραγκιόζη..Στα μπαμ, δείχνει +500 βήματα από τα λοιπά..Το βλέπω για service!

 

Εγώ πάλι το βρίσκω ακριβές όσο μπορεί να είναι. Γιατί θεωρείς το Garmin αυθεντία; Επειδή έχω και Garmin μου γράφει ως βήματα εάν κουνάω τα χέρια μου χωρίς να περπατάω και όταν κάνω ποδήλατο. Καλά την xiaomi την θεωρώ πολύ πίσω στο fitness κομμάτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την 1.0.12.8Α μου εβγαλε εμενα χωρις να εχω κανει reset.

 

 

 

Και ενα ακομα κακασχημο face...

Αυτό φοράω τελευταία και μου αρέσει πολύ.

 

241a8565fc8e924bd36c4f8710eb6fba.jpg

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο ειναι.

 

Επειδη πουλησα την δευτερη συσκευη,εχω μεινει με εκεινο το face MD196 το οποιο ειναι και αρκετα ενεργοβορο. Τουλαχιστον μετα το update δε το χασα κι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι το βρίσκω ακριβές όσο μπορεί να είναι. Γιατί θεωρείς το Garmin αυθεντία; Επειδή έχω και Garmin μου γράφει ως βήματα εάν κουνάω τα χέρια μου χωρίς να περπατάω και όταν κάνω ποδήλατο. Καλά την xiaomi την θεωρώ πολύ πίσω στο fitness κομμάτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό φοράω τελευταία και μου αρέσει πολύ.

 

241a8565fc8e924bd36c4f8710eb6fba.jpg

 

Κάνω μετρήσεις σε κανονικά βήματα... Κάνω 20,το Garmin δείχνει 20,το mi 21,το withings 20 και το Huawei 28... Μεγάλη απόκλιση... Μπορώ κάπως να το καλιμπράρω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω πρόβλημα με την σύνδεση του κινητού με το ρολόι. Έχω xiaomi και μετά την τελευταία ενημέρωση που έκανα στο λογισμικό με το που χάνεται η σύνδεση δεν συνδέεται αυτόματα πάρα μόνο χειροκίνητα. Και πριν την ενημέρωση ειχα θέμα αλλά με μία εφαρμογή που κατέβασα από το playstore συνδεόταν αυτόματα τώρα ούτε με τη εφαρμογή συνδέεται αυτόματα. Η έκδοση του MIUI που έχω είναι η 11.0.4.0 για όποιον έχει xiaomi. Έχει κάποιος τ ίδιο πρόβλημα με xiaomi; έχω δώσει ολες τις άδειες στη εφαρμογή health, την έχω συνεχόμενα να τρέχει στο παρασκήνιο, την έχω κλειδώσει τα έχω κάνει όλα... Τα φώτα σας!
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτά που λεω στην 75 σελίδα ποστ #1121.Αν δε στρώσει συνιστώ να κατεβάσεις της εφαρμογές απο το app gallery της Huawei!

Εγώ έχω βέβαια Gt2 σε συνδυασμό με Mix 3 11.0.3.0 και όλα μια χαρά πρός το παρόν...

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχουν γκρουπ στο telegram με ατελείωτα watchfeces τα οποία ανανεώνονται σχεδόν καθημερινά.

 

https://t.me/huawei_GT_watchface_Global

https://t.me/huaweigt2watchface

 

Τα παιδιά κάνουν παπάδες...

Επισυνάπτω και μια φωτογραφία από πρόσφατο watchfece με διαφανους δείκτες για να μην ενοχλεί πολύ. 2e746002614b98d0fd7d667f49709b30.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

Καλησπέρα... Κατεβάζω τo watchface και μόλις πάω να το περάσω στο ρολόι μου βγάζει ότι πρέπει να αλλάξω θέση το αρχείο και να ξανάδοκιμασω...ξερει κάποιος το πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Κατεβάζω τo watchface και μόλις πάω να το περάσω στο ρολόι μου βγάζει ότι πρέπει να αλλάξω θέση το αρχείο και να ξανάδοκιμασω...ξερει κάποιος το πρέπει να κάνω;
Καλησπέρα!

 

Το αρχείο που θέλεις να περάσεις δεν πρέπει να είναι στο φάκελο download της συσκευής.

Δοκίμασε να του αλλάξεις θέση.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Edited by Namgal
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...